Çocuk Hastalıkları öksürük için ne yapmalıyım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

belçin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2007
30
1
40
kızlar merhaba
benim 7 ayına girmiş bir oğlum var resimde gördüğünüz yaklaşık 1 aydır öksürüğü var bir türlü atamadı. doktora götürdüm ilaçları kullandım kesmedi denemediğim şey kalmadı pekmez paptya çayı su buharı hala devam ediyor. aBildiğiniz başka yol varmı yapılacak. İiçim gidiyor o öksürünce

kızlar merhaba
benim 7 ayına girmiş bir oğlum var resimde gördüğünüz yaklaşık 1 aydır öksürüğü var bir türlü atamadı. doktora götürdüm ilaçları kullandım kesmedi denemediğim şey kalmadı pekmez paptya çayı su buharı hala devam ediyor. aBildiğiniz başka yol varmı yapılacak. İiçim gidiyor o öksürünce

slm canim,allah bagislasin cok tatli ama zaten yazacaklarimi sen yazmissinn,bnm kizda olunca oksuruk sirupu veririm gecer,ama 1ay hala oksuruk varsa ne bilim doktr ne diyor bu isee,,yani uzun bi sure 7aylik bir bebek icinn,ama ins en kisa zamanda gecer canimm,uzulme,
sevgilerrrrrrr

bizdede aynı durum var. şurup ıhlamur bi işe yaramadı.
yarın yine dr gitcez inşallah işe yarar bişeyler söyler yoksa o öksürdükçe kötü oluyorum.

doktora gittik canım kuru öksürük dedi ilaçları kullanık ama eksilmedi ateş felan yok çok yıkıyorum o yüzden mi bilemiyorum

canım benim kızımdada öksürük çok olur hatta laranjite çevirir.ben öyle durumlarda pekmezin içine karabiber ve zencefil tozu karıştırır içiririm ama seninki daha ufak.ayva yaprağınında iyi geldiğini hep söylerler kaynat içir bi derim. ben çekirdeğini kaynatırdım elma kabukları ile ama geçen tv poğramında meyvelere ilaçlama yapıldığında o zehirin çekirdekte biriktiğini söylediler.yapragı daha iyi bence

Geçmiş olsun canım yakışıklına .eviniz kaloriferli mi belki ondanda olabilir çünki evin içi havasız oluyor özellikle sabahları kalkınca sanki nefes alamıyor gibi oluyorum.üzerine içi su dolu bir kap içinede vicks atarsan o nemi alır belki.birde terleyen bir bebekse o da etkiliyebilir.

canim gecmis olsun benim oglumda 3,5 yasinda ilac verdik gecirmedi bi arkadasim bana 2 corba kasigi pekmeze 1cay kasigi karabiber at azcik cezvede kaynat dedi iliyinca limon sikarak sabah aksam 3 gun icir dedi her seferinde taze hazirlican valla ikinci gunde sip diye kesildi benimkine zorla tiktim sagligi icin ama bacim seninki cok kucuk bende aylarca ugrastim zencefilide denedim ayrica zencefil kucuk cocuklar icin zararli biliyom

sağol canım doğalgazlı su bırakıyoruz nemli hava dediler bakalım eşim nem makinesi aldı fayda olucak mı ilginiz için teşekkürler

gecmiş olsun canım inşalah cabuk atlatır benim kız da öksürüyordu sinecort verdi doktor kulandınmı öksürük şurubu

kızlar merhaba

Allah bağışlasın güle güle büyüt bebeğini canım ben mutlaka öksürük başlayınca HYDRYLLİN diye bir şurup var dr vermişti hemen ona başlarım
çok faydalı ama sen yinede dr sor:uhm:Birde mutlaka içeklerine bal katarım
ama seninki daha küçkmüş bal 1 yaşından önce önerilmiyor:çok üzgünüm:Şurubu istersen dr sor ver faydasını görürsün birde yattığı odaya sıksık havalandır
g.gif
u.gif
l.gif
s.gif
e.gif

geçmişolsun çok tatlı allah bağışlasın. sırtına bal sür üzerine karabiber dök. birhavlu yada tülbent koy ve giydir. gece yatmadan yap sabaha kadar kalsın sırtında. Genellikle kuru öksürük için işe yarar. Annem biz küçükken bize yapardı. Geçmiş olsun

geçmişolsun çok tatlı allah bağışlasın. sırtına bal sür üzerine karabiber dök. birhavlu yada tülbent koy ve giydir. gece yatmadan yap sabaha kadar kalsın sırtında. Genellikle kuru öksürük için işe yarar. Annem biz küçükken bize yapardı. Geçmiş olsun

Evet onu bende duydum çok faydalı olabilir Annem bizede yaparmış fakat kuzenim çocuğun a yapmış çocuk saatlerce ağlamış sırtı yanmış karabiberden anlamamışlarda yazık:çok üzgünüm:meğerse kısa bir süre kalması gerekiyormuş aman dikkat edin kızlar.
g.gif
u.gif
l.gif
s.gif
e.gif

benim bebeğimde 7 aylık.. bebeğim ilk doğduğu gün odama geldiğinde hapşırmıştı hemşireler dışarıda olan tepkileri böyle demişti. sonrasında bizim kız ara ara öksürdü ama dikkat ediyorum ateşi yok ve öksürmesi aşırı derecede değil hatta çok nadir üstelik beşikte olupta bağırınca onu almayınca yapıyor. acaba diyorum buda bir çeşit tepki olabilir mi?

merhaba canim oncelikle gecmis olsun kesinlikle tavsiye uzerine oksuruk surubu kullanma tv de bir doktor soylemisti bu sadece gecici oksurugu durduruyor ve hastaligin ilerlemesini sagliyormus benim oglumda dogduktan sonra surekli oksuruyordu katilana kadar doktor bir sey bulamayinca flim cektirdi bogaz yapisindan kaynaklandigini buyudukce gececegini soylemisti ozaman ve gecti doktora sormadan hic birsey kullanma bence kendi kafamiza gore bir seyler yapiyor sonrada yanlis oldugunu ogreniyoruz mesela bal bir yasindan once cocuga verilmez karabiber denmis allah gostermesin cok tehlikeli cocuklarda ani olumlere bile yol acabiliyormus

Arkadaşlar benim kızımda 2 yaşında ondada kuru öksürük var.....ve sabaha kadar uyumadı.ben kendisine ventolin şurup yarım ölçek vermeye başladım 3 kere sanki biraz daha iyi...

X