Bebek Beslenmesi diş çıkaran bebekler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

belçin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2007
30
1
40
sl kızlar benim bir sorunum daha var oğlum ilk dişlerini 3 ayın sonunda çıkardı şimdi altı ayı bitirdi üzt dişler çıktı fakat yeni farkettim alt dişlerin arka kısmı kararmış acaba böyle mi oluyor. Doktora pzt. götüreceğim ama bekleyemiyorum sitelerde baktım sebebini bulamadım Yardım ederseniz sevinirim

slm belçin hanım benm kızımda alt iki dişini çıkardı.7aylık.bizde öle bi durum yok yani kararma.doktora bi danış.bende merak ettm sebebbini arkadsım.örenip bizide aydınlatırsan sevinirim.önemli bişe ddeildir bence.

slm belçin hanım benm kızımda alt iki dişini çıkardı.7aylık.bizde öle bi durum yok yani kararma.doktora bi danış.bende merak ettm sebebbini arkadsım.örenip bizide aydınlatırsan sevinirim.önemli bişe ddeildir bence.

umarım değildir erken dökülecek diyorlar etraftakiler bakalım doktor ne diyecek

benımde bebızım 4 aylık dıs cıkarıcak yerlerı bellı ne kulana bılırım cok kasınıo galuba elı hep agızında dıs kasıcı aldım yıne yk

çiçek hanım bize doktor agrılareını hafiifletsin diye jel verdi.eczanelerde sölerseniz sizde alabilirsiniz.çok ii geliyo sabah ve aksam uyumadan önce dişyerlerine iice masaj yaparak sürüyorum.doktorumz elleriniz ii temizleyip masaj yapın dedi.ben faydasını görüyorum.umarım sizde görrsünüz.

benımde bebızım 4 aylık dıs cıkarıcak yerlerı bellı ne kulana bılırım cok kasınıo galuba elı hep agızında dıs kasıcı aldım yıne yk

canım mrh. allah bağışlaasın yavrunu ben bişey kullanmadım jel için de ii değil diyorlar ama bilmiyorum ben soğuk şekilde havuç vs. ile dişini kaşımasına yardım ettim. diş kayıcı al onuda akşamdan dolapta beklet sabah ver sancısını alır.

ben böceğime jel almıştım ama kullanmadım eğri çıkartıyo yok erken döküyo dişleri dediler kafamı karıştırdılar kısacası kullanmadım.onun yerine yeşil soğanın beyaz kısmını iyice yıkayıp eline tutuşturdum onu dişlerine sürterek kendini rahatlattı ama dikkatli olmak gerekiyo devamlı gözüm üstündeydi koparıp boğulmasın diye havuca göre daha yumuşak .istersen bi dene ben faydasını gördüm denersen eğer umarım sende faydasını görürsün:emir_bebek:

Kızlar hepınıze tek tek tesekkurederım bana yardımcı oldugunuz ıcın oyku bebek bende eczaneden jel aldım ama yok bı faydası canım yıne bagrıo kasın dıe hahahaha elıne arkadasın demesı gıbı yesıl sogan verdım yok havuc verdım yok ah garıbım benım cok kasınıo galıba sap sap elını yıyor bırınınde elını kapmasın bırakmıo saldırıya gecıo parmaklara hazıne bulmus korsanlar gıbı haha

Kızlar hepınıze tek tek tesekkurederım bana yardımcı oldugunuz ıcın oyku bebek bende eczaneden jel aldım ama yok bı faydası canım yıne bagrıo kasın dıe hahahaha elıne arkadasın demesı gıbı yesıl sogan verdım yok havuc verdım yok ah garıbım benım cok kasınıo galıba sap sap elını yıyor bırınınde elını kapmasın bırakmıo saldırıya gecıo parmaklara hazıne bulmus korsanlar gıbı haha

ay çok güldüm sayende benim kızın harektleri gözümde canlandı valla.. aynı buulduğu ele yapışıyo yavrumm. ama daha inciler gözükmedi.

merhaba arkadaşlar diş konusunda benimde bir sorunum var benim kızım bir yaşında alt dişlerini gayet güzel çıkarttı sorun olmadı ama şuan 13 aylık üst dişleri gelmeye başladı çok huysuz oldu ve devamlı ağlıyor yemek yemiyor işdahı kesildi ateş oldu dudaklarına vurdu ateşi şuan ateş düşürücü içirdim faydası oldu ama açaba neden bu kadar huysuz oldu ve ağlıyor bana yardımcı olabilirmisiniz çok sevinirim arkadaşlar.....

Bebegim 11 Aylikken Diş çikarmaya Başladi şu Anda 4tane üstte 2 Tane Altinda Var şu Anda Bir Yaşinda Normalde 8 Tane Dişi Olmasi Gerekiyor Doktora Götürdüm Normal Oldunu Söyledi Acaba Gerçekten Doğrumu Benim Gibi Annelerden Mesaj Bekliyorum

sl kızlar benim bir sorunum daha var oğlum ilk dişlerini 3 ayın sonunda çıkardı şimdi altı ayı bitirdi üzt dişler çıktı fakat yeni farkettim alt dişlerin arka kısmı kararmış acaba böyle mi oluyor. Doktora pzt. götüreceğim ama bekleyemiyorum sitelerde baktım sebebini bulamadım Yardım ederseniz sevinirim

canım bebeğine demir ilacı veriyormusun o karartmış olabilir. benim bebeğimin henüz hiç dişi çıkmadı ama öyle duymuştum bebeğinin dişlerini temizlemelisin eğer demir veriyorsan ardından bir iki çat kaşığı meyve suyu verirsen karartmaz dişlerii hemde demirin emilimini kolaylaştırır c vitamini...

Bebegim 11 Aylikken Diş çikarmaya Başladi şu Anda 4tane üstte 2 Tane Altinda Var şu Anda Bir Yaşinda Normalde 8 Tane Dişi Olmasi Gerekiyor Doktora Götürdüm Normal Oldunu Söyledi Acaba Gerçekten Doğrumu Benim Gibi Annelerden Mesaj Bekliyorum

merhaba gülşen mesajını yeni gördüm benim oğlumda ilk dişini 11 aylıkken çıkardı aradan 4 ay geçti daha yeni çıkarıyo bende doktora gittim sorun olmadığını bebeğim için daha iyi olduğunu söyledi çok endişeleniyodum neden hala diğerleri çıkmıyo diye şimdi hemen her gün bir diş çıkıyo tek sorunumuz gece uyumuyo sabah en erken yatışımız 8 veye 9 oluyo bütün gece oturuyoruz allah yardım etsin tüm annelere öptüm seni:emir_bebek:

arkadaşlar aynı sorun benim kızımda da var çok kaşınıyo ne bulsa ağzına alıyo 10. aya girdik ama hala görünürde bişey yok...arada geceleri ağlayarak uyanıyo sanırım ağrı da yapıyo.. abimin kızı ile aralarında 11 gün var o 6 aylıkken çıkardı..sizce bukadar uzun sürmesi normalmi? merak ediyorum...

merhaba arkadaşlar diş konusunda benimde bir sorunum var benim kızım bir yaşında alt dişlerini gayet güzel çıkarttı sorun olmadı ama şuan 13 aylık üst dişleri gelmeye başladı çok huysuz oldu ve devamlı ağlıyor yemek yemiyor işdahı kesildi ateş oldu dudaklarına vurdu ateşi şuan ateş düşürücü içirdim faydası oldu ama açaba neden bu kadar huysuz oldu ve ağlıyor bana yardımcı olabilirmisiniz çok sevinirim arkadaşlar.....

canım normal,benim bebeğimde alt dişlerini sorunsuz cıkardı şimdi üst dişleri çıkıyo sürekli huysuz,geceleri cok sık uyanıyo,heralde ağrı yapıyo!!!kolay deil tabi küçücükler daha,yazık kim bilir nası canları yanıyodur.sanada allah kolaylık versin.biraz sabretmek lazım.

normal canım genelde genetik olduğunuda söylüyolar geç diş cıkaran bebekler için.senin bebeğinin yine iii 6 tane dişi cıkmış masallah,benim arkadasımın bebeği 14 aylık hala dişleri yokkk:smiley-cool:

bende duydum demir ilacının dişleri karartığını.direk deilde meyve suyunun içine karıştırıp verirsen iii olur ben öle yapıyorum.cünkü direk ağzına damlattığın zaman dişleri karatıyomuş.

slm arkadaşlar..
benim bebeğimde 8. ayda herhalde diş çıkarıyo..ve çok huzursuz!!yemeden de kesildi sadece sıvı gıdalarla besleniyo..
bana yardımcı olacak bi önerileriniz varsa sevinirim..

valla bebek yemiyosa yapacak bişi yok...benimkide azı dişlerini cıkartıyo iştahı kesildi 1 haftadır yemiyo corba bile zor içiriyom biberonla istemiyo anca sütün içine 1 kaç cicibebe atıyorum doysun die onla idare ediyoruz bide isahali var çok berbat bu azı dişler..

Selam arkadaşlar benim bebeğim daha bir buçuk aylık olduğu için diş problemimiz yok, duyduğum bişeyi paylaşmak istedim. Bir yakınımızın 2 aylık bebeğinin doğuştan dişi varmış. Ben hiç böyle bişey duymamıştım çok şaşırdım.

X