Maydonoz Suyu Yöntemiyle Zayıflayanlar

maydanoz zayıflatır mı?

• Ankete Katılan
    18
  • Anket Kapalı .
ben maydanozu ve soğanı kaynatıp içtim ama kilo vermek için değil de iltihap içindi ama kiloda verdirdiği gerçek artık su muydu yağ mıydı orasını bilmiyorum birde iştahı kesiyor.

Ben bu akşam başlayacağım. Kaynattim. Ilinmasini bekliyorum. Çok uzun süre devam edemem hiçbirşeye ama bakalım. Gobegim var sadece.5 kilo versem yetecek.

Düzenli olarak maydanoz suyu tüketilmesi vücuttaki yağların yakılarak zayıflattığı bilinmektedir. Sağlığımız açısından zengin besin değerleri bulunan ve toksin atıcı özellikleri ile cildimizede çok iyi geldiği hatta uzmanlar tarafındanda gençlik iksiri olduğu söylenmektedir. Maydanoz suyu karaciğer dostu olduğundan karaciğerde bulunan yağlanmanın artmasını engeller ve yağlanmadan kurtardığı bilinmektedir. Ayrıca fazla bilinmesede maydanoz doğal bir afrodizyaktır. İçerisinde bulundurduğu değerli minerallerden biride demir bulundurması demir eksikliğinin en aza indirilmesinde büyük rol oynamaktadır. Bayanlarımızda adet kanamalarını azaltması ve ağrılara iyi gelmesi ilave özelliklerindendir. Özellikle ameliyat sonrası vücudumuzdan narkoz vb. zararlı maddelerin hemen vücudumuzdan atılmasını sağlamaktadır. Yanı çok iyi bir idrar söktürücür. Diyet esnasında tüketilen maydanoz suyu çok etkili bir araçtır. Ancak ilk kullanıldığı zamanlarda vücuttan atılan su miktarı fazla olduğundan zayıflık hissi verebilir, ancak etkili olması için düzenli olarak tüketilmesi etkisinin 1 hafta sonra bellirli biçimde zayıflattığını göreceksiniz. Uyarı 15 günden fazla tüketilmesi önerilmektedir.

Maydanoz Suyu Hazırlanışı;

Pazardan aldığınız taze maydanozun bir kısmını sapları ile birlikte sararmış yaprak ve istenmeyen yapraklardan temizleyin. Cezve veya ufak tencere içerinde sapları ile birlikte atın 2 bardak su ilavesinin ardından kısık ateşte kaynatın ve 5 dakika demleyin. İster sıcak ister ılık olarak tüketebilirsiniz. İsterseniz limon ilave edebilirsiniz. Afiyet Olsun.

Ne kadar Tüketilmeli ?

Maydanoz suyu düzenli olarak tüketilmesi çok önemlidir. Her gün 1 bardak tüketilmesi gerekmektedir. Unutmayınız her şeyin fazlası zarar. Kilo vermek isteyenler için 15 günden sonra kür olarak yani limonlu olarak tüketilmesi ve bu süre bitiminde 10 ara verilmesi sağlığınız için çok önemli bir hususdur.

Zararları ve Yan Etkileri ;

Maydanoz Sağlımız için şifa kaynağıdır. Ancak diğer her besinde olduğu gibi yan etkileri’ de bulunmaktadır. Özellikle böbrek enfeksiyonları olanlar tüketmemeliler. Gebe kalmaya çalışan ve gebeler için önerilmez düşük riskini artırdığı uzmanlar tarafından söylenmektedir. Ülser veya gastriti olan hastalarımız için asla önerilmez.

Ben de bu küre basladim da kaynatmadan içiliyor diye okudum bence bir ise yaramiyor sabah sabah 1 maydonozu rondoladim 1 limon kattim içtim sanki maydonoz değil marul yesem ayni hesap olacak.

Kızlar bende icine nane limon maydonoz elma tarcin biberiye atiyorum tadi guzel oluyor sadexe maydonoz tadina gore cok ise yariyor

Selam kizlar,bugün maydonoz suyuna baslayali tam 9 gün oldu.. söyleyecegim seye sizde inanmayacaksiniz ama 9 gün icinde 96 kilodan 88e indim.. günde iki kez olmak üzere ac karnina sabah ve aksam ictim maydonoz suyunu.. 6 gün sonra 5 gün ara verip 15 günlük lahana suyuna baslamayi düsünüyorum.. ama inanin kendimde müthis bir hafiflik hissediyorum su anda,kilom her ne kadar az olmasada üzerimden attigim kilolardan dolayi baya hafifledim.. ama katedecegim yol cok uzun Allah yardimcim olsun..
Merhaba sonra tekrar o verdiğiniz kiloyu aldınız mı tavsiye eder misiniz bir de kaynattınız mı normal soğuk mu tükettiniz

X