hastane çantası

E

EU1

Ziyaretçi
slm. sezeryanla doğum yapacak anne adaylarına doğum çantası hazırlama konusunda yardımcı olmak isterim. görüşmek üzere..:emir_bebek:

slm yaseemin. normal mi yoksa sezeryanlamı yapcaksın doğumunu.

sana mail olarakta detaylı bi şekilde yollarım istersen. bu arada kaç aylık bebiş.

Burcucum sen istersen buraya yaz detaylı olarak hepimiz görelim..

Yasemincim bende bir siteden bulduğum listeyi yazayım buraya gereksiz olduğunu düşündüklerini sen listeden çıkarırsın yada sayısını azaltırsın artık..

İşte çantaya koymanız gerekenler ;

Sizin İçin,
• 2 adet gecelik
• 1 adet sabahlık
• 1 adet terlik
• 1 adet pijama
• 5 adet kilot
• 2 adet sütyen ( emzirme sütyeni olursa daha iyi olur )
• 3 çift çorap
• 3 adet el-yüz havlusu
• 2 adet lif
• taç / toka
• saç fırçası / tarak
• deodorant
• ruj (niye her listede var anlamış değilim sanki güzellik yarışmasına gidiyoruz :))
• yüz kremi
• bepanthol
• diş fırçası / diş macunu
• sabun / sıvı sabun
• kulak pamuğu
• pamuk
• hijyenik ped / doğum sonrası pedi (hasta bezi diyoruz biz buna)
• göğüs pedi
• kutu mendil
• ıslak mendil
• kitap
• fotoğraf makinesi / film (artık dijital makinalar var ama biz hala almadık )
• kamera / kaset
• bloknot / kalem
• telefon / şarj cihazı / telefon rehberi
• sigorta dosyası ( özel sigortası olan varsa )
• kolonya ( mümkünse bebek kolonyası olsun bebeğede sürülür :)))

eşiniz için, (belki özelde yaparsan ve eşin refakatçin olarak kalırsa diye yazılmış)

• eşortman
• terlik
• diş fırçası
• traş takımı
• deodorant
• çorap
• çamaşır
• kitap / dergi

bebeğiniz için,

• çıkış takımı
• iç donu
• çorap
• body
• battaniye
• ana kucağı
• kusmuk bezleri
• saç fırçası / tarak
• yün patik
• eldiven

(Aslında iki tane hastane çıkışı yeter sanırım bebişe)
(Bu listede yeni doğan için ıslak mendil unutulmuş siz eklemeyi unutmayın ! )

ayy onlar ne çok şey öle şekerim :))))) şaştım valla heralde 2 çanta felan gider hastaneye:)))) ama paylaşimin için teşekkür ederim :) ah bir dogsalarda hiçç bişi istemiyo m :)

Burcucum sen istersen buraya yaz detaylı olarak hepimiz görelim..

Yasemincim bende bir siteden bulduğum listeyi yazayım buraya gereksiz olduğunu düşündüklerini sen listeden çıkarırsın yada sayısını azaltırsın artık..

İşte çantaya koymanız gerekenler ;

Sizin İçin,
• 2 adet gecelik
• 1 adet sabahlık
• 1 adet terlik
• 1 adet pijama
• 5 adet kilot
• 2 adet sütyen ( emzirme sütyeni olursa daha iyi olur )
• 3 çift çorap
• 3 adet el-yüz havlusu
• 2 adet lif
• taç / toka
• saç fırçası / tarak
• deodorant
• ruj (niye her listede var anlamış değilim sanki güzellik yarışmasına gidiyoruz :))
• yüz kremi
• bepanthol
• diş fırçası / diş macunu
• sabun / sıvı sabun
• kulak pamuğu
• pamuk
• hijyenik ped / doğum sonrası pedi (hasta bezi diyoruz biz buna)
• göğüs pedi
• kutu mendil
• ıslak mendil
• kitap
• fotoğraf makinesi / film (artık dijital makinalar var ama biz hala almadık )
• kamera / kaset
• bloknot / kalem
• telefon / şarj cihazı / telefon rehberi
• sigorta dosyası ( özel sigortası olan varsa )
• kolonya ( mümkünse bebek kolonyası olsun bebeğede sürülür :)))

eşiniz için, (belki özelde yaparsan ve eşin refakatçin olarak kalırsa diye yazılmış)

• eşortman
• terlik
• diş fırçası
• traş takımı
• deodorant
• çorap
• çamaşır
• kitap / dergi

bebeğiniz için,

• çıkış takımı
• iç donu
• çorap
• body
• battaniye
• ana kucağı
• kusmuk bezleri
• saç fırçası / tarak
• yün patik
• eldiven

(Aslında iki tane hastane çıkışı yeter sanırım bebişe)
(Bu listede yeni doğan için ıslak mendil unutulmuş siz eklemeyi unutmayın ! )

ebrucum bu malzemeleri 3 valize ancak sığdırırız beeeeeeeeeeeeee .))

aslında hastane annemlerin evinin yanında bişey eksik olsa evden gönderirler hemen.gerçi az çok biliyorum çanta hazırlamayı tecrübeliyim nede olsa demi .)))

Bende ufaktan birşeyler hazırladım,ama valize yerleştirmedim..eksikleri tamamlayınca valize yerleştiririm diye düşünüyorum.
eksik birsürü var tabi..detaylar fazla,napim unuttuğum birşey olursa da evden alınır diye kendimi sıkmıyorum :)
Şuan hazırladıklarım..

Kendim için;1 sabahlık,1 gecelik,1 pijama takımı(nisan-mayıs ayına uygun),4 corap,1 emzirme sütyeni,iç çamaşırı,1 kutu gögüs pedi,kolonya,kolanyalı mendil

Bebiş için,3 tane hastane cıkış takımı,2 tane penye pattaniye,1 tane polar battaniye,burun aspirat.tarak,yenidoğan emzik,yenidoğan biberon(her ihtimale karşı)

Kızlar mağzanın birinde kasada yeni doğum yapmış bir anneyle karşılaştım,hastane çantasında bebekten cok kendine cok eşya lazım oluyor dedi..ben bebeğe lazım olur diye düşünmüştüm! :uhm:

Bende alışverişimi büyük oranda tamamladım sanırım..

Henüz yerleştirmedim..

Bebek için 3 hastane çıkışı ( battaniyeleri içinde var, belki iki parça zıbında alırım ek olarak yanıma nasıl olsa minnacıklar :))) ultraprima yeni doğan bezi ve uni yenidoğan mendili, tarağıda olan bir banyo seti, biberon. Belki emzirdikten sonra çıkarır diye ıslak mendil yada buna benzer bişey koymam gerekebilir.

Kendim için ; 1 emzirmeye uygun pijama takımı (rengi iğrenç ama bir tek o kalmış ) bir tane sabahlık ve 2 tane uzun ve düğmeli gecelik, emzirme sütyeni 4 adet külot ( özellikle siyah aldım ), göğüs pedi (chicco 60'lık aldım daha uygun geldi fiyatı ) eklemem gereken hırka, çoraplar, doğumdan sonrası için pamuk, ped, hasta bezi, terlik gibi birkaç şey daha kaldı onları da evden halledicem artık..

Birde bebeği neyle çıkaracağıma hala karar veremedim, Anakucağımı alsam, port bebe seti mi alsam çok kararsızım..

ebrucum iy ihazırlanmışım daha bende tık yok. bence ana kucağı yeterli olur port bebe setleri pek kullanılmıyo yinede sen bilirsin

Kızlar ben bebiş için birde banyo havlusu koydum,şu başı şapkalı olandan..gerçi listelerde pek yazmıyor ama,koymak gerekiyor gibi..siz banyo havlusu koyacakmısınız?

ebrucuğum ben (cevredeki duyumlardan) anakucağının daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum..yinede tercihi sana kalmış canım..

yaaa kızlar bu hazırlıklar sanki hastanede 1 hafta yatacakmışız gibi geldi bana,yani bu kadar çok şey götürmeye gerek var mı gerçekten,en fazla 2 gün kalırız hastanede 3 gecelik 1 pijama yok 3 hastane çıkış seti ...falan abartı geldi bana,yani kaf dağında değil ya,olur da extrem bir durum olursa yanımızdakilerden biri gider alır evden,di mi ama...

yaaa kızlar bu hazırlıklar sanki hastanede 1 hafta yatacakmışız gibi geldi bana,yani bu kadar çok şey götürmeye gerek var mı gerçekten,en fazla 2 gün kalırız hastanede 3 gecelik 1 pijama yok 3 hastane çıkış seti ...falan abartı geldi bana,yani kaf dağında değil ya,olur da extrem bir durum olursa yanımızdakilerden biri gider alır evden,di mi ama...

Bence de katılıyorum megilara mantıklı olanlar var sadece adet sayısı biraz fazla bunun için bize mantıklı gelenlere göre bi çanta hazırlarız en kötü ihtimal ihtiyaç olan bişey için eve bile gidilmese artık heryer de aradığın neyse bulunuyor

Kızlar ben bebiş için birde banyo havlusu koydum,şu başı şapkalı olandan..gerçi listelerde pek yazmıyor ama,koymak gerekiyor gibi..siz banyo havlusu koyacakmısınız?

ebrucuğum ben (cevredeki duyumlardan) anakucağının daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum..yinede tercihi sana kalmış canım..

Canım havlu gerektiren bir durum olmuyor diye biliyorum hiç havlunun kullanıldığını görmedim..Bebekler doğduğunda sadece birazcık ılık suya tutulup temizleniyor ve arkasından hastanede bulunan o yeşil tuhaf hastane bezlerine sarıp anneye veriyorlardı benim zamanımda..Zaten normal doğum yapacaksan bir günde çıkacaksın. Ayrıca yeni doğan göbek bağından dolayı hemen yıkanmıyor..Mikrop kapabilir diye..Onun yerine hassas ciltler için olan bebek temizleme mendillerinden alman yada bir pamuğu ılık suyla hafifçe ıslatıp sıkarak bebeği temizlemen gerekiyor..

ebrucum iy ihazırlanmışım daha bende tık yok. bence ana kucağı yeterli olur port bebe setleri pek kullanılmıyo yinede sen bilirsin

Haklısın Yasemincim,

Bazen arada bir port bebe setlerini kullananları görüyodum ama kullanışlımı değilmi hiç bir fikrim yok..Demek ki pek kullanışlı değil..

Megilaracım,

Ben forumlarda okudum ve evet gerçekten gerekiyor,

Çünkü doğuma girmeden önce hastanede doğuma hazırlık olarak bir gecelik giyiyorsun, doğumdan sonra geceliğinin leke olma ihtimali çok yüksek ve bu nedenle değiştirmen gerekiyor. İkinci gecelik de onun için..Eğer doğum sonrası kanaman biraz fazla olursa yanında yedek gecelik olması gerekiyor 3. de onun için. İççamaşırları da zaten kanamanın sızması ihtimali karşı yedek olarak fazladan alıyorsun..Doğumdan sonra anneler üşüdükleri için hırka almak gerekiyor.. Terlik, tarak vs doğumdan sonra kullanabileceğin şeyler..

Bebeğe gelince; Yenidoğan olduğu için emzirmeden sonra kusma olayları oluyor..Terliyor vs. Yanında yedek kıyafet olması şart...Evden birileri getirecekse zaten çantana koymana gerek yok..Ama yanında acil ulaşabileceğin kimse olmazsa diye yedek konuluyor zaten..Şahsen benim evim doğumu planladığım hastaneye pek yakın değil ve insanlara sürekli gitgel yaptırmaya da gerek yok diye düşünüyorum..Allah kısmet ederse normal doğum yapmak istiyorum ve normal doğumda 1 gün hastanede kalıyorsun. Ona göre ihtiyacım neyse koyacağım artık..

bence bukadar hazırlıklar bence çok değil çünlü doğumdan sonra kanama oluyormuş zaten sürekli değiştiriyomuşsun ebrucum bence anakucağı al bende hastaneye anakucağını götürücem

yaa bu kadar kanama falan olacak mı???? benn daha çok korkmaya başladım walla:KK43:(

X