Emla Kremi Hakkinda Uyarilar !!!

ya arkadaşlar kafam çok karıştı benim 14 yaşında zihinsel engelli oğlum var yaklaşık 9 aydır jilet kullanıyoruz ama zor banyo yaptığı için (hoplaya zıplaya ) jiletin kesmesinden korkuyoruz zaten böyle bişey olursa bir daha asla banyo yapmak istemez doktora sorduk emlayı bir zararı olmaz dedi aldım ama daha kullanmadım bu konuda sizinde fikrinize ihtiyacım var şimdi ne yapmalıyım ben?

canim belliki her ilacta oldugu gibi bununda yan etkileri var,kuzenim doktor ve sordum,kendiside kullandigini söyledi,yinede sen doktoruna mutlaka danis,cünkü her ilac baska ilaclarla farkli etkilesimler gösterebiliyor...kolay gelsinnn

ya arkadaşlar kafam çok karıştı benim 14 yaşında zihinsel engelli oğlum var yaklaşık 9 aydır jilet kullanıyoruz ama zor banyo yaptığı için (hoplaya zıplaya ) jiletin kesmesinden korkuyoruz zaten böyle bişey olursa bir daha asla banyo yapmak istemez doktora sorduk emlayı bir zararı olmaz dedi aldım ama daha kullanmadım bu konuda sizinde fikrinize ihtiyacım var şimdi ne yapmalıyım ben?

tatlım öncelikle Allah yardımcın olsun, sizin durumda ihtiyaç bu! ayrıca doktor onaylamış, bir çok kişi bu kremi doktora bile danışmadan kullanıyor ki sizin gibi mecburiyetleri olmaksızın... yine de karar sizin ama, kullanmanın zararı genital duyarsızlık oluşma ihtimali demiş arkadaşlar, o da uzun vadede görülebilir diyorlar, ama size genital duyarsızlık bonyoyu kabus haline getirmekten daha önemli değildir sanıyorum.. sizin için kullanmak çok daha avantajlı gibi geldi bana

asiyahcim öncelikle rabbim kolaylik versin sana
bence doktorun sakinca yok dediyse doktorunada guveniyorsun kullanmaya devam et derim ama baska bir doktorda sorabilirsin yerimseniben

arkadaslar ben EMLA kremi KK da okuyup heveslenip hemen almistim...agda yaparken kullanirim diyordum...

ama ne yazikki tam bir fiyasko oldu bende...

bütün tarif edilen yöntemleri harfiyen uygulamama,prospektüstekine uymama vs vs ragmen karincalanma hissinin ötesine gecemedi ve bütün aciyi hissettim...

ben acikcasi kendim fayda görmedigim icin tavsiye edemeyecegim..

slm kızlar bende aldım bugün bu emla kremi ama nasıl kullanıcam bilmiyorum karar vermedim okudum yazdıklarınızı kafam karıştı epilasyon yapacağım tüm bölgeye sürüp streçle sarıp 1.5 2 saat mi beklicem içindeki kağıtlara falan gerek yok o zaman yardımcı olursanız sevinirim teşekkürlerrr

BEN 2 KERE KULLANDIM.SADECE BİKİNİ BÖLGEM İÇİN.ODA ALIŞMA DÖNEMİ İÇİNDİ.BU YAZIYI OKUDUM.NASIL KULLANCAM Bİ DAHA BİLMİYOM :bbo: İŞE YARAMIŞTI GERÇEKTEN

arkadaslar ben EMLA kremi KK da okuyup heveslenip hemen almistim...agda yaparken kullanirim diyordum...

ama ne yazikki tam bir fiyasko oldu bende...

bütün tarif edilen yöntemleri harfiyen uygulamama,prospektüstekine uymama vs vs ragmen karincalanma hissinin ötesine gecemedi ve bütün aciyi hissettim...

ben acikcasi kendim fayda görmedigim icin tavsiye edemeyecegim..

E ZATEN ÖYLE.ACIYI TAMAMEN KESMİYO.SADECE KARINCALAŞIYO BU DURUMDA ACISI DAYANILMAZ OLMUYO.ACIYI HİSSEDİYON YANİ

arkadaşım gerçekten çok tşk ederiz uyarın için benim için çok önemli insanların sadece kendini değil diğer arkadaşlarını da düşünüp uyarması çok tşkler

asicim benimde aklıma şu yöntem geldi...
umarım faydası olur..
jilet kullanmak yerine tüy dökücü kremler var piyasada lapiden-veet gibi tüy dökücüler..
jiletten daha tehlikesiz ne dersin canım...
sence iyi bi yöntem olurmu?

ben bir yıldır tepeden tırnağa epilasyon aleti kullanıyorum...
ve inanılmaz memnunum...
paket bölgeye ilk yaptığımda çok canım yanmıştı üstelik kanamıştı bile ama vazgeçmedim yaklaşık bir yıl olacak nerdeyse hala epilatörle alıyorum artık kanama falan olmuyor..
tenim alıştı üstelik jiletle kalınlaşan kıllar incelmeye bile başladı..
adetim bittikten sonra yapıyorum ve bir ay tertemiz geziyorum :)
emlayı kullanmayı hiç düşünmedim...
ben epilatör kulladığım halde (hatta alt bölgeye kadar) düşünmedim...
yinede bilgilendirdiğin için teşekkürler canım....

ben bir yıldır tepeden tırnağa epilasyon aleti kullanıyorum...
ve inanılmaz memnunum...
paket bölgeye ilk yaptığımda çok canım yanmıştı üstelik kanamıştı bile ama vazgeçmedim yaklaşık bir yıl olacak nerdeyse hala epilatörle alıyorum artık kanama falan olmuyor..
tenim alıştı üstelik jiletle kalınlaşan kıllar incelmeye bile başladı..
adetim bittikten sonra yapıyorum ve bir ay tertemiz geziyorum :)
emlayı kullanmayı hiç düşünmedim...
ben epilatör kulladığım halde (hatta alt bölgeye kadar) düşünmedim...
yinede bilgilendirdiğin için teşekkürler canım....

acıyı azaltmak için bişey yaptınız mı peki??

arkadaşlar bende geçen ay kullandım bazı yerlerde tam etki etmıyo galiba kremın iyi yedirilmediği yerlerde ama ben sadece kırt kırt ses duydum :) acı sadece altlarda oluyodu ama galiba altlar daha çabuk uyuşup etkısı çabuk geçio gibi geldi bana ama üstler gayet iyiydi. 2saat beklemiştim ben...:enbuyukkk:
ya bide kadınlarda yaptığı o yan etki bence anlıktır çünkü ben bu kremin ilk gece acısını azaltmak için kullanıldığını duymuştum .....

Son düzenleme:
"mor-menekşe" ye katılıyorum.. jiletten ağdaya geçmenin başka yolu yok.. ben koltukaltını da jiletle aldım bikaç kez sonra ağdaya alışana kadar ne çektimm!! ama emla kremden de çok çok memnunum.. bikaç aydır kullanıyorum.. yavaş yavaş alışıyorum ağdaya..

emla kremi alacağım zaman doktor ne yapacaksın dedi bende ağdadan önce kullanıyorum acımasın die dedim , güldü :) işe yarıyor mu bari dedi evet dedim.. iyi bende deniyim bu arada baya moda oldu bu dedi :)))

Son düzenleme:
arkadaşlar bende farklı bir yöntem söyliyeyim... ben doktor eldivenleri varya.. hani saç boyarken kullanıyoruz... işte onları kullanabilirsiniz.. poşet gibi olanları değil ama... tek tek kopardığınızda hiç acı hissetmiyorsunuz... gerçi uzun sürüyoo biraz amaa.. hemde geç çıkıyor...

Ya arkadaşlar keşke biri çıkıp şunu netleştirse yaa ben de denemek istiyorum ama bir yandan da korkuyorum bi zararı olur diye...keşke bunun üzerine net bir araştırma yapılsa doktorlar tarafından...

geçenlerde yazmıştım doktor ne için kullanıyorsun dedi, epilasyon öncesi acıyı azaltmak için dedim.. bende bi deniyim demişti.. geçen sağlık ocağına gittim doktor çok tşk. etti bana :)))

yan etkisini de sordum..

sonuçta ayda 1 en fazla 2 kez kullanılacağı için hiç bir problem olmayacağını söyledi.. kullanım sonrasında ödem yani ağda yapılan bölgede şişlik olur ama bu da kişiye göre 1 saate düzelir olmadı 2 saat ama buda çok normal dedi.. uyuşukluk hissi geçince çok ağrı olabilir bu da kremden değil ağdadan dolayı olur dedi :)

ben çok memnunum.. 3 aydır kullanıyorum .. çevremdeki herkese tavsiye ettim...

yasakkelime ARKADAŞLAR BENDE BU AY ANESTOL ADLI KREMİ DENEDİM AMA ALT BÖLGELERDE Bİ UYUŞUKLUK OLMADI VE ÇOK ACIDI AGDAYLA ZORLA ALDIK AMA BEN JILETTEN SONRA ILK DEFA AGDAYLA ALIYORDUM BELKI ONUN ICIN UYUŞMAMIŞ OLABİLİR Mİ ACABA EMLA YI DENEMEK İSTİYORDUM AMA ŞİMDİ TEREDDÜTTE KALDIM ASLINDA IKINCI DEFADAN SONRA BENDE KREME GEREK KALACAGINI SANMIYORUM AMA KARARSIZIM DENEMEK KONUSUNDA VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN SAOLUN kafamçokkarıştı:uhm:

arkadaşlar bende farklı bir yöntem söyliyeyim... ben doktor eldivenleri varya.. hani saç boyarken kullanıyoruz... işte onları kullanabilirsiniz.. poşet gibi olanları değil ama... tek tek kopardığınızda hiç acı hissetmiyorsunuz... gerçi uzun sürüyoo biraz amaa.. hemde geç çıkıyor...

ben eldivenlede denedim ama o daha cok canımı yaktı tek tek koparmak cok daha zor oluyor agda bır seferde cogundan fazlasını alıyor ve uyusturuyor belkı benım acı eşşiğim çok düşük oldugundan mı bilmıyorum ama dayanamadım

emla yı bende kullandım 2 defa lazer epilasyon yaptırırken etkisinide gördüm ama uzun süreli kullanıma karşıyım lazerden önce bende sir agda yapıyordum ilk seferde çok acıyor ama snr alışıyor insan yani her ay emla sürmek bencede zararlıdır çünkü sonu yok ömür boyunca kullancakmısınız...

X