Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Allah yavrunzu sag ssalim kucagnza versin en kolay sekilde atlatin 24 olmussunuz masallah 28 den snra biraz daha rahatlarsiniz bana doktorlar 28 i gorsek yeter diyor insallah o gunlere gelebilirim
Amin inşallah canım saol.hepimz sağlıkla kavuşalm. Evet 28i görseydim rahatlicaktım biraz.

Sorma en azından hamile kalıyorsun diyorlar ne şekilde beklediğimizi bilmeden. Bende araştırıyorum gözlerim ağrıyor okumaktan.
Canım ne şekilde bekledğinzi tahmin ediorum ama kötü niyet yok bence bunda en azından hamile kalabiliyorsunuz ben 2sene bekledim olmadı tüp bebek yaptırdım yukardada anlattım oğlumdan sonra 3sene bekledim yine kendilğinden olmadı para biriktrp tüp bebek yaptırdım ikizlerm karnmda öldü. 1sene bekledim yine tüp bebek hamileym. Bide benim gibi uğraşsan daha büyük sıkıntı her halimze önce şükür edelim. Tüp bebek sıkıntlı süreç onu geçiyorum bu sefer erken doğM riski ile serklaj hep kaybetme korksu. Allahım enskısa zamnda sizlernde yüzünü güldürsün inşallah

Çok üzüldüm sizin adınıza ama böyle bu kadar kendinzi üzüp bu kadar yıprıtmayın. Şer sandıklarımz belkide en hayırlsıdır çok zor bi durum biliyorum.hayatı kendinize zehir etmeyin bol bol dua okuyun bence pskoljik destek alın ilaç kullanmayın ama gidin.ne hikayeler okuduk buralarda ensazından hamile kalabiliosunz norml yolla ve kaldıktan sonrada çaresi var bizim gibi rahatsazları olanların.sınav diyelim.mesela isteyip hamile kalamayan ne çok kadın var tonlarca para döküp benim gibi benmde norml yolla olmuyor tüp bebek yaptırıoruz oğlumda tüp bebek şimdi hamilym oda tüp bebek ne aşmlrdan geçiorum buralra gelene kadar ve rahim ağzı yetmezlği var onlar yetmior gibi ama şükür hamile kamdktan sonra çaresi var. 2017de ikizlerimn karnmda kalbi durdu 11 haftalklardı kürtaj oldum herşeyi yaşadım ama bırakmadım kendimi kendi kendimi tedavi ettim kürtaj masasnda ağladım çıktıktan sonra güçlü olmaya çalıştım.bol bol dua edin lütfen.
Çok zor günler geçiriyorum hepimiz eminimki öyleyiz. Korktuklarımız birdaha bizi bulmaz iniallah bizler için dua et sende canım bak hamilelerim duası gerçek olur. Ben hergün her ezanda hepimize dua ediyorum. Bizimde yüzümüzü güldürsün bizi o güzel kokudan mahrum bırakmasın diye. Heleki anne olduğunu bilipte yarım kalması çok kötü sütüm geldi benim o sütün her akımı bana zehir oldu. Acil bana sütünü sağalım dedi sağdırtmadım sanki bebeğim emiyp gibi hissediyodum. Bebeğim içe içe bitirdi memeden sütü hayallerimde

Canım ne şekilde bekledğinzi tahmin ediorum ama kötü niyet yok bence bunda en azından hamile kalabiliyorsunuz ben 2sene bekledim olmadı tüp bebek yaptırdım yukardada anlattım oğlumdan sonra 3sene bekledim yine kendilğinden olmadı para biriktrp tüp bebek yaptırdım ikizlerm karnmda öldü. 1sene bekledim yine tüp bebek hamileym. Bide benim gibi uğraşsan daha büyük sıkıntı her halimze önce şükür edelim. Tüp bebek sıkıntlı süreç onu geçiyorum bu sefer erken doğM riski ile serklaj hep kaybetme korksu. Allahım enskısa zamnda sizlernde yüzünü güldürsün inşallah
Rabbim seninde yüzüne gülsün inşallah sağol desteğin için. Tüp bebek zor aşama biliyorum birde bu rahatsızlıklar biz zorlu savaşların kazananı olalım hepimiz

İnşallah kullanacağımız günleri görürüz sonuna kadar bizlerde bebeklerimizle iğnelerle kalp yapıp resim çekeriz. Bende korkuyorum ama bebeğim sağlıkla doğsun herşeye razıyım. Malesef bizler hamileliği birazda hastalık olarak yaşıyanlardan oluyoruZ ilaçlar iğneler korkular. Sonu güzel olsun tekrar bir kayıp yaşamayalım yeter ki.
Bende saklıyırdum iğnelerimi fotoğraf çekmek için ama nasip olmadı. Diken üstünde geçecek ama sonu güzel bitecek inşaallah

Bizimde olmasa tüp bebekle deneyecektik Allah nasip etti ama ömrü yetmedi. Sağ salim kucağınıza alırsınız yavrunuzu inşaallah

Çok zor günler geçiriyorum hepimiz eminimki öyleyiz. Korktuklarımız birdaha bizi bulmaz iniallah bizler için dua et sende canım bak hamilelerim duası gerçek olur. Ben hergün her ezanda hepimize dua ediyorum. Bizimde yüzümüzü güldürsün bizi o güzel kokudan mahrum bırakmasın diye. Heleki anne olduğunu bilipte yarım kalması çok kötü sütüm geldi benim o sütün her akımı bana zehir oldu. Acil bana sütünü sağalım dedi sağdırtmadım sanki bebeğim emiyp gibi hissediyodum. Bebeğim içe içe bitirdi memeden sütü hayallerimde
En güzeliyle sıkıntısz nasip etsin inşallah şuan gözlerim doldu inanın göğsüm sızladı. Etmezmiyim hep ediorum gruptakilere bekleyenlere. Rabbim nasip etmice şeyin hayalni kurdurmazmış inşallah sizede nasip etsin.

Heterezigot yatkınlık demek canım homozigot tehlikeli. Hamilelik öncesi çok kilolu olmamak hareketli olmak kan sulandırıcı gıdalar tüketmek sigara içmemek bunları yaparsan normal hayattada sorun olmaz. Hamilelikte iğneyi veriyorlae heterezigot olsada önlem amaçlı birde bizler yatttığımız için hareket edemiyoruz ondan önlem amaçlı sanırım. Pai önemli bir genmiş allahtan ikimizinde heterezigot
65 le dogum yapmstim 5 ayda 58 e düstum yaza kadar 55 olursam cok cok iyi olucak yuruyus yapiyorum hergun, inşallah ignelerle gecip gitcek o zor gunler

En güzeliyle sıkıntısz nasip etsin inşallah şuan gözlerim doldu inanın göğsüm sızladı. Etmezmiyim hep ediorum gruptakilere bekleyenlere. Rabbim nasip etmice şeyin hayalni kurdurmazmış inşallah sizede nasip etsin.
Ne güzel geldi bu söz bana allah nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmazmış. O rabbime kurban olurum bana eşime aileme bir evlat nasip etsin kokusunu sabahlara kadar içimize çekelim o minik elleri sabaha kadar tutalım. Bazen okuyorum yok uyumuyor yok ağlıyor yok iş yapamıyorum diyenlere iki tokar atasın geliyor. Ahh allah bi nasip etse uykusuzluk flan banamısın demez sabaha kadar o mucizevi varlığımı izlerim

65 le dogum yapmstim 5 ayda 58 e düstum yaza kadar 55 olursam cok cok iyi olucak yuruyus yapiyorum hergun, inşallah ignelerle gecip gitcek o zor gunler
Bende bi 10 kilo vermem gerekiyor. Şuan 60 ım 50 olmam laxım boyun 1.61 çünkü ne kadar az kalırsam sağlık açısından bebeğime daha iyi olur ağırlık binmez rahmimede

Ne güzel geldi bu söz bana allah nasip etmeyeceği şeyin hayalini kurdurmazmış. O rabbime kurban olurum bana eşime aileme bir evlat nasip etsin kokusunu sabahlara kadar içimize çekelim o minik elleri sabaha kadar tutalım. Bazen okuyorum yok uyumuyor yok ağlıyor yok iş yapamıyorum diyenlere iki tokar atasın geliyor. Ahh allah bi nasip etse uykusuzluk flan banamısın demez sabaha kadar o mucizevi varlığımı izlerim
Aynen. Görümcem sabaha kadar yatamıyorum diyor. İçimde ah dedim bende anne olsaydım da bebeğimdem dolayı uyuöasaydım. Şimdide saat 2 3 oluyor gece üzüntüden uyuyamıyorum. :KK43:
Kıymetini bilmek lazım.

Canim kasilma sanci falan olmamasi icin suyu cok icmen gerekiyor yaninda yardimcin falan varsa surgu kullansan yada hemsireler ilgilene bilir serum tavkiyesi aliyomusun? Magnezyum kabizliga iyi geliyor kabiz olup ikinmaman gerekiyor cnku
Ilk basta acil sezeryana alinabilirim diye yemek su vermediler dun aksamdan beri sivi alimina baasladim

Merhaba arkadaşlar bazılarınız hatırlar belki bende geçen sene ocakta 21haftalık bebeğimi kaybetmiştim ilk kaybımdı 15.hafta serklaj olmuştum ama malesef kasılmalarım durmadı ve 21.hafta suyum geldi bebeğimi kaybettim dikişlerimde hiçbir sorun yoktu enfeksiyonda yoktu bi yıl oldu ama hala ağlıyorum bi senede çok doktora gittim tahliller yapıldı ama bi sorun çıkmadı şuan 5haftalık hamileyim cuma günü doktora gidicem hamile kalmadan önce 3farklı prof gittim ve bazıları serklajdan da kaynaklı olabilceğini söyledi yani bazen serklajda erken doğumu tetikliyomuş şuan coraspin ve folik asit kullanıyorum cuma günü doktor yeni ilaçlar iğneler vericeğini söyledi ve sanırım yine serklaj olmam gerekicek ama ben çok korkuyorum sürekli tedirginim ya yine aynısını yaşarsam diye bebeğimle aramda bi bağ kuramıyorum çok korkuyorum çok gerginim
Hamileliginiz hayirli olsun ins korkmayin desemde ister istemez korkuyoruz bende kizimi kucagima aldim yine hamileyim ama yine korkuyorum Allah yar ve yardimcimiz olsun iyi bi perinatologa git derim ancak guzel haberlerini aliriz ins

selam cnm mesajını yeni gördüm benım 12.haftadan beri haftaluk vajınal ölçüm yapıldı 4 cm ile 3.5 cm arası degıştı çok ısrar ettım dikiş atın dıye ama dr atmadı yakın takip önerdi.oglum serkülaj sayesınde dunyaya geldı çok şükür 36 haftada 1.5 cm rahım agzı uzunluguyla.öldüüm öldüm dirildim.doktorum çok iyi bır prof bana enfeksıyon olmazsa bebek erken dogmaz demişti.sancım baslamıştı durdurdu gunde 6 adet nidilat içiyordum.hepinizi çok iyi anlıyorum.stresten 8 ay hiç uyumadım.32 yasında saclarım agardı.progestan cleaxane proloton depot nidilat gıbı ilaçlar kullanıyorum yatak istırahatındeyım.haftalık kontrole gıdıyorum.oglum 2 yasında esim bakıyor hiçbirsey için kolumu kaldırmıyorum daha ne yapabılırım bılmıyorum.tedbır bızden takdır Allahtan.yıyecek ekmegı varsa sapa saglam dogacaktır.
Suan kac haftaliksiniz sanirim dikis yok yalnismi anladim acaba

Bende çok istedğim zamnlarda uyumyor yaralz bilmm ne diyenlere çok kızardım. O yüzdenmidir bilmiorum çok akkılı uslu bebeğim vardı.

Canim kasilma sanci falan olmamasi icin suyu cok icmen gerekiyor yaninda yardimcin falan varsa surgu kullansan yada hemsireler ilgilene bilir serum tavkiyesi aliyomusun? Magnezyum kabizliga iyi geliyor kabiz olup ikinmaman gerekiyor cnku
Zaten her an operasyona girebilirim diye ne su ne yemek veriyorlardi dun aksam ilk yemek yedim bugun de devam su ile ilgili bir sey demediler ama soracagim ben tuvalete gitmemek icin pek icmiyorum ama doktor geldiginde sorcam onu kabizlik icinde lagman yapacaklarmis ikinmamam icin

Zaten her an operasyona girebilirim diye ne su ne yemek veriyorlardi dun aksam ilk yemek yedim bugun de devam su ile ilgili bir sey demediler ama soracagim ben tuvalete gitmemek icin pek icmiyorum ama doktor geldiginde sorcam onu kabizlik icinde lagman yapacaklarmis ikinmamam icin
Yemek yemeden ac susuz beklemekte zor ya benide ac birakmislardi:/ doktorum bol su ic kasilman olmasn dedklerinden aklima geldi canm acilmaya baktilarmi aynimi durum

Yemek yemeden ac susuz beklemekte zor ya benide ac birakmislardi:/ doktorum bol su ic kasilman olmasn dedklerinden aklima geldi canm acilmaya baktilarmi aynimi durum
Bugun hic bakmadilar sanirim dogunu tetiklemesin diye pek bakmak istemiyorlar bu gece igneden sonra 48 saati gecirmis olacagim herhalde yarin bakarlar diye düşünüyorum

X