fsh yüksekliğinin tüp bebeğin tutunmasına etkisi varmı?

yumy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
1.944
6
merhaba tüp bebek anne adayları benim fsh yüksekti o nedenle tüp bebek önerildi. transferden sonra ne gibi etkisi olur? bilgisi olanlardan cevap bekliyorumfisfisfis:uhm::sm_confused:

merhaba tüp bebek anne adayları benim fsh yüksekti o nedenle tüp bebek önerildi. transferden sonra ne gibi etkisi olur? bilgisi olanlardan cevap bekliyorumfisfisfis:uhm::sm_confused:

benimde fsh ım transfer öncesi ve sonrası yüksek çıkmıştı canım 14 tü değerim etkilerini bende bilmiyorum 2 deneme için tahlillere gittiğimde 10 çıkı olumlumudur bu değişim bilmiyorum.

merhabalar tedavimin bitmesine çok az kaldı umutla bekliyorum

Kadının doğurganlık düzeyini kontrol edebilmek için adetinin üçüncü günü kan testi yapılarak FSH (yumurtlamayı uyarıcı hormon) ve E2 (östradiol) hormonlarının miktarlarına bakıyoruz. Ultrasonografide antral follikül sayısına bakarak kadının yumurtalıklarının kapasitesi hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. Kadında FSH hormonunun miktarı arttıkça yumurtalıklarında gebelik sağlayabilecek yumurta bulunması olasılığı azalıyor. Kadın yaşlandıkça FSH seviyeleri yükseliyor. Ancak genç yasta olup FSH seviyeleri yüksek olan kadınlarda da yumurta kalitesinin düşük olduğu biliniyor.
bunun için fsh değerinin 10 düzeyinde olması uygun görülmektedir

merhabalar tedavimin bitmesine çok az kaldı umutla bekliyorum

Selam canım
İnşallah tedavin hayırlı bir şekilde sona erer. Bende hastalandım dün akşam. Bizim burdada tüp bebek tadilattaymış, şansa bak. Doktoru aramam lazım. Rapor çıkması lazım. Yanına mı gitsem telefonlamı görüşsem. 3 aşılamadada özel muayne oldum. Yine özel devam edecem. Fakat tadilatta servis. Nasıl olacak kafam karıştı. Şimdiden raporu çıkartsam hazır olsa bari.offf...Herşey dert. Bu doktorlarlada çok havalı. Ya da benim ki. Arayıp birşey sormaya çekiniyoruz. Hem açık açık para beklerler. .Fakat sen bunu soramazsın.Tüp bebek için ayrıyeten para alıyor doktorum. Bunu biliyorum. Fakat şimdi nasıl soracam ya da söyleyecem. evet evet kafayı yiyecemmm bennn

Selam canım
İnşallah tedavin hayırlı bir şekilde sona erer. Bende hastalandım dün akşam. Bizim burdada tüp bebek tadilattaymış, şansa bak. Doktoru aramam lazım. Rapor çıkması lazım. Yanına mı gitsem telefonlamı görüşsem. 3 aşılamadada özel muayne oldum. Yine özel devam edecem. Fakat tadilatta servis. Nasıl olacak kafam karıştı. Şimdiden raporu çıkartsam hazır olsa bari.offf...Herşey dert. Bu doktorlarlada çok havalı. Ya da benim ki. Arayıp birşey sormaya çekiniyoruz. Hem açık açık para beklerler. .Fakat sen bunu soramazsın.Tüp bebek için ayrıyeten para alıyor doktorum. Bunu biliyorum. Fakat şimdi nasıl soracam ya da söyleyecem. evet evet kafayı yiyecemmm bennn

merhaba gülsencim
benden sana tavsiye organizasyonu iyi bir tüpbebek merkezine git ben öyle yaptım çok memnunum.doktorun en azından üniversite hastanesinde prof. filan olsun çünkü onlar çok deneyimli oluyorlar.özele gittiğim için tedavimde özel oluyor tabi:)))) bu işlere sistemi oturtmak çok önemli işlerin düzenli ve bilinçli işlemesi sendeki stresi azaltıyor.a.s.yerimseniben:1hug:

X