Anne karnındaki bebeğin kalbi durursa-Bunu yaşayanlar lütfen yardımcı olun.

ben de 13 haftalık hamileyim, en çok korktuğum şey bu.Allah kimseye göstermesin.Yaşayan arkadaşlara da Allah sabır versin.ınşallah bi daha yaşamazlar böle bişey.

amınnnn ınsallah bende delı oluorumm bıse oldumu olcakmı dıeee rabbımmm ıcımdekı vesveseyı al ınsallahh

dün gece hafif kanamam oldu yani tam kanama denilemez normal akıntını içinde pembelikler. sabah hemen doktora gittim vajinal ultrasonla bakınca bebeğin kalbi atmıyor bebeği almamız lazım dedi. ben geç döllenme olamaz mı, hamile olan diğer arkadaslarıma göre beta hcg değerim biraz geriden gidiyo zaten baştan beri dedim. kan etsti yapıldı.
b-hcg 18780 civarı cıktı progestoron tableti verdi doktor. cok kötü oldum sizce ölmüs müdür bebeğim, yoksa normalden küçük olabilir mi? su an SAT e göre 6+9 haftalık gibi. ama dediğim gibi hormonlarım biraz geriden takip ediyo
ayrıca daha ilaca baslamadan kanamada bitti gibi oldu. daha önce dr a gittiğimde de zaten hiç görmemiştik kalp atısını. durmus mudur yoksa su an görülemiyor mudur?

slm kizlar bende buraya yeni hatta bu gun üye oldum. benim sorunum daha uzun dinlemek sterseniz; ilk kaybim 5 aylikti dr a gittim kizmi erkekmi acaba derken merak ederken dr. aa kalbi durmus. dogum yaptirdilar ... 1 yil sonra 2. ci ye hamile kaldim; oda 15 haftalikken kalbi durdu karnimda.;( onuda ayni sekilde sunni sanci verdiler dogum yaptirdilar. 3. ve 4. cü bebeklerimde ayni sekilde 15 haftalik oldumu kalp atislari yavasliyo ve duruyo:KK43:(( cok zor gunler gecirdim ve suan 5. ciye hamileyim 7 haftalik ins bu sefer kucagima alirim diye umid ediyorum. kanimda katilasma tespit edildi bebek aspirini aliyorum her gun 100 gr. rabbim kimselere yasatmasin. varsa bu tur sorunu olan paylasirsa sevinirim...

canim onceki yasadiklarin icin cok uzgunum, Insallah bu sefer hersey iyi gidicek. yalniz asprinin bu durumlarda yetersiz olabilcegini okumustum bu formda kan pihtilasmasi yasayanlarin basligi var lutfen oraya girip ayrintili ogren. hangi sehirdeysen arkadaslar sana doktor da onerir, cok yardimci oluyorlar. lutfen hemen bak. sonuclarini bilmeden de seni panik yapmis gb gorunmeyeyim ben sadece isini garantiye almani istedim. Allahim vaktinde kucagina sapasaglam almayi nasip etsin Insallah.

merhaba kıslar bende 8+5 haftalık hamıleydım
çarsamba gunu bebegımı aldılar kalbı durdugu ıcın ne zor bırseymı allahım kımseye yasatmasın
ben tup bebekle hamıle kalmıstım

Allah'ın kimselere böyle acıyı yaşatmasın inşallah Çok zor ilk gebeliğimde düşük deneyimi yaşamış birisi olarak yaşanan acıyı tahmin edebiliyorum.17 haftalık hamileyim şu an hep korkular içinde yaşıyorum Anneliğin ne kadar zor olduğunu şimdiden anlalamaya başladım.Bebek içine düştüğü andan itibaren kaç haftalık olursa olsun onun içinden yitip gitmesi çok acı veriyor insana.Yine de umudumuzu kaybetmeden yola devam etmeli..Allah hepimizin yardımcısı olacaktır inşallah..:nazar:

Allahım hepimizin yardımcısı olsun inş.Benim oğlum prematüre bebek olarak doğdu.Hiçbir doğum belirtisi yoktu suyumun gelmesinin dışında.Olaylar o kadar çabuk geliştiki ben hastaneye gidene kadar suyum nerdeyse bitmiş. hemen suni sancıyla doğuma aldılar beni bebek susuz kaldığı ve küçük olduğu için suni sancıyı kaldıramadı ve kalbi durdu ama erken müdehale ile tekrar yaşattılar yavrumu sonrasında sezeryan oldum.Şuan anlatırken bile içim titriyor.İkincisinde ise 3 ay bitmişti bebeğim karnımda öldü ve kürtaj oldum.Çok zor bu anlar ikisinide yaşadım.Rabbim kimseye yaşatmasın...

Bu acının tarifi yok herhalde Allahım onun kalbini durdururken niye beni de durdurmadı diye ağlayıp duruyosun bende bebeğimi dün kaybettim sabahta kürtajla aldılar onu benden ben hep bu korkuyu yaşayıp durdum kalbi dursa hissedermiyim acaba diye ama fiziksel anlamda anlamıyorsun sadece rüyamda gördüm onu kaybettiğimi ...
ben tüp bebekle cocuk sahibi oldum ve bu üçüncü denememdi çok zor şartlarda... bu sefer oldu dediğim anda Allahım nasip etmedi yavrumu kucagıma almayı...biliyorum ki cenneti en güzel yerinde
şimdi incelemeye aldılar onu hem genetiğine bakacaklar hemde patolojik anlamada araştıracaklar çok zor bunu kabul etmesi dun sabah anne olmaya bu kadar yakınken şimdi yok olduğunu bilmek çok zor kimseyle konuşamadım daha telefonlarım kapalı eşimden başka kimseyide görmek istemiyorum uyudukca sanki acım hafifliyo..Allahım kimseye yaşatmasın bu acıyı banada sabır versın

Bu acının tarifi yok herhalde Allahım onun kalbini durdururken niye beni de durdurmadı diye ağlayıp duruyosun bende bebeğimi dün kaybettim sabahta kürtajla aldılar onu benden ben hep bu korkuyu yaşayıp durdum kalbi dursa hissedermiyim acaba diye ama fiziksel anlamda anlamıyorsun sadece rüyamda gördüm onu kaybettiğimi ...
ben tüp bebekle cocuk sahibi oldum ve bu üçüncü denememdi çok zor şartlarda... bu sefer oldu dediğim anda Allahım nasip etmedi yavrumu kucagıma almayı...biliyorum ki cenneti en güzel yerinde
şimdi incelemeye aldılar onu hem genetiğine bakacaklar hemde patolojik anlamada araştıracaklar çok zor bunu kabul etmesi dun sabah anne olmaya bu kadar yakınken şimdi yok olduğunu bilmek çok zor kimseyle konuşamadım daha telefonlarım kapalı eşimden başka kimseyide görmek istemiyorum uyudukca sanki acım hafifliyo..Allahım kimseye yaşatmasın bu acıyı banada sabır versın

canim ya oyle iyi anliyorumki sanki yasadiklarimi yazmissin. cokcok zor sadece birkac aya daha iyi hissedeceksin, bizim gb zor hamile kalanlar belki daha agir atlatiyor bu durumu cunku yeni bir gebelige umutla, yine olur diye kolayca ikna olamiyoruz umit besleyemiyoruz oysaki bu acinin tek ilaci umut etmek ve hamile kalmak.
bazen diyorumki bir kere basardiysak yine basaririz saglikli bir hamileligi hemde, buna inanmaliyiz.
simdi acinla basbasa kalman kotu bir sey degil aglamak da cok onemli bence. hos uc ay olucak ben hala haftalari simdi 24 aylik hamile olacaktim diye heseplayim uzuluyorum ama inan bana ilk gunlere gore daha iyi oluyorsun.

canım benim selamlar benimde ilk bebeğim 8 haftalıkken gittiğimde kalp atışını duyamadı doktor, daha sonra vajinal muayene oldum ordada canlılık belirtisi yoktu, 3 doktora daha gittim hepside aynı şeyi sölediler ve ben kürtaj oldum yani bebek bekledikçe küçülmeye başlıo ben hiç bi belirti hissetmedim okadar ama hiç dert etme hemen tekrar hamile kaldım ve şu an 27 aylık bi oğlum var ve üstüne şimdide 5 haftalık hamileyimmm....:lepi:

selam bende 10 haftalikken kaybettim bebegimi bir sene gecti üzerinden.benim bebegiminde kalbi durmustu.sebep bulunamadi.kürtaj olmustum.dünde 5 haftalik hamile oldugumu ögrendim.yarin kadin doktoruna gidicem..umarim bu bebegimide kaybetmem...bebegini kaybeden herkese allah sabir versin....

selam bende 10 haftalikken kaybettim bebegimi bir sene gecti üzerinden.benim bebegiminde kalbi durmustu.sebep bulunamadi.kürtaj olmustum.dünde 5 haftalik hamile oldugumu ögrendim.yarin kadin doktoruna gidicem..umarim bu bebegimide kaybetmem...bebegini kaybeden herkese allah sabir versin....

rabbim kucağına almayı nasip eğler inşallah canım bütün annelerin bebişleri sağlıklı bi şekilde annelerinin kucaklarına kavuşur inşallah amin:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

8+4 günlük hamileydim geçtiğimiz cuma günü rutin kontrolüme gittim.bebeğimin kalp atışları durmuş dünyam başıma yıkıldı ve dün bebeğim alındı insan kabullenmek istemiyor.O duyguyu anlatmam imkansız sadece bu durumu yaşayanlar anlar çok zor kocaman bir boşlukta gibiyim.Allah kimseye yaşatmasın ...

ya kızlar takılmayın böle konulara bu olay nerdeyse herkezin başına gelebilecek birşey normal olarak görmek lazım ve olduğu gibi kabul etmemiz lazım kendimizi kandırmış oluyoruz böylede ama insan bazende kendi kendinin dr 'u olmalı yoksa motive olamıyoruz ama bende yaşadım yaşamadım değil rabbim bundan sonrasındaki gebeliklerde bebişleri kucağımıza almayı nasip etsin sağlıkla sıhatle inşallah...ayrıca burda böle bir konu içerisinde konuşmalar oldukca dışardan gelen bir gebeninde korkmasına neden olabilirsiniz benim sizden isteğim herşeyi oluruna bırakmak zaman bizlere ne göstereceğini bilemeyiz ancak zaman belirler herşeyi rabbim ol derse olur rabbim olma derse bir dal bile kıpırdamaz rabbim bizleri ol denenden nasip eylesinn...:Saruboceq:

Son düzenleme:
Merhaba,

Benimde ilk hamileliğimde 8 haftalıkken melegimin kalbi durdu. 7 gunluk ara ile doktor kontrolune gittigim icin erken fark ettik. kurtaj olmak zorunda kaldım.

Simdi 9 haftalık hamileyim. Yuce Rabbim bu kez insallah sağ sağlim sağlıklı bir sekilde kucagıma almayı nasip eder.

slm herkeze...bende 3hafta önce 3aylık yani 11haftalık bebeğimi kaybettim...kalbi durdu ve aldılar.
benden kahve rengi akıntılar geliyodu ve kasıklarım da ağrılar vardı.çok üzgünüm arkadaşlar...allah kimseye yaşatmasın.

Allah kimseye yaşatmasın ya çok zor gerçekten bende ağustos ayında kaybettim meleğimi 8+3 te..benim bulantılarım oluyodu zaten ama son 2 akşam çok kötü bi bulantı ve kusma oldu karnıma feci bi kramp girince hemen hastaneye gittk dr.baktı kalp atışlarını alamyrm dedi o an ben içimden hadi bebeğim ne olur diye yalvarıp bi yandan da ağlıyodum:KK43: 3 kez kontrol etti dr.tahlil yapıldı bebeğim hala benimleydi..dr. inş. ben görememişimdir pazartesi tekrar gelin dedi bana ağrı ve bulantı için serum taktılar ertesi gün biz tekrar gittk başka bi doktora o da aynı şeyi söyledi bu arada bende belirtiler hala vardı o yüzden yarın damar atımına bakalım yoksa alırız dedi doktor o gece geçmek bilmedi tabi sabah gittik damar atımıda yoktu..ve aldılar bebeğimi ..
ilk gebelikte genelde araştırma yapmıyoruz dedi dr.ama hiç üzülmeyin muhtemelen engelli ve gelişim bozukluğu olan bi bebekti dedi genelde anne babada önemli bi hastalık yoksa (bizde yoktu)döllenme sırasındaki genetik bozukluklardan olabilir dedi doktor ama biz çok üzüldük tabi şimdi çocuk düşünüyoruz ama ben yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum..:1no2:

X