kordon dolanması

kadis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
5.202
9
cumartesi kontroldeydim
her şeyi iyi bebişimin suyu kilosu vs
ama kordonu boynunda dedi sana emanet dedi
ne yapabilirmi ki ya
fazla korkutmadı aslında da her hafta kontrol dedi
nts ye aldı
aç olduğum için biraz kalp atışları düşük çıktı
sancı çıkmadı hiç
doğum için bişe demedi ama
kordon boynundaysa sezeryan olursun diyo kimi
böyle tanıdıklarınız oldu mu
birde çalışıyorum hala sürekli yatmak mı laızm ki ya
ama öyle olsaydı izne ayrıl derdi de mi doktor
canım çok sıkıldı o kadar da dikkat ediyorum
iş güç yapmıyorum ama
çok hareketli benimki napayım

ayy canım benım sende bebısınde allaha emantsınız ınsallah sapa saglım kucagına aalırsın bebısını bence sen buyuk ıhtımalle sezeryan olursun kımı tanıyosam kordon dolanması yuzunden dokot sezeryane almısss sag salım kucagına alda bence sezeryan veya normal dogum onun hayatından onemlı deıll

bişey olmaz inşallah yatıp kalkmalarına dikkat et.hızla yatıp kalkma..önce dön yana sonra bacaklarını indir.sonra kalk cnm..böyle yapmak gerekiyomuş

merhabalar canım.... ilk bebeciklerimiz olunca nasılda panik oluyoruz... ama herşey allahtan... ayrıca doktorunda sana çok kötü bir durumdan bahsetmemiş anladığım kadarıyla... bence izne ayrılma olasılığın varsa hiç bekleme evinde dinlenmeye çekil derim.... benim bebeğimde sürekli başaşağı pozisyondaydı şimdiye kadar... hareketlerini hep aynı yerlerde hissediyordum... ama 3 gündür hareketler değişti... sanki kafası yukarı döndü gibime geliyor:KK43: normal mi bilmiyorum... ama insan korkuyor.... cuma günü kontrolümüz var bakalım doktorum ne diyecek.... hepimize sağlık ve sabır diliyorum arkadaşım.... selam ve sevgilerimle....

evt canım bencede ızne ayrıl nede olsa bebısın hayatı onemlı kendını fazla yorma belkı doktorun dalgınlıgına gelmıs olabır unutmustur ızned ayrılman konusunda senı bılgılendırmek ıcın bı doktoruna tekrardan sor uzzme tatlı canını allah hepımızın yardımcısı olsun

cumartesi kontroldeydim
ne yapabilirmi ki ya
nts ye aldı
sancı çıkmadı hiç
iş güç yapmıyorum ama

CAnım bence hemen izin al,dinlen evde bolbol,nasıl olsa doğunca bebişin çok yorulcan, bide benim bildiğim kordon riski varsa,dolanma durumu falan,normal doğum pek önerilmiyo,doğarken :Allah korusun boğulmasın diye,tabi doktorun bilir zaten doğrusunu yaparsınız,sağlıkla kucagına almak nasip etsin inşalla,bak azıcık kalmış sabret acıcık daha

cumartesi kontroldeydim
ne yapabilirmi ki ya
nts ye aldı
sancı çıkmadı hiç
iş güç yapmıyorum ama

kadiscim merhaba ben de dün dr.daydım 35 haftam bitti herşey iyi ama benimkide çılgın gibi sürekli hareket ediyor,benimkininde kordonu dolaşmış ben de kafama taktım bunu.Dr. a sordum benim yapmam gereken bişi var mı diye,yok dedi ama bende tedirgin oldum.Bişey öğrenirsen senide bilgilendiririm.

Kadiscim biraz araştırdım aynı sorunu bende yaşıorum ve bunları buldum. bebeğin boynunun etrafında kordon dolanmış olması genellikle ciddi sorun yaratmaz. Kordonun özel yapısı içindeki damarların ve kordonun sıkışmasını engeller. Bu nedenle bebekler bu durumu kolaylıkla tolere edebilirler.
Bazı durumlarda doğum kasılmaları sırasında bebek aşağıya doğru ilerledikçe, kordon boyun etrafında sıkışabilir. Bu sırada bebeğe giden kan ve oksijen miktarı azalır. Çoğu bebek bu durumu kolaylıkla tolere edebilirken bazı bebekler edemez. Bebeğin kalp atım hızında bir yavaşlama ortaya çıkar. Anne adayının sol yanına çevrilip oksijen verilmesi ile kalp atım hızı genellikle normale döner. Daha nadir durumlarda ise bebeğin kalp atımları düzelmez ve acil sezaryen gerekli olabilir.
Eğer kordon kısa ise bebeğin aşağıya inişine izin vermeyebilir. Bu gibi durumlarda da bebeğin kalp atım hızında sürekli bir düşüş izlenir ve sezaryen ile doğurtulması gerekebilir.
Anne karnında herhangi bi risk yok doğum sırasındada sezeryan yapıcaz onlar için işte bu kadar için rahat olsun..

teşekkür ederim bilgiler için alinlara
evet bende araştırdım ama korkmuyo değilim ya
bazen hareketleri azalıyo eyvah diyorum
bu korku çok kötü ya
hareketli olduğunda canımı yaksa bile oh diyorum vur oğlum vur diyorum :)
zaten 35 yada 36. haftada belli olurmuş dolandığı
sanada geçmiş olsun yarın doktora gitcem
ntsye girdin mi ben her hafta gircem
bakalım sorun olursa doktor belki daha sık görmek ister
sezeryan demedi doktor ama bende sormadım
fark etmez hemde sezeryan olsun napalım önemli olan sağlık

meraba,gecen kontrolumde sormustum doktoruma kordon dolanırsa normas dogum olmuyomu dıye,alakası yok dedi.normal doğuruluyomuş yanı.ben internette bol bol ızlıyorum catır catır doguruyolar.kordonlarını kafası cıkar cıkmaz iki tarafına makas koyuyolar ortadan kesiyolar kordonu.bence korkma.

kadis canım bende aynı durumu ysaıyorum dun kontrole gıtım domktor gelısımı cok az dsedı kılosu cok dusukj dedı 2100 gr bundan ıkı hafta once 2300 du bu hafta boyle dedı kordonda 2 defa boynuna dolanmızsss cok kotu oldum yaaaa dr cıktıgımdan berı aglıyorumm

Off Offf Su Kordon Dolanmasini Cok Kafama Takiyorum Ne Olacak Bilmiyorum Bende Sasirdim Aklimdan Hic Cikmiyo Sanki Bebismime Bisey Olacakmis Gibi Hisediyorumm

Kordon dolanmasiyla ilgili bir bilgim yok ama benim oglum dogdugunda kordonunda dügüm vardi 1 tane üstelik doktor hamileyken farketmedi.Dogunca gördük sansim kordon uzun oldugu icin gerilmedi.Simdi oglum 7 yasinda okula gidiyor.Hayirlisiyla birsey olmaz herkese banada kolay dogumlar hayirlisiyla bebislerimizi aliriz kucagimiza insallah amiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnn :emir_bebek::enbuyukkk:

Geçmiş Olsun Ctesi Ve Ptesi Kontroldeydim
Nts çekildi Bebek Iyi Dio
Sezeryan Falan Demedi Ama Sürekli Kontrol
Yolunda Gitmeyen Bişeler Olursa Sezeryanla Alirim Dedi
Senin Yapacağin Bişe Yok Dedi
Bende çok Takiyorum Ama Güsel örnekleri Duyunca Seviniyorum

hiç üzülme allaha emanet ben kaç kere yere düştüm karnımıbn üstüne sapa sağlam oğluşum

benimde bebeğimde aynı sorun var bir kez kordon boynuna dolanmış.doktorumla konuştum bir kez dolanmak sorun çıkarmıyor fakat ikinci dolanmada tedbirli davranmak gerekiyormuş.dolanma var diye illlaki sezaryan olacaksın diye birşey yok dedi.hiç korkma üç haftadır kontrole gidiyorum hiçbir sorun çıkmadıı

Merhaba bende bugün doktora gittim, bebeğin boynuna 1 kez kordon dolanmış dedi, önemli değil dedi, bebek hareketlerini takip et dedi.Ben yinede çok endişe etim.Zira kordon dolanmasıyla ilgili hiç hoş şeyler duymadım şimdiye kadar...Allaha emanet Doktor bu sık rastlanılır korkma dedi.Normal doğum olsa sıkıntı olurdu seninm zaten sezeryan dedi.Umarım haklıdır da bişey olmaz

X