Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
sürekli yatıyorum sırtım belim hertarafım ağrıyo .yemek yerken oturuyorum biraz fazla otursam bebek aşağı iniyo sanki orda bi basınç hissediyorum ve oturduğum zaman tuvaletim geliyo .sizdede oluyomu? biraz evin içinde hareket etsemmi napsam bilemedim .kızımda hep yattım hiç kalkmadım ve 35 haftalık doğum yaptım şükür 10 yaşında . bi önceki gebeliğimde hiçbir rahatsızlığım yoktu yatmadım yatamadım bebeğimi kaybettim .çok sıkıntılıyım şimdi .

canım zamanla o sırt bel ağrıları geçiyr benimde ilk yatmaya başladığımda heryerim ağrıyordu ama alıştım artık.ben yemeğimide yattığım yerden yiyorum birtek doktora gidince oturuyorum.benim doktorda sürekli yatma evinde ufak tefek işlerini yap diyor ama ben yatıyorum bitek tuvalete kalkıyorum.basınç meselesinide doktoruna mutlaka söyle çünkü ben geçenlerde karnım ağrıdı diye acil gittiğmde alt tarafında basınç hissediyomusun diye sormuştu.idrar tahlili yaptırdınmı yakınlarda yaptırmadıysan yaptır belki tuvalet hissi ondandır.bende 10 gün aryla yaptırıyorum.10 gün önce bişey yoktu gecen hafta bi yaptırdım enfeksiyon tavan yapmış üstelik hiç belirtiside yoktu ilaç kullanıyorum cuma bida yaptırcam

bu arada 17 haftalığım 14 te serklajım oldu 3. antibiyotik kullanıyorum crp düştü çok şükür

Hosgeldin..
Bu ilk gebeliginse cok sanslisin cunku erkenden anlasilmis ve tebririn alinmis,biz burda bicok kayiplar yasamis anneler olarak hep keske daha once teshis koyulsaydi diye uzuntuler biriktirdik.. Ve ben mesela 12.haftamdan beri yatiyorum,sen iki haftadir yatiyormussun,sukretmelisin,27. Haftadasin buda cok guzel.. Rabbim saglikla vakitlice kucagina almayi nasip etsin

Teşekkürler hoşbuldum. Benim ilk gebeliğim evet ama kolay sahip olmadım bebeğime 8 sene sonra merhaba dedi. Kendi hatalarım yüzünden az daha bebeğimden olacaktım. Aşırı yorgunluk stres kesinlikle yapmamak gerek. Sizin çok zor olmalı 12 haftadan itibaren yatmak :KK43: sebebini öğrenebilirmiyim? Şuan kaçtasınız? Ne çok anneler var böyle:KK43:

canım bu akşam nedense içimden sana çok dua etmek geliyor.inan gözlerim dolu dua ediyorum sana inşallah tez zamanda hamile kalırda biz endişeli bu hamilelerin arasına çabucak karışırsın diye.o listeleri bıkmadan usanmadan yenileyip yayınlıyosun sağol arkadaşım.içimde bir his var bu ay o hamilelerimize kendinide ekleyeceksin
Allah razı olsun ne mutlu ettin beni bir bilsen..dünyalar benim oldu çok teşekkür ederim arkadaşım..
Dilerim sen de böyle mutlu olursun...Allah dualarımızı kabul etsin..
Listeleri cok severek yapıyorum bir kişiye bile faydası olursa ne mutlu..bizden sonra gelenlere hem yardım hem umut olacak insallah
bende garip bir duygu var gözlerim dolu dolu hep..kah akıyor yaslar kah engel olmak için yerli yersiz gülüyorum..
umarım doktorun söyledigi güzel seylerden etkilenip böle olmamısımdır,gercekten güzel seyler olacaktır.
Böyle beklemek çok zor,endişeli,korkulu hamilelk gecirenlere bile imreniyorum:))

Merhaba aranıza bugün katıldım. Bende 27 haftalık hamileyim 2 haftadır erken doğum riskiyle hiç kalkmadan yatıyorum. İlaçlar vs. Aynı problemler bendede var ayağa kalktığım zaman baskı sürekli idrara çıkma ve yatmaktan ötürü kemik ağrıları :KK43: bu süreç çok sıkıntılı en zoru ise kaybetme korkusu. Allah bebişlerimizi bize bağışlasın.

hoşgeldin eyeheaven kısalmayı farketti mi doktorun?
maasalah cok sanslısın? bizim doktor tavsiyeleri listemiz var yasadıgın yeri ve doktor adını yazarsan eklemek isterim.
şimdiden teşekkürler

Allah razı olsun ne mutlu ettin beni bir bilsen..dünyalar benim oldu çok teşekkür ederim arkadaşım..
Dilerim sen de böyle mutlu olursun...Allah dualarımızı kabul etsin..
Listeleri cok severek yapıyorum bir kişiye bile faydası olursa ne mutlu..bizden sonra gelenlere hem yardım hem umut olacak insallah
bende garip bir duygu var gözlerim dolu dolu hep..kah akıyor yaslar kah engel olmak için yerli yersiz gülüyorum..
umarım doktorun söyledigi güzel seylerden etkilenip böle olmamısımdır,gercekten güzel seyler olacaktır.
Böyle beklemek çok zor,endişeli,korkulu hamilelk gecirenlere bile imreniyorum:))

hoşgeldin eyeheaven kısalmayı farketti mi doktorun?
maasalah cok sanslısın? bizim doktor tavsiyeleri listemiz var yasadıgın yeri ve doktor adını yazarsan eklemek isterim.
şimdiden teşekkürler

Hoşbuldum. Evet kanama ve kasılma ile gittim Dr a kısalma var sınırdasın dedi ve 2 gece hastanede yattım çok şükür sancılarımı durdurdular. İstanbul Tuzla dayım bn Emsey hast. Şükran akalın doktorum. Herkese tavsiye ederim.

Hoşbuldum. Evet kanama ve kasılma ile gittim Dr a kısalma var sınırdasın dedi ve 2 gece hastanede yattım çok şükür sancılarımı durdurdular. İstanbul Tuzla dayım bn Emsey hast. Şükran akalın doktorum. Herkese tavsiye ederim.

Canim sen pendikteki emsey e mi gidiyosun? Doktorun tanidik geldi,tup bebek doktoru mu? Benim 6.gebeligim ve hepsini kaybettim,suan 23 haftamin icindeyim,serklajliyim,ve soyledigim gibi 12 dem beri yatiyorum

Canim sen pendikteki emsey e mi gidiyosun? Doktorun tanidik geldi,tup bebek doktoru mu? Benim 6.gebeligim ve hepsini kaybettim,suan 23 haftamin icindeyim,serklajliyim,ve soyledigim gibi 12 dem beri yatiyorum

Evet Pendik Emsey. Şükran hanım jinekoloji ve doğum uzmanı. Herkese gönülden tavsiye ederim. Kayıpların ve şuan ki bekleyişin çok çok üzüldüm. En zor sınav olmalı bu sizin için. Insan kendi umutsuzluğuna kapılıyor oysaki neler var. Allah yardımcın olsun. Tek doktorla kalmayın arkadaşlar.

Evet Pendik Emsey. Şükran hanım jinekoloji ve doğum uzmanı. Herkese gönülden tavsiye ederim. Kayıpların ve şuan ki bekleyişin çok çok üzüldüm. En zor sınav olmalı bu sizin için. Insan kendi umutsuzluğuna kapılıyor oysaki neler var. Allah yardımcın olsun. Tek doktorla kalmayın arkadaşlar.
Ben orda iki doktora gorunmustum,kayinvalidemler orda oturuyo,onlar goturmustu.. Guzel hastane,belki dogumu orda yapabilirim Allah nasib ederse ama suan avrupa yakasindayim,annem bakiyo bana

Ben orda iki doktora gorunmustum,kayinvalidemler orda oturuyo,onlar goturmustu.. Guzel hastane,belki dogumu orda yapabilirim Allah nasib ederse ama suan avrupa yakasindayim,annem bakiyo bana

Doğum tecrübemiz oldu Emsey de gerçekten çok memnun kaldık düşünebilirsin rn önemlisi yenidoğan yoğunbakımı mevcut. İnşallah alırsın sağsağlim kucağına bebişini. Bizlerin umutsuzluğa kapılmak gb bi lüksümüz yok. Umut bizden takdir Allah tan ..

Merhaba aranıza bugün katıldım. Bende 27 haftalık hamileyim 2 haftadır erken doğum riskiyle hiç kalkmadan yatıyorum. İlaçlar vs. Aynı problemler bendede var ayağa kalktığım zaman baskı sürekli idrara çıkma ve yatmaktan ötürü kemik ağrıları :KK43: bu süreç çok sıkıntılı en zoru ise kaybetme korkusu. Allah bebişlerimizi bize bağışlasın.

Merhabalar geçmiş olsun yatak istirahati bu durumda önemli oluyor. Bir de erken doğum tehlikesi olanlarda erken doğumu önlemede haftada yarım doz proluton depot iğne çok etkili ya da progestan kullanımı. Bu konuda dr n verdi mi proluton? Kanda vajinada ve idrarda enfeksiyona dikkat edin. Bol su için sola yatın bol bol...

Dr n ne diyor yatma konusunda? Genelde dr ler serklaj yaptık yapmayın diyor şayet riskli olursa durum o zaman yatın diyor. Benim 15. haftamda suyum geldiği için sonradan toparlanmasına rağmen dr m yat demişti. Yemeği dahil yatarak yemiştim. Şayet yatma konusunda sıkıntın yoksa yani evde büyük sorumlulukların yoksa ve yardımcın varsa yat derim ben. Bu arada benim de 10 yaşında ve 1 yaşında 2 oğlum var. 2 tane 8 haftalık bir de 25 haftalık kaybım:KK43:(
kaybından önce mi sonra mı oldu oğulların ? maşallah allah uzun ömürler versin .dr um yorgan döşek yatma herşeyin normal diyor böyle nasıl geçer diyor herşey olacağına varır herşeyi yapıyoruz biraz da tevekkül diyor sakin ol diyor

canım zamanla o sırt bel ağrıları geçiyr benimde ilk yatmaya başladığımda heryerim ağrıyordu ama alıştım artık.ben yemeğimide yattığım yerden yiyorum birtek doktora gidince oturuyorum.benim doktorda sürekli yatma evinde ufak tefek işlerini yap diyor ama ben yatıyorum bitek tuvalete kalkıyorum.basınç meselesinide doktoruna mutlaka söyle çünkü ben geçenlerde karnım ağrıdı diye acil gittiğmde alt tarafında basınç hissediyomusun diye sormuştu.idrar tahlili yaptırdınmı yakınlarda yaptırmadıysan yaptır belki tuvalet hissi ondandır.bende 10 gün aryla yaptırıyorum.10 gün önce bişey yoktu gecen hafta bi yaptırdım enfeksiyon tavan yapmış üstelik hiç belirtiside yoktu ilaç kullanıyorum cuma bida yaptırcam
idrar kan her hafta yaptırıyorum canım idrar normal akıntı yok kanda crp çıkıyodu 3 haftadır o da düştü..grip mikrobu dedi dr grip olmuştum .geçti.ultrasonla serklajıma mesaneme baktı baskı gln yok dedi aşağıda değil bebek dedi .sanırım çok dinlemekten oluyo bunlar bütün gün aklım oramda buramda .grip mikrobunu da kızım getiriyo okuldan. bizim bağışıklık sistemimiz zayıf evde yatıyoruz ya hemen hasta oluruz normal sanırım

Merhabalar geçmiş olsun yatak istirahati bu durumda önemli oluyor. Bir de erken doğum tehlikesi olanlarda erken doğumu önlemede haftada yarım doz proluton depot iğne çok etkili ya da progestan kullanımı. Bu konuda dr n verdi mi proluton? Kanda vajinada ve idrarda enfeksiyona dikkat edin. Bol su için sola yatın bol bol...

Merhaba hastanede kaldığım gün idrar testi yapıldı, bebeğimin akciğerlerinin hızlı gelişimi için 4 doz iğne oldum peşi sıra proluton iğne yapıldı bir hafta sonra tekrar proluton iğne vuruldum. Ayrıca hastanede ağzıma saat başı nidilat kapsül sıkıldı. Şuam evde 4 adet nidilat 1 adette protestan kapsül içiyorum ve magnezyum. Sola yatmaya çalışıyorum hep ayaklarımıda dikiyordum ama doktorum gerek yok dedi. 30. Haftaya gelelim korkma dedi son gittiğimde. Ama beklemek herşey geliyor insanın aklına korkuyorsun kuruyorsun. Zor inş geçecek bu günler .

kimseyle öpüşmeyin yakın temas kurmayın hep evde olduğumuzdan bağışıklık sistemimiz zayıf.başkasını hasta etmeyen mikrop bizi hasta eder.ister serklajlı ister serklajsız olsun crp yükselirse ray olanlarda keseyi yırtar .birde magnezyum keseyi güçlendiriyo diye duydum bana verdi dr m size de verdimi ? ya da neden veriliyo bu magnezyum bilen varmı??

kimseyle öpüşmeyin yakın temas kurmayın hep evde olduğumuzdan bağışıklık sistemimiz zayıf.başkasını hasta etmeyen mikrop bizi hasta eder.ister serklajlı ister serklajsız olsun crp yükselirse ray olanlarda keseyi yırtar .birde magnezyum keseyi güçlendiriyo diye duydum bana verdi dr m size de verdimi ? ya da neden veriliyo bu magnezyum bilen varmı??

Magnezyum verdi hatta magvital kullanıyordum bu erken doğum riski olunca 'diasporal magnesıum' u al dedi ilk çıkan magnezyum kana daha çabuk karışıyormuş. Magnezyum bu gb durumlarda geciktirme özelliğine sahip. Kramp ve kan dolaşımına çok iyi geliyor.

kaybından önce mi sonra mı oldu oğulların ? maşallah allah uzun ömürler versin .dr um yorgan döşek yatma herşeyin normal diyor böyle nasıl geçer diyor herşey olacağına varır herşeyi yapıyoruz biraz da tevekkül diyor sakin ol diyor
gezindim.

Sağ olasın. Benim 1. 8 haftalık düşük, 2. hamileliğimden 10 yaşında oğlum var. onda da 29 artı 4 te 4 cm rahim ağzında açılma oldu zeynepkamilde yattım 11 gün. sonra 35 e dek hep yattım serklajsız 38 de doğdu. ama benim rahim ağzı uzunluğum doğuştan kısaymış. tabi dr ler bunu bilemezlerdi hamileyken kimse beni uyarmadı dikkat et diye sonrakinde diye. 6 yıl sonra kardeş istedik. 3. cü onda da düşük tehdidi vardı lekem de. öyle böyle leke geçti ben hareketli yaşam sürüyordum yeni bir şehre taşınmıştık gelen giden. bir de dr ye sordum git dedi nevşehire gittik gezindim. 4- 5 gün sonra kanamam oldu hastaneye yattım 2 gün sonra çıktım gecesi foş diye wc de suyum geldi:KK43:( hastanede yattım 2 gün sonra doğdu oğlum. 4 gün yaşadı. 25 haftalık doğmuştu. sonra testlerde pıhtılaşma çıktı. yeni gebelikte serklaj artı iğne dedi dr. bu sefer 7 ay sonra hamile kaldım 4. ye. onda da kalp atışı olmadı 8 haftalık kürtaj oldum. eşimde genetik sorun çıktı benim yumurta rezervim azmış apartopar pgt li tüp denetik. embriyolar incelenecekti. transfer olmadı embriyolarımın gelişimi durdu çünkü. 2 ay sonra doğal kaldım. 9. haftada foş diye kanama 20 gün yattım. sonra 13 artı 4 te rahim ağzı uzunluğum 1.8 e düştü diye laparoskopik serklaj oldum bir hafta sonra suyum geldi. çünkü büyük oğlumdaki sezaryenim mesaneme yapışıkmış serklajda açmışlar bu sefer sonda taktılar bir hafta o yüzden enfeksiyon kaptık. tedavi sonucu suyum topladı. 5. gebeliğimde 36 artı 4 te doğdu oğlum...

Merhaba hastanede kaldığım gün idrar testi yapıldı, bebeğimin akciğerlerinin hızlı gelişimi için 4 doz iğne oldum peşi sıra proluton iğne yapıldı bir hafta sonra tekrar proluton iğne vuruldum. Ayrıca hastanede ağzıma saat başı nidilat kapsül sıkıldı. Şuam evde 4 adet nidilat 1 adette protestan kapsül içiyorum ve magnezyum. Sola yatmaya çalışıyorum hep ayaklarımıda dikiyordum ama doktorum gerek yok dedi. 30. Haftaya gelelim korkma dedi son gittiğimde. Ama beklemek herşey geliyor insanın aklına korkuyorsun kuruyorsun. Zor inş geçecek bu günler .

maşallah gerekeni yapmış dr niz...

kasılmaları da engelliyor...

idrar kan her hafta yaptırıyorum canım idrar normal akıntı yok kanda crp çıkıyodu 3 haftadır o da düştü..grip mikrobu dedi dr grip olmuştum .geçti.ultrasonla serklajıma mesaneme baktı baskı gln yok dedi aşağıda değil bebek dedi .sanırım çok dinlemekten oluyo bunlar bütün gün aklım oramda buramda .grip mikrobunu da kızım getiriyo okuldan. bizim bağışıklık sistemimiz zayıf evde yatıyoruz ya hemen hasta oluruz normal sanırım

canım bence biz yattığımız için sürekli kendimizi dinliyoruz aman burammı ağrıyor şurammı ağrıyacak diye.bende burda birinin biyeri ağrıdığını bişeyi okusam hemen etkileniyorum benimde ağrıyor gibi oluyor sanki.yasadıklarımız tamamen psikolojik bence doktorda sorun yok diyosa tamamen evhamlı oluşumuzdan.buda doğuma kadar sürecek gibi.inşallah sağlıklı bi şekilde kucağımıza alırız bebişleri

kasılmaları da engelliyor...
ne kadar çok benziyoruz
1.23 haftalık ağrısız kese geldi
2.boş gebelik
3.serklaj yatak ist kızım 10 .yaşında
4.8 haftalık kalp atışı yok trombofili çıktı başımıza
5.17 haftalık serklaj +clexan ishal oldum crp den kaybettim yatmadım ama kese yırtıldı
6.gebeliğim şimdi 17.haftam serklaj+proluton+magnezyum +haftada crp idrar ve 38 yaşındayım kızım çok yalvardı artık hergün ağlamaktan öldürdü beni kardeş istiyorum diye Allah inşallah herkesin gönlündekini verir

canım bence biz yattığımız için sürekli kendimizi dinliyoruz aman burammı ağrıyor şurammı ağrıyacak diye.bende burda birinin biyeri ağrıdığını bişeyi okusam hemen etkileniyorum benimde ağrıyor gibi oluyor sanki.yasadıklarımız tamamen psikolojik bence doktorda sorun yok diyosa tamamen evhamlı oluşumuzdan.buda doğuma kadar sürecek gibi.inşallah sağlıklı bi şekilde kucağımıza alırız bebişleri
inşallah canım benim .çaresi yok vazgeçemiyorum kendimi dinlemekten .son gebeliğimde hiç özen göstermedim önemsemedim serklajı yaptırınca bişey olmaz sandım sonuç hüsran .inşallah normal zamanına kadar taşıyabiliriz bebekleri

ne kadar çok benziyoruz
1.23 haftalık ağrısız kese geldi
2.boş gebelik
3.serklaj yatak ist kızım 10 .yaşında
4.8 haftalık kalp atışı yok trombofili çıktı başımıza
5.17 haftalık serklaj +clexan ishal oldum crp den kaybettim yatmadım ama kese yırtıldı
6.gebeliğim şimdi 17.haftam serklaj+proluton+magnezyum +haftada crp idrar ve 38 yaşındayım kızım çok yalvardı artık hergün ağlamaktan öldürdü beni kardeş istiyorum diye Allah inşallah herkesin gönlündekini verir

inşallah canım benim .çaresi yok vazgeçemiyorum kendimi dinlemekten .son gebeliğimde hiç özen göstermedim önemsemedim serklajı yaptırınca bişey olmaz sandım sonuç hüsran .inşallah normal zamanına kadar taşıyabiliriz bebekleri

Ben de 77 doğumluyum:)) Sizin 2. ve 4. gibi benim de boş gebelikti. 10 yaşında çocuğumuz var. Senin 23 benim 25 haftalık kaybım. Senin bir fazla kaybın var. İnşallah bu gebeliğin sonuna dek gider sağlıcakla. Bu arada yaş nedeniyle 4 lü tarama testi istemediler mi? Benim bir de onda 10 da 1 down riski çıkmıştı şükür sağlıklı doğdu oğlum. Eşimde 47 xyy mozaik süper erkek sendromu var. Bbebeğe baktırmadım. Büyük oğlana baktırdım genetik şükür normal çıktı... Cleksan 0.6 oldum ben son gebelikte. Öncekinde 0.4 oldum ama yine düştü... Sen kaçlık iğne oluyorsun hangi ildesin ben antakyadayım....

X