Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Benim bundan onceki hamileligimde 23 haftalikken acil atilmisti 28 haftaya kadar dayanmisti ama ben bazi bilincsizliklerim yuzunden kaybttm kasilma ve enfeksiyonun alasini yasamisim ne kasilmaya hap verdiler nede enfeksiyn icin bi bilgi ve tamamn yatmam gerekirken ben gun icinde sirtimi dayayarak oturdum hep suyun oneminide bilmiydum o halde 28 e goturmustm ama bebegim 1230 klo olmasina ragmen yasamadi doktra gttgimde nisanim geldi dogum oldu .sen bilincli bi sekilde yatarsan snuna kdar gturursun ins

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

sanada gecmis olsun canim ins bi sorun olmaz sende acilma varmiydi rahim agzinda su kesesi filan sarkmismiydi

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Son düzenleme:
sanada gecmis olsun canim ins bi sorun olmaz sende acilma varmiydi rahim agzinda su kesesi filan sarkmismiydi

Evt 2 cm acilma vardi ben serklaj olduktn snra hemn enfksyn kaptm heralde afedersn akintim avcumu doldurur derecydi ben bunu nrmal sniydum kokusz die sen de dkkt et akintini fazlalasirsa dktra syle vede hic kalkma bnyo yu bile tavsiyem 2 haftada bir yap cunku acilman oldugu icn ayakta kalmamaya calis

Evt 2 cm acilma vardi ben serklaj olduktn snra hemn enfksyn kaptm heralde afedersn akintim avcumu doldurur derecydi ben bunu nrmal sniydum kokusz die sen de dkkt et akintini fazlalasirsa dktra syle vede hic kalkma bnyo yu bile tavsiyem 2 haftada bir yap cunku acilman oldugu icn ayakta kalmamaya calis

sagol canım doktor antibiyotik filan vermemismiydi

sagol canım doktor antibiyotik filan vermemismiydi

Verdi ama duzenli bi tedavi gremedim .Allahım a bin şükür simdi yne hamileyim 12 haftadn beri yatiyorm simdi senden 1 hfta gerideym 16 hftmdaym rabbim hayrlsyla gnumuzde dogm nasip etsin herkse

Verdi ama duzenli bi tedavi gremedim .Allahım a bin şükür simdi yne hamileyim 12 haftadn beri yatiyorm simdi senden 1 hfta gerideym 16 hftmdaym rabbim hayrlsyla gnumuzde dogm nasip etsin herkse

ins canım bu bebisde de serklaj yapildimi

kizlar baslik actim ama bakan olmadi 17 haftalik hamileyim 1cm acilma olmus dktr yarin serklaj yapacagiz dedi hunilesmede varmis bundan once 18 haftalik kaybim vardi acilma oldukdan sonra yapilan serklaj ise yaramiyo diye duydum tecrunelerinizi benimle paylasin lutfen

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Öncelikle geçmiş olsun.benimde 19. Haftada hunileşme nedeniyle serklaj yapıldı.henüz erken farkedilmiş,tecrübeli bi doktor sayesinde inşallah dikişin sorunsuz geçer.ben dikişte sorun yaşamadım.nidilat+progestan+proluton depot iğne kullanıyorum.bundan sonra zor bi süreç seni bekliyor,devamlı istirahat ve bol su iç.umarım sağlıklı yavrularımıza kavuşmak nasip olur.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kizlar baslik actim ama bakan olmadi 17 haftalik hamileyim 1cm acilma olmus dktr yarin serklaj yapacagiz dedi hunilesmede varmis bundan once 18 haftalik kaybim vardi acilma oldukdan sonra yapilan serklaj ise yaramiyo diye duydum tecrunelerinizi benimle paylasin lutfen

Canım gecmıs olsun ben 2 cm acılma ile 18.hafta acil serklaj oldum. Su an 23.haftadayım yatıyorum sürekli. Serklajdan korkma aynı gun cıktım hasteden. Sonrasında dikkat etmemiz hep yatmamız gerek. Allaha emanet dua edelim

Canım gecmıs olsun ben 2 cm acılma ile 18.hafta acil serklaj oldum. Su an 23.haftadayım yatıyorum sürekli. Serklajdan korkma aynı gun cıktım hasteden. Sonrasında dikkat etmemiz hep yatmamız gerek. Allaha emanet dua edelim

canim ins bebeklerimizi sag salim aliriz kucagimiza biz 12 ve 14 haftalarda ozellikle doktora soyledik ray olabilirmi diye ozaman 4 cm idi bisey yoktu bugun 1 cm acilma olmus sabah 9 da serklaj yapilacak

canim ins bebeklerimizi sag salim aliriz kucagimiza biz 12 ve 14 haftalarda ozellikle doktora soyledik ray olabilirmi diye ozaman 4 cm idi bisey yoktu bugun 1 cm acilma olmus sabah 9 da serklaj yapilacak

Canım benimde o haftalarda bişey yoktu rutin kontrole gittiğimde birden cıktı ortaya. Bu mubarek gunlerın hurmetıne Rabbum yardımcın olsun,yarın ıyı hıssedersen kendını yaz buraya,dua edecegım sana

Canım benimde o haftalarda bişey yoktu rutin kontrole gittiğimde birden cıktı ortaya. Bu mubarek gunlerın hurmetıne Rabbum yardımcın olsun,yarın ıyı hıssedersen kendını yaz buraya,dua edecegım sana

allah razı olsun senden gozume uyku girmedi bu gece ins hayirli haberle donerim

kızlar saat 9 da serklajim yapildi saat 10 gibi kendime geldim su an bi sikintim yok nidilat ve agri kesici verdiler doktorum ayağa kalkma dedi

kızlar saat 9 da serklajim yapildi saat 10 gibi kendime geldim su an bi sikintim yok nidilat ve agri kesici verdiler doktorum ayağa kalkma dedi

Hadi bakalım dikişin sımsıkı tutsun 40. haftaya kadar.. Sormak istediğin bişey olursa buraya yazarsan arkadaşlar yanıtlarlar ve de bende.

Son düzenleme:

Geçmiş olsun 40 haftayı göresin inşallah. Ne ilaçları kullan dedi dr? Eskiden bir liste vardı artık malesef yok. Kimdi dr n hangi şehir? Fikir olur yeni gelen arkadaşlara?

bugun dr 2 cm acilma var dedi ciger icin igne vurulacak hastanede yatmam lazim ne Kadar belli degil :KK43:(( sizce bebege bisey olurmu dogum yaparmiyim ??? bide dua edin lutfennn :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Öncelikle endişelenme. Ben de yaşadığımı anlatayım. 10 yıl önce oğlumda 29 artı 4 te 4 cm açılmayla zeynep kamilde yattım 11 gün. sonra evde 35 e dek hep yattım.o zaman bana da ciğer geliştirici yapmışlardı.38 de doğdu. riskli dönem bitene dek yat canım...

Doktorun cok dogru demis arkadasim, ben bu hataya dustum 2 ay sonra tekrar hamile kaldim rahim toparlanamamis assagida tutundu bebek hep yatmak zorunda kaldim.Bizim durumumuzda tabiki belli donem istirahat gerekiyor ama ne biliyim zor geldi bunalimlara girdim isten yeni cikmisim kafa dagitmaya ihtiyacim var drumda artik assagi inmez normal hayata donebilirsin diyince hafiften ayaklandim ve kaybetyim bebegimi 2. Kez yikildim !!!!!
Su an 8 ay gecti uzerinden ozel saglik sigortasi yaptirdim onumuzdeki ay doluyo bekleme suresi
Ben naaptim bu donemde kafami dagittim spora diyete basladim 20 kilo verdim, bos konusan cahil kirici insanlardan uzak durdum beni yeniden uzmelerine firsat vermedim, bebek fikrini cikardim kafamdan agustosa kadar beklemek zorundayım sonucta.haziran basinda araştırma testlerine basladim zeynep kamile gidiyorum sakin sakin yayarak yapiyorum testlerimi su an donup baktigimda iyiki bu arayi vermisim ruhen ve beynen hersey cok yolunda.

Demek önümüzdeki aya doluyor ne güzel hazırlıklar tamam neredeyse:)) Ovulasyon testi almanı öneririrm:))

Geçmiş olsun 40 haftayı göresin inşallah. Ne ilaçları kullan dedi dr? Eskiden bir liste vardı artık malesef yok. Kimdi dr n hangi şehir? Fikir olur yeni gelen arkadaşlara?

sagol canim uşak medical park op. dr emrah karakaya nidilat ve aksef verdi biraz once kontrole geldi bebek gitti gitiyormuş dedi hayirlisi artik bakalim

X