Evime geldiğimde mis gibi koku olması icin ne yapmalıyım ?

bende koku delisiyim her yerde air wıck in püskürtmelisi var yatak odamda salondada elektriklisi beyaz gül çok güzel kokuyor yumoşun sarısı çok güzel gardorobun içine sıkıyorum tavsiye ederim

perdelerini viking 'in beyaz olan çamaşır yumuşatıcısıyla yıka
tam bir ay koku evi sarıyo harika bişey

bende iki tane airwick bitane dıscover var ve yine airwick in fişe takılanı (bence en etklisi o ) bi tane glade oda spray bi tane glade air infusions ve kokulu mumlar var ama yinede istediğim gibi olmuyo kimi ağır kokuyo bayıyor kimi nin kokusu 5 dakika sürmüyor maaşı kokuya yatırıyoruz yani :roflol: birde kaloriferli olduğu için boğucu bir oluyo havalandırmaynca ..spray olarak yumoş çok güzel ve kalıcı elbiselere bile sıkıyorum parfüm gibi sırnaşık şey diğerleri hiç güzel değil bence bide airwick in fişe takılanı süper tek kusuru yanından geçerken kokuyu alabilmen :icecream:

valla bnm annem evi sık sık havalandırıyo bide yumoşun yumuşatıcısını suyla karıştırıp eve sıkıyo spreyle evde gayet güzel kokuyo yaniiiiiiişakkıdı

ben yumoşun tutku çiçeği isimli spreyini kullanıyodum. evim her zaman az önce temizlik yapmışım gibi kokuyordu. yani öyle parfüm kokusundan ziyade hijyen hijyen kokuyodu evim. temizlik yaptıktan sonra o kokuyu sıkmadığım zaman temizliğim yarım kalmış gibi hissediyodum.(resmen duygusal bağ kurmuşum spreyle :)) ama ne yazıkki o koku şimdi yok kaldırmışlar. yumoşun pembesi ve sarısı var onlarda çok ağır kokuyo bence. sanki ev kötü kokuyomuşda spreyle kapatmaya çalışıyomuşsun gibi.... üffff yaaaaaaaa geri istiyorum spreyimi. yumoşun müşteri hizmetlerini bile aradım.. ama maalesef yok yok yok...

bence air wick ler sadece para tuzağı eşim almiştı bir ara evde kalıcı bi koku kalmıyoki.ben naftalin kokusunu sevdiğim için naftalin kullanıyorum.birde ampullerinizi silince parfüm sıkarsanız yandığı zaman mis gibi kokuyor.

Airwick elektrikli parfümünü kullanıyorum.
Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda giderlerden kötü bir koku geliyor banyomdan. Çok sinir bozucu.
Ne yaptıysam sürekli bir güzel koku sağlayamadım.
En sonunda gideri kapadım , banyoma airwick sprey sıkıcı alet varya pille çalışan ondan koydum.
Salonuma da elektrikli airwick taktım.
Sonucunu görmeye başladım , evim güzel kokuyor artık.
Yalnız glade in küçük sprey sıkıcı şeyleri var biblo gibi , bugün bir takside gördüm , adam taksisine koymuş mis gibi kokuyordu içerisi. Ondan alıcam.

yumoşun mor olanı lavantalısı çok hoş tavsiye ederim cifin de yer silmek için lavantalı detarjanı var onla sil üstüne de yumoş sık ohh mis gibi cam açık olursa alt üst komşulara kadar gidiyo kokusu. yumoşun sarısı da güzel yumuşatıcısı gibi kokuyo

cifin bahsettiğim sıvı detarjanı bu hanımlar ismi oksi-jel
cifoksijeltcm9326812wl7.jpg

Ben kötü koku moleküllerini yok ettiği için elektrikli oust kullanıyorum. Sürekli 1. kademede fişe takılı bitince yenisi ile değiştiriyorum. Sürekli, kesintisiz temiz bir koku veriyor eve. Banyoya da Glade'in dekoratif sürekli koku yayan küçük mum gibi şeyleri var ya onlardan koyuyorum. Tavsiye ederimyerimseniben

Eşimin oda kokularına karşı biraz hassas. Hemen tıkanıyor.
Bende burdaki bir arkadaşın dediğini yaptım.
Yumuşatıcı sprey şişesine koydum üzerinede azıcık su.
Heryer mis.

yumuşatıcı sprey şişesine koyunca bi de su koyunca etrafa sıkıyoruz öyle mİ?? ölçüsü falan varmıCADIARZU

Kendimi bildim bileli güzel kokulara karşı özel bir hassasiyetim vardır..Bekarken parfümlere,güzel kokulu kremlere verdiğim parayla kimyasal bir tesis kurar kendi kokularımı kendim üretirim gibi geliyordu..Şimdi ise evimi temizlemek ve mis gibi kokmasını sağlamak için en başta elektrikli ve spreyli oda kokularına,yer sıvılarına,çamaşır yumuşatıcılarına,tütsülere,mumlara harcadığım meblağın haddi hesabı belli değil..
Benim gibi düşünen bayanların da sayısı az değilmiş..Gerçekten çok muhteşem bir sektörel faaliyet söz konusu..Toplanıp bir şirket falan mı kursak acaba..:teytey::teytey:

kimyasal arkadaslarim ,,, ozellikle cocuklara gozle gorulmesede derin tahribatlar yapiyor--- cocuklarimizi ,,gelecek nesillerimizin sagligini koruyalim kimyasal kokular kullanmayalim,,, gul suyu,,, lavanta yagi,,, dogal limon yagi vb. dogal kokulardan evimize koku yapabiliriz.
Bunlar yerine;

* Püskürtücülü bir şişede 500 ml sıcak su içine, yarım çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı limon suyu ve 2-3 damla arzu ettiğiniz bir bitkisel yağı ekleyerek karıştırın. Havayı tazelemek için ve kötü kokuları gidermek istediğiniz yerlerde havaya püskürterek kullanın.

* Bir kaşık sirke, karbonat, uçucu yağlar, doğal malzemelerden yapılmış tütsüler ya da potpuri (kokulu bitkiler, hoş kokulu kuru çiçek ve baharatlardan hazırlanmış karışımlar) hoş olmayan kokuları emer.

* Birçok bitki havadaki kirliliği emerek etkisiz hale getirir. Ne kadar çok bitki bulunursa etkileri o kadar artar. En etkili bitkiler arasında sarısabır, İngiliz sarmaşığı, incir ağacı, kasımpatı ve kurdele çiçeğini sayabiliriz.

Her odada zehirleniyorsun be canim.:1no2:

kesinlikle katılıyorum.
bende de aynı otomatik fısfıslı aletlerden var ama uzun zamandır kullanmıyorum.
hele hele o oda spreylerini koklayarak derin derin içe çekmek aşırı zararlıymış. bildiğin petrol ürünü işte. direk ciğerlere yerleşiyormuş. ben çok nadir tuvalete sıkıyorum. dr. Erkan Topuz'un dediği gibi bir iki fıs sıkıp kaçıyorum. :1rolleyes:

kesinlikle katılıyorum.
bende de aynı otomatik fısfıslı aletlerden var ama uzun zamandır kullanmıyorum.
hele hele o oda spreylerini koklayarak derin derin içe çekmek aşırı zararlıymış. bildiğin petrol ürünü işte. direk ciğerlere yerleşiyormuş. ben çok nadir tuvalete sıkıyorum. dr. Erkan Topuz'un dediği gibi bir iki fıs sıkıp kaçıyorum. :1rolleyes:

MONALISA Erkan topuz hoca bizi iyi tesir altina almis galiba,,adamcagizi herdinleyiste hayatimdan bir madde kullanimdan kesin cikiyor,,,yakinda daglarda gezintiye , tarlalarda cifcilige filan mi baslicam ne:dance:

MONALISA Erkan topuz hoca bizi iyi tesir altina almis galiba,,adamcagizi herdinleyiste hayatimdan bir madde kullanimdan kesin cikiyor,,,yakinda daglarda gezintiye , tarlalarda cifcilige filan mi baslicam ne:dance:

sırnaşık şey :) gercekten de öyle.
aman sakın çiftlçiliğe falan başlayım deme, kanser vakalarının büyük çoğunluğu çiftçilerden oluşuyor, ona göre. erkan topuz'un yalancısıyım walla :1rolleyes:
bir sürü tarım ilacı falan olucağı budur.

X