Gebe kalamayanlar buraya.....

EstetikEditor

ne mutlu TÜRKÜM diyene
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
6.986
145
merhaba arkadaşlar.
hamile kalamayanlar,burada sorunlarımızı paylaşalım,anlatalım.

6 senelik evliyim 5 yaşında kuzucuğum var.ama 4 senedir hamile kalamıyorum.klomen sürekli kullandım,daha sonra çatlatma iğnesi vuruldum yine olmadı.artık gelecek ay aşılama yapılacak.inşallah hamile kalabilirim.ve ayrıca tüm tesler yapıldı ben ve eşim gayet sağlıklıyız.nedeni bilinmeyen kısırlık buna denir sanırım.
hadi gel artık bebeğim:emir_bebek:

çükolata Kistim Var Bu 4.ayim Sanirim Bu Ay Yine Olmadi.haftaya öğrenicem Sonuce.ne Kadar şanslisiniz Ki Bir Tanede Olsa Anne Olabilmişsiniz.allah Banada Nasip Eder Dilerim.

sonuç iyidir inşallah.çok streste gebeliğe engelliyormuş.artık hamile kalmak için uğraşıcaz hepimiz.:emir_bebek:Çok üzgünüm çoook

bende 2,5 yıldır hamıle kalamıyorum pko teshişi konuldu ama allaha şükür yumurtlama porblemım yok 4 ay gonophene ve pregly tedavısı gördüm olmadı 7 aydır tedavı görmüyorum ve bu ay inş. tedavıme baslıyorum ve cok heyecanlıyım bir an önce adetım gelmesını ve doktora gıtmeyı istiyorum içimde tuhaf bır kıpırtı var hayırdır :)

Merhaba Bende sizler gibi anne olmayı dusleyenlerdenim yaklasık 8 aydır deniyoruz.. bizde de hiç br problem yok cok sukur ama ben stres yaptıgım için olmuyor herhalde.. (diye dusunuyorum) biraz kendimi rahatlatmak için sizlerle paylaşmak istedim.. bu stresi yenmenin bir yolu varmı.. cok ugrasıyorum bu ay gebelkle ilgili hicbirsey yapmıcam unutucam diyorum ama bir turlu olmuyor..

merhaba.. Biz 4 senedir uğraşıyoruz banada hep stres yapma kafana takma olmayınca üzülme diyolar ama bunun mümkün olmadığını anlamıyolar.Bu bence mümkün değil heleki etrafındaki herkes şakır şakır çocuk doğuruyorsa off ya yine hamile kaldım dicek kadar kolay hamile kalabiliyosa...Stres en büyük düşmanımız ama artık en yakın arkadaşımız oldu maalesef..herkese hayırlısıyla sağlığıyla dünya güzeli evlatlar nasip olsun inşallah...herkese kolaylıklar..

merhaba arkadaşlar.
hamile kalamayanlar,burada sorunlarımızı paylaşalım,anlatalım.

6 senelik evliyim 5 yaşında kuzucuğum var.ama 4 senedir hamile kalamıyorum.klomen sürekli kullandım,daha sonra çatlatma iğnesi vuruldum yine olmadı.artık gelecek ay aşılama yapılacak.inşallah hamile kalabilirim.ve ayrıca tüm tesler yapıldı ben ve eşim gayet sağlıklıyız.nedeni bilinmeyen kısırlık buna denir sanırım.
hadi gel artık bebeğim:emir_bebek:

Allah dünya tatlısı kuzucuklarınıza hayırlı sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.Bizde de sebebi bilinmeyen kısırlak var klomeninden yumurta takibinden aşılamasından tüp bebeğe kadar hepsini denedik.Kısmetse 2.tüp bebek tedavisine başlıcaz.İnşallah en yakın zamanda mutlu haberi burdan sizlerle paylaşabilirim.Tabiki sizinde mutlu haberlerinizi 4gözle bekliyorum..Obile insanı mutlu adiyor acısını bildiğim için bu mutlu haberi alan herkes adına gönülden seviniyorum.hayırlı haberler dileklerimle...

merhaba arkadaşlar.Benide aranıza alır mısınız?Benimde 9 yaşında bir oğlum var.Bir senedir 2.çocuk için uğraşıyoruz ama nafile.geçen haziranda miyom ameliyatı ile 6 tane miyom alındı.Aralık tan beri yine uğraşıyoruz.ama maalesef yok. Ocak ayında 3 hafta adetim gecikti.Tahlil yaptırdım ama yok çok üzgünüm

canımm bende tavsalıdan hoş geldın aramıza inş. en kısa zamanda ogluşuna hayırlı bır evlat gelır :)

slm kızlar benide alın yanınıza bende1.5 yıllık evliyim evlendiğimiz günden beri hiç korunmadık ama gebelik gerçekleşmedi dr bişeyin yok diyor.. bende kafama takmak tan helak oldm kimseyede anlatamıyorum derdimi çocuk sahibi olanlar kafana takma olur diyorlar ama tabi var olan yok olanın derdinden anlamıyorki eşime de anlatıp üzmek istemiyorum.. oda takma kafana diyor ama nafile, ancak buraya girince mutlu oluyorum.. acılar paylaştıkça azalır kızlar sizlerin yazdıklarınızı hepsini okudum ve sizi çok iyi anlıyorum ...

merhaba bende 2.5 yıllık evliyim iki kez mikroenjeksiyon denedim ama ikincisininde negatif oldugunu bugün malesef öğrendim çok üzüldüm senağlama o kadar ümitliydim ki bu sefer olacagından inanamadım öyle kalakaldım tekrar başa döndük yapacak bişey yok keşke olsaaaa herkesin dünyada bir imtihanı var bizimkide bu allahım isteyen herkese bebişini versin bana da versin inşallah en kısa zamanda

kızlar merhaba dilerim allahım hepimize hayırlısıyla bebeklerimizi nasip eder gerçekten kafaya takmamak çok zor hatta imkansız bende 6 aydır bebek bekliyorum dr daha yeni stres yapma diyor en sonunda stresten regl gecikmesi yaşadım tam 13 gün kan testi yapıtrdım sınuç negatif dr stresten dedi ve tahlil verdi yaptır diye sizden ricam bu tahlilleri daha önce yaptıran arkadaşlar varsa bana normal değerleri kaç olmalı söyleyebilirlermi PROLAKTİN LH FSH VE TSH

kızlar merhaba dilerim allahım hepimize hayırlısıyla bebeklerimizi nasip eder gerçekten kafaya takmamak çok zor hatta imkansız bende 6 aydır bebek bekliyorum dr daha yeni stres yapma diyor en sonunda stresten regl gecikmesi yaşadım tam 13 gün kan testi yapıtrdım sınuç negatif dr stresten dedi ve tahlil verdi yaptır diye sizden ricam bu tahlilleri daha önce yaptıran arkadaşlar varsa bana normal değerleri kaç olmalı söyleyebilirlermi PROLAKTİN LH FSH VE TSH
canım ilk önce gecmiş olsun...doktorun söyledigi gibi;stres yapma sanırım 6 aydır bebek bekliyorsun...daha yeni sanırım.prolaktin bildigim kadarıyla 25-30 arası olmalı.bu prolaktin dedigimiz hormon beynimizde ki hipofiz bezinden gelen bir faktör;kısacası prolaktin yükselmesi hem bebek tedavisini hemde düzenli kanamanı engeller.fsh-LH bunlarda yine bldiğin gibi hormon testleri,hr ikiside birbirine yakın sonuçlar olmalı...mesela;fsh 4.75 LH 5.20 gibi;TSH da guatırla ilgili oda 4.70 geçmemeli.geçmis ise;troyit bezlerine bakarlar.bunlar benim bildgim degerler her hastanenin farklı sistemi olablir.tekrar gecmiş olsunnn....

bende bebiş istiyorum 18 aydır deniyoruz olmuyor :çok üzgünüm:bizdede sorun yok her ay bu sefer tamam belirtiler adet belirtisi gibi değilsüprizzzzz dedim ama yanıldım 2 aydır takmıyorum yumurtlama günümü takip etmiyorum adet olunca üzülmüyorum herşey kısmet dün adet oldum üzülmedim şöyle düşündüm en azından menepoza girmedim:roflol:hani yaşta ilerliyor ya o bakımdanlülülülülülüonunda bir sırası zamanı var diye düşünüyorum ne zaman kısmetse hayırlısıyla o zaman gelsin:emir_bebek:ben artık bebek düşünmek istemiyorum şimdiden yazın çıkacağım tatilin hayalini kuruyorum eşimle güzel bir tatil yapmak istiyorum Şenizevlendiğimizde balayınada çıkamamıştık hazır bebek yokken tadını çıkarayım diyorumyerimseniben yaaa çocuk istiyorum tabiki ama taktıkça o gelmemekte inat ediyor:eek:klava:bende aldırmıyorum bakalım nazı bırakıp gelecekmi :emir_bebek:kızlar biraz sabır rabbim hepimize hayırlı ve sağlıklı melekler gönderecektir inşallah amiiiina.s.

bencede ama gel bide onu bize sor şekerim ama dediğin gibi herşeyin bi zamanı var Allah'u taala ne zaman dilerse o zaman olur yeterki bişeye ol desin...

X