Migren ve ağrısı hakkında her şey...Paylaşalım...

merhabalar bende birşey sormak istiyorum eğer bilgisi olan birileri varsa yardımcı olursa çok sevinirim. doktorum bana sibeliumun yanında anafranil 10mg verdi günde bir tane diye ama ben araştırdım sara hastası değilsen bile sara yapıyormuş ne derece doğru blimiyorum. doktoruma söylemeyede çekiniyorum çünkü internetten araştırdım lafına çok kızıyor herkez internet doktoru olmuş diyor. bilen varsa yazarsa sevinirim herkese acil şifalar..

kızlar buyuk bir ihtimal ben de migren var (migrenin belirtileri birebir tutuyor)
neyse doktora gitmeyi dusunuyorum
neler yapıyor doktor
ilaclı tomogrofi diye birsey duydum, sanırım igne mı ne cok yakıyormus, acıyormus falan:eek:
acıkcası korkuyorum doktora gıtmeye
nasıl bakıyor nasıl teshıs koyuyor ? bilgilerinizi paylasırsanız sevinirima.s.

ayrıca bazı hastahanelerde nörolojiden ayrı "baş ağrısı bölümleri" açılmış
belirli günlerde muayene ediliyor
www.migren.net bilgiyi burdan aldım

kızlar bende çekiyorum bu hastalıktan.korkunç bir şey.ses,ışık,koku...deli oluyorum.ancak ataklar geldiğinde kullandığım ilaçlardan fayda görüyorum.bebek istiyorum ve doktorum o ilaçlar olmaz dedi.çok tedirginim gebeyken ataklar geldiğinde naparım bilmiyorum.uyumadan veye istifra etmeden geçmiyor.yinede çok şükür diyorum 3 5 gün sürenleri biliyorum.korkunç bir ağrı.yüce rabbim kimseye vermesin.

Korkulacak birşey yok, zaten önce form doldurtup sorularla anlamaya çalışacaktır, çünkü migrenin kendini belli eden özellikleri var, diğer ağrılardan kendisini ayırna, zaten onları fark etmişiniz, zonklama şeklinde mi, merdiven çıkınca artıyor mu, v.s. Ayrıca tomografiye pek ihtiyaç duyulmaz, daha çok MR çekilir, eğer migren değilse ve başka birşeyden şüphelenirse doktor ozaman tomografi ister... Yani korkmanızı gerektirecek bir durum yok, bir an önce gidin a.s

kızlar buyuk bir ihtimal ben de migren var (migrenin belirtileri birebir tutuyor)
neyse doktora gitmeyi dusunuyorum
neler yapıyor doktor
ilaclı tomogrofi diye birsey duydum, sanırım igne mı ne cok yakıyormus, acıyormus falan:eek:
acıkcası korkuyorum doktora gıtmeye
nasıl bakıyor nasıl teshıs koyuyor ? bilgilerinizi paylasırsanız sevinirima.s.

ayrıca bazı hastahanelerde nörolojiden ayrı "baş ağrısı bölümleri" açılmış
belirli günlerde muayene ediliyor
www.migren.net bilgiyi burdan aldım

daha evvel 1 sene migren tedavisi gordum bayadir skntida yasamiyordum ancak son 1 haftadir olcem nerdyse coook agriyo..
ne yapsam bilemedim onerisi olan var mi?

bu migren beyin emarında falan tespit ediliyormu.Yani orda görülebilecek bir belirtisi varmı acaba bilen varmı

günaydın arkadaşlar ve aynı derten muzdarıp arkadaşlar
son bir kaç haftadır bende vardı ama bu aralar oldukça çok başim ağrıyor
ve mıde bulantsı yoktu oda başladı
şu andada inanki gözümü açamiyorum
ne yapmamız gerektğinde bilmiyorumsadece ilaç ilaç
oda fayda etmiyor allah başka dert vermesin

tüm migren hastalarına acil şifalar diliyorum arkadaşlar
3 senedir bende de var Allah hiç kimseye migren ağrısı vermesin
çooooooook kötü bir ağrı geçen gün dr ye gittim muayene tomografi migren teşhisi konuldu
RELPAX diye bir hap verdi içinde 3 tane oluyor kullandım
yarım en fazla 1 saat sonra ağrıyı kesiyor
Allah razı olsun o dr.den
sizlerde dr.ye danışın öyle kullanın

Migreni yıllardır çekiyorum.Lise yıllarımda başlamiştı.
Relpak birara bende kullanmıştım.Ağrıyı hissedip başlamadan alman gerkiyor bu kez fazla kullanmak gerekiyor.Ama ağrıyı engelliyor.
Migren ağrılarım nedeniyle gereksiz yere çok ilaç almışımdır .
Umarım biran önce tıp kesin ve genel bir çözüm bulur.
Biz yetişemesekte bizden sonrakiler rahat eder .
Kızımda bir migren hastası adayı çok üzülüyorum.Allahım dermansız dert vermesin ama migreni de çeken bilir.

benimde annemde vardı kalıtsal bende de var.ama benim ki farklı sadece adet öneminde oluyor ve iki gün sürüyo.gitmediğim doktor kalmadı midemde yara oldugu için ilacta içemiyorum saatlerce agrı cekiyorum bunun bitkisel bi tedavisi var mı dogum kontrol hapı tetikliyor mu iyi mi geliyor acaba

tüm migren hastalarına acil şifalar diliyorum arkadaşlar
3 senedir bende de var Allah hiç kimseye migren ağrısı vermesin
çooooooook kötü bir ağrı geçen gün dr ye gittim muayene tomografi migren teşhisi konuldu
RELPAX diye bir hap verdi içinde 3 tane oluyor kullandım
yarım en fazla 1 saat sonra ağrıyı kesiyor
Allah razı olsun o dr.den
sizlerde dr.ye danışın öyle kullanın
[/Qdoktorunun ismini verirsen çok sevinirim. Fayda görmüşsün.Ben de gitmek istiyorum.

bende de migren war. bi tuttu mu kafamı duwalara wurasım ağlayasım fln gelio,uyumaya çalışıım diorm o da mümkün olmuo..çok berbat bşy ..

migreni olan ve migrenle yaşamayı öğrenenler lütfen neler yaptıgınız paylaşalım ..:Saruboceq:

slm. Yemek öğünlerini atlamamak gerekiyor. Ayrıca öğün aralarında bişeyler atıştırmak daha iyi geliyor. Birde su içmek veya bitki çayları iyi geliyor. Benimde zaman zaman kaşımın üzerine iğrenç bir ağrı saplanıyor. Karanlıkta yatıp uyumayıncaya kadar geçmiyor. Birde dişerinde problem varsa buda migreni tetikliyor

ALLAH yardımcınız olsun bende de var migren ne yazıkki aslında pek başedemiyorum miğde bulantısı eziyet oluyor bana. sürüne sürüne eve gittiğim günleri biliyorum.buket arkadaşımızın dediği gibi öğün atlamamak gerekiyor.ben başımı tülbent gibi bişeyle sıkıca bağlıyorum ve karanlık odada yatıyorum iyi geliyor zaman zaman sıcak duşunda faydasını gördüm.migrenimi koku tetiklediği için kokusuz ortamlarda bulunmaya çalışıyorum; temiz hava şart :KK66:

sözlümde de migren var hapını kullanıyor hergün başka türlü başa çıkamıyoruz çünkü.ama sankı hap kullanmaya başladıktan sonra ağrısı daha hafif ve azalmaya başladı.doktorunun dediği tek şey uyku düzenini bozma.yeterınce uyumalısın dedi ama tabi garibim benım yuzumden cok fazla uyuyamıyo:KK43:sizde uykunuza dıkkat edın bence.

canım ben birkaç yıl önce gazetede bir köşe yazarından okumuştum bunu.bir tanıdığımızda uyguladı.azalttığını söyledi.sanırım migreni olanlarda yapabilir çünkü zararı yok denemekte fayda var.

şimdi alnınızın genişliğinde bir pamuğa toz karabiberi ince bir tabaka halinde yayın.üstüne kolonyayı yine aynı sınırlarda ıslatacak kadar dökün.sonra karabiberli kısmı alta gelecek şekilde alnınıza koyun.kolonya uçana kadar bekleyin.

bunu ne kadar zamanda bir yapacağınızı bilemiyorum kızlar bu kadarı aklımda kalmış.inşallah faydalı olura.s

canım eşim nörolojide çalıştığı için biliyorum migreni tetikleyen yiyeceklerin başında kola çikolata ve kahve geliyor bunlardan kaçın cnm

yemek yemen düzenli olacak fazla baharatlı acı vs bunlarda etkiliyor diye biliyorum..geçmiş olsun

Son düzenleme:
X