Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhaba arkadaşlar hepinize...bende 12.haftam da serklaj oldum.şuan 20 hafraligim.ikiz bebek bekliyorum inşallah.15.haftam da idrar yolu enfeksiyonu yüzünden sef 1g antibiyotik kullandım.bugün su gibi akıntım çoğaldı.petonotolig a gittim.test yaptı.spekulum ile sıvı aldı alttan.testte hafif pozitif çıktı.sızıntı olabilir dedi.azitro ve şef 1g diye 2 antibiotik verdi.bebeklerin suyu şimdilik iyi dedi.pazaryeri kan testi istedi.kanda mikrop var mi diye.eğer Allah korusun bebeklerin birinin suyu azalırsa dikişi alır .suyu azalan bebeği alıriz dedi.nasıl olacak ne bitecek bilmiyorum.Kızlar bu antibiyotikleri kullanan oldu mu.1 ay önce yeni bitti antibiyotik.tekrar antibiyotik bir zarar olur mu..bebeklerin ne olacak .Kızlar bilgisi olan birşey diyecek olan varsa lütfen yazsın.

Canım suyu azalıyor diye hemen aldırma .burda bi ikiz gebe olan arkadaş vardı onun da bir bebeğinin suyu azalıyordu ama baya da bekledi.33 haftalıkkenmi ne doğum yaptı.ALLA yardımcın olsun

Canım suyu azalıyor diye hemen aldırma .burda bi ikiz gebe olan arkadaş vardı onun da bir bebeğinin suyu azalıyordu ama baya da bekledi.33 haftalıkkenmi ne doğum yaptı.ALLA yardımcın olsun
Yok canım hemen aldırmam zaten .İnşallah bende dayanırım o haftaya kadar.gerçekten çok zor..

Yok canım hemen aldırmam zaten .İnşallah bende dayanırım o haftaya kadar.gerçekten çok zor..
Bilmiyorum ne kadar etkili olur ama bebeğin suyu azalmasın diye 1 bardak havuç suyu öneriyorlar.bende önceki gebeliğimde her hafta içmiştim.suyu ile ilgili hiç bir proplem yaşamamıştım.inşallah sana da şifa olur

Bilmiyorum ne kadar etkili olur ama bebeğin suyu azalmasın diye 1 bardak havuç suyu öneriyorlar.bende önceki gebeliğimde her hafta içmiştim.suyu ile ilgili hiç bir proplem yaşamamıştım.inşallah sana da şifa olur
Canım şuan suları iyi dedi doktor.azalma yok.belkide daha ilk başında olduğu için erken mi fark ettik bilemedim.pazartesi kan testim insalksh temiz çıkar.antoBiyotik kullanıyorum 2 farklı.sanki sabah gelen akıntı koyu gibiydi.bilmiyorum canım be.ikiz olunca sıkışıp birinin suyu bile gelebiliyormuş.

Benmdr 6 haftalık yakınız canm peki ihmal eden doktor kmdi ankrada doktr araştryrm en azından ona gtmem
Suleyman oguz canim zekai tahir riskli gebelik bas hekimi berbat bi dr
Bana deddigi kelimeyi hayatim boyunca unutmayacagim
" senin durumun deneme yanilma hamile kalacaksin erken doguracaksin hangisini kucagina aldiysan "
Daha sen dusun canim dru

Merhaba arkadaşlar hepinize...bende 12.haftam da serklaj oldum.şuan 20 hafraligim.ikiz bebek bekliyorum inşallah.15.haftam da idrar yolu enfeksiyonu yüzünden sef 1g antibiyotik kullandım.bugün su gibi akıntım çoğaldı.petonotolig a gittim.test yaptı.spekulum ile sıvı aldı alttan.testte hafif pozitif çıktı.sızıntı olabilir dedi.azitro ve şef 1g diye 2 antibiotik verdi.bebeklerin suyu şimdilik iyi dedi.pazaryeri kan testi istedi.kanda mikrop var mi diye.eğer Allah korusun bebeklerin birinin suyu azalırsa dikişi alır .suyu azalan bebeği alıriz dedi.nasıl olacak ne bitecek bilmiyorum.Kızlar bu antibiyotikleri kullanan oldu mu.1 ay önce yeni bitti antibiyotik.tekrar antibiyotik bir zarar olur mu..bebeklerin ne olacak .Kızlar bilgisi olan birşey diyecek olan varsa lütfen yazsın.
Gecmis olsun canim benim hic enfeksiyon durumum olmadi bilgim yok ama
Bundan sonra her hafta idrar kulturu ver ve kandan crp ye baktir tek diyebilecegim bu canim gecmis olsun bebislerin saglicakla zamanin da gelsinler

Kızlar kan sulandırıcı kullanan varmı aranızda.cleksan 4000 piyasada yokmuş onun aynısı olanı vermiş eczacı ama ismi farklıya bi endişe ettim

Kızlar kan sulandırıcı kullanan varmı aranızda.cleksan 4000 piyasada yokmuş onun aynısı olanı vermiş eczacı ama ismi farklıya bi endişe ettim
canım ben varım banada pıhtılaşmaya yatkınlık var ve sürekli yatıyorum die yazdı yazdığını bulamadık oksapor aldık ama doktoruna sor cleaxan yerine oksapor olurmu diye ona göre yol izlersin

Günaydın kızlar hiç 100 günün altına düşmeyecek gibi geliyordu .şimdi bakıyorumda 99 gün kalmış hatta 37.haftada doğsa daha 21 gün çıkarırsam 78 gün kalmış doğuma günler çok çabuk geçiyor

Günaydın kızlar hiç 100 günün altına düşmeyecek gibi geliyordu .şimdi bakıyorumda 99 gün kalmış hatta 37.haftada doğsa daha 21 gün çıkarırsam 78 gün kalmış doğuma günler çok çabuk geçiyor
Maşallah gün saymıyorum ama zaman hiç geçmiyor ya haftam küçük olduğundan heralde çok yatmıyorumda. Bazen ağrılarm oluyor o zaman diyorum kendime yat sen serklajlısın diye ama ev çocuk derken Allahım sana emanet diyorum sağlıkla kucağımza aldğımz günleride görürz inşallah.

Maşallah canım Allah tamamına erdirsin

Dikisi atamamisti yok 40 haftaya kadar gideni ozgur deren atti dr cok onemli

Canim 1 yasiyanim var 40 haftada dogdu kizim
Ama dikisli kayip ettigim 25 haftada dogdu 2 gun yasadi
Simdi yeniden hamileyim
Aslinda bu benim 5. Hamileligim
1. 20 haftada kayip eeken dogdu
2. 20 haftada erken dogdu
3. Dikise ragmen 25 haftada dogdu
4. Ozgur deren dikisi atti 40 haftada sezeryanla 40 haftada dogdu
5. Suan 5 haftalik tekrar ozgur beye gidecegim

Merhaba kayıplarınıza çok üzüldüm bende iki evladımı kaybettim biri 26 diğeri 23 haftalık. 26 haftalıkken kızım karnımda öldü 8 ay sonra hamile kaldım oğlumda 23 haftalık erken Doğum oldu yaşayamadı çok küçüktü tekrar istiyorum ama çok korkuyorum size sorum şu aslında siz ne kadar ara verdiniz bu bebekler arasında doktorlar 6 ay diyor ama ben arka arkaya iki yılda yaşanan bu kayıplardan sonra cesaret eedemiyorum sanki 6 ay kısa gibi bi taraftanda çok istiyorum

DOKTOR TAVSİYELERİMİZ

Adı: emy0364
Serklajı Yapan Dr:Prof.dr.Gülengül Köken
Takip Eden Dr: Prof.dr.Gülengül Köken
Sonuç:14. hafta serklaj, 39+0 sezeryan doğum
-----------------------------------------------------------------
Adı: flowerssssssbb
Serklajı Yapan Dr: Op.Dr. Reyyan Özcan Temizkan
Takip Eden Dr: Op.Dr. Reyyan Özcan Temizkan
Sonuç: 13 haftada serklaj, 38+5 de sezeryan doğum
------------------------------------------------------------------

Adı: 123boncuk
Serklajı Yapan Dr: Dr Rakip Turan
Takip Eden Dr: Dr Rakip Turan
Sonuç:12.haftada serklaj 39+3 sezeryan doğum
---------------------------------------------------------------------
Adı:
caspe_r
Serklajı Yapan Dr:Prof. Dr. Mustafa Başbuğ
Takip Eden Dr: Prof. Dr. Mustafa Başbuğ
Sonuç: 18+5 acil serklaj
---------------------------------------------------------------------

Adı:Gulgonca86
Serklajı Yapan Dr: Doç. Dr.Bülent Kars
Takip Eden Dr: Doç. Dr. Bülent Kars
Sonuç: 14 haftada serklaj (ikiz gebelik)
----------------------------------------------------------------------

Adı:mehtapmhtp88
Serklajı Yapan Dr: Op. Dr. Cuma Teker
Takip Eden Dr: Op. Dr. Cuma Teker
Sonuç: 12.hafta serklaj. 37.haftada sezeryan doğum

------------------------------------------------------------------------
Adı:Beyazit
Serklajı Yapan Dr: Prof. Dr. Namık Demir
Takip Eden Dr:Prof. Dr. Namık Demir
Sonuç: 13 haftada serklaj

-------------------------------------------------------------------------

Adı:Cane ilayda,
Serklajı Yapan Dr: Opr.Dr. Yunus Çavuş
Takip Eden Dr: Opr.Dr. Yunus Çavuş
Sonuç: 24 haftada serklaj

--------------------------------------------------------------------------

Adı:
puyenime
Serklajı Yapan Dr: Op. Dr. Aret Kamar
Takip Eden Dr: Op. Dr. Aret Kamar
Sonuç: 13.haftada serklaj , 40. haftada doğum

--------------------------------------------------------------------------

Adı:
kocisim
Serklajı Yapan Dr: Op.Dr. Şenol Kalyoncu
Takip Eden Dr:Op.Dr. Şenol Kalyoncu
Sonuç: 19.haftada dikiş (ikiz gebelik)

---------------------------------------------------------------------------------------------

Selam kızlar bu listeler güncellense ne güzel olur
2016 da benim yaptığım liste bu.. :KK66:

X