Kil nasıl kullanılır

Sevgi Kelebexgxi

.......
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2007
3.960
3
kızlar bu kil nasıl bişey aktardan sordum bana taş gibi bişey verdi aldım ama tereddütte kaldım daha önce hiç görmedim ben toprak gibi birşey diye biliyorum böyle çok açık yeşile kaçan bi rengi var taş sert bişey tarif ederseniz sevinirim.

Kil maskesi için 1 avuç kili 2 çorba kaşığı ılık su ve birkaç damla zeytinyağı ile sulandırıp, göz çevresi hariç tüm yüzünüze ve boynunuza sürün. Eğer cildiniz yağlı ise karışıma birkaç damla limon suyu ilave edin. Eğer kuru ise bir tatlı kaşığı bal ekleyip karıştırın. 5 dakika bekleyip ılık su ile durulayın.

Kırışıklıkları önleme veya azaltma
Papatya ve adaçayı özü ile zenginleştirilmiş kil maskesini göz çevresi hariç temizlenmiş cildinize sürün. 10-15 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Cildinize nemlendirici krem sürün.

Kahverengi cilt lekeleri ve kızarıklıkları hafifletme
Cilt lekelerini gidermek için kil maskesi etkili bir yöntem. Ancak bu kez maskeye yabanmersini püresi ilave etmelisiniz.

Ölü hücreleri arındırma
Özellikle beyaz kil ciltteki ölü hücreleri arındırıcı özellikler içeriyor. Beyaz kili biraz su ile yumuşatıp koyu bir krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz çevresi hariç yüzünüze ve boynunuza sürüp 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Yumuşak bir havlu ile tampon yaparak kurulayın.

Sivilceleri temizleme
Sivilceleri sıkmayın, kurumasını bekleyin. Beyaz kil maskesine 2 damla limon suyu ve 2 damla zeytinyağı ekleyip karıştırın. Akşam yatmadan önce pamuklu kulak çubuğunu karışıma batırıp sivilcelerin üzerine hafif bastırarak maskeyi yedirin. Bir süre bekleyip cildinizi yıkayın.

yesil olanda kullnilioo ufak taslar halinde ama en etkilisi olu hucreler icin flan olan grimsi beyazimsi bi renk biiciminde olan toz killl

Beyaz kil en doğal olanıdır ve normal ve karma ciltler için tercih edilir. Yeşil kil, daha güçlü terapi etkiye sahiptir ve daha kurutucudur, bu yüzden yağlı cilt için kullanın.

canım yeşil kil iyidir topaklar halinde satılır yalnız onu kullanmadan fırına koyup iyice pişir tepsiye koy 250 derecede 20 veya 25 dakika tut sonra sıcak veya soğuk üzerine kaynar su dök o topaklar suyu görünce dağılır koyu olursa tekrar su eklersin kıvama gelene kadar bende kullanıyorum sade katarsam zeytinyağı katıyorum ama sade daha iyi yüzünü kızartır korkma sonra gecer hiç yapamazsan haftada bir yap uzmanlardan duydum hadi kolay gelsinnnnnnnnnnyerimseniben

canım yeşil kil iyidir topaklar halinde satılır yalnız onu kullanmadan fırına koyup iyice pişir tepsiye koy 250 derecede 20 veya 25 dakika tut sonra sıcak veya soğuk üzerine kaynar su dök o topaklar suyu görünce dağılır koyu olursa tekrar su eklersin kıvama gelene kadar bende kullanıyorum sade katarsam zeytinyağı katıyorum ama sade daha iyi yüzünü kızartır korkma sonra gecer hiç yapamazsan haftada bir yap uzmanlardan duydum hadi kolay gelsinnnnnnnnnnyerimseniben

bu topaktan ziyade taş gibi büyük yani bıçakla bile kesilmiyo öyle sert ondan kafam karıştı küçük küçük taşlar gibi değil azcık koparmaya çalıştım bıçakla ama koparamadım çok küçük parçalar düştü suya sürdüm yumuşuyo şimdi ben bunu fırına koyup öyle büyük bi şekilde pişiriyimmi?

evet canım aldığın kil normal kil öyle olur serttir yeşilimsi onu aldığın gibi tepsiye koy fırına sür nekadar bekletsende zarar etmez ıslatırkende jöle kabı varsa içine çeviz büyüklüğünde3 veya 4 parca koy kaynarsu dök o hemen yumuşar kıvamını artık ayarlarsın bittimi tekrar yaparsın eskiden ninelerimiz aynı böyle yapıp saclarına durulamadan sürerlerdi yumuşamacık olurdu saclar şimdikinin kremi yerine kullanılırdı yüzünü baya bi gerdiriyo ben en cok yarım saat tutabiliyom kıvamı krem gibi olsun kolay gelsinnnnnnnnnn:teytey:

evet canım aldığın kil normal kil öyle olur serttir yeşilimsi onu aldığın gibi tepsiye koy fırına sür nekadar bekletsende zarar etmez ıslatırkende jöle kabı varsa içine çeviz büyüklüğünde3 veya 4 parca koy kaynarsu dök o hemen yumuşar kıvamını artık ayarlarsın bittimi tekrar yaparsın eskiden ninelerimiz aynı böyle yapıp saclarına durulamadan sürerlerdi yumuşamacık olurdu saclar şimdikinin kremi yerine kullanılırdı yüzünü baya bi gerdiriyo ben en cok yarım saat tutabiliyom kıvamı krem gibi olsun kolay gelsinnnnnnnnnn:teytey:

ay sevindim çok teşekkür ederim canım yarın bir deniyim bakıyım eşit miktarlarda mısır unu ve normal krem koyup yapılıyomuş galiba yada başka bildiğiniz varmı benim cildim yağlı ve sivilceli

canım bana kalırsa katkı yapma derim cildim yağlı diyorsun kil yüzünün yağını alır tv de güzellik uzmanı killin yağı cekme özelliği olduğu için kuru ciltler içine zeytinyağı katabilirler demişti başkada katkı bilmiyorum benim yüzüm yağsız ama ben sade kil yapıyorum isterse dene hangisi iyi gelirse devam edersinnnn:teytey:

bende de yeşil kil var o da taş gibi görünüo ama suyla yumuşatıp içine biraz bal zeytinyağı ve limon koyuyorum hem cildimi bembeyaz yapıor hemde siyah noktalar tamamen yok oluor en etkili maske kil ile yapılanı bence

X