Anne karnındaki bebeğin kalbi durursa-Bunu yaşayanlar lütfen yardımcı olun.

P

panikatak

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi panikatak
SİTEDE ÇOK MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR.ŞU SIRALARDA BİR ÇOK KİŞİNİNDE YAŞADIĞI BİR OLAY.BAZI ARKADAŞLARIMIZ NORMAL GEBELİK TAKİBİ İÇİN DR A GİDİYOR VE BEBEĞİN KALBİ DURDUĞUNU, ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLÜYOR DR'LAR .BU GİBİ DURUMLARI ANNE FARKETMEZ Mİ.MESELA AĞRI KANAMA FALAN OLMAZ MI? YAŞAYAN ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ.BENİM ÇOK MERAK ETTİĞİM BİR KONU?BİDE YAŞAYAN ARKADAŞLARA BİR SORUM DAHA OLACAK.BEBEĞİN KALBİNİN DURMA NEDENİNİ VE GENELDE KAÇINCI AYDA SIKLIKLA KARŞILAŞTIKLARINI BİZLERLE PAYLAŞIRLARSA ÇOK SEVİNİRİM.

BİLENLER LÜTFEN YARDIMCI OLSUN Kİ BİZ ANNE ADAYLARI DAHA DİKKATLİ OLALIM.

ALLAH YAŞAYANLARA SABIR VERSİN.VE KİMSEYE YAŞATMASIN a.s.

• Konu Sahibi panikatak
merhaba canım ilk bebeğim düştü sonra tekrar hamile kaldım doktora gittim 6 haftalıktı kalp atışlarını duydum bir ay sonra kontrole gittim bebeğin kalp atışı yok ölmüş dedi okadar çok ağladımki kürtaj oldum.bebek karnımda 1 ay ölü kalmış hiç hissetmedim.Her hangi bir sebep söylemediler.kader işte neyseki bana bişi olmadı şimdi dünya tatlısı iki oglum var.Alllaha herkese nasip etsin.

• Konu Sahibi panikatak
merhaba canım benim bebeğimin kalbide 20. haftasında durdu allah kimseye yaşatmasın benim kanama olmuştu dr gittiğimde kalbi atıyordu sabah tekrar gel dedi ğittiğimde kalbi atmıyordu çok kötü bir durum sabah dr gitmeden ters giden bir şeyler olduğunu hissettim sanki içim boş gelmişti canlılık yoktu sebebine gelince bilinmiyor kader işte

• Konu Sahibi panikatak
merhaba canım ilk bebeğim düştü sonra tekrar hamile kaldım doktora gittim 6 haftalıktı kalp atışlarını duydum bir ay sonra kontrole gittim bebeğin kalp atışı yok ölmüş dedi okadar çok ağladımki kürtaj oldum.bebek karnımda 1 ay ölü kalmış hiç hissetmedim.Her hangi bir sebep söylemediler.kader işte neyseki bana bişi olmadı şimdi dünya tatlısı iki oglum var.Alllaha herkese nasip etsin.

evet hiç anlaşılmıyormuş.belirti vermiyormuş.cevapladığınız için tşk ederim.allah çocuklarınıza uzun ömür versin.a.s.

• Konu Sahibi panikatak
merhaba canım benim bebeğimin kalbide 20. haftasında durdu allah kimseye yaşatmasın benim kanama olmuştu dr gittiğimde kalbi atıyordu sabah tekrar gel dedi ğittiğimde kalbi atmıyordu çok kötü bir durum sabah dr gitmeden ters giden bir şeyler olduğunu hissettim sanki içim boş gelmişti canlılık yoktu sebebine gelince bilinmiyor kader işte

allah sabır versin.ve birdaha yaşatmasın.çok üzüldüm.zaten genelde 4-5 aylıkken sık yaşanıyormuş bu durum.ilgin için tekrar tşk.a.s.

• Konu Sahibi panikatak
merhaba canım benim ilk gebeliğimde aynı olay başıma geldi 12 haftalık
hamileydim ve ilk kontrolüme gitmiştim daha .hiç birşeyden haberim yoktu
ne ağrı vardı nede kanama...12 haftalık bebeğim 9 haftalık görünüyordu
meğer 2 hafta önce veda etmiş bize kalp atışları yoktu çok üzülmüştüm ALLAH
kimseye yaşatmasın.
şimdi 26 haftalık hamileyim ALLAH sağlık versin

• Konu Sahibi panikatak
arkadaşlar hepinize geçmiş olsun bende dün bir yakınımın çocuğunu kaybettiğini öğrendim o da 5 aylıktı önce suyu gelmiş doktora gitmiş doğurtmuşlar sanırım ama doğduktan bir kaç dakika sonra ölmüş çok üzüldüm bir iki ay daha yaşasaydı belki doğduktan sonra yaşatabilirlerdi.şimdi içimde hep korku var ben de 22 haftalık hamileyim ya benim bebeğime de bişey olursa diye..ama her gün kontrol ediyorum onunla konuşmaya çalışıyorum onun hareketlerini hissetmeye çalışıyorum inşallah ona sağlıkla kavuşurum...............

• Konu Sahibi panikatak
canım benimde bebğim 7 haftalıkken kalbi durduğu için kürtaj oldum.ben hissettim ama özellikle geceleri karnıma acip bi ağrı giriyodu kramp gibi ve mide bulantılarım geçmişti dr azaten randevum vardı gittiğimizde de kalbinin durduğunu öğrenmiştik.

• Konu Sahibi panikatak
benimde ilk hamileliğimde 9 haftalıkken kalbi durmuştu bende 2 hafta sonra kontrolde öğrenmiştim.benim bütün hamilelik belirtilerim gitmişti.kendimi hiç hamile gibi hissetiyordum herkese söylüyordum.bebek öldüğü için gebelik hormonlarıda düşüşe geçiyo tabi.şimdi 16 haftalık hamileyim.çocuğun kalbinin durması çoğunlukla ilk 12 haftada oluyor canım.

merhaba benimde 9 haftalıkken kalbi atmadığı için kürtaj oldum. çok zor bir durum, Allahım kimseye yaşatmasın

Benimde 11 haftalık olması gerekirken doktora gittiğimde bebeğim 9 haftalık gözüküyordu ..Kalp atışları yok demişti doktorum.Ben de çok az pembemsi akıntı gelmişti anlam verememiştim.Ama başka belirtide yoktu..

Şimdi 13+4 günlük hamileyim allahım inşallah bebeğime kavuşturur.

Gerçekten çok zor bir durum.

SLM ARKADAŞLAR

BENİMDE BAŞIMA İKİ KEZ SEKİZİNCİ HAFTAYA GEÇMEDEN OLDU İKİSİNDEDE
BELİRTİSİ SANKİ HAMİLE DEĞİLMİŞ GİBİ BİR DUYGU. İÇİNİZ BOMBOŞ GİBİ.ALLAHA ŞÜKÜR ŞU ANDA 2 AYLIK BİR BEBEĞE SAHİBİM ACILAR UNUTULMAZ. HAMİLE ARKADAŞLAR BU OLAY DOĞANIN KANUNU AMA BU KONU HAKINDA FAZLA DÜŞÜNMEYİMİN.OLURUNA BIRAKIN
:nazar:

Benim en korktuğum şey bu.Kendimi hamile zannederken, hayaller kurarken bir anda doktorda 2 hafta önce kalbi durmuş demesi.Hatta bunu doktorla da paylaştım.Benimle dalga geçti.İkinci el ultrason cihazı var elimde sana uygun fiyat çekerim evde estimi bi bakıverirsin dedi.Adamı çok rahatsız ediyorum bana geçen gidişimde amerikadayım 2 hafta yokum ona göre gelme sakın dedi:) Şaka yaptı tabii...

bende 8haftalık hamileyim ama kalp sesini duyamadık ben son günlerde bir terslik olduğunun farkına varmıştım önceki günlere göre gögüs sızlaması azalmıştı kasık ağrım yok olmuştu kusma yoktu ama alan allah inşallah tekrar verir kızım kardeşi olmasını çok istiyor

benimde ikiz bebeklerim karnımda öldü10 haftalıkken 9 haftalıkken teki öldü
1 hafta sonra içime kötü bi his doğdu ve doktora gittim kalbi durmuş dedi okadar üzüldümki anlatamam okadar istiordumki
ama eşim istemiyordu zavallı bebğim istenmediğini anlamış olmalıki
terketti beni

SİTEDE ÇOK MERAK ETTİĞİM BİR KONU VAR.ŞU SIRALARDA BİR ÇOK KİŞİNİNDE YAŞADIĞI BİR OLAY.BAZI ARKADAŞLARIMIZ NORMAL GEBELİK TAKİBİ İÇİN DR A GİDİYOR VE BEBEĞİN KALBİ DURDUĞUNU, ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLÜYOR DR'LAR .BU GİBİ DURUMLARI ANNE FARKETMEZ Mİ.MESELA AĞRI KANAMA FALAN OLMAZ MI? YAŞAYAN ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ.BENİM ÇOK MERAK ETTİĞİM BİR KONU?BİDE YAŞAYAN ARKADAŞLARA BİR SORUM DAHA OLACAK.BEBEĞİN KALBİNİN DURMA NEDENİNİ VE GENELDE KAÇINCI AYDA SIKLIKLA KARŞILAŞTIKLARINI BİZLERLE PAYLAŞIRLARSA ÇOK SEVİNİRİM.

BİLENLER LÜTFEN YARDIMCI OLSUN Kİ BİZ ANNE ADAYLARI DAHA DİKKATLİ OLALIM.

ALLAH YAŞAYANLARA SABIR VERSİN.VE KİMSEYE YAŞATMASIN a.s.

arkadasim bak 33. haftana gelmissin dusunme bunlari rahat olsakin ol onunla karsilasmaya hazirla kendini odasina esyalarina dogumuna olumsuzluklari dusunup karninda kizininda gerilmesine neden olma bol bol yuru yorulmadan ama dinlen benim kizim 2 aylik oldu uyku uyumanin bir luks oldugunu ogrendim vallahi hayirlisiyla kolay bir dogum yasarsin ben epidural sezaryan oldum nasil korkuyordum iceri girdim korkum bitti hele kizimi gordum ya bakistik nerdeyse dr hadi verin kizimi bir ara dikersiniz karnimi diyicektim o kadar sabirsizlandim kucagima almak icin diger bebeklerini kaybetmis arkadaslarim icin de uzgunum insallah diger evlatlariyla acilar hafifler takma kafani olumsuz seylere sevgilerimlea.s.

merhaba ,benimde 9 haftalıkken durmuştu . ilk 12 hafta içinde rastlanıyor çoğunlukla. hamilelik belirtileri kalkıyor mesela benim göğüslerimin ağrısı geçmişti hiç hamile gibi hissetmiyordum kendimi .çok sık rastlanan bir durum değil canım sağlıksız gebeliklerde oluyor çoğunlukla.

bende aralık 1 de 21 hftalık hamileliydim. dr. kontrolüne gittiğimde bebeğin karnımda 1 hft. önce öldüğünü öğrendim. allah kimseye yaşatmasın.. dr. trombofili yani kan pıhtılaşması testi yaptırmamı önerdi. bu test sonucunda kanımda pıhtılaşma olduğu ve bu sebepten bebeğe besin ve oksijen iletiminin olmaması sebebiyle kalbinin durduğunu öğrendim. şimdi tekrar hamileyim ve hergün pıhtılaşma önleyici iğne oluyorum coraspın 100 içiyorum.

offff arkadaşlar ya içim acıdı çok üzüldüm.Allah kimseye yaşatmasın böyle bir olay.benimde aklıma geliyor bazen böyle olumsuz şeyler birde bunları okudum daha beter oldum.düşünmeyelim böyle şeyler hep iyi düşünelimki iyi olsun.İnşallah hayırlısıyla bebişlerimizi kucagımıza alalım.

Kızlar Merhaba ,
ben böyle bişşey yaşamadım ama sayenizde bilgi sahibi oldum.
Hepinize gerçekten çok geçmiş olsun ve inşallah bir daha böyle birşey yaşamazsınız.

X