tüp bebek transferi için uygun rahim kalınlığı kaç olmalı?

yumy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2008
1.944
6
herkese selamlar
tüp bebek tedavim sonlanmak üzere.transfer için rahim kalınlığı kaç mm. olmalı?
bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.:sm_confused:a.s.:uhm::uhm:

herkese selamlar

Selam canım
Hadi hayırlısı yolun sonuna yaklaşmak üzeresin. allahım inşallah yüzünü güldürür.Benim aşılamada 12,5 falandı en son doktor çok güzel dedi. tüp bebek te kaç olur bilmem. ama farkedeceğini sanmıyorum.

canım benim bildiğim 8-12 mm normal

ama sen kafanı takma bu kadar, inşallah herşey güzel olacak

tüpbebek sonucunu ne zaman alacaksın?

ben de ankarada tedavi görüyorum

selam meralun
iyi dileklerin için teşekkürler henüz yumutalatım alınmadı doktorumun önerilerini bekliyorum buarada herkese tavsiye ederim ANATOLIA TÜP BEBEK MER. PROF. DR. LAR BÜLENT TRAŞ VE HAKAN YARALI

herkese selamlar
benim ince olduğu için transferim ertelendi beklemedeyim sorunun cevabını bende merak ettim

arkadaşlar merhaba ben yenı uye oldum
benım rahım kalınlıgım 6 mm dı. beş tane embıryo transfer edıldı. ama dr umutsuz konuştu. galıba tutmayacak.2 nısanda sonuç alıcam .umarım ıyı olur.

kızlar rahim kalınlığı nasıl ölçülüyor... geçen doktor benimde vajinadan bakıyorum rahim duvarın gayet iyi dedi tüp bebek için ama kaç mm olduğunu söylemedi... :sm_confused:

Bende Pr.Dr.Bülent Hocanın hastasıyım.Bu hafta benimde yumurtalarım toplanacak .inşallah hayırlısı olur.bebişlerimi kucağıma alırım.Amin.

herkese selamlar

canım endometrium 3çizgi yani 8-10 mm arası kalınlık olmalıymış

Nasıl ölçülüyor o kadar doktora gittim hiçbiri rahim kalınlığıyla alakalı bir şey söylemedi? :sm_confused:

canım onu yumurtalara bakarken ultrasonda görülüyor.

Sağol canım, bildiğim kadarıyla,normal yoldan hamile kalmak için de, rahim kalınlığının normal kalınlıkta olması gerekiyor.Ben o kadar doktora gittim hiçbiri bu konuda bir şey söylemedi. :sm_confused: Eğer ultrasonda görünüyorsa demek normal kalınlıkta o yüzden bir şey söyleme gereği duymadılar.Yani inşallah öyledir. Tekrar teşekkürler canım:))

bi sağlık sitesinde okumuştum ve not almıştım aradım ama bulamadım kopyalayacaktım yazılanları inş .işine yarar bu bilgide ;endometrial kalınlık 6.5mm den az ve 17mm den fazla olduğu durumlarda gebelik oluşmaz ..................

benim bu ay aşılama yapıldı, çatlatma iğnesi öncesi end. kalınlığı 5,5 mm idi...sanırım bu aşılamada negatif olacak.....:uhm: senağlama

Arkadaşlar aslında bu konuya aramızda hamile olanlar cevap verse daha iyi olacak.Kaç mmde transferleri yapıldı.

ben 1.tüp denememde 3 transferimde de 5,7 ve 6,5 mm de embriyolar transfer edildi.

anlamadığım bişey var ilaçlarla ancak bu hale geldi.

peki benim bi sorunum yok eşimde de sorun olmasaydı bu değerlelrle ben normal yolla nasıl hamile kalacaktım

yapılan tetkiklerde rahim kalınlığı ile ilgili problemin var denmedi hiç hatta bu araştırılmıyor bile normal gebelik için.

Tüpte bu ilaçlarla nasıl kalınlık istenilen seviyeye gelmiyor

bu konuda beni aydınlatacak birileri varmı aranızda

buna çok kafam takılıyor

Arkadaşlar aslında bu konuya aramızda hamile olanlar cevap verse daha iyi olacak.Kaç mmde transferleri yapıldı.

ben 1.tüp denememde 3 transferimde de 5,7 ve 6,5 mm de embriyolar transfer edildi.

anlamadığım bişey var ilaçlarla ancak bu hale geldi.

peki benim bi sorunum yok eşimde de sorun olmasaydı bu değerlelrle ben normal yolla nasıl hamile kalacaktım

yapılan tetkiklerde rahim kalınlığı ile ilgili problemin var denmedi hiç hatta bu araştırılmıyor bile normal gebelik için.

Tüpte bu ilaçlarla nasıl kalınlık istenilen seviyeye gelmiyor

bu konuda beni aydınlatacak birileri varmı aranızda

buna çok kafam takılıyor

Ben pko olduğumdan yumurtalar gelişmediğinde yeterli estrojen üretilmediğinden endometriyum da gelişmiyor (5-6 mm). 3 aşılamamda yumurta gelişimi ile beraber endometriyum 9-10 mm'e ulaştı. Bu ay başlayacak mikro denememde puregon iğne ve ilave olarak estrojen bantı kullanacağım. Bence doktora muayene olurken soru sormaktan çekinmeyin. Sizin vücudunuz ve herşeyi bilmeye hakkınız var. :enbuyukkk:

merhaba.benımde korunmayı bıraktıgımdan bu yana adet duzensızlıgım var.bundan 3 ay once rahım kalılıgı 7.7.cıkmıstı.15 gundur adet olamıyorum.dun doktora gıttım rahım kalılıgı 5.5 dedı.daha dogrusu bana demedı yanındakı hemsıreye dedı not alması ıcın.:çok üzgünüm:
neden rahım kalınlıgım dusmus olabılır kıslar?adet olamadıgım ıcınmı dustukı?senağlama

Ben pko olduğumdan yumurtalar gelişmediğinde yeterli estrojen üretilmediğinden endometriyum da gelişmiyor (5-6 mm). 3 aşılamamda yumurta gelişimi ile beraber endometriyum 9-10 mm'e ulaştı. Bu ay başlayacak mikro denememde puregon iğne ve ilave olarak estrojen bantı kullanacağım. Bence doktora muayene olurken soru sormaktan çekinmeyin. Sizin vücudunuz ve herşeyi bilmeye hakkınız var. :enbuyukkk:

ben ilk transferde progesteron iğne kullandım bide estrofem hap 5,7
2.transferde ilaç kullanmadık 6,2
3.transferde yine aynı ilaçlar bide 2 tane bant kullandım haftada 7,2 mm ile transfer yapıldı

bundan fazla artmadı anlıcan arkadaşım

X