İkili Tarama Testim Kötü Çıktı.. Arkadaşlar Yardım Edin!!!

kalachakra

2 Prenses Annesi+Yeni Pozitif 🤗
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
899
17
Arkadaşlar, gecen hafta içerisinde 11 hafta 4 günlükken ikili tarama testi yaptırdım. Ertesi gün sonuçlar çıktı. Doktorum herseyin normal olduğunu söyledi, fakat tavırları ve sonucu eline almasıyla birlikte yüz ifadesinin birden değişmesi içimde şüphe uyandırdı ve başka bir hastaneye gidip sonucumu gösterdim. Doktor down sendromu riskimin yüksek olduğunu, bunun için 3'lü tarama testine kadar beklememi ve gerekirse amniyosentez için o zamana kadar karar vermemi söyledi. bebeğin kromozom sayısının 47 olduğunu, zeka özürlü doğabileceği riskinin çok yüksek olduğunu söyledi.Üstelik o hastanenin ultrosonunda birde gebelik kesesinin arkasında kanama görüldü ve bu riski daha da büyyütü. 1 haftadır gözüme uyku girmiyor. Moralim çok bozuk. Başka bir hastaneye daha gittim, uzman doktor bana diger doktorun söylediklerini kafamdan silmemi, herşeyin normal olduğunu, bebeğin gelişiminde normal olduğunu, üçlü tarama testinin ikili teste göre daha sağlıklı ve kesin sonuç verdiğini söyledi. Bu biraz kafamı rahatlattı fakat yinede içimde şüphe var ve çok korkuyorum.
İKİLİ TARAMA TESTİ SONUÇLARIM SÖYLE:
KOMBINE RISK : 1:853 (Cut off değerinin altında)
İKİLİ TEST: 1:250 ( Cut Off değerinin altında)
YAŞ RISKI: 1:978
TRISOMY 18 + NT: 1:9966 ( Cut off değerinin altında)
senağlama

canımcım aynı problem bendede var.
hatta benim riskim 1/76:KK43:(
bebeğin gelişimi normal, ense kalınlığı normal ama kan testimde 1/76 risk var.
bende araştırdım.
yapacak hiçbişey yok içimizi ferah tutup üçlü testi bekleyeceğiz.
benim üçlü test 23 şubatta yapılacak.
kendini çok üzme bebeğinede kendine iyi bak.
allah sağlıklı bebişler kucağımıza almayı nasip etsin inşallaahh.

uzme kendını canımya allah hepınızın hakında hayırlısının versınnn sag salım kucagınıza alırsınız ınsallah

canımcım aynı problem bendede var.
hatta benim riskim 1/76:KK43:(
bebeğin gelişimi normal, ense kalınlığı normal ama kan testimde 1/76 risk var.
bende araştırdım.
yapacak hiçbişey yok içimizi ferah tutup üçlü testi bekleyeceğiz.
benim üçlü test 23 şubatta yapılacak.
kendini çok üzme bebeğinede kendine iyi bak.
allah sağlıklı bebişler kucağımıza almayı nasip etsin inşallaahh.

Canım Benim Allah ikimizinde bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eder inşallah.Ama ben çok korkuyorum. Üstelik doktor bana sonuca bakar bakmaz sen eşinle akrabamısın dedi? Bu beni daha da korkuttu. Eşimle uzaktan yakından kan bağımız yok.Bebeğimin ense pilisi de gayet normal çıktı üstelik. Benim 3'lü tarama testimde mart başında yapılacak. Senin Üçlü testin yapıldığında sonucunu ne olur banada bildir. Allah Yardımcımız olsun.

Canım Benim Allah ikimizinde bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eder inşallah.Ama ben çok korkuyorum. Üstelik doktor bana sonuca bakar bakmaz sen eşinle akrabamısın dedi? Bu beni daha da korkuttu. Eşimle uzaktan yakından kan bağımız yok.Bebeğimin ense pilisi de gayet normal çıktı üstelik. Benim 3'lü tarama testimde mart başında yapılacak. Senin Üçlü testin yapıldığında sonucunu ne olur banada bildir. Allah Yardımcımız olsun.

hep iyi düşünelim ki iyi sonuçlar alalımm, bol bol dua edelim.
sonucu yazarım tabii ki..
birçok kişi var ikili sonucu kötü olup üçlü testte iyi sonuç alan.
inşallah bizde onlardan oluruz.

Hiç merak etme 2'li test o kadar güvenilir değil hem illaki 3'lü test beklenicek artı birde amniyosentez var sonuçta.
Ben bir şey çıkacağını sanmıyorum çünkü bir çok gebenin 2'li test sonucu böyle olabiliyor zaten doktorlarda strese girmeyelim diye 3'lü testi öneriyorlar 3'lü testi bekle sakin sakin. Zaten senin ense pilisi kalınlığında düşük çıkmış sakin ol.

Arkadaşlar, gecen hafta içerisinde 11 hafta 4 günlükken ikili tarama testi yaptırdım. Ertesi gün sonuçlar çıktı. Doktorum herseyin normal olduğunu söyledi, fakat tavırları ve sonucu eline almasıyla birlikte yüz ifadesinin birden değişmesi içimde şüphe uyandırdı ve başka bir hastaneye gidip sonucumu gösterdim. Doktor down sendromu riskimin yüksek olduğunu, bunun için 3'lü tarama testine kadar beklememi ve gerekirse amniyosentez için o zamana kadar karar vermemi söyledi. bebeğin kromozom sayısının 47 olduğunu, zeka özürlü doğabileceği riskinin çok yüksek olduğunu söyledi.Üstelik o hastanenin ultrosonunda birde gebelik kesesinin arkasında kanama görüldü ve bu riski daha da büyyütü. 1 haftadır gözüme uyku girmiyor. Moralim çok bozuk. Başka bir hastaneye daha gittim, uzman doktor bana diger doktorun söylediklerini kafamdan silmemi, herşeyin normal olduğunu, bebeğin gelişiminde normal olduğunu, üçlü tarama testinin ikili teste göre daha sağlıklı ve kesin sonuç verdiğini söyledi. Bu biraz kafamı rahatlattı fakat yinede içimde şüphe var ve çok korkuyorum.
İKİLİ TARAMA TESTİ SONUÇLARIM SÖYLE:
KOMBINE RISK : 1:853 (Cut off değerinin altında)
İKİLİ TEST: 1:250 ( Cut Off değerinin altında)
YAŞ RISKI: 1:978
TRISOMY 18 + NT: 1:9966 ( Cut off değerinin altında)
senağlama
canım moralini yüksek tut iyi şeyler düşün.. 3 lü test daha kesin sonuç verir birde iyi bir uzmana görün ve doktoruna güven sen iyi olmalısın ki sağlıklı bebişlerin olsun...

Sevgili kalachakra,

Moralini bozma hemen..Önünde üçlü test ve amniyosentez seçenekleride var..İnşallah o aşamaya gelmez ama ben bu konuyu çok araştırdım..Hatta ikili testi hiç yaptırmadım ama üçlüyü yaptırayım dedim..Sonuçta bu bir tanı değil TARAMA testi ve güvenilir değil o yüzden kalbini temiz tut..Çünkü sonuçların kötü çıksa bile bebeğin sağlıklı olma olasılığı 40 kat fazla..Allah bebek bekleyen ve isteyen tüm anneler gibi sanada sağlıklı evlatlar versin canım..Çok dua et..

Canım arkadaşım.Sen canını hiç sıkma.Benim arkadaşımdada aynı problem vardı.Riski hemen hemen seninkiyle eşdeğerdi.Şu an nur topu gibi bir oğlu var. Allahtan dilerim ki seninde en az onun bebeği kadar güzel ve sağlıklı bebişin olsun.

Canlarım benim... Allah sizlerden razı olsun. Gerçekten çok rahatladım sizlerin bu söyledikleriyle. Ben inanıyorum sağlıklı bir bebek dünyaya getircem. 3 hafta sonraki 3'lü test de gayet iyi çıkıcak biliyorum

canım üzme kendini düzelir herşey bence ilk doktor biraz abartmış sen sıkma tatlı canınınaniknanik sapasağlam gelcek görcen bak

bu testlerin %100 kesinliği yok drlarda bunu söylüyorlar,belki testta hata yapıldı o ihtimalde var.başka hastende yaptırdınmı tekrar testini?hem 3lü test de yapılcak o daha kesin bilgi verebilir belki

Yok başka hastanede tekrar yaptırmadım. Bu kez kafam daha fazla karışırdı çünkü. Ben artık bu testi ve ilk doktorun söylediklerini kafamdan tamamen silip atmak istiyorum. Kafam şimdi daha rahat ve 1 haftadır kendimi boşu boşuna üzmüşüm bunu anladım. Bu kadar sıkıntı ve stresin bebeğime zararlı olabileceğini unutmuştum. Artık 3,5 hafta kadar daha bekleyip 3lü tarama testi sonuçlarını beklemekten başka çarem yok. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın...

Arkadaşlar Inşallah Bebeğinizi Kucaginiza Alirsiniz Sag Sağlim..benim Bi Sorum Olacak.. Dün Burda Okum Arkadaş Yazmiş Bebek Normal Haftasina Göre Embiyo Veya Kese Büyükse Anormallik Oluomuşş Dogrumu.. 1 Ay 10 Günlük Hamişim Ve Embiyonun Boyu 12,5 çikti Kafa Taakildi.......beeği Gördük Kalp Atisini Duydukk.. Dr Bişey Demedi 1 Martta Gidecem. Ha Bide Bende Guati Ve Eşimle Kan Uyuşmazliği çikti.:KK43:((((((((

canım 12,5 dediği mm'dir buda. 1,2 cm eder.zaten olumsuz bişey olsa doktorun söylerdi.ne güzel bebeğini görmüş ve kalp atışlarınıda duymuşsun ne mutlu sana.bence bunun tadını çıkar.

benımde ıkılı testımde ense kalınlıgı yuksek cıkmıstı kan testı ıyıydı.bende gunlerce uyuyamamıstım.uclu testım ıyı cıktı.suan 8.5 aylık hamıleyım 6.ayımda ust duzey ultrasonda bebısımın sag bobregınde genısleme oldugu ortaya cıktı.8 aylıkken kontrole cagırdılar tekrar ıkı ay kabus gıbıydı.ama bu kontrolumde hersey daha ıyı cıktı.o yuzden soylenen herseye hemen canınız sıkmayın.sonradan hersey degısebılıyor.bol bol dua edın ve olumlu dusunun

benımde ıkılı testımde ense kalınlıgı yuksek cıkmıstı kan testı ıyıydı.bende gunlerce uyuyamamıstım.uclu testım ıyı cıktı.suan 8.5 aylık hamıleyım 6.ayımda ust duzey ultrasonda bebısımın sag bobregınde genısleme oldugu ortaya cıktı.8 aylıkken kontrole cagırdılar tekrar ıkı ay kabus gıbıydı.ama bu kontrolumde hersey daha ıyı cıktı.o yuzden soylenen herseye hemen canınız sıkmayın.sonradan hersey degısebılıyor.bol bol dua edın ve olumlu dusunun
Bende 26 haftalık hamileyim. Gecen hafta ayrıntılı ultrasonda sol böbrekte genişleme çıktı. Doğuma kadar düzelebilir dediler.Ama ben çok korkuyorum. Üçlü testte bi problem yoktu. Bu konuda bana biraz bilgi verebilirmisin?

canım bu testler sadece ihtimal veriyo kesin bişey soylemiyo bi tanıdığın 3lü tarama testi kötü çıkmıştı ama amniyosentez de gayet iyi bir sonuç elde etti moralini bozma

X