Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Hic kotu seyler dusunme benim 26. Haftada fark edildi ve nerdeyse doguracakmisim 7 mm kalmis dogmasina serklaj oldum hemen suan 32 olduk. Hep yatiyorum . Wc haric oturmak yurumek yasak. Sabirli ol sakin stres yapma inan tetikliyor. Hep iyi dusun. Eminim saglikla kucagina alacaksin. Bende cok karamsardim ama 5 hafta gecti bile. Seninde gececek bugunlerin. Allah hepimize guc versin :)

Bende hep yatıyorum wc yimde yatakta yapıyordum,bugün ne olduysa yapamadım bitürlü, gözlerimden yaş geldi çıkarayım diye. :KK50::KK50:

Hic kotu seyler dusunme benim 26. Haftada fark edildi ve nerdeyse doguracakmisim 7 mm kalmis dogmasina serklaj oldum hemen suan 32 olduk. Hep yatiyorum . Wc haric oturmak yurumek yasak. Sabirli ol sakin stres yapma inan tetikliyor. Hep iyi dusun. Eminim saglikla kucagina alacaksin. Bende cok karamsardim ama 5 hafta gecti bile. Seninde gececek bugunlerin. Allah hepimize guc versin :)

Insallah amin canim.

Bende hep yatıyorum wc yimde yatakta yapıyordum,bugün ne olduysa yapamadım bitürlü, gözlerimden yaş geldi çıkarayım diye. :KK50::KK50:

Ben de hareketlilik ve ilaçlardan dolayı çok kabızlık çekiyorum.Halbuki duphalac da kullanıyorum ama Ikınmamam için bugün libalaks kullanmak durumunda kaldım.:- (

Yok yok anlatamadım , idrarımı yaparken ,okalar çok geliyorki ama yapamıyorum

Canım yatarak malesef tam boşaltılmıyor. Yakın bir zamanda idrar tahlili verdin mi ?olmadı eşin sterlin kap getirsin sabah ilk idrarı değil sonrakilerden birini yakın biryedeki labrıtuvar götürsün veya birçok aile hekimliğinde de yapılıyor.
Birde ben psikolojik olaraktta bazen yapamıyorum eşim sürgümü tutuyordu bazen beni yanlız bırakmasını rica ediyordum o zaman konsantre olup yapabiliyordum. O bekliyor diye yapamıyordum
iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Canım yatarak malesef tam boşaltılmıyor. Yakın bir zamanda idrar tahlili verdin mi canım olmadı eşin sterlin kap getirsin sabah ilk idrar südışındakini ver yani biryedeki labrıtuvar veya aile hekimliğine bi bakılsın canım.
Birde ben psikolojik olaraktta bazen yapamıyorum eşim sürgümü tutuyordu bazen beni yanlız bırakmasını rica ediyordum o zaman konsantre olup yapabiliyordum. O bekliyor diye yatamıyordum.

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Tahlil bu hafta yapıldı temiz çıktı, az önce eşim sürgün verdi çok az yaptım , ama sonra dayanamadım wc ye gitmek zorunda kaldım ,çıkmıyor sanki deli olacam. Benim kesemde delik sızıntı var napıcm böyle bilmiyorum

Son düzenleme:
Uzun ugraslardan sonra vagen kulturu yapti doktor ve escherichia coli cikti kulturde.netten arattim biraz vaginitlein yuzde 80 i bu baktetiyle oluyomus.tedavi efilmezse erken doguma nden oluyomus.dokyor zinnak 250 gunde 2 defa vedi ama cok korkuyorum.bu cuma gunu lutfdn vana ve bebegime dua edin arkadaslar.dualariniza cok ihtiyacimiz var.

bugün 39 bitti ve hala doğurmadım bu seferde bebek iyimi endişesi oldu Allah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder inşallah yatan herkese sabırlar diliyorum bakın bn 4 ay sürekli yattım şimdide beyefendi gelmek bilmiyo kimse umudunu kaybetmesin...

Uzun ugraslardan sonra vagen kulturu yapti doktor ve escherichia coli cikti kulturde.netten arattim biraz vaginitlein yuzde 80 i bu baktetiyle oluyomus.tedavi efilmezse erken doguma nden oluyomus.dokyor zinnak 250 gunde 2 defa vedi ama cok korkuyorum.bu cuma gunu lutfdn vana ve bebegime dua edin arkadaslar.dualariniza cok ihtiyacimiz var.

Cnm senin problem neydi biraz geçmişe baktı ama göremedim.

bugün 39 bitti ve hala doğurmadım bu seferde bebek iyimi endişesi oldu Allah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder inşallah yatan herkese sabırlar diliyorum bakın bn 4 ay sürekli yattım şimdide beyefendi gelmek bilmiyo kimse umudunu kaybetmesin...

Biz de 39 u görürüz inşallah ah o günler bir gelse korkudan hayal kuramıyorum.

Son düzenleme:

Darısı bize inşallah, senin sorunun neydi birde hepmi yattın ?

Son düzenleme:

Canım bebiş sevmiş yerini:emir_bebek:maşallah kuzuma:nazar:Sanırım daha açılman yok.Nidilatı bıraktıktan sonra kasılma falan yaşamadın mı?ben yarım saat unutsam karnım kubbe gibi kasılıyor.

Bize de nasip olur inşallah :) daha 20 yiz :)

Nexus4

Bizde bugün kontrole gittik ra uzunlugumuz hala 3.5 .. Bebeğim gayet saglikli . 20 haftaligiz umarim 30 a kadar daha sonra 40 a kadar gelebilir iz. Pruloton kullanmaya devam.

Nexus4

Mrb kızlar tam üç ay önce gece bianda suyum gldi 17 haftalık oğlumu çok erkn bırak gitti bni aradan üç ay geçti ama hala dün gibi acısı rahm ağzı yeterszliği olabilr dedi doktrlar ama bn bi saat önce dolaba uzandım snra suyum gldi onnla ilgisi olabilr i acaba ? :KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Mrb kızlar tam üç ay önce gece bianda suyum gldi 17 haftalık oğlumu çok erkn bırak gitti bni aradan üç ay geçti ama hala dün gibi acısı rahm ağzı yeterszliği olabilr dedi doktrlar ama bn bi saat önce dolaba uzandım snra suyum gldi onnla ilgisi olabilr i acaba ? :KK43:

Basin sağolsun cnm :KK43: kaybin için üzüldüm.. suyun gelmis bence rahim agzi yetersizligide bir ihtimal ama başka bi skntida olabilir :KK43: rabbim te vakitte kucagini doldursun.

Nexus4

:)) evet arda bey demişti pco ray ilişkisini. sanırım rahim yumuşuyormuş...

Merhaba chnb,

Ben de Ocak 2014'te 23 haftalık bebeğimi kaybettim maalesef. Dr'um rahim ağzı yetmezliği olabileceğini söyledi. Bu konu ile ilgili araştırma yaparken bu başlığı buldum ve baştan okumaya başladım. Çok güzel paylaşımlarınız olmuş. Okumak bana da umut veriyor. Size de kayıplarınız için başsağlığı ve şu an yanınızda olan yavrularınızla sağlık, mutluluk dolu bir ömür dilerim.

Size bir sorum olacak. Doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum. Sizin doktorunuzun Arda bey olduğunu öğrendim ve internette onunla ilgili çok iyi şeyler okudum. Ancak Ataşehir Memorial'ın SGK ile anlaşması yokmuş. Ben de öğretmenim. Sanırım sizin özel sağlık sigortanız var. Ben de özel sağlık sigortası yaptırmayı düşünüyorum. Ancak acenteler ya da internette verilen bilgiler bazen yanıltıcı olabiliyor. Sizden hem Arda bey hem de özel sağlık sigortanız hakkında (aylık ödemeleri, serklajı karşılayıp karşılamadığı vb.) bilgi almak istiyorum mümkünse.

Canım bence de rahim ağzı yetmezliği ya da idrar yolları enfeksiyonu olabilir.Bakteriler keseyi delebiliyor.Uzanmayla falan ilgisi olduğunu düşünmüyorum Yoksa millet neler neler yapıyor.Tarlada çalışan,traktörlerde giden kadınlar var.Kendini suçlama.İdrar kültürü,vajina kültürü yaptır.Rahim ağzı boyunu ölçtür.Ve bir süre ara var ki rahim kendini toplasın.Eğer rahim ağzı yetmezliği ise serklaj uygulamasıyla sorunsuz sonuna kadar gidiyor arkadaşlarımız

Canım bence de rahim ağzı yetmezliği ya da idrar yolları enfeksiyonu olabilir.Bakteriler keseyi delebiliyor.Uzanmayla falan ilgisi olduğunu düşünmüyorum Yoksa millet neler neler yapıyor.Tarlada çalışan,traktörlerde giden kadınlar var.Kendini suçlama.İdrar kültürü,vajina kültürü yaptır.Rahim ağzı boyunu ölçtür.Ve bir süre ara var ki rahim kendini toplasın.Eğer rahim ağzı yetmezliği ise serklaj uygulamasıyla sorunsuz sonuna kadar gidiyor arkadaşlarımız

:KK43: evet cnm haklısın ama işte napauım bahaneler üretmeye çalışıyorum kndimce bidakine uZanmam olmaz bişy diyorum ki bnde biliyorm aslnda :KK43: hayırlısı böyleymiş en kısa zamnda kültür göndericem cnm tşk edrim ilgin için

X