Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Anladım kuzum. Peki ıkındığın olmuşmuydu o kabız olduğun zaman?

Bide canım progeston günde kaç kere ve ağızdanmı yoksa vajinal mi kullanıyosun :KK51::KK51:
Evet canım bi iki kere ıkındığım için deli gibi gün kurusu kayısı yemeğe başladım serviks açılacak dikişlere birşey olacak diye aklım çıktı bayadır kabız olmuyorum çok şükür :dua: progestan ı günde iki kez oral alıyorum başlarda çok yan etki yaptığında vajinal koydum sonra orale geçtim

Evet canım bi iki kere ıkındığım için deli gibi gün kurusu kayısı yemeğe başladım serviks açılacak dikişlere birşey olacak diye aklım çıktı bayadır kabız olmuyorum çok şükür :dua: progestan ı günde iki kez oral alıyorum başlarda çok yan etki yaptığında vajinal koydum sonra orale geçtim
Anladım canım teşekkür ederim cevapların için :) sen benden biraz daha önce olduğun için işlemi seninle tanışmamız çok iyi oldu :KK5:bu arada cinsiyeti bellimi?

Sağol canım hepimize inşallah :dua:
Dün dikişten sonra hafif bir yanma oldu vajinada. Öyle ağrım olmadı sadece idrar yapamadım bi süre. Ama bugün yanma falan yok sanki orda hiç dikiş falan yok sende öylemi hissediyosun. Burda okumuştum bazılarının dikiş ipi dokunduklarında eline falan geliyormuş die?

mavibulvar mavibulvar senide merak ediyorum nasılsın biraz daha iyimisin canım ;(
Canım çok şükür. Hala kaybetme şokunu atlatamadım. Karnım hala kıpırdıyot sanki hala bebeğim içimde gibi.
Sürekli o Doğum yaptığım günü yaşıyorum Zihni’mde. Keşke başka Dr a girseydim diyorum ama bilemedim böyle olacağını.
Dr a ne sorsam her şeye normal dedikçe evham yaptığımı düşünüyordum.
Allahım ne zor
Zihni’m karma karışık
Bi yanım kabulleniyor takdiri ilahi diyor. RıZkı yokmuş meleğimin Dr sadece görünen sebep diyorum
Bi yanım bu hafta 25 haftalık olacaktı diyor
Bi yanım öyle insanlar Dr olmasın, alacağım hakkımı ondan mahşer günü diyor
Bi yanım bu 6 ay nasıl geçer diyor
Bi yanım ya bi daha anne olamazsam diyor
Allahım aklımı koru
9 kasımdan sonra evden çıkmadım
Çıkmak da istemiyorum
Teselli için gelenler boş boş konuşuyor
Omlar konuşurken sanki Boğaz’ımı sıkıyorlar
Kanama ara ara hala var
Allahım nefesim ol
Dualarımıza cevap ver
Gebe arkadaşlarım sağlıkla Doğu. Etsin
Benin gibi gebe kalmak isteyenleri de tez zamanda sevindir ve hayırlı vakitli sağlıklı Doğum ve evlatlar nasip et diyorum
Kusura bakma Zihni’m gibi yazdıklarımda da bütünlük yok
Doğumda biZlere de dua edin ne olur

Dün dikişten sonra hafif bir yanma oldu vajinada. Öyle ağrım olmadı sadece idrar yapamadım bi süre. Ama bugün yanma falan yok sanki orda hiç dikiş falan yok sende öylemi hissediyosun. Burda okumuştum bazılarının dikiş ipi dokunduklarında eline falan geliyormuş die?
Ben dikişe dair hiçbir şey hissetmiyorum nereye dokunduklarında dikiş ellerine geliyormuş anlamadım sonuçta serviks pelvis içinde nasıl ele gelebilir ki :deli:

Canım çok şükür. Hala kaybetme şokunu atlatamadım. Karnım hala kıpırdıyot sanki hala bebeğim içimde gibi.
Sürekli o Doğum yaptığım günü yaşıyorum Zihni’mde. Keşke başka Dr a girseydim diyorum ama bilemedim böyle olacağını.
Allahım ne zor
Zihni’m karma karışık
Bi yanım kabulleniyor takdiri ilahi diyor. RıZkı yokmuş meleğimin Dr sadece görünen sebep diyorum
Allahım aklımı koru
Çıkmak da istemiyorum
Kanama ara ara hala var
Allahım nefesim ol
Dualarımıza cevap ver
Benin gibi gebe kalmak isteyenleri de tez zamanda sevindir ve hayırlı vakitli sağlıklı Doğum ve evlatlar nasip et diyorum
Bu yaşadığın son kötü şey olsun inşallah atlatırsın çarçabuk . günü geldiğinde bebeğini kucağına alınca bu günleri unutursun inşallah.Bence bir bebeğin bu dünyada görecek günü alacak nefesi yoksa herşey bahane doktorun iyiliği annenin dikkati vs vs Hiç problem olmadığı halde 36. Haftada plesentası ayrılan yada kordon dolanması sebebiyle kaybedilen bebekler var Tabi ki üzüntülüsün için yanıyor ama bu günler geçecek Rabbim hepimize hayırlısıyla anneliği tattırsın Kötü şeylerle imtihan etmesin

Ben dikişe dair hiçbir şey hissetmiyorum nereye dokunduklarında dikiş ellerine geliyormuş anlamadım sonuçta serviks pelvis içinde nasıl ele gelebilir ki :deli:
Valla bilmiyorum ama duymuştum kuzum. Bu arada hafif pembemsi bir akıntım var doktorum ve ebem bu bir hafta kadar sürebilir demişti sendede oldumu bacım?

Allahım ne zor
Zihni’m karma karışık
Allahım aklımı koru
Çıkmak da istemiyorum
Kanama ara ara hala var
Allahım nefesim ol
Dualarımıza cevap ver
Sana hiç bir şey teselli olamaz bizde kaybettik o acıyı biliyoruz. Ben senin içim şöyle dua ediyorum yaşadığın en kötü olay bu olsun ve rabbim sana sabır versin. Ama arada yaz seni merak ediyoruz en azından ben merak ediyorum

Allahım ne zor
Zihni’m karma karışık
Allahım aklımı koru
Çıkmak da istemiyorum
Kanama ara ara hala var
Allahım nefesim ol
Dualarımıza cevap ver
Kendi içimi döktüm resmen aynı şeylwri yaşıyorum çok acı ne yemek yiyesim ne evden çıkasım ne birini göresim ne banyo yapasım var. Boş boş karanlık odada oturup kalkmıyorum. Allahım bizim yarım kalan anneliğimizi tez zamanda sağlıklı bebekle doldursun sağlıklı doğumlar sağlıklı ömğrler nasip etsin. Bende 11 kasımda kaybettim bebeğimi 17 haftalıkken. Benimde 6 ay en az beklemem gerekiyor. Ama 6 ay 60 yıl gibi gözümde. Tabi tekrar hamile kalırsam aynı korkuları yaşamaktanda korkuyorum o ayrı. :KK43: :KK43:

Kendi içimi döktüm resmen aynı şeylwri yaşıyorum çok acı ne yemek yiyesim ne evden çıkasım ne birini göresim ne banyo yapasım var. Boş boş karanlık odada oturup kalkmıyorum. Allahım bizim yarım kalan anneliğimizi tez zamanda sağlıklı bebekle doldursun sağlıklı doğumlar sağlıklı ömğrler nasip etsin. Bende 11 kasımda kaybettim bebeğimi 17 haftalıkken. Benimde 6 ay en az beklemem gerekiyor. Ama 6 ay 60 yıl gibi gözümde. Tabi tekrar hamile kalırsam aynı korkuları yaşamaktanda korkuyorum o ayrı. :KK43: :KK43:
Hepimizin acısı aynı. Ama hepimiz evlatlarımızı kucağımıza alıcaz Allah’ın izniyle...

Artık uğraştığım herseydende sıkıldım Annem 6 aylık hamile martta doğumu var hayirloyisla Ona gidip bakacam hazirandada kocam askere gidiyo yani hamilelik kafamda bitmek zorunda
Daha marta çok var. Bende de polikistik over vardı doktorum kendin dene hamile kalmaman için hiç sebebi yok çok önemli bi sorun değil bu senn için dedi 5 ay denedim ama ben klomen kullanacam öyle hamile kalacam dedim sonra doktora söyledim klomen kullanmak istiyorum diye kullandım ve o ay hamile kaldım şükür

Benim doktorum vajinal daha etkili demişti

Kızlar siz 6 ay beklicez siniz en azından ben 2 sene bekledim tedaviyle geçti zamanım. Sonra 5 ay da denedim

Daha marta çok var. Bende de polikistik over vardı doktorum kendin dene hamile kalmaman için hiç sebebi yok çok önemli bi sorun değil bu senn için dedi 5 ay denedim ama ben klomen kullanacam öyle hamile kalacam dedim sonra doktora söyledim klomen kullanmak istiyorum diye kullandım ve o ay hamile kaldım şükür
Bir hormon ilacı kullanmakta ve doktordan istemeye çekiniyorum doktor bana sen bir kere tedavisiz hamile kalmışsın bir daha yapabilirsin der

X