Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
selopi maliyeti yüksekmiş. serkrlajın doğum ücreti kadar.memnunmusun o hastaneden..doktorundan ...çok öenmli bizim için hamile kalınca hangi hastaneye hangi drye gitcemi inan bilemiyorum çok iyi araştırmamız lazım...inananın doktorlara güvenim kalmadı benim....

ya biliyorum birz yüksek haklısın...aslında zeynep kamilde de yapıyolar hem de ücretsiz...çok araştırdım ama ben doktoruma çoookkkk güveniyorum.o da maalesef özelde çalışıyor...napalım dişimizden tırnağımızdan artırıp doğacak bu çocuk...zeynep kamilde hasta sıraları allaha emanet...ayakta sırada beklerken doğurursun walla...o yüzden ben özeli tercih ettim. ama şunu söleyeyim ankarada zekai tahir hastanesinde ilk bebeğim için serklaj atılmıştı....müthiş ilgiliydiler,özelden farkı yoktu..ancak zeynep kamil için bişey diyemem...

selopi merhaba serklajdan sonra sendede rahimde kasılma oldumu?ben ilaç kullanıyorum 3 saatte 1 prepar.genede kasılmalarım oluyor.hastanede yatmak çözüm değil tokoliz veriyorlar genede değişen bişey yok

Servikal yetmezlik nedeniyle 19. haftada bebeğimi kaybettim. Kader arkadaşlarım olarak sizlerede sormamın uygun olacağını düşündüm. Doktorum 3 ay korun sonra gebelik düşünebilirsin dedi. Sizce korunmalımıyım. İlk hamilelğimi 8. ayda 2. hamileliğimi 1 yılda yakalamış biri olarak korunup korunmama konusunda tereddütlerim var. Birde şunu sorayım ilk gebeliğinde servikal yetmezlik oluşmayıp 2. gebeliğinde bu sorunla karşılaşan var mı??

arkadaşım bende 3 ay önce kaybettim bebeğimi bu sorun yüzünden
3 ay bekledim şimdi korunmuyorum
rahmin toparlanması için biraz bekle bence
birde psikolojik açıdan hazı olmakta önemli
zaman insana korkularını biraz olsun unutturuyor.
tabii en ii kendin bilirsin
doktorum hazırsan korunma demişti bana:nazar:

ya biliyorum birz yüksek haklısın...aslında zeynep kamilde de yapıyolar hem de ücretsiz...çok araştırdım ama ben doktoruma çoookkkk güveniyorum.o da maalesef özelde çalışıyor...napalım dişimizden tırnağımızdan artırıp doğacak bu çocuk...zeynep kamilde hasta sıraları allaha emanet...ayakta sırada beklerken doğurursun walla...o yüzden ben özeli tercih ettim. ama şunu söleyeyim ankarada zekai tahir hastanesinde ilk bebeğim için serklaj atılmıştı....müthiş ilgiliydiler,özelden farkı yoktu..ancak zeynep kamil için bişey diyemem...

bu devlet hastaneleri şans işi aslında..ilgi konusunda....peki ssk geçmiyormu orada..serklajı ,,muhannesi ,kapsamıyormu...madicanada?

evet yapacak bişey yok bende şimdiden başladım aslında araştırmaya..erken ama olsun..bilgi edinmek bilmemekten daha iyi..bilmediğimiz için bebeğimi kızımı kaybettim...:1no2:

peki doğumunu ordamı düşünüyorsun selopi?

kızlar peydir yazamadım.bnimki 5 gün önc hastandnçıktı 2 gün evde kaldı ama hastaney tekrar yatırdık.küçük olduğu için beslenemedi ve sarılığı artıı.bu yüzdende tekrar hastaneye yatmak zorunda kaldıı.zekai tahirde doğum yaptığım için bebişimde orda küvezde kalmıştı.çok kalabalık küvzler 2 bbek yatıyodu zaten apar toparda çıkarmişlardı.şimdi hacettepete yatıyo biraz toprladıinşallah çıkacağız yarın .oğluşumun adıınıBARIŞ koyduk teyzeler.hepinizie dualarınız için teşekürederiz...

dibircikcim oğluşuna çok güzel bi isim koymuşsun....:nazar:BARIŞ:nazar: barışın birsürü teyzesi var duaları varyerimseniben..allahın izniyle bide eve gelirse ohhhh negüzel olacak değilmi..

kızlar ben 10 kadar yokum..annemlerin yanına tekirdağa gidiyorum...buralarda sinirlerim harap oldu..doğumdan bu yana 44 gün oldu bugun ilk adetimi oldum..şükürler olsun...kafamı dinleyeyip geleceğim...yeniden hamile kalmaya hazırlancaz...dr bana 2 ay geçsin demişti adetim bitene kadar 2 ay geçer....kendinize iyi bakın arkadaşlarım...allah hepimizin gönlüne göre verir inşallah...hepinizi sevgiler:1hug:

kızlar peydir yazamadım.bnimki 5 gün önc hastandnçıktı 2 gün evde kaldı ama hastaney tekrar yatırdık.küçük olduğu için beslenemedi ve sarılığı artıı.bu yüzdende tekrar hastaneye yatmak zorunda kaldıı.zekai tahirde doğum yaptığım için bebişimde orda küvezde kalmıştı.çok kalabalık küvzler 2 bbek yatıyodu zaten apar toparda çıkarmişlardı.şimdi hacettepete yatıyo biraz toprladıinşallah çıkacağız yarın .oğluşumun adıınıBARIŞ koyduk teyzeler.hepinizie dualarınız için teşekürederiz...

canım BARIŞ la beraber sağlıklı uzun ömürler diliyorum inankı senin bebeğinin zaferini kutluyorum banada umut oluyorsunuz herşey gönlünüzce olsun

arkadaşım bende 3 ay önce kaybettim bebeğimi bu sorun yüzünden
3 ay bekledim şimdi korunmuyorum
rahmin toparlanması için biraz bekle bence
birde psikolojik açıdan hazı olmakta önemli
zaman insana korkularını biraz olsun unutturuyor.
tabii en ii kendin bilirsin
doktorum hazırsan korunma demişti bana:nazar:

Teşekkür ederim arkadaşım cevabın için. Allah Hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin.

bu devlet hastaneleri şans işi aslında..ilgi konusunda....peki ssk geçmiyormu orada..serklajı ,,muhannesi ,kapsamıyormu...madicanada?

evet yapacak bişey yok bende şimdiden başladım aslında araştırmaya..erken ama olsun..bilgi edinmek bilmemekten daha iyi..bilmediğimiz için bebeğimi kızımı kaybettim...:1no2:

peki doğumunu ordamı düşünüyorsun selopi?

selam..walla ben emekli sandğından yararlandım. ssk da var diye biliyorum. doğum eğer vaktinde olursa medicana da düşünüyorum.onuda sordum 1-2 milyar arası dediler.sezeryana...bebğin için çok üzüldüm.ben de o duyguları 3 kez yaşadım maalesef...ama tecrübe oldu artık..acı tecrübe...allah sabır versin.

selopi merhaba serklajdan sonra sendede rahimde kasılma oldumu?ben ilaç kullanıyorum 3 saatte 1 prepar.genede kasılmalarım oluyor.hastanede yatmak çözüm değil tokoliz veriyorlar genede değişen bişey yok

ilk zamanlar oldu ama sonradan hiç olmadı..zaten ben hiç ilaç kullanmadım.hastaneye de yatmadım.senin ki acil serklaj mı oldu acaba?belki ondan oluyodur.bence sürekli yat.ilk bebeğimi öle doğurdum ben...işe gitmedim.hep yattım.hatta 30 haftaya kadar sürgü koydum altıma.allah yardımcımız olsun arkadaşım

Arkadaşlar bu rahim ağzı yetmezliği çoğu kişinin korkulu rüyası gibi. Aranızda benim gibi ilk gebeliğinde sorun yaşamayıp evlat sahibi olan, 2. gebeliğinde böyle bir tanıyla gebeliği sonlanan varmı. Birde gebelikte geçirilen idrar yolu enfeksiyonu buna sebep olabilirmi sizin doktorlarınız bu konuda bişey söylediler mi?

Arkadaşlar bu rahim ağzı yetmezliği çoğu kişinin korkulu rüyası gibi. Aranızda benim gibi ilk gebeliğinde sorun yaşamayıp evlat sahibi olan, 2. gebeliğinde böyle bir tanıyla gebeliği sonlanan varmı. Birde gebelikte geçirilen idrar yolu enfeksiyonu buna sebep olabilirmi sizin doktorlarınız bu konuda bişey söylediler mi?

idrar yolu enfksyonu erken doğuma sebeb oluyo bildiğim kadarıyla.rahim ağzına dikiş atılması olayıda enfksyonlara yol acıyo.bnde doğum yapmadan once olmuştum idrar yolu enfeksyonu antibiyotik kullandım geçti .tekrar tahlil yaptırdımda temizdi ama ertsi gün suyum geldi...2 gün sonrada doğum oldu.herşeye dikkat etmk gerekiyo tahlillr ultrason vb...

benim oğluşum gldi eve.valla bizi şimdiden çok yoruyo...hp uyuyum diyo .emerken uyyakalıyo.ama olsun barişim iyi olsunda.hiç isyan e tmiyorum.teyzler selamı var oğlumun size...darısı sizeeee

benim oğluşum gldi eve.valla bizi şimdiden çok yoruyo...hp uyuyum diyo .emerken uyyakalıyo.ama olsun barişim iyi olsunda.hiç isyan e tmiyorum.teyzler selamı var oğlumun size...darısı sizeeee

canım senin adını görünce heyacanlanıyorum inanki kendime sevineceğim kadar seviniyorum sana güzel haberlerinin devamını temenni ediyorum

Dibircik Allah yavrunu sana bağışlasın. Tez zamanda kendini toparlar Allahın izniyle. Biz teyzeleri de barışımızı öpüyoruz.

ohhh barış beylerde gelmişler.
Allah ona uzun sağlıklımutlu güzel bi ömür versin inşallah.
darısı bizim başımıza
umarım bizde bu günleri görürüz yakında

kızlar bu ay bebiş yok bende
kısmet; önümüzdeki ay

çok korkuyorum kızlar
Allah hepimize kolaylık versn
bir daha bu acıları yaşamayalım

tatilim bitti kızlar dün geldim kafamı iyicene dinledim..ohhh kuş cıvıltısı deniz sesi çok iyi geldi denize girmedim zaten regli oldum...:bbo:uhm::bu arada reglim ilk kırmızı renkli geldi daha sonra hep kahverngli geldi..7 gün sürdü...sizlerin ilk regli nasıl oldu..kafama takıldı doktorada çarşanba gideceğim:uhm::uhm:....
aa ne güzel barış evine döndü öylemi....çok iyi dibircik...allah barışı oğlunu sizlere bağışlasın.

eda bizim gibi bebeğini kaybedenlerde hep bu korku olacak sanırım...inşallah bizlerde en yakın zamanda hamile kalırız inşallah....

Son düzenleme:
slm arkadaşlar bnde sizn gbi aynı sorunla karşı karşıyayım...ben 3 kz hamilelik yaşadım ,2 kez karnmda kalp atşları durdu bebişlermin 3. hamilelgmde ise 25 hftalık ikizlerm kızım ve oglum dnyaya geldi kg dşük die dktrlar küveze ble koymadı..çok acılar cektim çok...allhım kmseye yaşatmasın...benm bu aralar psiklojim çokbozuk...kafaya çok takıyrum...10 yıllık evliyim evmzde bşeyler eksik...çoçuk özlemi içimde her gecengn dahada artıyr....allhım herkesn çoçugunu bagışlasın çoçuk sahibi olmak isteyenlernde yüzünü güldürsün inşllh..kendnize ii bakın .........

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
slm arkadaşlar bnde sizn gbi aynı sorunla karşı karşıyayım...ben 3 kz hamilelik yaşadım ,2 kez karnmda kalp atşları durdu bebişlermin 3. hamilelgmde ise 25 hftalık ikizlerm kızım ve oglum dnyaya geldi kg dşük die dktrlar küveze ble koymadı..çok acılar cektim çok...allhım kmseye yaşatmasın...benm bu aralar psiklojim çokbozuk...kafaya çok takıyrum...10 yıllık evliyim evmzde bşeyler eksik...çoçuk özlemi içimde her gecengn dahada artıyr....allhım herkesn çoçugunu bagışlasın çoçuk sahibi olmak isteyenlernde yüzünü güldürsün inşllh..kendnize ii bakın .........

hepimizin hikayesi aynı 2-3 hafta daha olsa belki yaşayacaklardı ama elimizden kayıp gidiyolar.hamile kalabiliyosun ama sonu gelmiyo...ben bunları yaşamıştım biliyorsunuz.hayata küsüyo insan ne biliyim benimle birlikte hamile olanlar doğuruyor bebekleriyle birlikteyken ben her seferinde mutsuzluk yaşıyordum ve ben her seferinde insanlardan uzaklışıyordum.hamile görmeye bile tahamülü yoktu.yada ufak tefek şeylere kapris yapan hamilelere gıcık oluyordum..kıskanclık demiyim ama garip bir duygu...sonunda benimde oldu ama yine erken oldu diğerlerine göre benim daha çok mücadele etmem gerekiyo ama olsun bana herşeyi unutturuyo yemeye başladık huysuzluklarada kilomuzda 2.300 kg oldu inşallah dokdor kontrollerimizde ii çıkar.inşallh sizlerinde olur.ama hamilelikte çok dikkat edin kıçınızı kaldırmayım yatın ne kadar durursa anne karnında okadar iiii sadece serklaja güvenmeyin...yazamasamda hergün takip ediyorum yazdıklarınızı.:emir_bebek:

X