Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
aptt di mi pıhtılasma testı gıtcem saglık ocagına yıne yapıolar orda ısterım eger oysa
Canm bu testleri yaptirmalisin hangi sehirdesin s ocaginda yapilmiyordur bu testleri yapan özel lab lar.oluyor.ya da üni hastanelerindenyapiliyor Dr un yönlendirdi şart sen bi an önce Dr unlangorus ve bu testleri nerede yaptirabilecegini Daniş Dr un riskli gebelik uzmaniysa dahaniyi yardimci olacaktir[/QUOTE]
cumartesı kendı doktoruma gıdecegım o gun ısterım bu testlerı eger gebelık devam ederse

aptt di mi pıhtılasma testı gıtcem saglık ocagına yıne yapıolar orda ısterım eger oysa
Canm bu testleri yaptirmalisin hangi sehirdesin s ocaginda yapilmiyordur bu testleri yapan özel lab lar.oluyor.ya da üni hastanelerindenyapiliyor Dr un yönlendirdi şart sen bi an önce Dr unlangorus ve bu testleri nerede yaptirabilecegini Daniş Dr un riskli gebelik uzmaniysa dahaniyi yardimci olacaktir[/QUOTE]
telefonuma kaydettım resmı gıdınce göstereyım cnm cok sagol ne bunlar hepsı pıhtılaşma testı mı

ben de hiç görmedım hatta hiç o testlerle öğrenmedım kanda öğrendım sonra bı hafta gunum gecmıstı yapınca sılık cıkmıstı ama bu mıratech erken gebelık testı 20 ml ye duyarlı bende yukseldıgını dusunuyorum yoksa cızgı hıc olmadı bende de 3.5 yıldır ıkı defa gordum o cızgıyı aha bı de sımdı hayırlısı bakalım hersey rabbım nasıl ısterse oyle olur

Ben de hiç koyu halde görmedim o ikinci çizgiyi bi sefer silik gördüm o da hamile olduğumu öğrendikten sonra. Nasıl bi bhcg varsa bizde :) İnşallah görürüz cnm yükselişi. AMİİİN.

Ben de hiç koyu halde görmedim o ikinci çizgiyi bi sefer silik gördüm o da hamile olduğumu öğrendikten sonra. Nasıl bi bhcg varsa bizde :) İnşallah görürüz cnm yükselişi. AMİİİN.
Aynennn yha nasil bir hcg var yhaa insallah yukselir cnm yhaa

Canm sadece aspirin yeterli olmayabilir buna pihtilasmantestine.gore sulandirici dozu ayarlanmalidir
aptt di mi pıhtılasma testı gıtcem saglık ocagına yıne yapıolar orda ısterım eger oysa[/QUOTE]

Canım bu pıhtılaşma testi trombofili diye geçiyor. Dr.um bana o şekilde istem yapmış. Sağlık ocağından yapmıyorlar. Beni bi özel hastaneye yönlendirdi, ctesi kan verdik ptesi çıktı sonuç. sgk katılım payı 12 tl ödedim sadece. ayrıca genetik testlerini de istedi aynı hastaneden onun için de kan verdim ama henüz çıkmadı o. 2-3 düşük olmadan yapmıyorlarmış bu testleri normalde ama istersen bi dr.una söyle de yaptırsın. Bizimki emin olalım herşeyden yine de yaptıralım dedi.

Canım bu pıhtılaşma testi trombofili diye geçiyor. Dr.um bana o şekilde istem yapmış. Sağlık ocağından yapmıyorlar. Beni bi özel hastaneye yönlendirdi, ctesi kan verdik ptesi çıktı sonuç. sgk katılım payı 12 tl ödedim sadece. ayrıca genetik testlerini de istedi aynı hastaneden onun için de kan verdim ama henüz çıkmadı o. 2-3 düşük olmadan yapmıyorlarmış bu testleri normalde ama istersen bi dr.una söyle de yaptırsın. Bizimki emin olalım herşeyden yine de yaptıralım dedi.[/QUOTE]
Genetik testleri yaptirdim orda bi sorun cikmadi cumartesi pihtilasma testlerini de istiycem

merhaba arkadaslar ben 20 haftalık hamileyim 13 haftalık iken serklaj yapıldı tecrübeli olan arkadaslar ben bundan sonra nelere dikkat etmem gerekiyor acaba yardımcı olurmusunuz
canım sürekli yat bol bol istirat et soluna yatmaya çalış bol su iç vajinal enfeksiyona çok dikkat et duşu sık alma ayrıca duşunu ayakta al enfeksiyon kapmamak için aklıma gelenler şimdilik bunlar

ayyy insallh devam eder hamileligin vallahi cok sevindim girmiodum netede simdi gordum Allahim gonlune gorr verr insallah canimm benim..katlanrk devam etsin saglikla insallah bu cuma gunnde Allahm duysun sesimizi..
Amin cnm insallah ediyordur mide bulantisi oldu bugun insallah yukseldiginin belirtisidir bu adet olmadim zaten bekliyorum yarin sonuc ne olacak yarin sabah olcturcem

amın cnm zaten ben dıkkat edıyorum bu rahım ağzı yetmezlıgı hep tedavı olanlarda oluyo kendılıgınden olan nadır yanı sanırım bu ılaçlar da yapıo kısalmayı tup bebek de sen iğne kullanmadın mı ben artık buna ınanıyorum ama ne yapayım normal yollardan da olmuyo belkı beklesem 3 5 yıl ıcınde olacak ama onu da yapamıosun ne bılım yhaaa ınsallah bu seferkınde il
Amin cnm insallah ediyordur mide bulantisi oldu bugun insallah yukseldiginin belirtisidir bu adet olmadim zaten bekliyorum yarin sonuc ne olacak yarin sabah olcturcem
Bizde merakla bekliyoruz yattığımız yerden:) sabah rüzgarı sende doğurmamıssın onada sevindim.

Yeter ki sağ salim kucagımıza alalım da cnm.yine de halimize şükürler olsun.yatarken hep yatalak ya da yuruyemeyen insanları düşünüyorum ve hep sukrediyorum. Rabbim daha büyük sıkıntılar yaşatmasın
aminn cnm bende ıkıncı gebelıkte hıssetmıstım onu çok bunalmıstım yatmaktan fazla bunalmıs sıkayet etmıs olacagım kı melegım bırakıp gıttı

insallah insallah canjm benim yukselmistrde sende buyutrsn yatark bizim gibi ☺☺☺ hemen yaz buraya tammi sonucu alinca sabah bakicam ben merak ederim .

X