hastane çantası

bebeğin kıyafetlerini,hasta bezini,bebek bezini veriyormuş..bende yenidoğan 2 takım(battaniyeler dahil) almıştım..bir takım da ne olur ne olmaz diye koymuştum..bir tane çıkarken koysam yetiyormuş meğer...,bezler bile yer kaplıyor...
canım sor mutlaka ..ona göre valizini ayarlarsın..

cnm arkadasım cooookkk yaaaaaaaaaaaaa hem benim nornall olucakk sanırıımm vee cokk korkuyoruummm normall dogummdann nee yapmalıyımmm anlamadım

cnm arkadasım cooookkk yaaaaaaaaaaaaa hem benim nornall olucakk sanırıımm vee cokk korkuyoruummm normall dogummdann nee yapmalıyımmm anlamadım

Çiğdemcim doğumdan niye bu kadar korkuyorsun ki..Henüz vakti gelmedi..Vakti gelmeden bu kadar stress yapmanın bir manası yok..Bence sadece buna odaklanırsan doğum anında az sancın olacaksa bile kendini şartlandırdığından daha çok ağrı çekeceksin..Yani hepimiz kadınız az çok regl sancısını yaşadık ve böyle bir süreçten geçmemiz gerekiyor..Ne yapalım herşey insan için..Gülü seven dikenine katlanacak değil mi?? Bebiş istiyorsak doğum sancısına da katlanacağız. Bence zamanından önce düşünme zaten Allah anneye öyle özellikler veriyor ki doğumdan önce hafif sancılarla sen zaten o sancıyı tanımlamaya ve nasıl olacağını hissetmeye başlıyorsun..Ayrıca sancıdan kaçışımızda yok yerimseniben Ben epidural normal doğumu sordum doktoruma o zaman doğum süresi uzuyor deyince vazgeçtim..Bir an önce doğurup çıkayım..Hem her gün binlerce kadın doğuruyor. Felaket bir durum olsa kadınlar zaten 2. yi bile düşünmezdi..a.s.

Ebrunun söylediklerine bire bir katılıyorum..Zamanı gelmeden sıkıntısını çekmenin strese girmenin sana hiçbir faydası yok..Daha önce normal doğum yapmış biri olarak sana şunu söylemek isterim, normal doğum sadece doğum yaptığın anda çekeceğin sancılardan ibaret aslında..Doğum anında kuvvetli ıkındığın müddetçe doğumun kolay olacak ve göreceksin ki boşuna korkmuşsun...Amaaaa eğer ki ıkınma olayını sancı geldiği anda yapmazsan sancıların derdine düşersen sadece zamanı uzatmış olacaksın ve doğum sancılarını boşuna çekmiş olacaksın...Hiç ama hiç korkma ve bu konuya odaklan bence...İçini ferah tut...

bu arada ben de 1 saat önce kalktım hazırladım çantamızı
kendim için:
2 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
2 tane külot (2 tane daha ekleyeceğim)
1 emzirme sütyeni(1 tane daha koyacağım)
3 çift çorap
2 adet yüz havlusu
1 adet lif
tarak-toka (kırmızı kurdela eklenecek)
ruj- allık-kalem-ayna
şampuan-saç kremi-vucüt şampuanı(bunların hepsi otellerden çarptığım minik şişelerden:)))
diş fırçası-macunu
sabun
kulak pamuğu-normal pamuk
hasta bezi(4 tane koydum ama bazı arkadaşlarımız yetmez demiş sanırım hepsini koycam)
göğüs pedi(10 tane aldım)
kutu mendil-ıslak mendil
meme ucu kremini son anda koycam çünkü kullanıyorum şuan
kirli torbası alcam en yakın zamanda
oda spreyi koydum çantaya
bir de yüz kremi alınacak

bebek için:
2 adet eldiven
1 battaniye
4 tek alt(ayaklı şeylerden)
4 body
3 tulum
3 tek üst (yelek gibi oluyor ya)
2 çift çorap
2 önlük
3 şapka
6 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
vucüt termometresi
bebek bezi
emzik
biberon
Eksik var mı kızlar???

Son düzenleme:
bu arada ben de 1 saat önce kalktım hazırladım çantamızı
kendim için:
2 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
2 tane külot (2 tane daha ekleyeceğim)
1 emzirme sütyeni(1 tane daha koyacağım)
3 çift çorap
2 adet yüz havlusu
1 adet lif
tarak-toka (kırmızı kurdela eklenecek)
ruj- allık-kalem-ayna
şampuan-saç kremi-vucüt şampuanı(bunların hepsi otellerden çarptığım minik şişelerden:)))
diş fırçası-macunu
sabun
kulak pamuğu-normal pamuk
hasta bezi(4 tane koydum ama bazı arkadaşlarımız yetmez demiş sanırım hepsini koycam)
göğüs pedi(10 tane aldım)
kutu mendil-ıslak mendil
meme ucu kremini son anda koycam çünkü kullanıyorum şuan
kirli torbası alcam en yakın zamanda
oda spreyi koydum çantaya
bir de yüz kremi alınacak

bebek için:
4 tek alt(ayaklı şeylerden)
4 body
3 tulum
3 tek üst (yelek gibi oluyor ya)
2 çift çorap
2 önlük
3 şapka
6 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
vucüt termometresi

Eksik var mı kızlar???

ilk aklıma gelen canım...üşürsün diye bir hırka veya şal,birde bir adet daha gecelik yada alt üst takım

bebiş içinde ise;puseti,bezi,battaniyesi,burun aspiratörü her ihtimale karşıda yenidoğan biberon ve bir adet yenidoğan emzik :)

Artık çantalarda hazırlanıyo sayılı günler için ne kadar heyecan verici yarabbim....
Allah hepimize bebeklerini sağlığıyla kucağımıza almayı nasip etsin...

ilk aklıma gelen canım...üşürsün diye bir hırka veya şal,birde bir adet daha gecelik yada alt üst takım

bebiş içinde ise;puseti,bezi,battaniyesi,burun aspiratörü her ihtimale karşıda yenidoğan biberon ve bir adet yenidoğan emzik :)

tatlım sağol
aslında bezini-battaniyesini koydum ama yazmamışım
bu arada emzik-biberon bunları nasıl temizleyeceğiz,makineye atsak olur mu?

canım bide atlettle güzel hafif br deodarant bebek için pişik kremi de koy bence

arkadaslar cok saolunnn allah razıı olsuunn içimi biraz ferahh tuttunuzzz tesekkür ederimm saolunn

tatlım sağol
aslında bezini-battaniyesini koydum ama yazmamışım
bu arada emzik-biberon bunları nasıl temizleyeceğiz,makineye atsak olur mu?

canım,emzik-biberonu kaynar suya attım ve 5 dk kaynattım ben..
birde kutuların içinde nasıl steril edileceği yazıyor.. öncesi ve sonrası için..

bende hazırladım çantamı ama sanki hep bişeyler eksik kalacakmış gb hissediyorum.
bebek için
2 hastane çıkışı
peluş battaniye
penye battaniye
araba koltuğu
islak mendil
yelek
bebek bezi
çorap

kendim için ise
2 gecelik
1 pijama