Anne karnındaki bebeğin kalbi durursa-Bunu yaşayanlar lütfen yardımcı olun.

ben de 11 haftalık hamileyken rutin kontrole gittim ve bebeğimim kalbinin 12 gün öncesinde durmuş olduğunu,9 haftalık göründüğünü öğrendim.henüz çok yeni bir olay,zira ertesi gün yani 18 temmuzda aldırdım.8 gün oldu.yaşayan arkadaşların dediği gibi içinde bi boşluk hissediyorsun,bulantıların azalıyor.bende bulantı yoktu ama sigara kokusuna tahammülsüzdüm.son zamanlarda ise sigara kokusu hiç rahatsız etmez olmuştu.meğerse bebeğimin kalbi durmuş.
bir hafta sonra falan gideceğim dr.a bakalım bebeğim neden ölmüş.ALLAH kimseye yaşatmasın.

arkadaşlar yazıları bend eokudum allah hepinize sabır versin bende 14+4 haftalık hamileyim ve bu olaydan çok korkuyorum hergün dua ediyorum dokorlar ayda bir kontrole çağırıyolar bebeğimi tekrar görebilmek kalp atışlarını izlemek için can atıyorum ama bir ay çok uzun bir türlü geçmiyo rabbim hepimizin yardımcısı olsun hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin birbirimize dua edelim:nazar::emir_bebek::nazar:

arkadaşlar yazıları bend eokudum allah hepinize sabır versin bende 14+4 haftalık hamileyim ve bu olaydan çok korkuyorum hergün dua ediyorum dokorlar ayda bir kontrole çağırıyolar bebeğimi tekrar görebilmek kalp atışlarını izlemek için can atıyorum ama bir ay çok uzun bir türlü geçmiyo rabbim hepimizin yardımcısı olsun hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin birbirimize dua edelim:nazar::emir_bebek::nazar:

ya aynı sıkıntı bende de var, bebeğime birşeyolacak diye ödüm patlıyor, yaa bir de arkadaşlar kalbi durduğu zaman mide bulantısının geçtiğini falan yazmışlar, benimde çok çok hafifledi,yani artık parfüm sıkabiliyorum, et kokusuna tahammüledebiliyorum , korkuttunuz beni şimdi...,Daha önce yaşadım da aynı acıyı Allahım bir daha yaşatmaz inşallah :sm_confused::sm_confused:

aybükecim ne kadarlık hamilesin.ilk 12 haftada oluyor bebek kalbi durması.bulantı olayı da eğer ilk 3 ayı geçmişsen zaten hafifleyip yokoluyormuş.yani anne adayları genelde ilk 3 ay yaşıyor sonrasında bulantı ve benzeri şikayetler azalıyor.
ALLAH sağlıklı sıhhatli eylesin bebişini,kucağına almak nasip olsun inşallah.

3 aylıkken bebeğimin normal gelişmediğini ve kalp atışlarının durduğunu öğrendiğim anı asla unutamam...
Allah'tan geldik ve Ona döndürüleceğiz;bu da bir imtihan..Cennetimiz onlar inşaallah;bizi orada bekliyorlar..Konu şurada da geçmişti: orada engelli bebekler tartışılıyordu.http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?p=3350313#post3350313

Ben de dayanılmaz bir karın ağrısı olmuştu;ama düşüreceğm gün:KK43:
Öncesinde hiç anlamadım meleğimin bu dünyadan göçtüğünü,,,..
Kötü oldum yine:_
Rabbim herkese hayırlı evlatlar tatlıhamişlikler versin..
ALLAHtan dünyalar tatlısı eşsiz güzellikte bir kızımız var;RABBİM ona ömür versin..
Yaşayan tüm arkadaşlara da sabırlar..O kadar iyi anlıyorum ki hislerinizi...
Filmlerde yaşanır sanardık hep..

Sevgi ve dualarımla..

benim de ilk hamileliğim kalp atışlarının olmaması nedeniyle sonlandırılmıştı. 10 haftalıktı. allah bir daha yaşatmasın.

canim 7 haftalikti benim kalbi durdu kontrola gitmistim kalbi durdugunu soyledi birde ben birseyler hissetmistim bulanti istek hicbirseyim kalmamisti ondan supeleniyordum ama tahmin bile edemezdimki kalbi durdugunu neden boyle oldu diye gitmistim kalbi durdugunu ogrendim doktorum bana hormonlu yiyeceklerden olabilecegini soyledi diyet verdi hamilelik icin tekrar ama neye yarar giden gitti simdi birdaha kalirsam cogu yiyecek seyler yasak bana umarim yardimci olmusumdur.

Evet kizlar bende 19 temmuzda bebeğimin kalbinin durmasi sonucu kürtaj oldum.rabbim kimseye yaşatmasin bizde 10+6 diye hesaplarken bebişimizin kalbi 8+2 günlükken durmuş.arkadaşlarin dediği gibi malesef belirti vermiyor.ara ara göbek deliğim sizlayip geçiyordu, bende kalbi durduktan 16 gün sonra koyu kahverengi bi kanama oldu gece hastaneye gittik söylenene inanamadik.yiğildik kaldik hastane önüne. çok hevesle bekliyordu herkes bitaneciğimizi ama nasip olmadi.kendi dr uma gitmek istedim ertesi gün onun da malesef aci haber döküldü dudaklarindan.tek çare hastaneye yatmak ve bebişin ordan alinmasiydi.

çok üzüldüm canım benimde ilk 17 haftalık düşük yaptım ikinci bebeğimide 13 haftalıkken kahverengi akıntı geldi dr gittim bebeğim 8 hafta 3 günlükken kalbi durmuş çok zor bir durum allah kimseye yaşatmasın

merhabalar...
ikinci bebeğime hamileydim ve çok sevinçliydim. fakat 2. ayımda çok şiddetli bulantılarım olmaya başladı ve hastaneye yattım. serumlar, bulantı ilacı derken düzeldim ve 3.gün hastaneden sevinçle çıkacaktım artık iyiydim ve evime gidecektim. doktorum ultrasonuna bakalım sonra göndereyim seni dedi. ve işte kötü haberi o an aldım..bebeğim 9 haftalıktı ve artık kalbi atmıyordu..bebeğin ölmüş kalp atış aktivetesi yok dedi..öyle yıkıldımki anlatamam..ertsi gün ( yani dün arkadaşlar ) genel anestezi yoluyla kürtaj oldum..3 gündür ağlıyorum ve hala ağlıyorum..insan kabullenemiyor..keşke yine o şiddetli bulantılarım olsaydı da bebeğim yaşıyor olsaydı..doktor kromozom bozukluğundan ölmüş olabilir dedi..zayıf sağlıksız bebekleri 12. haftadan önce vücut atmak istermiş..allah kimseye bunları yaşatmasın çok acı..

çok geçmiş olsun.. allah yardımın olsun..

Allah korusun herkesi.Bende 13 haftalık hamileyim.Bende hep korkuyorum böyle şeylerden.Allah yaşatmasın.Kaybedenlere de Allah sabır versin.

bende 9 haftalıkken kaybettim bebeğimi ne sancım ne kanamam oldu

o gün kontrol günümdü zaten doktor dün akşam kalbi durmuş dedi ve ertesi gün alındı

bende hamilelğimde çok acıkıyorudm ve o gün işten cıkana kadar herzamankı gibi çok acıkmamıştım

ve galiba artık hamilelğim bir düzene oturuyor diye düşünmüştüm meğer bebeğim gitmiş benden

Allah kimseye yaşatmasın

aynı şeyleri bende yaşadım.ılk bebeğim 9 haftalıkken karnımda ölmüş gelişmemiş 7 haftalık kalmış.Çok üzüldüm hala bile unutamıyorum yaşadıkları allah kimseye vermesin.Çok şükür tekrar hamileyim12 haftalık umarım buna bişey olmaz....

ben de 5 haftalık hamileyim benim de bulantılarım azaldı ve gögüslerimde ki ağrı gecti cok korkuyorum bebegime bişey oldu diye:KK43:

Benim bebeğiminde kalbi 9+1 günlükken durdu kaybettim. Herhangi bir hamilelik belirtisi yaşamıyordum zaten o gün çok çok hafif lekelenmem oldu. Bunun da olabileceğini okumuştum ama yine de tedbir olsun diye acile gidip bir baktıralım dedik.
Doktor baktı baktı bir de alttan bakalım dedi. Alttan bakınca bebek kocaman gözüktü. Ama kalbi atmıyordu. Birkaç gün önce durmuş. O gece kanamam başladı. Ertesi günde çok şiddetli kasılma ve ağrılarım oldu kürtaj saatine kadar yerlerde süründüm resmen. Çokk zor zamanlardı. Allah kimseye böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın.

benim ilk bebeğim 9 haftalıktı kalbi durdu karnımda.biz 11 haftalıkta kontrole gittiğimizde öğrendik.açık ve net bişekilde hissetmiyorsun bunu biliyorum.yani bebeğimin kalbinin durduğunu ben hiçbişekilde hissetmedim.Yalnız şu var çok iyi hatırlıyorum,sigarayı tiksinip bırakmıştım hamileliğimde ama 9-10. haftada tekrar canım istemeye başlamıştı...yani sigaradan bulanmıyordum...

slm kizlar bende buraya yeni hatta bu gun üye oldum. benim sorunum daha uzun dinlemek sterseniz; ilk kaybim 5 aylikti dr a gittim kizmi erkekmi acaba derken merak ederken dr. aa kalbi durmus. dogum yaptirdilar ... 1 yil sonra 2. ci ye hamile kaldim; oda 15 haftalikken kalbi durdu karnimda.;( onuda ayni sekilde sunni sanci verdiler dogum yaptirdilar. 3. ve 4. cü bebeklerimde ayni sekilde 15 haftalik oldumu kalp atislari yavasliyo ve duruyo:KK43:(( cok zor gunler gecirdim ve suan 5. ciye hamileyim 7 haftalik ins bu sefer kucagima alirim diye umid ediyorum. kanimda katilasma tespit edildi bebek aspirini aliyorum her gun 100 gr. rabbim kimselere yasatmasin. varsa bu tur sorunu olan paylasirsa sevinirim...

evet hiç hissetmiyosun bebegin öldugunu ama bi hafifleme oluyo ben sanirim hamilelik bulantilarim azalio sanmistim. yanilmisim.

X