Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
İnşallah şuan hiç kanamam yok dünde çok az bi iki damla geldi bi gün önce zaten kontrole gitmiştik hem coraspin hemde göbekten kan sulandırıcı iğne olduğum için korkmadım ama eşim ille gidelim dedi ama acildeki doktor korkuttu baya kanama alanları var dedi şükür dünden beri hiç kanamam olmadı doktorum da aspirine bi hafta ara ver dedi bazı sayfalarda kanama alanlarının zamanla dağıldığını söyleyenler olmuş inşallah benim de dağalır

Bende plesantada arkasında koca bir miyom,ve devamlı oluşan kanama alanları vardı.Hatta bu kanama alanı bu plesantayı yerinden ayırır dedi acildeki dr lara hiç kulak asmayın.
Banada neler dediler gecelerce ağladım.Herhafta hatta haftada 2/3 gün hastanede yattım.
Kanamalardan.İçinizi ferah tutun.Bende takılan serum ve pruluton depot ve progrsatan ile kesiyolardı kanAmayı.
Dualarımdasınız hepiniz.Yaşamayan bizim neler çektiğimizi anlayamaz.

Kızlar biliyosunuz dün kontrole gitmiştim 6haftalık şuan bi sorun yok demişti doktor rahim ağzı4.3dü zaten 12.haftadan sonra bakıcaz dedi sevindim bugün öğlen çok az bi kanamam oldu acile gittik nöbetçi doktor baktı kese etrafında kanama alanları var düşük tehliken yüksek dedi hemen pruloton yaptırdı şuan kanamam yok ama kasık ve bel ağrım var çok morelim bozuldu şimdiden sorunlar başladı hiç umudum kalmadı artık doktor dün hiç böyle bişey söylemediği için güvenimde sarsıldı izmirde doktor tavsiyesi olan varmı öğlenden beri ağlıyorum
Canım kesinlikle serkan güçlü veya fuat akercan. Karşıyaka tarafına yakınsanda namık demir

Bence bi iki ay bekle rahim toplansin sonra git anlat durumunu gerekli testleri yaparlar xnm gecmis olsun
Zaten suan 1 ay gitmek üzere 2 ay daha korunmayi düşünüyoruz ama annemde büyük bir ameliyat olacak suan aklım onda.
Sadece ne zaman adet olurum onu merak ettim.

Canım kesinlikle serkan güçlü veya fuat akercan. Karşıyaka tarafına yakınsanda namık demir

Açık söylemek gerekirse biz ilkinde hep özele gittik ve maddi olarak çok fazla aştık kendimizi bu söylediğin doktorlarında hepsi özel bildiğim kadarıyla ben en azından sskyla anlaşması olan bi yer olsun istiyorum ilkinde bi gece hastanede yattığım için 450-500lira para veriyodum cüneyt eftal taner diye bi prof varmış perinatolog tepecikte de hocaymış sanırım duyanınız varmı şuan da da egepolde bülent turgutaya gidiyorum çok ilgili tecrübeli bi doktor ama bana normal hamileymişim gibi bakıyo

Açık söylemek gerekirse biz ilkinde hep özele gittik ve maddi olarak çok fazla aştık kendimizi bu söylediğin doktorlarında hepsi özel bildiğim kadarıyla ben en azından sskyla anlaşması olan bi yer olsun istiyorum ilkinde bi gece hastanede yattığım için 450-500lira para veriyodum cüneyt eftal taner diye bi prof varmış perinatolog tepecikte de hocaymış sanırım duyanınız varmı şuan da da egepolde bülent turgutaya gidiyorum çok ilgili tecrübeli bi doktor ama bana normal hamileymişim gibi bakıyo
Canım tepecikteki cüneyt beyide aşırı övüyorlar evet sadece cok kalabalıkmış önceden sıra flan alınıyormuş. Ben hepsini araştırdım çevremdede doktor cok onlarda bu saydıklarımı söylemişti. Ama ben doğum yaptıgımda buca kadın doğumdaki şinasi bey ve zehra hemşire bana cüneyt beye git o çok iyi demişti

Bu arada egepolde bülent bey ve gökalp beyde çok iyi doktorlarmış onlar sayesindede bebeklerini kucağına alan var ama dediğin gibi onlar riskli gbeelikten ziyade nlrmal gebeliğe yönelik sanırım

Zaten suan 1 ay gitmek üzere 2 ay daha korunmayi düşünüyoruz ama annemde büyük bir ameliyat olacak suan aklım onda.
Sadece ne zaman adet olurum onu merak ettim.
Stres yaparsan olamazsin arven cok uzuldugunden adeti gecikti mesela bol bol insirah oku ferahlatir genisletir seni
Annenede gecmis olsun sifa versin yaradan ins :)

Benim ilk evlendiğim sene bazı sorunlarım oldu onun için kontrolünde olduğum bi onkolog prof var prof yusuf yıldırım bana kalırsa izmirdeki en iyi doktor ve bi o kadar da iyi bi insan kendisi 10senedir doğumları bırakmış sadece kanser ve o tarz hastalıklara bakıyo 6ayda bir kontrole gidiyorum yanına gidip sohbet ettiğim zamanlar bile oldu dünya iyisi bi insandır hamile olduğum gün kalkıp özel yerine gittim ve açıkca dediki doktorlarında yapabilceği tedavi seçenekleri birbirinden farklı değil senin sorunun belli rahim ağzı yetmezliği verilcek ilaçlar yapılcak işlemler belli dedi aslında doğru da geçen sefer hep alsancakta özele gittim en iyisi olsun dedim ama sonuç değişmedi nasipten ötesi olmuyo şuanda fitiller ilaçlar 12.hafta serklaj ondan sonrası takdir ilahi

Bu arada egepolde bülent bey ve gökalp beyde çok iyi doktorlarmış onlar sayesindede bebeklerini kucağına alan var ama dediğin gibi onlar riskli gbeelikten ziyade nlrmal gebeliğe yönelik sanırım

Cüneyt hoca için dün aradım 15ocağa randevü verdiler bi ona da gidicem çok iyiymiş diye duydum evet bülent hocada çok ilgili gittiğim gün yaklaşık 35dk kaldım yanında herşeyi dinliyo dünde hastaneye gittiğimi durumumu msj attım 15dk sonra hemen cvp yazdı benim eltim gitmişti bülent beye hunileşme vardı çok sorunluydu ve çok memnun kaldı kafam çok karışık çokta doktor değiştirmemek lazım sanırım

Benim ilk evlendiğim sene bazı sorunlarım oldu onun için kontrolünde olduğum bi onkolog prof var prof yusuf yıldırım bana kalırsa izmirdeki en iyi doktor ve bi o kadar da iyi bi insan kendisi 10senedir doğumları bırakmış sadece kanser ve o tarz hastalıklara bakıyo 6ayda bir kontrole gidiyorum yanına gidip sohbet ettiğim zamanlar bile oldu dünya iyisi bi insandır hamile olduğum gün kalkıp özel yerine gittim ve açıkca dediki doktorlarında yapabilceği tedavi seçenekleri birbirinden farklı değil senin sorunun belli rahim ağzı yetmezliği verilcek ilaçlar yapılcak işlemler belli dedi aslında doğru da geçen sefer hep alsancakta özele gittim en iyisi olsun dedim ama sonuç değişmedi nasipten ötesi olmuyo şuanda fitiller ilaçlar 12.hafta serklaj ondan sonrası takdir ilahi
Aynen canım ilaçlar belli dikiş belli sadece dikişi gerçekten iyi atan bir doktor çok önemli yanlız

Cüneyt hoca için dün aradım 15ocağa randevü verdiler bi ona da gidicem çok iyiymiş diye duydum evet bülent hocada çok ilgili gittiğim gün yaklaşık 35dk kaldım yanında herşeyi dinliyo dünde hastaneye gittiğimi durumumu msj attım 15dk sonra hemen cvp yazdı benim eltim gitmişti bülent beye hunileşme vardı çok sorunluydu ve çok memnun kaldı kafam çok karışık çokta doktor değiştirmemek lazım sanırım
Evet rabbim doğru doktorla tedavine devam ettirmeni hayırlı kapılar açmanı nasip etsin iyi bir doktor kadar vicdanlı doktorda çok önemli. Hakkında hayırlısı olsun

A Arvenbebegim tatlim sen nasilsin nasil gidiyor biraz daha iyisin ins Balkes15 Balkes15 tatlim senide merak ediyorum birde gamze ne yapti onuda cok merak ediyorum en son 13 14 haftalikti ben 13 haftalik oldum oda 18 19 olmustur simdi
Ben iyi değilim ama dayanıyorum çabalıyorum sürekli okuyorum dua ediyorum. Regl hala olamadım bi 10 gün daha olmazsam gidicem ilaç versin bana çünkü refl olmamam benim tedavimi geciktiriyor. Ve hala her gece bebek düşürmeye devam ediyorum rüyalarımda ıyumaktan nefret ediyorum. Sen nasıl oldun 10 gün kaldı dikişe raabbbim yardımcın olsun. Gamze 18 haftasında iyi gidiyor şuanlık bir sıkıntısı yok şükür internetten uzak durmaya çalışıyor kafasına takmamak için. Bizler kuruyoruz en küçük şeyleei strws yapıyor oda ama daha bir saat önce sordu seni naptı diye dikişi.

Ben iyi değilim ama dayanıyorum çabalıyorum sürekli okuyorum dua ediyorum. Regl hala olamadım bi 10 gün daha olmazsam gidicem ilaç versin bana çünkü refl olmamam benim tedavimi geciktiriyor. Ve hala her gece bebek düşürmeye devam ediyorum rüyalarımda ıyumaktan nefret ediyorum. Sen nasıl oldun 10 gün kaldı dikişe raabbbim yardımcın olsun. Gamze 18 haftasında iyi gidiyor şuanlık bir sıkıntısı yok şükür internetten uzak durmaya çalışıyor kafasına takmamak için. Bizler kuruyoruz en küçük şeyleei strws yapıyor oda ama daha bir saat önce sordu seni naptı diye dikişi.

Amin hepimiz için hayırlısı olsun seninde başınsağolsun bende şimdi eşimden laf işittim olumsuz şeyler okuma stres yapıyosun dedi sanırım haklı internetten uzak durmak gerekiyo birazda bundan sonra bol bol dua edicem hepimiz için inşallah bi gün bebeklerimiz olur onlar için bi sayfa açar onları konuşuruz kimbilir aynı şehirde olanlarımız buluşur çocuklarımız arkadaş olur belkide inşallah bi gün 30lu haftaları görürsem sizlerle de paylaşırım ve sizlerinde güzel haberlerinizi okurum hepiniz allaha emanet olun

X