Emla Kremi Hakkinda Uyarilar !!!

redwine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2008
46
2
48
arkadaşlar EMLA krem konusunda açılan başlık altında yazılanları okudum ve bana çok cazip geldi.. taaki en son sayfadaki arkadasımızın "kadınlık hissini öldürebilecegi" uyarısına kadar.

yaptıgım bi araştırma sonucunu paylaşmak istiyorum lütfen dikkatli okuyun

YAN ETKıLER / ADVERS ETKıLER :
Lokal anesteziklerle gerçek anlamda görülen advers etkiler, tedavi edilen hastaların 1/1000’inden daha azında görülür.

Sık
(>1/100) Deri: Uygulama bölgesinde solukluk, kızarıklık ve ödem

Daha az sıklıkta
Deri: ılk uygulama anında hafif yanma ya da kaşınma hissi (uygulama bölgesinde).

Nadir
(< 1/1000) Genel: alerjik reaksiyonlara (en ağırı anafilaktik şok) Çocuklarda methemoglobin (cok yeni dogmus bebekler de gorulse de yetiskinler de bu hastaliga yakalanabilir.."mavi bebek sendromu" olarakta bilinen bu hastalik, hucrelere yeterince oksijen gitmemesinden baska bir sey degildir)

Özellikle atopik dermatit veya mollusk olan çocuklarda uzun süreli uygulamalardan sonra nadiren, uygulama yerinde purpura ya da peteşi gibi farklı reaksiyonlar bildirilmiştir. Yanlışlıkla göze temas etmesi halinde kornea irritasyonu görülebilir.

DOZ AŞIMI HALıNDE ALINACAK TEDBıRLER
Çocuklarda nadiren klinik açıdan önemli methemoglobinemi görüldüğü bildirilmiştir. Yüksek dozlardaki prilokain, methemoglobin düzeyinde yükselmeye neden olabilir. 3 aylık bir bebekte 125 mg prilokainin 5 saat süreyle topikal uygulanması orta derecede methemoglobinemiye neden olmuştur. Bebeklerde 8.6-17.2 mg/kg lidokainin topikal uygulanması ciddi intoksikasyona neden olmuştur.

EMLA kremin normal kullanımı ile sistemik toksisite görülmez. Sistemik toksisitenin diğer semptomları ortaya çıkarsa, bunların belirtilerinin, diğer yollardan uygulanan lokal anestetiklerin yol açtığı belirtiler ile aynı olması beklenir. Lokal anestezik toksisitesinin semptomları sinir sistemi eksitasyonu ve ağır vakalarda merkezi sinir sistemi ile kardiyovasküler depresyondur.

Ağır nörolojik semptomlar (konvülziyonlar, merkezi sinir sistemi depresyonu), solunum desteği ve antikonvülsan ilaçlarla semptomatik olarak tedavi edilmelidir. Methemoglobinemi durumunda antidot olarak metiltiyonyum kullanılmalıdır. Yavaş sistemik absorbsiyon nedeniyle, toksisite semptomları görülen hastalar, semptomların tedavisinden sonra uzun süre yakın gözlem altında tutulmalıdır.

EMLA krem, atopik dermatitli hastalarda kullanılırken dikkatli olunmalıdır; uygulama süresi kısaltılmalıdır (15-30 dakika). Yapılan çalışmalarda EMLA&#8217;nın yeni doğanlarda topuktan kan alma işleminde analjezik etkisi belirlenememiştir.

EMLA kremaçık yaralar üzerine uygulanmamalıdır

EMLA krem, emilimi hakkında yeterli bilgi bulunmaması nedeniyle, çocuklarda genital mukoza üzerine uygulanmamalıdır.

EMLA krem hasar görmüş kulak zarı üzerine ve kulak zarına penetrasyonun olabileceği diğer durumlarda uygulanmamalıdır.

EMLA kremin üç aylıktan küçük bebeklerdeki etkinliği ve güvenilirliği sadece tek doz uygulaması ile incelenmiştir. Bu yaş grubundaki bebeklerde

EMLA krem uygulandıktan sonra methemoglobinemi düzeylerinde 13 saate kadar varabilen, klinik olarak anlamlı olmayan Bir artış görülmüştür.

arkadaşlar bu bilgileri ilacın prospektüsünden aldım.. linklerinide yazı sonunda var. birde su kadınlık hissiyatının kaybı konusunda bende söyle bir kanaate vardım.. şöyleki bu krem acı hissini bastırması için sinirleri gevsetiyor ve acı hissi kayboldugu gibi hiç bir his vermiyor.. dolayısıyla kısavadede etkili ve sorun yaratmayacak olsada ileri seviyelerde yani uzun vadeli kullanımda sinir sisteminin işleyişinin değişmesine neden olabilir.. sonucta sinirler bizim hissetmemizi saglıyor.. zamanla dengesi bozulan sinir sistemi yavaslayabilir ve kadınlık hisside azalabilir.. bu benim yorumum.. zaten prospektüs de otada.. kullanacaksanız ve uzun vadede düşünüyorsanız bu konuyu doktorunuza danısın..

Son düzenleyen: Moderatör:
a.s. ben de tam acaba bikini bölgesi için ben de mi denesem diye düşünüyodum... ama yan etkisi mutlaka vardır derken senin topici gördüm redwine... çok da mantıklı geldi... canımın yanması daha iyidir... bilgilerin için çok teşekkürler... a.s.

a.s. ben de tam acaba bikini bölgesi için ben de mi denesem diye düşünüyodum... ama yan etkisi mutlaka vardır derken senin topici gördüm redwine... çok da mantıklı geldi... canımın yanması daha iyidir... bilgilerin için çok teşekkürler... a.s.

bende kullanacaktım ama vazgeçtim... en iyisi klasik yollara devam etmek.. sonucta cerrahide kullanılan bir ilaç normal ağda gibi kullanılöası ne kadar doğru olabilirki... rica ederim canım dikkate değer bişey söyleyebilmişsek ne mutlu....

ben ağdada da kullandım.ama hiç uyuşmadı
katır derisimi bendeki ne
gene felaket acıdı.2 saatte tutum.üstü kapalı tuttum hemde

Arkadaşlar emla krem neticede bir anestezi ilacı.Şüphesiz dikkatli olmak gerek.

Prospektüsün tamamını bende okudum.

Düşüncem şu;

Vajina ağdaya alışana kadar yani sadece birkaç kez uygulamanın bir zararı olmayacağını düşünüyorum.Tabii ki bu alışkanlık haline getirilip her ağdadan önce uygulanmamalı.İki kez uygulamadan sonrası kolaylaşacaktır.

Jiletten ağdaya geçmenin başka yolunu bilen varsa yazsın.
Malesef ki yok.

arkadaşlar vücudumuza kimyasal sürmek ne kadar doğru sizce.. saclarımız için bakım yaparken bile yok kimtysal olmasın yok bitkisel olsun yok doğal olsun diyoruz.. ağda evet hakkaten cok agrı veriyor. ama ben de yıllardır jilet kullandım. en sonunda birazcık agrıya dayanmayı ve agda yaptırmayı denedim.. ee ne olacak 2 bilemedin 3 agda sonra tüyler hafiflicek ve agrı daha az olacak.. kimyasal bişeyleri vücuda değdirmek bence cok sakıncalı.. doktorlar kullanıyor bu ilacı ve nereye ne zaman nasıl kullanacaklarını bilgileri ve ünvanlarıyla karar veriyorlar.. sonucta bir baş agrısı için bile ilaç önerilmiyor.. kimyasal olan hersey bir yerde fayda saglarken gözden kacan bir yerde mutlaka zararı dokunacaktır.. kullanan bikaç kez yada devamlı kullansın.. herkes emla kremi övüp dururken kimse yan etkiside olabilir arkadasım dememiş ve bi acıklama koymadan sür sür ii geliyor demiş.. o ona sölicek o da ona.. umarım her kim kullanıyorsa faydasını görür zararını görmez.. kim ne diyebilirki.. ama ben kendimce bir kimyasalın tene değdirilmesine karsıyım....

arkadaşlar ben kullandım bunu bikere ama çok rahatsızlık verdi bence değmez yani kullanmayın hem hiçbir faydasınıda görmedim

peki arkadaşlar emla çok iyi bir krem diyolardı zaten fiyatı çok yüksek alamadım. peki anestol diye bi krem varmış kimileri onun da etkili olduğunu yazmış. kullanmayı düşünüyorum ama bunun da zararı olur mu caba

anestol pomad
endikasyonları
Deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, Çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, Meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları, Endotrakeal entubasyon uygulamasında anestezik lubrikan olarak kullanılır.

yanı yanıklarda acıyı azaltmak ıcın kullanılır bu kem sakın kullanmayın arkadaslar emla yıda bende kullandım ılk defa surecegım ıcın 1 tup kullandım hıc faydasını gormedım kuaforum alma faydası olmaz demıstı ben yıne alıp deneyım dedım ama olmadı gercekten faydası arkadaslar ayrıca bu emla krem vajınısmus olaylarında kullanılıyormus bılgınızde olsun gercekten redwine dedıgı gıbı de bır etkı olabılır

slm kızlar bende aldım bugün bu emla kremi ama nasıl kullanıcam bilmiyorum karar vermedim okudum yazdıklarınızı kafam karıştı epilasyon yapacağım tüm bölgeye sürüp streçle sarıp 1.5 2 saat mi beklicem içindeki kağıtlara falan gerek yok o zaman yardımcı olursanız sevinirim teşekkürlerrr

tatlım redwine arkadasımız arastırmış yazmış sakıncalarını ve kullanmayın diye de üzerinde durmus sende nasıl süreyim diye yardım itiyosun allahallah... sanki yanlıs baslıktasın.. emlayı kullananlar baska başlık altında yazıyolar....

bence abartmışsınız. emla krem kullanıyorum ve prospektüsünü alır almaz çok dikkatle inceledim. emla krem deri yüzeyinden itibaren sadece 3mm derinliğe kadar etki ediyor. vajina ise en az 6-7 cm e kadar his kabiliyeti olan bir organ. tamamen hisleriniz kaybolsa bile (ki deneklerin hiçbirisinde böyle birşeye rastlanmadığı da belirtilmiş) 6 cm de 3mm devede kulaktır. o acıyı çektiğinize değmez bence..

arkadaşlar EMLA krem konusunda açılan başlık altında yazılanları okudum ve bana çok cazip geldi.. taaki en son sayfadaki arkadasımızın "kadınlık hissini öldürebilecegi" uyarısına kadar.

yaptıgım bi araştırma sonucunu paylaşmak istiyorum lütfen dikkatli okuyun

YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER :
Lokal anesteziklerle gerçek anlamda görülen advers etkiler, tedavi edilen hastaların 1/1000&#8217;inden daha azında görülür.

Sık
(>1/100) Deri: Uygulama bölgesinde solukluk, kızarıklık ve ödem

Daha az sıklıkta
Deri: İlk uygulama anında hafif yanma ya da kaşınma hissi (uygulama bölgesinde).

Nadir
(< 1/1000) Genel: alerjik reaksiyonlara (en ağırı anafilaktik şok) Çocuklarda methemoglobin (cok yeni dogmus bebekler de gorulse de yetiskinler de bu hastaliga yakalanabilir.."mavi bebek sendromu" olarakta bilinen bu hastalik, hucrelere yeterince oksijen gitmemesinden baska bir sey degildir)

Özellikle atopik dermatit veya mollusk olan çocuklarda uzun süreli uygulamalardan sonra nadiren, uygulama yerinde purpura ya da peteşi gibi farklı reaksiyonlar bildirilmiştir. Yanlışlıkla göze temas etmesi halinde kornea irritasyonu görülebilir.

DOZ AŞIMI HALİNDE ALINACAK TEDBİRLER
Çocuklarda nadiren klinik açıdan önemli methemoglobinemi görüldüğü bildirilmiştir. Yüksek dozlardaki prilokain, methemoglobin düzeyinde yükselmeye neden olabilir. 3 aylık bir bebekte 125 mg prilokainin 5 saat süreyle topikal uygulanması orta derecede methemoglobinemiye neden olmuştur. Bebeklerde 8.6-17.2 mg/kg lidokainin topikal uygulanması ciddi intoksikasyona neden olmuştur.

EMLA kremin normal kullanımı ile sistemik toksisite görülmez. Sistemik toksisitenin diğer semptomları ortaya çıkarsa, bunların belirtilerinin, diğer yollardan uygulanan lokal anestetiklerin yol açtığı belirtiler ile aynı olması beklenir. Lokal anestezik toksisitesinin semptomları sinir sistemi eksitasyonu ve ağır vakalarda merkezi sinir sistemi ile kardiyovasküler depresyondur.

Ağır nörolojik semptomlar (konvülziyonlar, merkezi sinir sistemi depresyonu), solunum desteği ve antikonvülsan ilaçlarla semptomatik olarak tedavi edilmelidir. Methemoglobinemi durumunda antidot olarak metiltiyonyum kullanılmalıdır. Yavaş sistemik absorbsiyon nedeniyle, toksisite semptomları görülen hastalar, semptomların tedavisinden sonra uzun süre yakın gözlem altında tutulmalıdır.

EMLA krem, atopik dermatitli hastalarda kullanılırken dikkatli olunmalıdır; uygulama süresi kısaltılmalıdır (15-30 dakika). Yapılan çalışmalarda EMLA&#8217;nın yeni doğanlarda topuktan kan alma işleminde analjezik etkisi belirlenememiştir.

EMLA kremaçık yaralar üzerine uygulanmamalıdır

EMLA krem, emilimi hakkında yeterli bilgi bulunmaması nedeniyle, çocuklarda genital mukoza üzerine uygulanmamalıdır.

EMLA krem hasar görmüş kulak zarı üzerine ve kulak zarına penetrasyonun olabileceği diğer durumlarda uygulanmamalıdır.

EMLA kremin üç aylıktan küçük bebeklerdeki etkinliği ve güvenilirliği sadece tek doz uygulaması ile incelenmiştir. Bu yaş grubundaki bebeklerde

EMLA krem uygulandıktan sonra methemoglobinemi düzeylerinde 13 saate kadar varabilen, klinik olarak anlamlı olmayan Bir artış görülmüştür.

arkadaşlar bu bilgileri ilacın prospektüsünden aldım.. linklerinide yazı sonunda var. birde su kadınlık hissiyatının kaybı konusunda bende söyle bir kanaate vardım.. şöyleki bu krem acı hissini bastırması için sinirleri gevsetiyor ve acı hissi kayboldugu gibi hiç bir his vermiyor.. dolayısıyla kısavadede etkili ve sorun yaratmayacak olsada ileri seviyelerde yani uzun vadeli kullanımda sinir sisteminin işleyişinin değişmesine neden olabilir.. sonucta sinirler bizim hissetmemizi saglıyor.. zamanla dengesi bozulan sinir sistemi yavaslayabilir ve kadınlık hisside azalabilir.. bu benim yorumum.. zaten prospektüs de otada.. kullanacaksanız ve uzun vadede düşünüyorsanız bu konuyu doktorunuza danısın..

prospektüse ve yan etkilerine bu linklerden ulaşabilirsiniz...a.s.
http://www.beo.org.tr/modules.php?name=News&file=article&sid=419
http://www.ilacrehberi.com/cgi-bin/vademecum.asp

öncelikle teşekkürler duyarlılığın için.ben daha önce bu ilacı hiç duymamıştım.kk da öğrendim.yeğenim var,dr. sordum ona doğru mu bu die.ewet doğru ama sakın kullanma abla dedi.gerçekten zararı çok fazlaymış.yakın zamanda görmesen bile ileride bu ilaçların yaptığı tahribatları gidermek için çok uğraşırsın dedi.

ben bikini bölgesi için 2 tüp kullanmıştım ve çok memnun kaldım neredeyse hiç acımadı üstelik heryerini makine ile aldım makineyi altlara değdirmem imkansız ötesiydi..çok fazla yan etki edeceğini sanmıyorum ya bence harika bi icat :)

valla lazerde mutlaka kullanılması gerek diye düşünüyorum
ben bir seans kullanmadım ve ogün lazeri yaptıramadım

ayrıca bu yan etkiler çok küçük oranlarda
ve bu ilaç insan vücudu için yapılmış birşey bu kadar telikeli olduğunu düşünsek kesinlikle kullanılmamalı vücudun hiçbir yerine

bütün ilaçlar insanlar için yapılıyo bi yandan fayda saglarken bi yandan yanetki doguruyo... agrı kesici kullanan bi çok kişi var değilmi aramızda ama uzun vadede zararlı oldugunuda bilir herkes her agrıda zırtpırt içilmemeli... ben kişisel olarak emlanın kullanımına ve bircok ilacın zorda kalmadıkca kullanılmasına karsıyım... kullanan varsada ve mamnunsa ne ala... zarar görmezler insallah...

ağda yaparken gerek duymam ama lazerde gerekebilir alışkanlık yapılmadığı sürece yani senede 2-3 defayı geçirmediğiniz sürece kullanılabilir ama ben bir yerim ağrısa ilaç bile almam dayanamayacak hale gelmedikce

kimyasal içerikli bir ilaç nihayetinde dr. a danışmadan kendi kafamıza göre kullanmanın sakıncalı olacağı kanısındayım. kullanan memnun olduğunu yazan arkadaşlar var burada yazmışlar. tabii kişilerin kendi kararları ama ben özellikle her epilasyon öncesi kullanımının sakıncalarının kısa vadede olmasa da uzun vadede ortaya çıkacağını sanıyorum.

X