Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
canım bişey yoktur inşallah belki ilaçlar falan tuvalete cıkarıyodur. benimde gecen hafta karnım ağrıdı dr gittim bişey yok dedi ama ben taktım ya akşam dahada arttı adet olucakmışım gibi eyvah buda gidecek dedim gece 11 de başka hastaneye gittim idrar ultroson nst bile bağlandım bişey yok dedi eve geldim kafam rahatladı ya ağrı falanda kalmadı dr böle düşünürsen kötü şeyleri tetiklersin dedi.sende kafaya takmamaya çalış biliyorum zor ama iyi düşünn bu sefer alcaz inşallah kucağımıza
benim son gebeliğimde serklajım da vardı kesem açıldı crp 9 çıkmıştı olaydan 2 gün öncesinde .antibiyotik verdi fakat sularım geldi 16 17 haftalıktı .şimdi çok korkuyorum 3 günde bir prolüton depot günlük coraspin ve demir hapı birde karnımdan clexan iğne (tronbofili var bende) bunun dışında sizler ne kulanıyosunuz akıntı var mı???

Yelizcim boyle hissetmen normal,serklaji hissedebilirsin arkadasimda senin gibi hep huzursuzum diyo ama bu hassasiyetle alakali,bendede oturma kemiklerimin uzerine yayilirsam resmen dikisi hissediyorum ve bu normal dedi doktorum,sk idrara cikmanda zaten normal hamilelikte :KK66: dert etme

serklajdan önce başladı bu idrar meselesi. dr bilemiyo mu acaba? başka dr a gitsem anlar mı??? benim dr um çok gıcık bi adam iyi dr ama anlarsa ilgilenmez diye korkuyorum başka yere gitmeye .siz hangi ilaçlar kullanıyosunuz ? idrar ve kan crp sık sık yapılıyo mu??

serklajdan önce başladı bu idrar meselesi. dr bilemiyo mu acaba? başka dr a gitsem anlar mı??? benim dr um çok gıcık bi adam iyi dr ama anlarsa ilgilenmez diye korkuyorum başka yere gitmeye .siz hangi ilaçlar kullanıyosunuz ? idrar ve kan crp sık sık yapılıyo mu??

Ya ben hic cpr ne bilmiyorum oyle her gitmemde tahlil de olmuyorum,bu 6. Gebeligim daha once serklaji karindan igneyi hep yapmistim ama bende kan pihtilasmasi yokmus o yuzden bu kez sadece serklaj ve haftalik yarim ampul proluton kullaniyorum,digerlerinde delik desik olmustum,doktorumun soyledigi sey bol su ic,akintina dikkat et kontrol altinda tut. Bu kadar,gerek gormedikce vajinal.muayene yapmiyo ama ben zaten huysuz oldugum icin bi sikayetle gidip tahlil muayene oluyom hep :)

telden giriyorum sana bakamadım alıntı da yapamadım sen nasıl kaybettin bebeğini ?serklaj olduğu halde kese açılması enfeksiyondan vücuttaki mikrop bu crp baksana tahlillerine var mı??? benim yüksek hala .idrarınla mikrop yok ama kanda var.bugün de ilk defa akıntı çıktı başıma koyu sarı

paşam bilmem beni hatirlarmisin.. hep dualarimmdaydim hamisken.. cok şükürr kacinci haftanda aldin yavrunu bilmiyorum ama dogum yapmissin seninde kucaginda saglikli bir melegin ne kadar sevindim ne kadar agladim bilemezsin.. rabbim bekleyen isteyen herkese tattirsin bu duyguyu insallah... yavruna yavrularimiza saglikli sihhatli hayirli uzun ömürler versin
merhabalar asos cum dogum yaptıkda kocaman oldular bıle elhamdulıllah sen nasılsın melegın nasıl bakalım gelırsen face yede bulastık kk ca beklerız:) mesaj at ozelden adresnı ekleyım :KK70:

paşam bilmem beni hatirlarmisin.. hep dualarimmdaydim hamisken.. cok şükürr kacinci haftanda aldin yavrunu bilmiyorum ama dogum yapmissin seninde kucaginda saglikli bir melegin ne kadar sevindim ne kadar agladim bilemezsin.. rabbim bekleyen isteyen herkese tattirsin bu duyguyu insallah... yavruna yavrularimiza saglikli sihhatli hayirli uzun ömürler versin

sagol allah razı olsun erken dogum ettim 28+6 dogum ettim suyum delinmiş ben peserden korkarken suyum delindi sızıntı yaptı çok zorlandım amma deydi oglum minnacık dokunmaya kıyamazsın allahım ömür versin yarın hastanesi degişicek çok fenalardayım nasıl bri yer nasıl hastane bilemiyorum:KK43::KK43:

telden giriyorum sana bakamadım alıntı da yapamadım sen nasıl kaybettin bebeğini ?serklaj olduğu halde kese açılması enfeksiyondan vücuttaki mikrop bu crp baksana tahlillerine var mı??? benim yüksek hala .idrarınla mikrop yok ama kanda var.bugün de ilk defa akıntı çıktı başıma koyu sarı
Serklajliyken 22. Haftamda sancim basladi,hastanedi bi gun durdurabildiler,sonra siddetli sancilaninca serklaji aldilar,carcabuk dogum yaptim,sadece proluton kullanmiyodum,teshisim tam konmadigi icin her tedbiri almislardi,belki bu sebeptir cunku kanin fazla sulanmasida dusuge sebep oluyomus ve bende pihlisama bile olmadigini bu doktorum soyledi.. Sadece rahimagzi yetmezligim varmis

Canim benimde digerlerinde kesem patlamisti,sonuncuda sanci geldi ;( bide tahliller internet ortamindalar bende hic kagit yok maalesef ama bu rutinse yapilmis olmali ve bi sorun olsa doktorum soylerdi,en son 20 gun once tahlil yaptilar idrarda bakteri cikmis,bol su ic dedi sadece

Son düzenleme:
15 haftalık hamileyim 1 hafta önce serklaj yapıldı hiç iyi hissetmiyorum kendimi. sürekli tuvaletim var gibi .orda bi garip baskı var .hiç huzurum yok .sizler nasılsınız

koku ve akıntın yoksa hiç kaygılanma.hamileligin verdigi bir durumda olabilir.sadece sunu takip et idrar yaptıktan sonra iccamasırında hafif ıslanma oluyormu.bende serklajdan sonra sızıntı olmustu ben faretmedim daha dogrusu anyamadım.idrarımı kacırıyorum sanmıstım.yaklasık 10gün sonrada suyum geldi.yavrumu kaybettim.sunuda belirteyim benimki gecikmiş bir serklajdı21.haftamda yapıldı.seninki vakitlice yapılmıs bir serklaj rahat ol huzursuzluk yok tamammı:))bide gecmiş yazıları okuyorum ara ara greyfurt ve taharetlendigin suya sirke katmayı tavsiye ediyorlar.bi arastır istersen

ilk hamileligime de 78le baslamıstım sonlandıgında 3kilo almıstım.fakat bunda hamile kaldıgımda ögrenir ögrenmez yatmaya baslayacagım.

Bencede kesinlikle yatmalisin,bunu daha oncede burda yazdim ama yine yazicam,bana ilk uc ay degisiklik olmaz sonrasi onemli demisti doktorum ama benim ilk daha bi hafta gunum gecmeden olcumumde 33 mm olan rahimagzi boyum 3. Ayin sonunda 22mm e dustu,resmen yikildim,bu kadar erken bu kadar dusmesi beni kahretti,3 gun agladim,doktor enfeksiyon tahlili zeka testi sonucu cikmadan dikis atmam deyince ben tama dedim,bu sonuclar cikmadan bu bebek duser :KK43: izmirdeydim kimsem yoktu,annem ilk ucakla geldi ve ben hic kalkmdan yattim, 15 gun sonra serklaj oldum,bi 15 gun sonrada ilk serklaj sonraki muayenemde 24 mm, en son 20 gun oncekinde de 27mm e cikti tekrar.. Yatarak uzadi resmen,ama ben cok kustum,4,5 ay hep ama kilo kaybttim ve doktorum bu kusmalarinda ikinmayla acikmaya sebep olabilecehini soyledi.. Buda onemli.. Kusura bakma kafani sisirdim :)

koku ve akıntın yoksa hiç kaygılanma.hamileligin verdigi bir durumda olabilir.sadece sunu takip et idrar yaptıktan sonra iccamasırında hafif ıslanma oluyormu.bende serklajdan sonra sızıntı olmustu ben faretmedim daha dogrusu anyamadım.idrarımı kacırıyorum sanmıstım.yaklasık 10gün sonrada suyum geldi.yavrumu kaybettim.sunuda belirteyim benimki gecikmiş bir serklajdı21.haftamda yapıldı.seninki vakitlice yapılmıs bir serklaj rahat ol huzursuzluk yok tamammı:))bide gecmiş yazıları okuyorum ara ara greyfurt ve taharetlendigin suya sirke katmayı tavsiye ediyorlar.bi arastır istersn
Nihancim maalesef serklajdan hemen sonra enfeksiyon riski cok cok yuksek,bendede daha hastaneden gelir gelmez su gelir gibi bi akinti geldi,sen gecikmissin cunku bu enfeksiyonmus ve gecikince keseye zarar verip patlatiyomus,bana tahlil yapildi su olmadigi anlasildi,tedavi oldum,bunu ihmal etmeyin sakin

Son düzenleme:
Bencede kesinlikle yatmalisin,bunu daha oncede burda yazdim ama yine yazicam,bana ilk uc ay degisiklik olmaz sonrasi onemli demisti doktorum ama benim ilk daha bi hafta gunum gecmeden olcumumde 33 mm olan rahimagzi boyum 3. Ayin sonunda 22mm e dustu,resmen yikildim,bu kadar erken bu kadar dusmesi beni kahretti,3 gun agladim,doktor enfeksiyon tahlili zeka testi sonucu cikmadan dikis atmam deyince ben tama dedim,bu sonuclar cikmadan bu bebek duser :KK43: izmirdeydim kimsem yoktu,annem ilk ucakla geldi ve ben hic kalkmdan yattim, 15 gun sonra serklaj oldum,bi 15 gun sonrada ilk serklaj sonraki muayenemde 24 mm, en son 20 gun oncekinde de 27mm e cikti tekrar.. Yatarak uzadi resmen,ama ben cok kustum,4,5 ay hep ama kilo kaybttim ve doktorum bu kusmalarinda ikinmayla acikmaya sebep olabilecehini soyledi.. Buda onemli.. Kusura bakma kafani sisirdim :)

yatmak zorundayım ravzacıgım .yaşım34 tekrar hamile kaldıgımda kac olur bilinmez.hele bir hamile kalayım hayırlısı ile.yatmak cok önmeli bide kabız olmamak gerekiyormus.ben su mmolayını cözemedim.beni serklaj yapmadan önce doktor 12mm oldugunu söyledi.bu olayı kafam almıyo ya:==))

arkadaşlar benm ufak bi sorunum var..serklajdan sonra 2 haftayı doldurdum..kontrole gittim sıkıntı yok dedi doktorum..akıntın var mı die sordu..yoktu hem de hiç nerdeyse..fakat psikolojik mdr nedir adam onu sorduğundan beri akıntıya taktıydım kafayı..bugün de afedersiniz wc deyken resmen damla damla sarı akıntı gördüm..ama hiç çamaşırımda falan görmüodum..seviniodum ben de..ama bi baktım resmen sarı akıntı..doktorum nolu nolmaz sen şu fitili al kokulu akıntın olursa 6 gün kullan demişti..ben de bu kokulu kokusuz olayını anlayamıorum inanın..bana göre bütün akıntılar kokulu valla.kokrkudan ölücem ya serklaj zarar görür mü eğer enfeksiyonsa bu..fitili kullanmaya başladım hemen bu akşam ama çooook korkuorum ya..bana içimi rahatlatıcak bişiler söleyin tecrübeli arkadaşlar nolur..doktora gitmeli miyim..yoksa fitili kullanıp duruma bakmalı mıyım..geç kalmak istemem..

Nihancim maalesef serklajdan hemen sonra enfeksiyon riski cok cok yuksek,bendede daha hastaneden gelir gelmez su gelir gibi bi akinti geldi,sen gecikmissin cunku bu enfeksiyonmus ve gecikince keseye zarar verip patlatiyomus,bana tahlil yapildi su olmadigi anlasildi,tedavi oldum,bunu ihmal etmeyin sakin

hiç evin icindedemi gezinmiyorsun.ne bileyim bilgisayaradamı yatarak baglanıyorsun.

arkadaşlar benm ufak bi sorunum var..serklajdan sonra 2 haftayı doldurdum..kontrole gittim sıkıntı yok dedi doktorum..akıntın var mı die sordu..yoktu hem de hiç nerdeyse..fakat psikolojik mdr nedir adam onu sorduğundan beri akıntıya taktıydım kafayı..bugün de afedersiniz wc deyken resmen damla damla sarı akıntı gördüm..ama hiç çamaşırımda falan görmüodum..seviniodum ben de..ama bi baktım resmen sarı akıntı..doktorum nolu nolmaz sen şu fitili al kokulu akıntın olursa 6 gün kullan demişti..ben de bu kokulu kokusuz olayını anlayamıorum inanın..bana göre bütün akıntılar kokulu valla.kokrkudan ölücem ya serklaj zarar görür mü eğer enfeksiyonsa bu..fitili kullanmaya başladım hemen bu akşam ama çooook korkuorum ya..bana içimi rahatlatıcak bişiler söleyin tecrübeli arkadaşlar nolur..doktora gitmeli miyim..yoksa fitili kullanıp duruma bakmalı mıyım..geç kalmak istemem..

doktora söyle muhakkak.kokulu akıntı dedigin baya tuhaf bir koku ben yasadıgım icin rahatlıkla sölüyorum.hatta annem demisti.sen wcye girdiginde banyoda bir koku oluyor diye.enfeksiyon cok önemli yorgunbulutlar ben yasadım serlajdan 10gün sonra kaybettim yavrumu.yukarıdada yazdıgım gibi sanada belirteyim benimki gecikmis bir serklajdı.bu yüzden kendince paniğe kapılma yazdıklarımdan ötürü.ama kafanı rahat tut ya .inanki beden etkileniyor bundan relaks ol

doktora söyle muhakkak.kokulu akıntı dedigin baya tuhaf bir koku ben yasadıgım icin rahatlıkla sölüyorum.hatta annem demisti.sen wcye girdiginde banyoda bir koku oluyor diye.enfeksiyon cok önemli yorgunbulutlar ben yasadım serlajdan 10gün sonra kaybettim yavrumu.yukarıdada yazdıgım gibi sanada belirteyim benimki gecikmis bir serklajdı.bu yüzden kendince paniğe kapılma yazdıklarımdan ötürü.ama kafanı rahat tut ya .inanki beden etkileniyor bundan relaks ol

o kadr yoğun bi koku yaşamadım ben ya..ama düşünüorum da daha önce mantar falan olduğunda da duymadım ben koku falan..bünyadan bünyeye değişio olabilir mi acaba ya? bikaç gün takip edip arayayım doktoru o zaman ben ..uykular haram oldu yine..çok sağol bu arada cevabın için..

o kadr yoğun bi koku yaşamadım ben ya..ama düşünüorum da daha önce mantar falan olduğunda da duymadım ben koku falan..bünyadan bünyeye değişio olabilir mi acaba ya? bikaç gün takip edip arayayım doktoru o zaman ben ..uykular haram oldu yine..çok sağol bu arada cevabın için..

Fitilini kullan bekle guzelim,benim su gibi aradada balgam gibiydi,camasirim islanip kirleniyodu;hic akinti olmayacak degilki,hem mantarda da skinti olmaz kasinti olur,derd etme,camasirini kontrol et rahat edemezsen gidersin dr. Una

Son düzenleme:
hiç evin icindedemi gezinmiyorsun.ne bileyim bilgisayaradamı yatarak baglanıyorsun.

Sacmalama kiz,tabiki gezinmiyorum,ben digerlerinde de yatiyodum ama evin icinde gezinip pc ye oturuyodum,suan asla oturma pozisyonunda durmuyorum,yemek yerken bile sadece birazcik belimden kalkiyorum,sakin gezinme,telden giriyorum nete ben,bu 6. Olmus daha nasil gezineyim,benim hep agrirdi karnim,kasiklarimda hep kasilma olurdu ta ki dusurene kadar,annem yat derdi,ben uslu durmaz bi camdan bakar,bi pc ye otururdum,ayrica alaturka wc ye de egilme sakin alafranga olmali,resmen kesemin asagi sarktigini hissederdim,birde her gun en az iki bardak komposto ic yada kuru kayisi ye 5-6 tane,asla ıkınmamalisin,muz yeme yersen yarimdan fazla yeme,bol bol ilik su ic ve misir ye,misir icini yumusatir,ve corbada.. Bu bebekler bize lazim ablacim,hamile kalir kalmaz dinlen, 3. Aydan sonrada full yat tamam miii???? Hayirli guzel haberlerle gel

Son düzenleme:
Fitilini kullan bekle guzelim,benim su gibi aradada balgam gibiydi,camasirim islanip kirleniyodu;hic akinti olmayacak degilki,hem mantarda da skinti olmaz kasinti olur,derd etme,camasirini kontrol et rahat edemezsen gidersin dr. Una

değil mi ya? şimdiye kadr hiç görmedm.birazcık akıntının zararı olmaz di mi yani?fitile 6 gün devam et demişti doktorum.içinde 14 tane var aslında..şimdi 6 gün kullanıp bi bakayım o zaman duruma..inş sıkıntı olmaz.çok tedirgin oldum ama ya..napıcaksın kayıplar olunca insan normal düşünemio maalesef..beni en iyi siz anlarsınız..rabbim kucağımıza almayı nasip etsn inş.günler geçmiyor sanki.daha 15 haftayım ben..nası geçicek bu kadar zaman diyorum..bn de bigün burdan yavruma kavuştum die yazabilecek miyim acaba?

X