Yumurtlama Günleri Adetin Hangi Günü Bilen Varmi...

YETMEZMXIX

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
49
0
35
Arkadaslar aranızda yumurtlama günlerinin hangi gün oldunu bilen varmı.bilen varsa bana cevap yazsın.benim yumurtalıklarımda sorun var gonaphane diye 1 ilaç içtim sabah aksam bugunde yani 07.02.2007 adetimin 14.günü lütfen yardımcı olun banada.ins bu ay hamişlerden olurum bende.:teselli:

yumurtlama adet oldugumuz tarıhten 14 gun once gerceklesır.
yanı hesap yapmak ıcın bır dahakı ay adet olacagın gunu bılmen lazım.
mesela 28 gunde bır adet oluyosan 28-14=14. gun yumurtlama oldugunu gosterır

yetmezmi canım burda adate döngün çok önemli.düzenli adet olmakda önemli.düzenli adet olan kadınların yumurtlaması oluyor demektir. mesala 27 günde 1 oluyosun bu sayıdan 14ü çıkarıyosun çıkan sonuç yumurtlama günündür.yani adetin 13.günü oluyor bu günlerde bebek için ilişki çok önemli...umarım ne dileğin varsa çok yakın zamanda olur güzelim...

Diğer arkadaşlarında dediği gibi kaç günde bir adet olduğun önemli. Diğer bir yöntem adetin ilk gününden sayıp 8. v 18. günler arası günaşırı ilişkiye girmek. Ayrıca yumurtlama gününde akıntın yumurta akı kıvamlı, çektikçe uayan özellikler taşıyorsa yumurtlama gününün olduğu anlamına gelebilir.yerimseniben

Merhaba arkadaşlar. Ben de bir hatırlatma yapmak istiyorum. Döllenmenin olabilmesi için yumurtlamadan önce ilişkiye girmek önemli. Yumurtladıktan sonra rahmin iç tabakası spermlerin hareket etmesini zorlaştırıyormuş. Yumurta geldiğinde spermlerin de orada hazır bulunması gerekliymiş.Kısacası adetten 1 hafta sonra başlayıp gün aşırı ilişki hamile kalma şansını artırırmış...

ARKADASLAR CEVAPLAR İÇİN TSK.BEN DÜZENLİ ADET GÖREN BİRİ DEĞİLİM BENİM ADETLERİM GENELDE GEÇ OLUR.geçen ay 1 hafta geçti onun için de her seferinde çok umutlanıyorum ama artık hiç umutlanmıyacam.belki bu ay olur ilaç kulandım gonaphone bakalım hayırlısı. çalışmalara devam.

canım google ye yumurtlama günü hesaplama yaz orda çıkıo kendin hesaplayabilirsin ben öle yapmıştımm

arkadaşlar ben geçenlerde doktora gittim bana düzenli bir kadının yumurtlama dönemi 10 ile 20.günleri arasındadır dedi bu günlerde gün aşırı ilişkiye girmen gerekir dedi.eşimin kuzeni de benim doktoruma gitti ve ona sen hastalanmaya 1hafta kala bile hamile kalabilirsin dedi ve öle oldu adetine 1hafta kala gün aşırı ilişkiye girdi hamile kaldı anlatmak istediğim herkesin yumurtlama zamanı bir değil bence önce doktorunuza gidin bakın bir problem var mı yok mu diye yumuurtalarınızı kontrol ettirin içiniz rahatlasın.

X