Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
arkadaşlar benimde dikişim cuma günü atıldı. 1 gece yattım hastanede çok şükür bebeğim ve ben iyiyiz. şimdi evde dinleniyorum doktorum yatmana gerek yok dedi ama sağolsun eşim ve annemler beni doğurana kadar yatıracaklarmış. erken doğumu engellemek içinde nidilat diye bir hapı içiyorum o biraz baş ağrısı yapıyor başka şikayetim yok şükür. Allah hepimize yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin.

kızlar aşağı yukarı yazdıklarınızın hepsini okudum.18. hafta benim geçen hafta kontrolüm vardı.bu arada miyomumda var bebek miyomdan dolayı sıkışmış ve normalden aşağıda kalmış.muayene etti doktor rahim çok sertmiş.açılmasından şüphelendi,bundan sonrası için zor bir süreç dedi.miyomda büyüyor bir yandan bebek sağlıklı ama sizin yazdıklarınızı okuyunca şüpheye düştüm.17. haftada öğrenmek geçmidir.olmazsa serumla biraz rahatlatabilirz dedi doktor.bu arada magenesium kullanıyorum.sancım,kasılmam,akıntı hiçbirşey yok.bugün tekrar kontrolüm var.3 lü taramanın sonucunada bakacak bugün.birde bebek normalden fazla gelişmiş..doktora neler sormalıyım.nelere dikkat etmeliyim.yardımcı olursanız sevinirim..hepinize bebeklerinizle sağlıklı bir ömür diliyorum...sevgiler..

sevgili hidennisko hayat tarzımı dr um değiştirdi. bu gün kontrolden geldim amniosentez sonrası ilk muayenemdi. allah a şükür bebişlerim iyi. serklajlık bir şeyim de yokmuş.ben kafamda büyütmüşüm işte. günde 3 kez prepar içiyorum ve 37. haftaya kadar devam edecekmişim(yatmaya da). sadece wc ihtiyacı için kalkıyorum yataktan o kadar. o nedenle bunalmıştım biraz.birde testler biraz yıpratmıştı beni.ama inan sizlerle yazı ile de olsa görüşebilmek iyi geliyor ilgine teşekkürler.inşallah bebegini sağlıkla kucağına alırsın

frekans arkadaşımöncelikle geçmiş olsun. ne güzel ailen yanın da boş ver yat sende. başta biraz sıkıcı ama alışıyosun ben mecburen yatıyorum ama alıştım. inş. sağlıkla bebişine kavuşursun

yelizciğim bu konuda hiç bilgim yok ama şunu söyleyebilirim herkezin yaşadıkları farklı, her doktorun söyledikleri de farklı.( ben de bu gün doktorumla görüşünce rahatladım.) yanlış anlaşılmasın burada problemlerimizi paylaşabilmek, destek olabilmek çok güzel tabii.sakın üzme kendini. geçmiş olsun

sevgili hidennisko hayat tarzımı dr um değiştirdi. bu gün kontrolden geldim amniosentez sonrası ilk muayenemdi. allah a şükür bebişlerim iyi. serklajlık bir şeyim de yokmuş.ben kafamda büyütmüşüm işte. günde 3 kez prepar içiyorum ve 37. haftaya kadar devam edecekmişim(yatmaya da). sadece wc ihtiyacı için kalkıyorum yataktan o kadar. o nedenle bunalmıştım biraz.birde testler biraz yıpratmıştı beni.ama inan sizlerle yazı ile de olsa görüşebilmek iyi geliyor ilgine teşekkürler.inşallah bebegini sağlıkla kucağına alırsın

arkadasim herseyin en iyisini doktorlarimiz bilir tabiki
sonuclarin iyi olmasina sevindim, serklaja gerek olmamasına da..bol bol dinlen ama ufak ufak olsa da hareket etmekten sakinma kendini, yoksa cok hantallasiyor insan
ben 6 ayda 10 kilo aldim annem kayinvalidem esim hic bir is yaptirmiyor..
gerci bebisler saglikla dogsunda gerisi onemli degil
:teytey:

kızlar aşağı yukarı yazdıklarınızın hepsini okudum.18. hafta benim geçen hafta kontrolüm vardı.bu arada miyomumda var bebek miyomdan dolayı sıkışmış ve normalden aşağıda kalmış.muayene etti doktor rahim çok sertmiş.açılmasından şüphelendi,bundan sonrası için zor bir süreç dedi.miyomda büyüyor bir yandan bebek sağlıklı ama sizin yazdıklarınızı okuyunca şüpheye düştüm.17. haftada öğrenmek geçmidir.olmazsa serumla biraz rahatlatabilirz dedi doktor.bu arada magenesium kullanıyorum.sancım,kasılmam,akıntı hiçbirşey yok.bugün tekrar kontrolüm var.3 lü taramanın sonucunada bakacak bugün.birde bebek normalden fazla gelişmiş..doktora neler sormalıyım.nelere dikkat etmeliyim.yardımcı olursanız sevinirim..hepinize bebeklerinizle sağlıklı bir ömür diliyorum...sevgiler..

oncelikle gecmis olsun
benim miyomla ilgili hic bir bilgim yok, ama bebegini asagida tasiyip saglikli bir sekilde dogum yapani cok duydum..sende icini rahat tut..sanirim serklaj isi 14 haftaya kadar yapiliyor ama anladigim kadariyla doktorun sana serklaj yapmayacak..magnezyumu bende kullanıyorum sende ihmal etme
zaten hemen hemen her hamileye veriliyor
kendini yorm fazla sıkma agir kaldirma..
ve olumlu guzel dusun :))
a.s.

arkadaşlar benimde dikişim cuma günü atıldı. 1 gece yattım hastanede çok şükür bebeğim ve ben iyiyiz. şimdi evde dinleniyorum doktorum yatmana gerek yok dedi ama sağolsun eşim ve annemler beni doğurana kadar yatıracaklarmış. erken doğumu engellemek içinde nidilat diye bir hapı içiyorum o biraz baş ağrısı yapıyor başka şikayetim yok şükür. Allah hepimize yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin.

gecmis olsun arkadasim,
ilk baslarda yorma kendini cok, sonrasinda zaten normal hayata donus kolay oluyor...diger arkadasa da yazdim hep yatarak gecirme bence hamileligi,abartili hareketlerden kacin sadece..saglikli bir sekilde bitirirsin insallah hamileligini :))

bebisinin resimlerini koyarsinda onlara bakariz insallah:hooray:

yelizciğim doktoruna güveniyorsan bence harşeyi ona bırak.ama emin değilsen iyi bir doktor bul. biz ne dersek diyelim durmlarımız farklı.en iyisi kafanı yorma. banada dikiş atılmıştıi ilk günler bence önemli.dişini sık ve yat bence.çünkü dikişker açısından yararlı olur diye düşünüyorum.doktorum ilk 3 haftanın önemli olduğunu söylemişti.

adaşım bütün mesajlarını yeniden okudum yine çok üzüldüm.benim 20 haftalık 1 kaybım var.bana da rahim ağzı yetmezliği dendi. ama sonraki doktorlar olmayabilirde dedi.çünkü ben inanılmaz sancıyla doğum yaptım .sancılar kendiliğinden oldu.rahim ağzı yetmezliğinde sancı olmazmış.doğuruveriyor muşssun.senin tanın nasıl kondu.hamile değilken muayne oldun mu. sonuçlar ne çıktı. rahim ağzı boyu ne kadardı.

arkadasim herseyin en iyisini doktorlarimiz bilir tabiki
sonuclarin iyi olmasina sevindim, serklaja gerek olmamasına da..bol bol dinlen ama ufak ufak olsa da hareket etmekten sakinma kendini, yoksa cok hantallasiyor insan
ben 6 ayda 10 kilo aldim annem kayinvalidem esim hic bir is yaptirmiyor..
gerci bebisler saglikla dogsunda gerisi onemli degil
:teytey:

eeee tabii yata yata kilo alıyorum şuan19+4 ama 7kilo aldım allah sonumu hayır etsin kapılardan sığamıycam. ama dert değil sağlıkla bir doğsunlar da 2canavarla kiloları veririm hergalde.:emir_bebek:

adaşım bütün mesajlarını yeniden okudum yine çok üzüldüm.benim 20 haftalık 1 kaybım var.bana da rahim ağzı yetmezliği dendi. ama sonraki doktorlar olmayabilirde dedi.çünkü ben inanılmaz sancıyla doğum yaptım .sancılar kendiliğinden oldu.rahim ağzı yetmezliğinde sancı olmazmış.doğuruveriyor muşssun.senin tanın nasıl kondu.hamile değilken muayne oldun mu. sonuçlar ne çıktı. rahim ağzı boyu ne kadardı.

rahim ağzı yetmezliği 5. gebeliğimde anlaşıldı benim. 20 haftamda su gibi akıntı sebebiyle gitmiştim doktora doktorda rahim ağzında açılma ve rahim ağzı yetmezliği olduğunu söylemişti. benim hiç sancım olmadı doktorum düşük yapabilmem için bana ağızdan ve vajinadan bi hap verdi. o haptan sonra sancılarım başladı ve düştü. evet rahim ağzı yetmezliğinde sancısız bi şekilde düşermiş bebek.

kıslar doktora gittim sorun yok.yanlız 3 lü taramada değerlerden biri yüksek çıktı bursada bir radyoloji uzmanı tavsiye etti doktorum dün ona gittik renkli ultrason çekildim.herşey normal görünüyor.yanlız miyomlar erken doğuma sebep olabilirmiş 7 tane miyom saydı doktor. ama moralim çok iyi içim rahatladı.destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim..bu arada oğluşum olucakmış.....he he..hepiniz bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşaallah.

frekans nasıl gidiyor bisorun yoktur inşallah.bebiş nasıl.dualarım seninle arkadaşım

teşekkür ederim canım iyi gidiyor şükür. yatmak sıkıcı ama napalım bebeğim için katlanıcam. bebişde iyi nisanın 7 sinde kontrolümüz var inşallah gösterirse cinsiyetini öğreniriz. a.s.

Kızlar benimki 24. haftada orataya cıktı kanamam oldu hemen doktorumu aradım gel bakalım dedi gittikki rahim 3 cm acılmış bana ramin acılmış buna rahim ağzı yetmezliği deniyo hemen amelyata alıp dikiş atıcaz dedi dikiş atıldı 2 dünde hastanede kaldım nst ye falan bağladılar kasılma varmı diye allha şükür kasılm falan yoktu ama doktorum bundan sonra 7 hafta yatıcaksın sadece tuvalete ve yemek yemeye kalkıcan dedi 7 haftayı doldurunca cocuk doğmak isterse doğar o zaman yaşatma şansımız var ama şu an doğarsa yaşatamayız şu kritik haftaları atlatana kadara sabredicen dedi şu an 25+3 un içindeyim anlıycanız daha 6 hafta yatıcam yatmak sıkıcı ama napalım bbişim için dayanıcam artık.a.s.

Kızlar benimki 24. haftada orataya cıktı kanamam oldu hemen doktorumu aradım gel bakalım dedi gittikki rahim 3 cm acılmış bana ramin acılmış buna rahim ağzı yetmezliği deniyo hemen amelyata alıp dikiş atıcaz dedi dikiş atıldı 2 dünde hastanede kaldım nst ye falan bağladılar kasılma varmı diye allha şükür kasılm falan yoktu ama doktorum bundan sonra 7 hafta yatıcaksın sadece tuvalete ve yemek yemeye kalkıcan dedi 7 haftayı doldurunca cocuk doğmak isterse doğar o zaman yaşatma şansımız var ama şu an doğarsa yaşatamayız şu kritik haftaları atlatana kadara sabredicen dedi şu an 25+3 un içindeyim anlıycanız daha 6 hafta yatıcam yatmak sıkıcı ama napalım bbişim için dayanıcam artık.a.s.

eylülcüm hadi inşallah.herşeyin güzel olmasını diliyorum. dualarım seninle. iyi haberlerini bekliyoruz.

teşekkür ederim canım iyi gidiyor şükür. yatmak sıkıcı ama napalım bebeğim için katlanıcam. bebişde iyi nisanın 7 sinde kontrolümüz var inşallah gösterirse cinsiyetini öğreniriz. a.s.

frekansçım bursalıymışssın. diğer bölümlerde okuduğum kadarıyla doktorun ziya çetin.bi arkadaşın daha dikişini ziya çetin dikişini yapmıştı. bebeği 9 ayda sezeryanla doğdu. rahim ağzı açılmadı çünkü. bebeği 4 aylık.ben şimdi yine bu siteden bi arkadaşın doktoruna gidicem. ama bursaya tayinimin çıkma ihtimali var. o zaman ziya çetin için ne dersin.birde sen durumunu öğrenmek için rahim filmi çektirdin mi.seninle haberleşelim olur mu.

Arkadaşlar bugün rahim ağzı uzunluğumu ölçtürdüm 3,6 sizce iyimi? Doktor pek birşey demedi, kötüde demedi.Dikiştende bahstemedi.Ama internette 4 cm uzunluğunda olur yazıyor biraz kafam karıştı...

kıslar doktora gittim sorun yok.yanlız 3 lü taramada değerlerden biri yüksek çıktı bursada bir radyoloji uzmanı tavsiye etti doktorum dün ona gittik renkli ultrason çekildim.herşey normal görünüyor.yanlız miyomlar erken doğuma sebep olabilirmiş 7 tane miyom saydı doktor. ama moralim çok iyi içim rahatladı.destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim..bu arada oğluşum olucakmış.....he he..hepiniz bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşaallah.

gözün aydın yeliz. sağlıkla bebeğini kucağına al inşallah.

X