Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Her gebelik birbirinden farklıdır olumsuz olaylara bakip kendinizi üzmeyin. Olacagi varsa herşey normal giderken tam dogum aninda da olabilir. Serklajınız erken haftada yapılmış bu cok iyi bir avantaj. Birde doktor onemli tabiki .Serklaj olupta doğuma gelen herşeyin normal seyrettiği çok gebe gördüm. Akışına bırakın kendinize beslenmenize dinlenmenize kontrollerinize dikkat edin yeter gerisi takdiri İlahi.
Haklısın canımda işte sende serklajlımısın

Kanamanız yine olursa bu akşam doktora gidin bence yarını beklemeyin. Proluton deport verirler buyuk ihtimalle. İyice dinlenin. Sizin dihrd gebelerimizden daha dikkatli olmanız gerekiyor. Uzun süre yorucu islwrden kaçınmalısınız
Banamı yazdınız bilmiyorum ama kanaması olan ben değilim serklaj dan dolayı yeni olduğum için lekelenmem oldu

Yaa ne güzel ozaman bize biraz bilgi verirmisiniz.
Her gebelik aynımı olur. Ben ilk kaybımı 17+3 kaybettim. Çok üzülüyorum ilk üç ay 5 kere kanamam oldu sonrada rahim ağzı açıldı doğum oldu. Şimdi tekrar hamile kalsam yine ilk aylar kanama yaşarmıyım veya yaşamamak için ne yapmak lazım. Birde dikiiş atılsada bu enfeksiyonu ve kaıslmayı nasıl engelleriz

Her gebelik aynımı olur. Ben ilk kaybımı 17+3 kaybettim. Çok üzülüyorum ilk üç ay 5 kere kanamam oldu sonrada rahim ağzı açıldı doğum oldu. Şimdi tekrar hamile kalsam yine ilk aylar kanama yaşarmıyım veya yaşamamak için ne yapmak lazım. Birde dikiiş atılsada bu enfeksiyonu ve kaıslmayı nasıl engelleriz
:KK14:

Serklajdan sonra bir hafta lekelenmen olur dedi doktor yarın bir hafta dolacak bir oluyor bir olmuyor bu durum normalmi? Mesela kimisinin kırmızı olmuş kiminin kahve benim pembemsi akıntı ile karışık lekelenmem oluyor ondan endişe ettim
Normal bence çünkü ben o işleme girdim doktorla birlikte yaprik. Biraz kamama da oluyor işlem esnasında. Dediğim gibi rahim ağzı iyilesene kadar bunlar olabilir. Ama miktarı artıyorsa kanamanın renkli parlak kırmızı yani yeni bir kanamaysa doktora başvurmak daha doğru olur

İi
Normal bence çünkü ben o işleme girdim doktorla birlikte yaprik. Biraz kamama da oluyor işlem esnasında. Dediğim gibi rahim ağzı iyilesene kadar bunlar olabilir. Ama miktarı artıyorsa kanamanın renkli parlak kırmızı yani yeni bir kanamaysa doktora başvurmak daha doğru olur

Ebeyim bende bildiğim kadarıyla yardimci olayım dedim

Yok öyle değil çok şükür kalın bir akıntı içinde leke şeklinde pembe aynı renk. Direk böyle kan değil

İi

Bu sorular güzel tuttum

X