Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sibel ve Mulbery mutlu sona çok az kaldı.Yanlış hatırlamıyorsam yarın dikişleriniz alınacak ve açılma varsa doğum başlatılacak.Allah sıkıntısız hayırlı doğumlar nasip etsin.Kızlarınız ve ailelerinizle mutluluğunuz daim olsun.Allah'ım arkadaşlarıma ve bana da o güzel günleri göstersin.Hayırlı haberlerinizi bekliyorum.Habersiz bırakmayın:)

evet canım benimki yarın alınacak mulberynin cuma günü Allah sana ve diğer arkadaşlarada nasip etsin inşallah herbirimiz ayrı ayrı sıkıntılar çektik ama yavrularımızı kucağımıza alınca hepsi biticek inşallah allah hepinizden razı olsun hakkınızı helaledin

Son düzenleme:
evet canım benimki yarın alınacak mulberynin cuma günü Allah sana ve diğer arkadaşlarada nasip etsin inşallah herbirimiz ayrı ayrı sıkıntılar çektik ama yavrularımızı kucağımıza alınca hepsi biticek inşallah allah hepinizden razı olsun hakkınızı helaledin

sibel yarın dikiş alınınca yaz haber bekliyorum senden...

Gelelim Allianza onda hamilelik karşılaması için yaptırdıktan sonra 5 kez adet olmak gerekir Buda net olması için 6 ay dır ..bu süre geçtikten sonra yatarak doğumlu yada ayakta ve yatarak doğumlu yaptırabilirsiniz bu seçeneklerin aynısı yapıkredi Sigorta'da var diyelim herşeyi karşılayan yaptırdınız bu sigortayla 6 ay geçtikten sonra doktor hamilelik takibi Serklaj doğum yapabilirsiniz doğum ve Serklaj sınırsız ne tutarsa karşılar ama seçtiğiniz Dr Prof doçent vs ise ve o doktorla Sigorta'nın anlaşması yoksa sigorta doğum yada Serklaj yaptığınız hastanenin uzman Dr ücreti neyse onu karşılar Prof yada doçent farkını cebinizden ödersiniz diyelim ki ben HAMİLEYİM ve Arda bey e gidiyorum sigortam hastane ücretini öder doktor için memorial 'ın uzman Dr ücreti doğum için Neyse onu öder oda diyelimki 2500 TL Arda Bey doğum için Doktorluk ücreti 5000 TL alıyorsa 2500 TL farkı cebinizden ödersiniz ama bu Prof yada doçentin Allianz la anlaşması varsa fark ödenmez ama bebek bakım ve bazı kullanılan malzemeler ekstra olabilir ve ona fark ödemesi yapabilirsiniz Allianz yatarak doğum için yaşa göre değişiklik gösterir 1500 2600 TL gibi tutar ayakta limiti isterseniz bu rakamlar 4000 5000 civarı tutar ..

Allianz ve yapıkredi için ayakta limitiniz var ve doğum da dahilse Dr muayene ücretiniz de karşılanır ama Sigorta'nın orda da farklı limitleri vardır genelde bu rakam 180 TL civarıdır Dr gittiğinizde bunun %20 sini siz %80 nini sağlık sigortası öder doktor için çalıştığı özel hastaneye giderseniz Dr ücreti için 300 TL olsa bile sağlık sigortası ile gittiğiniz de bu rakama %50 den fazla indirim yapılır ve siz bu indirilmiş tutarın %20 sinı ödersiniz gerisini sağlık sigortanız doktorların özeline gittiğinizde genelde bu kadar indirim yapılmaz yapanda var yapmayanda o nedenle özel hastaneye değil muayenehanesine giderseniz sigorta size bu 180 civarı olan limiti uygular eğer Dr 300 TL ise sigorta size 180 TL nin %80 ninı öder siz aradaki yüzde 20 artı 180 TL nın üstündeki rakamı cebinizden ödersiniz tabi bunlar genel olarak böyle Sigorta'nın özelliğine göre değişebilir ayrıca özel sağlık sigortaları için verdiğim genel rakamlar istanbul için olan fiyatlar istanbul dışı olduğu zaman bu sigorta fiyatları ucuzluyor ...Ve son olarak sigortası yokken hamile kalan arkadaşlar bu sigortalardan herhangi birinin yatarak olanını doğum limiti olmadan yaptırsalar bile bu bahsettiğim tüm indirimler hastanede geçer yani kişi hamile kaldı sigortası yok sonra kendine sadece yatarak bir sağlık sigortası yaptırdı ki Buda yaşa göre 500/750 civarı tutar özel hastanede geçerli olan tüm indirimlerden faydalanır ..300 TL değil 130-150 TL gibi ücret öder doğum için de yaptıracağı diğer tüm nst vs işlemler için indirimlerden yararlanır ...

Sibelduru
Şimdiden çok geçmiş olsun burda tubaoz arkadaşımız vardı dikiş alınır alınmaz doğumu başlamıştı bazı arkadaşlarımızın ise dikiş alınmış 40 haftayı geçmişlerdi :) seninde hakkında hayırlısı neyse öyle olsun inşallah

Kizlar gunaydin...
Dun cok berbat bi gun gecirdim aglama krizine girdim.resmen kendimi durduramiyordum neyse tabi 5 dk da bir kasilmalarim olmaya basladi hemen 112 ile hacettepeye gittim ordada yer yok geri lokman hekime geldim kasilmalarim gecti sukur ...
Simdi kafamda ben acil bi dogum olsa ne yapacagim kuvezi iyi bi ora var dr bu gun arayip konusacagim insallah hacettepeye yatarim yoksa acil bi seyde rezil olurum yollarda en iyisi doguma kadar hacettepeye yatiyim...

canım şu an iyisin şükür bence çok ciddi sıkıntın yoksa evinde dur bence.
bence de son kontrol sonrası dr ni değişebilirsin ama bence bunu bildir onca ay gittin merak etmesin seni:))
sonraki gebeliklerinde belki yine ona gitmen gerekir.
bir de sor bakalım sezaryen olursa serklaj kalsa diye...

bravo chnbcim,7 kilo vermek kolay değil.bu arada sigorta bilgileri için teşekkürler.

rica ederim regrete tüm açıklamayı yapmış. şu durumda en mantıklı beklemeyeceksen hamile kalınca indirimden yararlanmak için yaptırmak...

Kızlar benim sağ tarafımda bir tane yumurta olmuştu 1 tane ama iyi gelişmişti çatlatma iğnesi yaptığımda 21mm olmuştu.Dün aşılma yapıldı bugün sağ tarafımda kasığımda ince ince ağrım oluyor hafif sızı tarzında acaba diyorum kızlar acaba artık her şeyi hamileliğe yorarım ben neyse neyse bu sefer kaptırmıycam kendimi sonuçta tüp bebekten daha zor bir ihtimal gerçi Allah bilir ne olacağınıya belkide belkide olmuştur..Bebiş isteyen bütün arkadaşlarım Allah yüzümüze gülsün artık nur topu gibi sağlıklı bebişler bizimde göbişimizi doldursun vakti zamanında bebişlerimiz olsuuuun Amin.

Amin canımmm inşallah tutunuyordur kuzucuk...

hayırlı haberlerle gel canım...

ben çok hastayım grip oldum atlatamadım şükür Arda daha iyi antibiyotik başladım...:KK43:(

hidenisko regrete chnb çok teşekkür ederim hepinize bu gece sabah olurmu bilmem artık allah hakkımızda hayırlısını versin

Maşallah BarekAllah bu günlerine.
Rabbim sağlıkla yavrunu kucağına Almayı nasip etsin.
Allah bi avazda doğum yapmayı nasip eylesin :KK54::KK16:

özel hastaneye değil muayenehanesine giderseniz sigorta size bu 180 civarı olan limiti uygular eğer Dr 300 TL ise sigorta size 180 TL nin %80 ninı öder siz aradaki yüzde 20 artı 180 TL nın üstündeki rakamı cebinizden ödersiniz tabi bunlar genel olarak böyle Sigorta'nın özelliğine göre değişebilir ayrıca özel sağlık sigortaları için verdiğim genel rakamlar...

Regrete canım ufak bir yanlışlık var sanırım..Allianz da özel muayeneye gidersen %60 ını karşılıyor...Yani 300 tl muayene ücreti diyelim..Bunun 180 tl si sigortaya ait..geri kalan kısmı bize..

Birde arkadaşım..Bir şey sorayım..Aynı zamanda metalede sorum..
Şimdi biliyorsun ben Allianz yatarak+ayaktan yaptırdım..ve sigortanın ilk yılındayız..Ve hamile kaldım..Muhtemelen serklajımda bu ilk yıla denk gelecek..Bize 2.yılda çok sürprim uygularlarmı?Birde ben serklaj olacağımı kesin olarak biliyordum..Ama sigortanın bundan haberi yok.Doktorun sigorta kağıdına ne yazması lazım..Olayların aniden geliştiği gibi yazması gerekmezmi..Yoksa ikinci hamileliğimde serklaj kapsam dışı kalır değilmi?
Metalcim sen iki kere doğum yaptın..Senin ilkinde serklajın yoktu diye hatırlıyorum gerçi..Ne yazdı arda bey sigorta kağıdına?

özel hastaneye değil muayenehanesine giderseniz sigorta size bu 180 civarı olan limiti uygular eğer Dr 300 TL ise sigorta size 180 TL nin %80 ninı öder siz aradaki yüzde 20 artı 180 TL nın üstündeki rakamı cebinizden ödersiniz tabi bunlar genel olarak böyle Sigorta'nın özelliğine göre değişebilir ayrıca özel sağlık sigortaları için verdiğim genel rakamlar...

Regrete canım ufak bir yanlışlık var sanırım..Allianz da özel muayeneye gidersen %60 ını karşılıyor...Yani 300 tl muayene ücreti diyelim..Bunun 180 tl si sigortaya ait..geri kalan kısmı bize..

Şimdi biliyorsun ben Allianz yatarak+ayaktan yaptırdım..ve sigortanın ilk yılındayız..Ve hamile kaldım..Muhtemelen serklajımda bu ilk yıla denk gelecek..Bize 2.yılda çok sürprim uygularlarmı?Birde ben serklaj olacağımı kesin olarak biliyordum..Ama sigortanın bundan haberi yok.Doktorun sigorta kağıdına ne yazması lazım..Olayların aniden geliştiği gibi yazması gerekmezmi..Yoksa ikinci hamileliğimde serklaj kapsam dışı kalır değilmi?
Metalcim sen iki kere doğum yaptın..Senin ilkinde serklajın yoktu diye hatırlıyorum gerçi..Ne yazdı arda bey sigorta kağıdına?
Benim sigortam allianz ilksene 1200 ödedik poliçem yenilenmeden serklaj oldum poliçe yenilenirken 2200 tl gibi bı rakam çıktı bu kadar artacgni tahmin etmiyordum ayrıca neden seklajli oldun diye sormadılar bunun icin doktorumuzda ozel bisey yapmadı sonuçta yatarak tedavileri karşılıyor

Eylul gulu cnm bende sonbi kontrolume gidicem o zamanda tam 32 oluyorum sonrada bakalim ne gosterecek zaman ozgur bey iyi ama her gidise ucret istiyor belimiz bukuldu artik borc borc borc kizima feda olsun calisir hamur acarim yine oderim...
Abmaya koruyu demiyorum cnm ankara universitesini diyorum koru bize cok yakin deren klinik bize cok uzak size yakin yenimahalledeydin demi ...
Kizlar taburcu oluyorum su kiz beni deli divane yapti doguncada beni boyle yapmaz insallah..
Umudum findigim:)))))
Evet cnm 30 hafta oldum darisi 32-34-36-38 olsun ..
Sizlerede olsun bende o gunleri goriyim chnb metal yaziyorlardi ya bebek kucagimda yaziyorum diye bi gun bende o yazarim insallah
:)))
Sizin yazdiginiz gunleride gorurum insallah ...
Bide teyze var izmirde guzelbahcede
Eger izmire gelirsem seni gormek isterim:KK66:

Ayyy canim ya valla cok sevindim allah 38 leride gostersin o dogsunda teyzesi yer onu bizde insallah o gunleri goruruz canim valla gelirsen izmire gorusuruz canim bebiside severiz bak allah muvafatini verdi okadar acidan sonra sukur kucagindada gorelim insallah canim:))

Kızlar benim sağ tarafımda bir tane yumurta olmuştu 1 tane ama iyi gelişmişti çatlatma iğnesi yaptığımda 21mm olmuştu.Dün aşılma yapıldı bugün sağ tarafımda kasığımda ince ince ağrım oluyor hafif sızı tarzında acaba diyorum kızlar acaba artık her şeyi hamileliğe yorarım ben neyse neyse bu sefer kaptırmıycam kendimi sonuçta tüp bebekten daha zor bir ihtimal gerçi Allah bilir ne olacağınıya belkide belkide olmuştur..Bebiş isteyen bütün arkadaşlarım Allah yüzümüze gülsün artık nur topu gibi sağlıklı bebişler bizimde göbişimizi doldursun vakti zamanında bebişlerimiz olsuuuun Amin.

Canim insallah busefer olur bak ben gecen hamileligimde adetime bir hafta kala ogrendim herkeste belirti farklidir ama vucut isisi yukseliyor biraz bence boyle ensemden kulaklarima yayilan bir ates sicaklik gibi oluyor bende ilk belirti bu oluyor dikkat et canim bakalim:KK66:

Canım benim ikisindende serklaJ vardı. Bende ik doğumumda 1,5 senelik siğortalıdım ve sonraki sene sür prim uygulandı.
Fakat benim 60 gün hastanede yatmam sebebiyle yani sadece serklaJ oldun diye uygulamazlar gibi geliyor

Arkadaşlar daha önce de burda doğum karşılayan sağlık sigortaları halkında yazılar yazdım ama bir kaçgündür konu geçiyor ben bu konuyu çok iyi biliyorum kafanıza bir şey takılırsa özelden yada burdan mes atarsanız elimden geldiğince yardımcı olurum burda adı geçen 2 sigorta hakkında yapıkredi ve Allianz hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum Allianz da bekleme süresi 6 Ay yapıkredi Sigorta'da 1 yıl diyelimki bir kişi yapı kredi sig yaptırdı sigortasına doğum limiti koydurdu ve yaptırdığı ay hamile kaldı sigorta o yıl doğum olacağı için karşılamaz ancak kişi sigorta yaptırdı Sigorta'nın da minimum da olsa doğum limiti var aradan 3 ay geçti ve hamile kaldı ve diyelimki 7 yada 8 aylıkken doğum yaptı yine karşılamaz yani sonuç olarak yapıkrediden sigorta yaptıran bir kişi 1 yıl geçmeden doğum yaparsa o limiti kullanamaz mutlaka birinci yıl bitmiş ve 2. Yıl yenilemesinin de yapılması gerekir ve ilk yıl doğum ile ilgilî limiti kullanamayağı halde mutlaka en düşük de olsa doğum limiti olmalı ..Sigortası olsa bile doğum limiti yoksa 2. Yıl doğumu eklese bile bekleme süresi tekrar devreye girer ve o limiti kullanamaz ..Ayrıca hamileliği riskli olup süreli hastanede yatma durumu olan kişiler yapıkredi sig yaptırırsa 1 yıl beklemeden hamile kalırsa Serklaj ve yatış kullanamaz 2. Yıl yenileme gelecek sekilde ayarlanırsa dikiş yatış doğum karşılar ama doğum limitleri en fazla 7500 TL ile sınırlı istanbul da memorial Amerikan Acıbadem gibi hastaner için ucu ucuna yeter ama 7500 TL doğum limiti almak için nerdeyse 7500 TL ücret ödenir kişi hamileliğin de sık sık hastanede yatar ve Serklaj da olursa bu limit yetmez devam edeceğim ...:))

İyi oldu sigortaciyi buldum:))hemen sorularimi sorayim simdi ben 7 subatta yapikrediden sigorta yaptirdim bana 7 mayis ve sonrasi hamile kalirsam dogumu karsilayacagini soyledi tabi tam vaktinde dogarsa ama serklaji ve diger giderleri karsilamaz dedi dogrumudur 3 ay bekleme suresi dedi sene devir edecegi icin dogumunu karsilariz dedi:)

X