aranızda hamileyken megadyn pronatal (multivitamin ilacı) kullanan var mı?

P

panikatak

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi panikatak
slm arkadaşlar.aranızda megadyn pronatal kullanan varmı.varsa sizde iştah durumu nedir.bende iştah hiç yok :çok üzgünüm:
bu ilacı kullananlardada aynı sorun varmı? yoksa benim sadece hamileliğe bağlı iştahsızlık mı? dr umun dediği şekilde besleniyorum.ama herşeyi zorla yiyorum.ama allaha şükür dengeli besleniyorum.ama zorla.gebelikten önceki iştahıma ne oldu böyleee :çok üzgünüm:
hep böyle mi devam edecek :sm_confused:

• Konu Sahibi panikatak
slm arkadaşlar.aranızda megadyn pronatal kullanan varmı.varsa sizde iştah durumu nedir.bende iştah hiç yok :çok üzgünüm:
bu ilacı kullananlardada aynı sorun varmı? yoksa benim sadece hamileliğe bağlı iştahsızlık mı? dr umun dediği şekilde besleniyorum.ama herşeyi zorla yiyorum.ama allaha şükür dengeli besleniyorum.ama zorla.gebelikten önceki iştahıma ne oldu böyleee :çok üzgünüm:

bende kullanıyorum canım sanırım daha ilerlememiş gebeliğin ben 18 ci haftadayım ilk aylar oluyor iştahsızlık korkma canım ben kahvaltıyla birlikte alıyorum seninde düzelir iştahın merak etme olurmuyerimseniben

• Konu Sahibi panikatak
canım ben ilk üç ay kullandım şimdi bıraktım, iştahsızlığının onunla ilgisi yok bence, ilk üç ayda normal böyle işttahsız olman, bende öyleydim, bebek senden beslenmio şu an zaten, zorlama kendini ne istiyosan ye istemiyosan yeme,doktorum bana öyle dedi, sonra iştahın acılır zaten canım

• Konu Sahibi panikatak
genellikle bana hep demir vitamini verdiler arkadasim...

• Konu Sahibi panikatak
bende kullanıyorum megadyn. 13 gün oldu başlayalı.
çok fazla mide bulantısı yapıyor bende.
özellikle sabah aç karnına alınca çıkartmadan duramıyodum.
ilk 3 aylık dönemde bu kadar mide bulantısı çekmemiştim..
bu c.tesi druma gidince başka bi ilaç istiyeceğim.
vitaminin yanında birde demir ilacı alıyorum ben kansızlık varmış:KK43:

• Konu Sahibi panikatak
cnm hamileliğin sonuna kadar ve doğumdan sonra üç ay iç çünkü bütün vitaminler var
ben şu an 2. çocuğu düşünüyorum ama 7-8 aydır alıyorum
canım ben ilk üç ay kullandım şimdi bıraktım, iştahsızlığının onunla ilgisi yok bence, ilk üç ayda normal böyle işttahsız olman, bende öyleydim, bebek senden beslenmio şu an zaten, zorlama kendini ne istiyosan ye istemiyosan yeme,doktorum bana öyle dedi, sonra iştahın acılır zaten canım
bence devam et bırakmaa.s

• Konu Sahibi panikatak
bu ilaca bende yeni başladım . doktorum çok fazla mide bulantısı yapabileceğini o yüzden gece yatmadan hemen önce almamı tavsiye etti.

• Konu Sahibi panikatak
bende kullanıyorum megadyn. 13 gün oldu başlayalı.
çok fazla mide bulantısı yapıyor bende.
özellikle sabah aç karnına alınca çıkartmadan duramıyodum.
ilk 3 aylık dönemde bu kadar mide bulantısı çekmemiştim..
bu c.tesi druma gidince başka bi ilaç istiyeceğim.
vitaminin yanında birde demir ilacı alıyorum ben kansızlık varmış:KK43:

mide bulantısını engellediği yazıyor ilaçta.ayrıca sabah kahvaltdan sonra alman gerekli.aç karına alma ilacı bence.

• Konu Sahibi panikatak
bende kullanıyorum işttahsızlık yapmadı
tokken al bence vitamini

bende hamile kalmadan 2 ay önce başladım bu ilaca....şimdi hamileyim 5 haftalık hala kullanıyorum...

banada bugün verdi doktorumm gebe likten önce folıc plus kullandım 3 ay ve gebeykende ilk 2 ay yine folıc kullandım ve doktor folıc plusu bırakmamı söledii artık bu ilacı verdiii folıc plus geblikte 2 ay kullnılcakmış çnküüü bu arada daha içmedim bugün akşam içeçcem ilk bakalım bi etki yapacak mııı ve bana günde 1 tane dedi doktorum size kaç tane dedi

bana da doktorum bu ilacı verdi.içinde folic asıt oldugu için ayrıca folic asıt içme dedi.ben de günde bir içiyorum.herhangi bir olumsuz etkisi olmadı bende.aksine bulantı,baş dönmesi gibi seyleri de hafifletiyormuş.dogumdan sonrada bir süre daha kullanmaya devam edecegım.

hamileliğimin başından beri her gün bir tane içiyorum..

merhaba ben gebe kaldıktan hemen sonra başladım 10 ay yani doğumdan sonrada kullandım seninki ilaçtan değil gebelikten kaynaklanıyor inşallah doğum yapana kadar sürmez bu iştahsızlık allah hayırlı doğum nasip etsin

Bende bir haftadir içiyorum.dr um verdi.. Sabah kahvaltiyla içiyorum.. Benim bu ilaçtan öncede zaten mide bulantim vardi gene var:KK43:ama okudum içeriğini baya vitamin yüklü.. Bencede iç..iştahsizlik hamillikden..ilerde de diyeceksin çok yiiyorum:))

hiç bir etki yapmadı bana gayet iyiyim

merhaba arkadaşlar bende 14+3 hamileğim ve bir oğlum olacak
bu ilaca başlayalı 3 gün oldu ve doktorumda bana sabahları kahvalıdan sonra almamı söyledi henüz hiç bir bulantı gibi şikaytim yok
her doktor farklı şekillerde tavsiye emiş nedense :)

bende aşırı derecede acıkma yapıyoooo. haftaya dr.ye gidince soracam. acıkınca da otomatik olarak bulantı yapıyo. Allah kolaylık versin hepimize kızlar

:nazar:

Gebeliğimin başından beri hergün 1 tane içiyorum,hiç şikayetim olmadı

:nazar:

arkadaşlar bu ilaç beni mahvediyor..zaten ilaç içmeyi hiç sevmem kocaman ilacı bölerek kullanıyorum doktorumda bölde iç ama mutlaka iç dedi..yemin ederim çok zor oluyor..inşallah hayırlısıyla bu ilaca devam edebilirim..yoruldum mide bulantısından..

X