Lekeler, Çiller Yüzdeki Kizariklik+hassaslik+lekeler Için

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
arkadaşlar elidel krem önerdi doktor birde eryacne jel..deneyen varmı hiç ???

benim de cildim yağlı olduğu halde kızarıklık oluyo ya biraz sıcakliim daraliim hemen kızarıyo yanaklarım ama yanak değil burnuma yakın yerler hani gözeneklerin olduğu yerler:çok üzgünüm:

bende yavaş yavaş kılcal damar belirginleşmeside var..burun kenarlarımda..of yaa çok sinir bozucu..eczanede varmış eryacne jel 6 ytl miş alıp denemek istiyorum sanırım içinde kortizonda olmadığından deri incelmesi yapmıyor..memnun kalırsam muhakkak yazarım..çok maske yaptım krem sürdüm nafile yok yani çaresi sinir oluyorummmm

evet dermovate annem de kullanıyodu,sonra doktor napıyosunuz o yüze asla sürülmemesi gereken bi merhem dedi o da bıraktı.
neyse ben geçen hafta şu tretin denen kremi kullandım bikaç gün ama cildim çok kurudu,soyuldu,kızardı leke oldu falan çok fenydı.hatta dudağıma uçuk bile yaptı.çok dikkatli kullanılması gereken bir krem.ben onun etkisini hafifletmek için kızarmış yerlerde anestol kullandım.ayrıca tüm yüze de madecassol kullanıyorum.inanın çok kısa sürede cildim normale döndü.harika bir krem bu madecassol.hatta eskisinden iyi görünmeye başladı,tretinin yarattığı sorunu düzeltti ve de.paylaşmak istedim,ben yararını çok görüyorum kızlar.bir de hakkaten bu kremleri yağları kullanırken çok dikkatli olmak lazım.artık önüme gelen şeyi uygulamıyorum maskeleri,kremleri falan.şu tedavim birsin sadece bir nemlendirici kullanıp fazla cildimle oynamamayı düşünüyorum.
ha bir de güneş kremsiz asla olmaz,doktorum bana artık hayatının bir parçası olacak bu dedi yaz kış farketmez kullanmak lazım.lekeleri de en çok arttıran zaten güneş.sağlıcakla kalına.s.

bende tretin kullanıyorum ama onu kullanırken güneş kreminide kullanıyorum yoksa mahvediyo cildi.. 3-4 aya yakındır kullanıyorum açık tenimde oluşan lekelere kızarıkları ii geldi ama ben doktor tavsiyesindi kullanmıştım

kızlarr aynı derttenimm ooff offf şu kızarmayaa bi son olsun artıkk.. sogukda sıcakta yanaklarım kıpkırmızı oluyo.. sevgilim azcık bişey yanagımdan öpüyo gene kıpkırmızı oluyoo ooff offf bıktım bu dertten.. :KK43: ve dogru düzgün bi nemlendirici bulamadım buna çare olan akşamları genelde makyajımı temizledikten sonra bugdayyagı+kayısı çekirdegi yagı kullanıyorum.. ama gündüz makyaj altına kullanabilecegim bi nemlendirici bulamadım.. dogal yada dermotolojik ürünler olsun istiyorum ama kafam allak pullakk yokk yokk yokk :KK43: bişiler kullanıp memnun kalan arkadşlarım nolur cevağ bekliyorummm :KK43: yardım edinnn yaaa

evet kızlar bende bi kaç gündür kullanıyodum ve suan yüzümde kızarıklıklar var ve ilacı kullanmayı kestim umarım en kısa zamanda geçer ama gerçekten pürüzsüz bi cildim oldu 4 günde ama tabiki zararını yeni ögrendim

Kızarıklık için klipsli ETS diye bir tedavi varmış arkadaşlar kalıcı çözümmüş böyle okudum bende sinir oluyorum yüzümdeki kızarıklığa ama eminim çok pahalı bi tedavidir bilen varsa yazsın buraya ?

ben kılcal damarlara çözüm olarak buz masajı yapıyorum kızlar.
ilk önce ılık suyla yüzümü yıkıyorum.sonra kütle halindeki buzu alıp yüzüme press yaparak dolaştırıyorum.
hem kan dolaşımı hızlandırıyo...

Kızlar benim de burun çevrem ve çenem kızarıp pul pul dökülüyor? Genelde mevsim dönüşümlerinde oluyor. Çok hassas ve karma bir cildim var. Yok mu bitkisel bir çözüm bulan?

2-3 gün rüzgar ve soğuk oldu anında cildim gerildi ,kurudu ,akşam eve gelip bir krem süreyim dedim cayır cayır yandı ,kızardı 2-3 gündür böyleyim şu anda yanaklarım pul pul oldu ne kremi kullanacağımı bilemedim ,geçen sene doktora gitmiştim atopik mi seboreik dermatit mi işte ondan olmuş yüzüm ama verdiği kortizonlu krem kullanırken geçiyor sonra tekrarlıyor ,canımı çok sıkıyor bu durum bana bununla ilgili krem ne önerirsiniz?

evet dermovate annem de kullanıyodu,sonra doktor napıyosunuz o yüze asla sürülmemesi gereken bi merhem dedi o da bıraktı.
neyse ben geçen hafta şu tretin denen kremi kullandım bikaç gün ama cildim çok kurudu,soyuldu,kızardı leke oldu falan çok fenydı.hatta dudağıma uçuk bile yaptı.çok dikkatli kullanılması gereken bir krem.ben onun etkisini hafifletmek için kızarmış yerlerde anestol kullandım.ayrıca tüm yüze de madecassol kullanıyorum.inanın çok kısa sürede cildim normale döndü.harika bir krem bu madecassol.hatta eskisinden iyi görünmeye başladı,tretinin yarattığı sorunu düzeltti ve de.paylaşmak istedim,ben yararını çok görüyorum kızlar.bir de hakkaten bu kremleri yağları kullanırken çok dikkatli olmak lazım.artık önüme gelen şeyi uygulamıyorum maskeleri,kremleri falan.şu tedavim birsin sadece bir nemlendirici kullanıp fazla cildimle oynamamayı düşünüyorum.
ha bir de güneş kremsiz asla olmaz,doktorum bana artık hayatının bir parçası olacak bu dedi yaz kış farketmez kullanmak lazım.lekeleri de en çok arttıran zaten güneş.sağlıcakla kalına.s.

Canım merhaba. Benimde betasalic merhem yuzumu tahris etti. Sol yanagima surmustum kipkirmizi oldu.ne kadar surede gecti seninki. Bir faha kizarma durumu olustu mu . Lutfen yardim edinnn

Canım ayni sorun bende de var
Betasalic merhem yuzumu kipkirmizi yapti. Su an medacasol kullaniyorum.ne kadar surede gecti. Hala kizariyor mu

2-3 gün rüzgar ve soğuk oldu anında cildim gerildi ,kurudu ,akşam eve gelip bir krem süreyim dedim cayır cayır yandı ,kızardı 2-3 gündür böyleyim şu anda yanaklarım pul pul oldu ne kremi kullanacağımı bilemedim ,geçen sene doktora gitmiştim atopik mi seboreik dermatit mi işte ondan olmuş yüzüm ama verdiği kortizonlu krem kullanırken geçiyor sonra tekrarlıyor ,canımı çok sıkıyor bu durum bana bununla ilgili krem ne önerirsiniz?
Duzeldi mi yuzun ??

X