5 dakikada misafir ağırlama...

teşekkürler canım güzel bilgiler tamda yarın misafirim geliyoo...

bunları yapanlarda vardır belki ama bana göre değil bu işleri yap peşinden hazırlık zor yani:1no2:

bunları yapanlarda vardır belki ama bana göre değil bu işleri yap peşinden hazırlık zor yani:1no2:

canım sen bunların hepsini yaparsın.a.s..eminim becerikli hanımsındır..3 çocuguna çok güzel annelik yapan eminim ki misafirinide en iyi şekilde ağırlar..:1hug:

Arkadaşlar yorumlarınız yaparken 2 taraflı düşünün...
Sabah çıkarken yatagını toplayamadı geçeligi ortada kaldı
kadın işte yorulmuş pestili çıkmış 7 8 gib ieve geliyor
Pat misafir

Bir kadın bütün gün evde saten ev işi yapacak sabah erken çıkma derdi yok güsellik uykusundan uyanınca evini düzenledi Akşama yavaş yavaş yemeginide hasırladı ev mis gibi...
Pat misafir

Sizce hangisi daha çok şey hazırlar

Bütün gün evde durup gesip tosupta
Çalışan kadınlardan yemek ütü vs vs
Ev düzeni harika olucak die bekleyen insanlardan nefret ediyorum...
Tabi ki kendini bir kadının bunları yapması gerekiyor ama
Yiyosa sen çalış akşama kadar çek mileti sonra eve gelip iş yapson zamanlarda kıl oluyorum bu tarz insanlara...
:eek:klava::eek:klava:

arkadaşlar çoğunuz çalışan bayan bunları yetiştiremez diyor ama hiç mi başınıza gelmedi yaa benim çook geldi ve tatoşcumun yazdıklarını okuyunca yaptıklarım aklıma geldi aynısını yapmak zorundasınız öyle değil mi...misafir geleceği zaman bunları hepimiz yapmıyor muyuz zaten..misafirini dağınık bir şekilde karşılayan varmıdır acep.....

Bütün gün evde durup gesip tosupta
Çalışan kadınlardan yemek ütü vs vs
Ev düzeni harika olucak die bekleyen insanlardan nefret ediyorum...
Tabi ki kendini bir kadının bunları yapması gerekiyor ama
Yiyosa sen çalış akşama kadar çek mileti sonra eve gelip iş yapson zamanlarda kıl oluyorum bu tarz insanlara...
:eek:klava::eek:klava:
Ben de bütün bu işleri sadece kadının göreviymiş gibi gösterenleri anlamıyorum.
Biz kadınlarda bunu boynumuzun borcuymuş gibi kuzu kuzu kabulleniyoruz.
Karşı çıkanlar ise hemen feminist ilan ediliyor.
Ya da kocam bana yardımcı olur cümlesi de garibime gidiyor,bütün işler yine kadının ya,koca da lüfederse yardım eder!
Ev işi hele ki günümüzde ortaktır,kimsenin asli işi değildir.
Sabah evden çıkarken kocanın yatağı kapatması,şöyle bir etrafı toparlaması zor değildir!
Ya da kahvaltı hazırlaması ,diğer akla gelen işler gibi vs vs...
Ben bu konuda şanslıyımsengözlerimebaksanab

Arkadaşlar yorumlarınız yaparken 2 taraflı düşünün...
Sabah çıkarken yatagını toplayamadı geçeligi ortada kaldı
kadın işte yorulmuş pestili çıkmış 7 8 gib ieve geliyor
Pat misafir

Bir kadın bütün gün evde saten ev işi yapacak sabah erken çıkma derdi yok güsellik uykusundan uyanınca evini düzenledi Akşama yavaş yavaş yemeginide hasırladı ev mis gibi...
Pat misafir

Sizce hangisi daha çok şey hazırlar

bunda kesinlikle haklısın ..zaten sabah o aceleyle yataktan kalmak bir işgence gibi gelirken kalk bir de orayı burayı temizle yok tatlım..ben de çalıştığım dönemlerde bunları ne yalan söyleyeyim yapamazdım:1no2:
eğer o gün yorgun değilsem ancak bir yeri yapardım çünki akşama kadar enerji bitiyor ..ayyy herşekilde kadın olmak okadar zorki...kafamçokkarıştı

Ya da kocam bana yardımcı olur cümlesi de garibime gidiyor,bütün işler yine kadının ya,koca da lüfederse yardım eder!
Sabah evden çıkarken kocanın yatağı kapatması,şöyle bir etrafı toparlaması zor değildir!

haklısın canım...sanki herşeyi kadın yapmak zorunda halbuki kadında bütün gün evine katkı sağlamak için çalışıyor ..birde gelip ev temizliğiyle uğraşıyor ,varsa çocuklarıyla ilgileniyor yok eşine kadınlık yapması gerekiyor...offf saymakla bitmez hatta bunları yapan olduğu halde yaranamayan çok kişi tanıyorum :eek:klava:yazık değilmi ..:a015:
allah mutluluğunu daim etsin...:nazar:

tatoş biz haber verip geliriz ve pasta börek isteriz. öyle 5 dakikayla bizi başından savamazsın...

güzel öneriler ama calısanan bayanların bunu 5 dk yapması çoooooooooook zor. hele de benimki gibi bi pasaklı eşiniz varsa. adam pijamalarını bile sıpıtıp atıyo hangi oda 5 dk da toplanır söleyin banaaaaÇok üzgünüm çoook ama nedense bütün misafirlerim habersiz geliyo.
ama size bi öneride benden acil misafi gelince süpürgeyi eşinizin eline vereceksiniz yardım etsinler canımlülülülülülü

haber vermeden gelen insanlara sinir olurum:eek:klava:kız kardeşime giderken bile önce haber veririm..müsait olup olmadığını sorarım.....kendine saygısı olan kişide karşısındakine saygılı davranacagını inanıyorum..
süpürgeyi eşinin eline vermekle en güzelini yapıyorsun tatlımmmm :1rolleyes:

ay klavyene, parmaklarına sağlık arkadaşım:) şu sıralar erkek arkadaşımla evlenince ne yapacağımızı konuşmaya başladık. Ve diğer insanlara göre sorun olan bir çok şey bizim için problem değilken, ev işi olayında takıldık. Ben nasıl annemin yanından ayrılıp, yeni bir düzene girecek, bir yandan çalışırken bir yandan ev işlerine daha çok katkım olması gerekecekse kesinlikle onun da olması gerekiyor. Artık erkek avcı, kadın pişirici toplum geride kaldı.

Bir de eski evliliğimden, ve arkadaşlarımdan bildiğim ve sinir olduğum bir durum, erkek, eşine sormadan misafir kabul eder ve eve sadece telefon açıp haber verir, hazırlık yap diye. Zaten kadının görevi bu ya, o anda rahatsız olamaz ya, belki regl olmuştur, belki migreni tutmuştur, ya da çok yorgundur. Ev hanımı ise de geçerli bunlar. Ya da belki çocuğuyla ilgili bi durum söz konusudur. Tabi erkek için bunlar problem sayılamaz:eek:klava:

benim gibi düşünen birinin yazısını okumak acayip zevk verdi bana...
bir başlık açmıştım kocamın iş görmemesinden yana, herkes başıma çullandı. kadınsam görevlerimi bilecekmişim. kocam bile demez bunu bana ya. ben pek şanslı olduğumu söyleyemem ama; canı isterse yardım eder beyefendi. çok tartıştık bu konu yüzünden artık baktım onun değişeceği yok artık ben de görev olarak kabullenmeye çalışıyorum kafamçokkarıştı çok zor gelse de... :çok üzgünüm:
ben müsait değilsem ya da uyuyorsam kapıya bakmam. süprizzzzz evim benim özel hayat alanım, önemli birşey varsa gelen tekrar gelsin ya da telefon etsin :kahve:

O yazını hatırlıyorum canım. Yorum yapmadım ama içimden geçirmedim değil yapsan ne olacak diye ama o zamanlar çok yeni evliydim şimdi 7 ay oldu zor geliyor artık, benimle aynı işi görsün demiyorum ama birazcık çaba sarfetsin yeter, bana yardım etme hissini yaşatsın yeter diyorum. İşden gelir gelmez tv karşısına geçmesine uyuz oluyorum, o böyle yapıncada şevkim kırılıyor hiçbirşey yapmıyorum.

en büyük kötülüğü annecin yapmış sana bak şimdi ne zo rlu kçekiyorsun. titre ve kendine dön ey afuuuuu doğru mutfağa :eek:klava:

evet benim annemde aynı şeyleri uyguladı aman kızım sen dersini yap ben yaparım yok sen okuyorsun ne işin var diyerek beni hep işten uzaklaştırdı..hoş ozamanlar iyi oluyordujeyyar ama evlendikten sonra durum öyle olmadı hatta evliliğimiz yeni dönemlerinde hep lokantada yiyorduk baktık ki buna para dayanmayacak eşim bana yemek yapmayı öğretti.:asigim:.şimdi benim kızım olsa kesinlikle herşeyi öğretirim.her işi bilsin isterse yapmasın ama bilsin.en azından benim gibi zorluklar çekmez...a.s

en büyük kötülüğü annecin yapmış sana bak şimdi ne zo rlu kçekiyorsun. titre ve kendine dön ey afuuuuu doğru mutfağa :eek:klava:

Canım arkadaşım benim
Valla sabah evden çıkarken akşam kocişe güsel güsel yemekler yapçam diyorum..
Akşam eve yorgun argın gelince de mayışıp kalıyorum..
Sadece Hafta sonları yemek yapabiliyorum..
Her daim evi düzenli tutmaya çalışıyorum,ani misafir gelirse çay biskuvi kurabiye ikram ediyorum..
a.s.

ben habersiz gelen misafire ve haberli gelen misafire hazırlık yapmayan ev sahibesine çok kızıyorum. ikisi de karşındakine gizliden sana saygı duymuyorum demek istiyor. :eek:klava:
Bu hasta yada lohusa ziyaretleri için geçerli değil tabiki :CüvCüv:

ben habersiz gelen misafire ve haberli gelen misafire hazırlık yapmayan ev sahibesine çok kızıyorum. ikisi de karşındakine gizliden sana saygı duymuyorum demek istiyor. :eek:klava:
Bu hasta yada lohusa ziyaretleri için geçerli değil tabiki :CüvCüv:

Pardon ama habersiz gelen misafire nasıl hazırlık yapmaya fırsatımız olacak ki, evet habersiz gelene ikram çıkartmam, o bana haber vermeyi düşünemeyecek kadar saygısızlık yapıyorsa bende ona saygı duymam, sonuçta telefon diye bişey var değil mi?
Birde herkesin misafir anlayışı farklıdır, haberli bile olsa, ev sahibinin evinde bişey yoktur belkide, zamanı olmamıştır falan.
Ayrıca misafir giden yemeye içmeyemi gidiyor. Bir çay koysun yeter ev sahibi.

X