Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
cnm serklajın hayırlı olsun 40 haftaya kadar tutsun inşallahhh...,ilk duşunu 1 hafta 10 gün sonra al bide enfeksiyon olmaması için ayakta duş almanı öneririm
Sagol canim bilgin icin insallah 36 yi bile gorsem butun dunyalar benim olacak inan biraz kasiklarim agriyo normaldir heralde

Merhaba anneler,
Ben de 2 ekimde 23+3 'te erken doğum yaptım. Bebeğim 4.5 saat yaşayabildi. Bayram arifesi gecesinde uçtu gitti dünyadan oğlum. Rahim ağzı yetmezliği dediler önce dikiş atmak için hastaneye yatırdılar. Fakat enfeksiyon her şeyi mahvetti. Sabah 9'da bekleyeceğiz enfeksiyon düşsün diye dediler 12'de doğuma aldılar. Artık benim hayatım riske girmiş. Bebeğime de bulaşmış enfeksiyon. Biz hastanede yatacağız bir süre yatmamız gerekecek planları yaparken 2 günde altüst oldu hayatımız. Hamileliğimin başından beri her şey çok güzel gidiyordu. Hiç sorun yaşamamıştık. Bulantılar, kusmalar, baş dönmeleri bile olmamıştı. Herkes beni konuşuyordu, nasıl güzel geçiyor hamileliğin, çok da yakıştı diye. 2 günde her şey yok oldu sanki. 13 gün oldu ama her gün ayrı acı geçiyor. Ağlamadan duramıyorum. Doğumu bebeğimin çıkışını unutamıyorum. Arife günü defnettik bebeğimizi. Eşim kucağında götürmüş mezarlığa, bunları düşündükçe kahroluyorum. Üstelik 6 yıllık evliyiz ve aşılama ile olmuştu bebeğim. Bir anda bütün umutlarımız, hayallerimiz her şey yok oldu. Dünya durdu sanki benim için.
canım yaşadıkların çok zor Rabbim sabır versin bir daha da yaşatmasın inşallah...şimdi çok geç ama herşeyi biliyoruz artık çok iyi bir doktorla yola başla önce gerekli tahlillerini yaptır sonrasında inşallah sag salim bebeğine kavuşmayı Rabbim nasp eder...pkodan korkma bende de pko var ve doktorların yumurtlaman yok dediği ay hamile kaldım herşey biraz da kader Rabbim hepimizin hakkında hayırlı yazılar yazsın inşallahh

Merhaba

Öncelikle başınız sağolsun allah sabır versin aynı şeyleri bende üç ayönce yaşadım gerçekten çok zor günler geçirdim. 20 haftalıkken kaybettim kızımı rahim ağızı yetmezliği teşhisi koyuldu. Herşey yolundayken detaylı ultrasonda tespit edildi kızım çok sağlıklıydı hemen hastaneye yatırdılar wc bile yasaktı hiç kalkmadan bir hafta yattım ona rağmez rahim ağzım sıfırlandı dikiş riskliydi atamadılar. Sonrasında 1.5 ay önce miyom ameliyatı oldum aynı anda laporoskopik abdorminal serklaj yaptılar yani hamilelik öncesi dikiş atıldı şimdi mart ayını bekliyorum muayne sonrası yeniden hamileliğe karar verilecek çok zor günler geçiriyorum seni o kadar iyi anlıyorumki zamanla acısı azalmıyor hala ağlıyorum allah sabır vesinn hepimize üstelik bende iki senelik ilaç tedavisi ce takip sonucu hamile kalabilmiştim 11 yıllık evliğim tüm ailede büyük bir sevinç yaşanmıştı sonrası çok acı :KK43:

Senin bekleme süren ne kadar doktor bir sonraki hamileliğinde dikişimi önerdi
canım Rabbim sabır versin evlat acısıyla sınamasın kimseyi...inşallah bi dahaki gebeliğinde sağ salim yavruna kavuşursun...çok zor günler bende yaşadım ki burdaki herkesin kaybı var zaman herşeyin ilacı

Herkese gunaydin arkadaslar dun aksam 10 da sancim geldi apar topar usak medical park hastanesine gittik hemen nst ye baglandim sancim okadar coktuki agliyordum ama nst de sanci gorunmuyordu 4 saat sanci cektimbobrek enfeksiyonundan supheleniyordu doktorlarim endol fitilden sonra biraz rahatladim tam hersey yolunda bebegimi 2 hafta daha karnimda tasimayi umut ederken bir anda saat 4de kanamam geldi doktorumu hemen evinden apar topar geldi hemen sezaryen dedi ama bebegim daha 29 haftalikdi cok kucuktu daha aglaya aglaya girdim doguma belimden assagisini uyusturtular bebegimin sesini duyamdim ama esim bebegimisi gormus cok hareketliymis videosunda da kuvozde birseyler emiyordu solunumunu kendi yapiyor sadece serum vermisler 1310 gramcik daha masallah hareketli ben hep sizlere dua ettim sizde bebegime dua edin lütfen
hemşerim doğum yapmışsın hayırlı ömürlü olsun bebeğin inşallah...bi an önce yavruna kavuştursun Rabbim bende bayramda doğum yaptım...

Merhabalar bende 18 haftalik hamileydim. Iki gun once az bi kanama ile doktoruma gittim hicbiseyim yoktu vebegim cok saglikliydi doktorum rahimin 1 cnm acilmis kese disari cikmis diyince neye ugradigimi sasirdim hemen hastaneye yatirdilar o aksam dusuk yaptim ertesi gun kurtaja alindim daha cok yeni oldugu icin cok kotuyum tecbubeleriniz varsa paylasirmisiniz lutfen bundan sonra nolucak bilmiyorum:KK43:
canım Rabbim sabır versin öncelikli olarak kendini ne kadar çabuk toplarsan o kadar iyi zor günler ama zaman herşeyin ilacı...bir fakülte hastanesine giderek tüm tetkiklerini yaptır a dan z ye ...daha sonra çok iyi bir doktor edin her an ulaşabileceğin ve anlayışlı bir doktor...inşallah bundan sonra böyle acılar yaşamayız Rabbim sabrını artırsın kimseyi evlat acısıyla sınamasın

Kizlar ben rahimagzi yetmezligi yuzunden iki bebegimi kaybettim ilki 16. Haftada durup fururken oldu ikincide de anlattigim halde hic suphelenip rahimagzina bakmadilar 17. HaftDa tesafufen yakaladik 16 mm idi rahim agzim acil serklaj yapildi tuttu da ama 23. Hafta bitti dogum basladi cok zor gunler yasadim birde pkos hastasiyim ileri duzeydeyim tedavisiz olmuyo 3 aydir klomen kullaniyorum bu ay olmassa asilama yapick dr :KK43:
cnm bende de pko var soğan suyunu denemeni öneririm

Sagol canim bilgin icin insallah 36 yi bile gorsem butun dunyalar benim olacak inan biraz kasiklarim agriyo normaldir heralde
cnm evet kasık ağrısı oluyor ben serklajdan sonra ağrıdan öldüm regli ağrısı gibiydi hatta bişiler ters gitti bebeğimi aldılar zannettim...ama benim doktorum sen vukuatlısın her ağrıyı önemsemek zorundayız demişti ufacıkta bir ağrın olsa mutlaka doktoruna danış...serklajdan sonra magnezyumun serum hali rahatlatmıştı beni verdilermi sana da

cnm bende de pko var soğan suyunu denemeni öneririm
canım bu ay yumurta tedavısı oldum bır yumurtam gelıstı catladı olmassa bıdakı ay asılama deneyecegız tutmazsa yıne sogan kuru yapıcam artık tedavı olmakıstemıyorum bu ıgneler ılaçlar kanser yapıolar ıkı ayım var olmassa soğan kuru yapcam

canım bu ay yumurta tedavısı oldum bır yumurtam gelıstı catladı olmassa bıdakı ay asılama deneyecegız tutmazsa yıne sogan kuru yapıcam artık tedavı olmakıstemıyorum bu ıgneler ılaçlar kanser yapıolar ıkı ayım var olmassa soğan kuru yapcam
bende çok çektim şu pkodan lanet bir hastalık ama en azından başa çıkılabiliyor ben kaybettiğim oğlumda soğan kürü ile hamile kalmıştım aynı zamanda ovulasyon testide kullandım haplar ilaçlar bence daha çok dengemizi bozuyor..inşallah aşılamaya falan gerek kalmaz çatlayan yumrtan tutar

bende çok çektim şu pkodan lanet bir hastalık ama en azından başa çıkılabiliyor ben kaybettiğim oğlumda soğan kürü ile hamile kalmıştım aynı zamanda ovulasyon testide kullandım haplar ilaçlar bence daha çok dengemizi bozuyor..inşallah aşılamaya falan gerek kalmaz çatlayan yumrtan tutar
amın canım ınsallah hayırlısıyla tutar da asılamaya gerek kalmaz diğer ıkı oğluma da sadece klomenle hamıle kalmıstım ınsallah bu sefr de tutar

canım yaşadıkların çok zor Rabbim sabır versin bir daha da yaşatmasın inşallah...şimdi çok geç ama herşeyi biliyoruz artık çok iyi bir doktorla yola başla önce gerekli tahlillerini yaptır sonrasında inşallah sag salim bebeğine kavuşmayı Rabbim nasp eder...pkodan korkma bende de pko var ve doktorların yumurtlaman yok dediği ay hamile kaldım herşey biraz da kader Rabbim hepimizin hakkında hayırlı yazılar yazsın inşallahh

çok zor....
bende 22+5 günlük erken doğumla ikiz bebeklerimi kaybettim. 8 ay oluyor.
şimdi 11 haftalık hamileyim. ama acıları unutulmuyor. şimdi de çok korkuyorum tekrar aynı şey olacak diye. bu sefer doktorum beni de rahim ağzı yetmezliği kontrolü için profesöre gönderdi. 1 kasımda gideceğim. bakalım bana ne diyecek.
rabbim bu defa bağışlasın yavrumu bana. başka hiçbirşey istemiyorum.

bu arada 36 yıl hedef seçme kendine benden tavsiye 40 de 40 da olsun ben bayramda doğurcam die die doğurdum :-)
Napim 22 haftalik kaybim var oncekinde hedefim 38 fakat bazi arkadaslar var serklajdan sonra bile 33 de doguran var o yuzden 36 yi gormek bile sereftirbenim icin hayirlisiyla sag salim kucagimiza alalimda insaallah Rabbime emanet melegim sanada masallah arjadasim 40 haftaya jadar gelmissin insallah saglikla kucagina almayi nasip etsin vatana millete hayirli evlat olur

cnm evet kasık ağrısı oluyor ben serklajdan sonra ağrıdan öldüm regli ağrısı gibiydi hatta bişiler ters gitti bebeğimi aldılar zannettim...ama benim doktorum sen vukuatlısın her ağrıyı önemsemek zorundayız demişti ufacıkta bir ağrın olsa mutlaka doktoruna danış...serklajdan sonra magnezyumun serum hali rahatlatmıştı beni verdilermi sana da
Bende senin gibi bebek konusunda panik yaptimcok sukur ameliyattan sonrada ultrasonda gorunce yavrumu rahatladim sukur hersey yolunda doktorum ameliyattan 1hafta once decavit vermisti 2gun ara verdim bugunden devam edecem:anneadayı:

çok zor....
bende 22+5 günlük erken doğumla ikiz bebeklerimi kaybettim. 8 ay oluyor.
şimdi 11 haftalık hamileyim. ama acıları unutulmuyor. şimdi de çok korkuyorum tekrar aynı şey olacak diye. bu sefer doktorum beni de rahim ağzı yetmezliği kontrolü için profesöre gönderdi. 1 kasımda gideceğim. bakalım bana ne diyecek.
rabbim bu defa bağışlasın yavrumu bana. başka hiçbirşey istemiyorum.
Hic korkma cnm Rabbimin izniyle sag salimkavusursun iinşallah bebegine...acilari unutulmuyor elbette sadece alisiyor insan..

Napim 22 haftalik kaybim var oncekinde hedefim 38 fakat bazi arkadaslar var serklajdan sonra bile 33 de doguran var o yuzden 36 yi gormek bile sereftirbenim icin hayirlisiyla sag salim kucagimiza alalimda insaallah Rabbime emanet melegim sanada masallah arjadasim 40 haftaya jadar gelmissin insallah saglikla kucagina almayi nasip etsin vatana millete hayirli evlat olur
Cnm benim kaybimda 21 haftalik..bu bebekte de 40 i goremedik cnm 37+1 de dogdu oglum cok şükür bi sıkıntı yasamadik serklajim 9 ekimdw alinacakti 5 ekimde hastaneye yattim 6 sinda dogdu kuzum

Bende senin gibi bebek konusunda panik yaptimcok sukur ameliyattan sonrada ultrasonda gorunce yavrumu rahatladim sukur hersey yolunda doktorum ameliyattan 1hafta once decavit vermisti 2gun ara verdim bugunden devam edecem:anneadayı:

: 480428"]Bende senin gibi bebek konusunda panik yaptimcok sukur ameliyattan sonrada ultrasonda gorunce yavrumu rahatladim sukur hersey yolunda doktorum ameliyattan 1hafta once decavit vermisti 2gun ara verdim bugunden devam edecem:anneadayı:[/QUOTE]
Insallah her zaman iyi haberlerini aliriz cnm..sorunsuz bir gebelij olsun bu sefer

insallah canim ya 40ta gozum yok rabbim korusun 30u bi geceydik daha cok kucuk.Allahim kimseye yastmasin boyle bisey.

Amin canım, inşallah yaşamayız hiçbirimiz tekrar. 30-40 boşver sen yeter ki hayırlısıyla her ikiniz de sağlıkla dünyaya getirebil yavrunu. Bunun için dua edelim hepimiz canım. Allah sağlık sıhhat, afiyet versin. AMİİİN.

Çok sağol cnm, Allah razı olsun. Allah sana da sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Sorunsuz hamilelikler nasip etsin. Çok geç oldu malesef turp gibi oğlumu kendim doğum yapıp gönderdim cennete. Allah tekrar yaşatmasın inşallah.
İyi bir dr bulduk diye inanıyorum canım şimdi ama okadar güvensizim ki artık bir değil birkaçına gitmeyi düşünüyorum inşallah. İki aydır her seferinde söyledim akıntım çok akıntım çok, bi tuhaf geliyor diye. Israrla tahlil yapmadı dr.um ne salakmışım diyorum, git yaptır bi yerde. bu kadar mı körü körüne güvenilir. Üstüne enfeksiyon had safhadayken eve taburcu etti beni hastaneden, sonra gittiğimiz prof. bebeği geçtim sen de iki gün dayanamazdın dedi. Saf gibi inandım güvendim. Okumuş etmiş insanlarız aklımız herşeye eriyor da işte basiretimiz bağlanıyor heralde diiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Pko bende de var cnm. Seni de yanıltmışlar baksana. Bana da bi var bi yok deyip duruyorlar. Kafam okadar karıştı ki o mevzuda da. 5 yıldır görmeyen dr görmedi beni ankarada. Tedavi etcez diolar tedavi dedikleri de doğum kontrol hapı. E bebek diyorum önce bi tedavi edelim de diolar. Doğum kontrol hapından sonra zaten adet göremiyorum 5-6 ay. Benim bir yıl kapalı gişe oluyor böylece. Soğan kürü demişsin cnm ben de yaptım soğan kürü ama pek bi faydasını göremedim sanki, sadece şiddetli mide ve bağırsak sancıları yaşattı bana. İçim temizlendi resmen demiş yapanlar bende hiç öyle bir etki olmadı nasılsa.

İyiyim canım, sabah aklımda sen vardın. Dedim şimdi okuldadır, bugün yoğundur. Sen nasılsın, çalışmalar nasıl gidiyor?
Eşim yok ya komşudaydım ben de, şimdi geldim eve. Sıkılıyorum napim, durup durup ağlıyorum zaten. Akşamları hiç geçmiyor yanlız olunca. Ev hanımları evde neler yapar diye araştırma yaptım bugün netten:) Çalışmaya okadar alışmışız ki evde yapacak bişi bulamıyorum. Ne çokmuş vakit evdeyken dedim.

Amin canım, inşallah yaşamayız hiçbirimiz tekrar. 30-40 boşver sen yeter ki hayırlısıyla her ikiniz de sağlıkla dünyaya getirebil yavrunu. Bunun için dua edelim hepimiz canım. Allah sağlık sıhhaet versin. AMİİİN.

Çok sağol cnm, Allah razı olsun. Allah sana da sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Sorunsuz hamilelikler nasip etsin. Çok geç oldu malesef turp gibi oğlumu kendim doğum yapıp gönderdim cennete. Allah tekrar yaşatmasın inşallah.
İyi bir dr bulduk diye inanıyorum canım şimdi ama okadar güvensizim ki artık bir değil birkaçına gitmeyi düşünüyorum inşallah. İki aydır her seferinde söyledim akıntım çok akıntım çok, bi tuhaf geliyor diye. Israrla tahlil yapmadı dr.um ne salakmışım diyorum, git yaptır bi yerde. bu kadar mı körü körüne güvenilir. Üstüne enfeksiyon had safhadayken eve taburcu etti beni hastaneden, sonra gittiğimiz prof. bebeği geçtim sen de iki gün dayanamazdın dedi. Saf gibi inandım güvendim. Okumuş etmiş insanlarız aklımız herşeye eriyor da işte basiretimiz bağlanıyor heralde diiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Pko bende de var cnm. Seni de yanıltmışlar baksana. Bana da bi var bi yok deyip duruyorlar. Kafam okadar karıştı ki o mevzuda da. 5 yıldır görmeyen dr görmedi beni ankarada. Tedavi etcez diolar tedavi dedikleri de doğum kontrol hapı. E bebek diyorum önce bi tedavi edelim de diolar. Doğum kontrol hapından sonra zaten adet göremiyorum 5-6 ay. Benim bir yıl kapalı gişe oluyor böylece. Soğan kürü demişsin cnm ben de yaptım soğan kürü ama pek bi faydasını göremedim sanki, sadece şiddetli mide ve bağırsak sancıları yaşattı bana. İçim temizlendi resmen demiş yapanlar bende hiç öyle bir etki olmadı nasılsa.

İyiyim canım, sabah aklımda sen vardın. Dedim şimdi okuldadır, bugün yoğundur. Sen nasılsın, çalışmalar nasıl gidiyor?
Eşim yok ya komşudaydım ben de, şimdi geldim eve. Sıkılıyorum napim, durup durup ağlıyorum zaten. Akşamları hiç geçmiyor yanlız olunca. Ev hanımları evde neler yapar diye araştırma yaptım bugün netten:) Çalışmaya okadar alışmışız ki evde yapacak bişi bulamıyorum. Ne çokmuş vakit evdeyken dedim.
Hepimizi yakti bu doktorlar malesef hepimiz koru korune inandik gerci hic boyle bir rahatsizliktanda haberim yoktu 5 aylik cocugun dogabilecegini nedense hic dusunmedim..3 gun karin agrisi cektimde doktora gitmek hic aklima gelmedi gittigimdede zatrn Cok gecti basiretimiz baglaniyor bencede cunku bu bizim.kaderimizmis yasanacakti yasandiacisi unutulmuyor am alisiyor insan..doktor konusunda riskli gebelik uzmani olsun gidecegin doktor..ben bi oglumu kaybettim cok sukur simdi biri yanimda Rabbim bu duyguyu herkese yasatsin insallah

X