Göğüs pompası

ckozkan

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
403
2
Kızlar en iyi siz bilirsiniz, doğumdan sonra süt gelmesini sağlamak için neler yaptınız? Süt pompası kullanan oldumu veya daha sonrasında gereklimi?

canim sütün bol olmasi icin bol bol sivi tüketmelisin :içelim: ben bi de sürekli papatya cayi iciyorum bana doktorum dedi cokta faydasi oluyo pompaya gelincede eger bebek memegi almiyosa o zaman sütü pompayla sagip biberonla iciriyosun ben denedim baya ugrasmali en iyisi emzirmek eger almiyosa son care pompa kullanirsin

Sütünün olması için sadece ve sadece bol bol su içmen lasım. Tabi abartmadan. Günde 2-3 lt su yeterli. İlk başlarda sütün sanki yetmiyormuş gibi geliyor ama inan sadece annelik iç güdüsü. Bebeğin büyüdükçe aslında sütünün ne kadar yeterli olduğunu anlayacaksın. Ben ilk günler göğüslerimdeki yaralardan dolayı ve kızımın sarılık geçirmesinden dolayı sütümü sağıp veriyordum.. Daha sonra göğüs koruyucu ile emzirmey başladım ve 40. günün sonunda artık rahatlıkla bebeğimi emzirebiliyordum. Dışarı çıkarken işe yarıyor pompalar çünkü uzun süreli bir yere gideceksem sütümü sağıp yanıma alıyorum. Ama onun haricinde bol bol emişiyoruz.

ckozkan'cım erken doğum tehliken yoksa sütünün doğum sonrası hemen gelmesini istiyorsan göğüs uçlarına masaj yap(uçlarını çek bırak).sarı bi sıvın geldiğini görebilirsin gelmesede endişelenme bu masajı doğuma kadar yap.ben sezaryanla doğum yaptım sütün hemen gelmez dediler.ama hemen geldi.hatta ben doğumdan önce göğüs pompasını kullandım.süt bezlerim harekete geçsin diye.faydasını gördüm çok şükür..benim erken doğum tehlikem yoktu tabi.erken doğum tehlikesi olanlar asla denemesin.beyne doğum başladı sinyalini verir.doktorunuza sorarak yaparsanız daha iyi olur..

ckozkan merhaba ben 3 hafta erken doğum yaptım.Doğumdan önce hiç birşey yapmadım sezeyanla doğum yaptım yoğun bakım odasına alınır alınmaz emzirmeye başladım sütte gelmeye başladı.Arkadaşarın dediği gibi günde en az2,5-3 litre su içmen yeterli başka bişeye gerek kalmıyoz kızımdan görebiliyoruz ayda 1 kilodan bile fazla alıyor su içmek dışında ekstra yaptığım bişey yok.Pompa konusuna gelince yarın çalışmaya başlıcam için sağıp bırakıcam mecburen bir öğün böyle idare edecek bebeğim.

canım ben göğüs pompasını kullandım pek bi işe yaradığını söyleyemem açıkcasu hemde çok ama çok zahmetli oluyo kullanması.sütüm az geliyodu ilk zamanlar şimdi arı sütü içiyorum sabah öğlen akşam aç karnına sütümde baya bi çoğalma oldu tavsiye ederim yani..

canım sütün olursa gerekmez artı acıtıyor hijyenik yönden saglıksız bence patlıcan bulgur pilavi sogan hele şeşerli çay dolup taşırıyor bu arada nekadar çok emzirirsen o kadar çok sütün gelir

hımm bu arada şuan dogum yapmadıysan duş alırken mutlaka göğüslerine masaj yap yararını görürsün

ben ancak 4,5 ay emzirebildim şu an ne yazıkki mama ve ek gıdalara başladık.
bence pompayı mutlaka al en baştan benim hemen güldür güldür gelmişti. o zaman sağıp saklamadım depolamadım. işe başlayınca ne kadar sağsamda azaldı. önce sağ sonra emzir hem sütün çoğalır hem stoklarsın . tavsiye olarakta ameda madela ve santebeb pompasını tavsiye ediyorum

Sütünün olması için sadece ve sadece bol bol su içmen lasım. Tabi abartmadan. Günde 2-3 lt su yeterli. İlk başlarda sütün sanki yetmiyormuş gibi geliyor ama inan sadece annelik iç güdüsü. Bebeğin büyüdükçe aslında sütünün ne kadar yeterli olduğunu anlayacaksın. Ben ilk günler göğüslerimdeki yaralardan dolayı ve kızımın sarılık geçirmesinden dolayı sütümü sağıp veriyordum.. Daha sonra göğüs koruyucu ile emzirmey başladım ve 40. günün sonunda artık rahatlıkla bebeğimi emzirebiliyordum. Dışarı çıkarken işe yarıyor pompalar çünkü uzun süreli bir yere gideceksem sütümü sağıp yanıma alıyorum. Ama onun haricinde bol bol emişiyoruz.

canım benimde bebegim 11 günlük silikon meme ucuyla veriyorum ona alısırsa memeyi onsuz almaz dediler dogrumu su anda onsuz ememiyor bebegim sen nasıl alıstırdın onsuz emmeye

göğüs pompası yara yapıyor canım..benim göğüslerim parçalandı..hem el pompası hem elektrikli pompa kullandım buna rağmen 4 gün boyunca bi damla sütüm gelmedi..ama zaman geçip kızım emdikçe sütüm oldu..bol bol sıvı tüket özellikle su..

ben goğüs pompasını bebgım memeyı almadıgı zaman kullandım cok zor ve ugraastırıcı bısey su anda emıyor rahatım baya
bıde bende sezeryanla dogum yaptım ve ılk gun bıraz azdı sutum ama ıkıncı gun pompayla sagarak actım kanallarımı

ben hala arada sağıp veriyorum sütümü biberonla bebegimde benden vazgecmedi kaşıkla hic vermedim hatta benden emince daha cok hoşuna gidiyor

X