vajinal muayeneden korkan varmı?

onuseviyorum

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2008
1.436
10
konu benden, ilk mesajda...ben çok önyargılıydım bu konuda ama ii bi doktora düştüm.beni bi güzel ikna etti.aslında korkulcak bişi olmadığını anladım.:sm_cool:

eminim bütün kadınların korkusudur bu
bendede vardı ama son 1,5 senedir sürekli muayene olduğum için alıştım
artık benim çocuğumum olmaması, emeklerimin boşa çıkması, her tedavinin sonunda yaşadığım hayal kırıklığı daha çok korkutuyor
bunların yanında muayene hiç kalıyor

ikinci msjda benden ben çok korkuyorum ve üstesinden de gelemem

ya inanırmısın bende senin gibi asla diodum.ta ki bebek sahibi olamadığımı anladığım zamana kadar.eğer tatlı bi doktora düşersen ki ikna konusunda tatlı dilli olsa ii dir,o zaman rahatlıyorsun.bir iğneden bile korken ben artık şak şuk yatıyom masaya.cinsel ilişkiye acısız girebilen herkez alttan muayeneyi olabilir bence...yerimseniben

ben henuz bı toktora bıle gıtmedım.benımkısı hem korku.hemde çekınmek.bı turlu bu çekıngenlıgı atamıyorum .yazarken bıle kalbım kut kut.ama bu fıkre kendımı alıstırdım.çunku mecburum cocugum olmuyor.10 aydır cocuk sahıbı olmaya karar verdık esımle .göğsumden bı sıvı gelıyor yada halk arasında (süt)derler.bununla ilgılı bı fıkrı olan varmı(henuz hıçbır doktora gıtmedım)

ben 2 doğum yaptım çokda jinekolojik muayene oldum yinede çok korkuyorum çok utanıyorum nedense o masaya yatınca her seferinde ağlıyorum galiba kendimi çok sıkıyorum

ben henuz bı toktora bıle gıtmedım.benımkısı hem korku.hemde çekınmek.bı turlu bu çekıngenlıgı atamıyorum .yazarken bıle kalbım kut kut.ama bu fıkre kendımı alıstırdım.çunku mecburum cocugum olmuyor.10 aydır cocuk sahıbı olmaya karar verdık esımle .göğsumden bı sıvı gelıyor yada halk arasında (süt)derler.bununla ilgılı bı fıkrı olan varmı(henuz hıçbır doktora gıtmedım)

slm gamsız doktora gitmek başlarda korkutsada çok sık muayene olunca atıyorsun üzerinden bu korkuyu merak etme. bu arada göğsünden sıvı geldiğini yazmışsın bunu nedeni muhtemelen prolaktin hormonun yüksekliğidir. bende de bu hormon yükseliyor ama sıvı gelecek derecede deil. hem bu hormonun yüksek olması gebeliği de engelliyor.ilaçla halledilir merak etme. şimdiden geçmiş olsun

bu tarz seylerde ilkler zor oluyor, tabiiki sonrasida kolay degil ama daha rahat oluyorsunuz, en azindan basiniza gelecekleri biliyorsunuz. bende cocuk icin ve kist icin bu muayeneleri oldum ya da daha olucam bilmiyorum ama oraya yatarken aklima dogmasini istedigim bebegimi getiriyorum, sonucta orada onun icin bulunuyorum ve bu beni oldukca rahatlatiyor. bu yolda her aciyi goze aldim, sonucta oraya tedavi ya da kontrol icin oturuyoruz. utanilacak birsey yapmiyoruz, arti utanilacak birsey olsaydi dr.lar o bransi secmezdi. saglik icin insan her seye katlaniyor, bunda strese girecek bir sey yok diye dusunun..bende cook rahat degilim, sevmiyorum ama sonucta utanilacak birsey degil, ve bebegimiz icinn....

konu benden, ilk mesajda...ben çok önyargılıydım bu konuda ama ii bi doktora düştüm.beni bi güzel ikna etti.aslında korkulcak bişi olmadığını anladım.:sm_cool:
Canım beni kimse ikna edemedi :)) Bir sürü doktor değiştirdim kasap gibi olan da vardı, tatlı dilli olanda,kadın da, erkekte :)) Hepsinde çok canım yandı.Normalde acıya dayanıklıyımdır ama spkulum var ya o spekulum çok can yakıyor.Hem bazıları da başaramadı takmayı:)zorladı zorladı bıraktı.Hangi doktora gidiyorsan söyle de bir gün lazım olursa ona gideyim:))
bence hir korkulcak bi sey degil aci falan da yok doktorunuz iyise o zaman daha iyi olur

Ne mutlu sana arkadaşım. Fiziksel yapıyla da ilgili sanırım ,bende spekuluma karşı fobi başladı.Normal bir korku değil yani :çok üzgünüm:

Alışılması zor..Bir de doktor kaba ve anlayışsız olunca,işkenceye dönüşüyor..Yapacak birşey yok mecbur olunca..Kadın olmak zor iş kızlar..a.s

Evlenmeden önce bende asla gitmem diyodum.
Ama evlendiketn sonra bazı rahatsızlıklar yaşadım.
Mecburen gitmek zorunda kaldım.
Okadar zor ve acı veren bir işlem değil.
Tabiki doktorunuz iyi olunca işlem dahada basit.
Yani ben çok rahattım

ben de dogum harıcınde cıkmadım o masaya cıkmakta ıstemıyorum:KK43: aslında dr a gıtmem lazım cok az adet goruyorum bıde hap kullanmaya basladım ıyıyce azaldı ..ama ısrarla gıtmıyorum hayırlısı..korkmaktan cok utanıyorum ben yaa soyunup masaya cıkıp bacaklarını acmakk..off dusuncesı bıle ıgrenc:bbo::1no2:

Canım beni kimse ikna edemedi :)) Bir sürü doktor değiştirdim kasap gibi olan da vardı, tatlı dilli olanda,kadın da, erkekte :)) Hepsinde çok canım yandı.Normalde acıya dayanıklıyımdır ama spkulum var ya o spekulum çok can yakıyor.Hem bazıları da başaramadı takmayı:)zorladı zorladı bıraktı.Hangi doktora gidiyorsan söyle de bir gün lazım olursa ona gideyim:))

Ne mutlu sana arkadaşım. Fiziksel yapıyla da ilgili sanırım ,bende spekuluma karşı fobi başladı.Normal bir korku değil yani :çok üzgünüm:

Ben o kadar çok çıktımki o masaya sayısını hatırlamıyorum ama rahim filmi haricinde hiç spekulum takılmadı. Oda zaten canımı pek yakmadı. Sanırım önemli olan doğru doktoru bulmak.a.s

X