Gebelik öncesi kilosu düşük olan hamileler ilk 3 ayda kaç kilo aldınız?

Citos28

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
4
0
Herkese merhaba,
13 haftalık hamileyim, gebelik öncesi kilom 45,5 idi, şimdiki kilom 49,3. Boyum 162 cm.
Benim merak ettiğim: Gebelik öncesi kilosu benim gibi düşük olanlar, ilk 3 ayda ne kadar almışlardı? Gebeliği kaç kilo ile tamamladılar? Doğumdan sonra bu kiloların ne kadarı gitti?
Bilgi veren herkese şimdiden çok teşekkürler...

Slm.ben Zayif Hamile Kalmadim,normal Kiloda Hamile Kaldim.54 Kg Ile Başladim Hamileliğe. şimdi 54.2 Kg Oldum.13+5 Günlük Hamileyim.ilk 3 Ay Hiç Kilo Almadim.
Drlara Göre;
Zayif Hamileler 15 -18
Normal Hamileler :10-15
Kilolu Hamileler :7-9 Kg Almalari Normal Olarak Kabul Ediliyor.

ßenim ßoyum 1,74 62 Kiloyla hamile kaldım..Şuan 66 kiloyum ßen ilk 3 ay fazla kilo alıyorum nedense doktoruma sordum ama normal dedi..Herkesin bir olmuyor arkadaşlar...Birde doğum normal olur ve anne bebeğini ne kadar emzirirse okadar çabuk kurtuluyor kilolarından..

Valla Ben 16+3 üm Toplam 9 Kilo Aldim. Ama Doktorum Iyi Dedi. Kizmadi.bundan Sonra Dikkatli Ol Dedi. 46 Kilo Ile Hamile Kaldim. şimdii 55 Kiloyum. Sorun Değil. Aldiğim Kiloyu Daha Sonra Vereceğimden Eminim. çünkü Irsi Olarak Zayifiz Biz. 78 Yaşindaki Annanem Bile 50 Kilo.

Kilona özel olarak dikkat mi ettin?
Ben de gerek Türkçe gerekse yabancı sitelere vakit buldukça bakıp gebelikle ilgili makaleleri okuyorum. Bu kilo meselesine biraz takmış durumdayım. Gebelik öncesinde en az 1 paket sigara içiyordum, öğrenir öğrenmez bıraktım. Ayrıca, kusmalarım olmadı, benim bulantılarım sadece midem boşalmaya başladığı zaman şiddetleniyordu, dolayısıyla kuru birşeyler yiyerek onu bastırmaya çalıştım (çok abartmadım ama). Bir de akşam yemeğinden sonra pek dayanamıyordum, çok uykum geliyor ve hemen uyuyordum. Benim herhalde kilo almamda bunların da etkisi oldu. Umarım, toplamda 15 kiloyu geçmem.

Teşekkür ederim Edvina. Doktor herhangi bir uyarıda bulunmadı şu ana kadar. Kesinlikle aşırı yemek yemiyorum. Kötü beslenmiyorum, tatlı ve hamur işinden hazetmem zaten. Ama, aç da bırakmıyorum kendimi. Yalnız kafayı taktığım için mutfak tartısı bile aldım. Bu ay biraz daha kontrollü gitmeyi ve akşamları yürüyüş yapmayı planlıyorum. Normal aralığın dışında bir durum söz konusu olursa, gebelikte beslenme için bir beslenme uzmanına giderim artık. Yalnız Bahar'ın dediği gibi her hamilelik de bir olmuyor.

:nazar:ben süper bi hamilelik geçirdim ne bel ağrısı ne şişkinlik ne ödem hatta çok hareketliydim bebeğimin gelişimi önde gidiyordu ve durmadı 8.ayda geldi.şimdi de yine topik gibi:nazar::nazar::nazar::nazar:bende fıstık gibiyim mini eteklerle düşük bel dar jeanlerle dolaşıyorum yine.:nazar:doğru beslenmek şart

bişey sorucam canım antalyada mı doğuum yaptın antalyadaysa nerde yaptın acaba

izmirde doğum yaptım özel gazi hastanesinde epidural sezeryanle.ama görümcem dedemanın oradaki ah şimdi adını unttum oradaki özel hastanede doğum yaptı memnundu da

cnm. bende doğumum gazi hastanesinde yapıcam. doktorum çiğdem hanım. memnun kaldınmı o hastaneden. biraz bilgilendirirmisin. eğer mümkün olursa normal doğum istiyorum

ilk üç ay hiç almadım desem yeridir canım..şimdi 6 aylık hamişim 6,5 kilo aldım bu zamana kadar..karnım büyümese kimse inanmaz hamiş olduğuma..hamile kaldığımda 48 dim..bence şimdiden fazla almaya başlamışsın..çok kilo hamilelikte iyi değildir dr lar doğumun zor olacağını söylerler..kendi sağlığın içinde dikkat et canım..

bende ilk 3 ayda 2 kılo aldım doktorum çok aldın dedi korkkuttu beni.yağlı yemekler yiyemiyorum.hala miğde bulantılarım var.şimdi kılo almadım bakalım bu sefer ne dicek..herşeyden yıyorum sağlıklı besleniyorum.

merhabalar.... benim boyum 158 cm... 43 kg ile hamile kaldım... ilk üç ay hiç kilo almadım.... şu an 8 ay bitti ve ben 54 kg oldum.... top yutmuş gibi bir karnım var... o kadar kilo nerde anlamıyorum hehe:) sağlık ve sevgiyle.....

canım ben 47 ile başladım ilk 3 ay hiç kilo almadım şimdi 7 ay bitmek üzere ve 61 kiloyum yani şimdiye kadar 13 kilo aldım ama çok zayıftım ilk zamanlar şimdi arkadaşlar kilonun yakıştığını söylüyorlar...

X