Erkek İnfertilitesi Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım celalettin hoca ne dedi bu sonuçlar hakkında
yazmamışsın yada ben göremedim herhalde.

cnm hocayla sabah yazıştık öğlende konuştuk
sonuçlar için gayet iyi dedi
pregniye yine haftada 2 ADET 5000 lik devam
menegonada 75 +150 + 75 şekilde 2 ay kullanacağız ve istanbula gideceğiz
hoca sperm fısh testi yaptıralım dedi
ama bayram sonu sperm testide yaptıracağız hoca yaptırın ama iyi incelenen yer olması lazım dedi
öyle işte cnm 2 ay sonra yeniden istanbul yolculuğu var...

Son düzenleme:
tatlım zamanla bu aşamaya geliyorsun sanıyor musun önceden de böyleydim nerdeeeee :KK1:
yaşadıkları insana ders oluyor hep iyiyi düşünmeye çalışıyorum...
aklıma hiç olumsuz bişey getirmemeye çalışıyorum...
bak eşimin sağlık problemi çıkmıştı haziranda çok kötü oldum önce sonra toparlandım...
içime bi ferahlık çöktü sonunda güzel şeyler olacağına inandım...
o zorlukta bile sonunda güzel şeyler olacak mevlam neylerse güzel eyler dedim...
çok şükür arkasından hamile olduğumu öğrendim :KK16:
allahın izniyle sende geleceksin bugünlere ozaman sadece eşini ve bebişini düşün gerisi hikaye :KK34:

saol cnm evt hormonlar güzel
birde spermleri görebilsek keşke
bayram sonu test yaptıracağız cnm
inşlh o zaman müjdeyi veririm ..sizlere...

Sizdeki durum neydi
sizdemi celalettin hocanın tedavisindesiniz..
biz emre beye gidiyoruz canım...
ilk zaman ilk 2 teste çıkış yoktu.ama bunlar emre beyde değil başka bir merkezde yapıldı.sonra birden çıkış oldu .
hiçbirşey yapmadık oysaki.
halimize üzülüp kendimizi yiyorduk ki iyi bir ürologa gitmeye karar verdik. emre bey gittik o merkezde muayene tahililer yapıldı.
çıkış var dendi.
kontrol amaçlı gene yapıldı iki defa gene var çıktı ama kalitesiz malesef ve az.
varikoselde var çift taraflı ilerlemiş.
ama emre bey 2-3 ay daha beklememizi istedi.proxed plus ve klomen verdi.
eğer sonuç değişmez varikolsel ameliyatı...
yine bekleme ...
yine olmazsa tüp bebeği bekleyiş...
bakalım hep korkuyorum bir çıktı bir çıkmadı ya her sperm testi verdiğinde korkuyorum çok.
2-3 ay salmaya karar verdik maddi açıdan da sarsıldık azcık.

şimdi kendimize geldik daha bilinçliyiz maddi manevi ne beklediğini biliyoruz bu 2-3 ay buna hazırlanırız dedik.
ve ben hergün burdayım:KK1:

Canım aslında ben kayınvalidemi çok sever çok beğenirim. İdolümdür. Ama bu konularda çok kırgınım. Açık açık söylemek lazım belki ama oda bana göre değil. Söyledikten sonra yapılınca da bir kıymeti yok benim gözümde. Düşünsene biz normal bir tüp bebek denemesinde de değiliz ki. M.tese sonrası sperm çıkacakta kaliteli olacak bi de embriyo oluşacak 3. güne 5.güne kadar yaşayacak. Rahime konulacak 12 gün çok zor bekleyiş. Bari 12 gün kalsa diye düşündüm. Bide şöyle durum var bir erkek için en önemli organı ameliyat ediliyor kadın için bakarsan annelik duygusu. Çok hassas çok manevi duygular. Bence bir annenin evladının bu kötü günlerinde yanında olması gerekir. Hele birde mazereti yoksa. Gelmesin önemli değil diyorum ama içim acıyor. Belki de kayınvalidemi sevip değer verdiğim için daha da hassaslaşıyorumdur.
Sen de zor günler atlatmışsın. Tayininiz hayırlı olsun. İnşallah size uğur getirir, doğru doktorlarla karşılaştırır ve bir an önce bebeğinize kavuşursunuz.

haklısın cnm..bizim durumumuz diğer tüp bebek yapanlara göre daha hassas,daha zor bir durum...biz bu ilaçları iğneleri kullanıyoruz,kullanıyoruz da bi de sperm çıkıcak mı,kaliteli olcak mı döllencek mi,yaşıcak mı diye düşünüyoruz...bence bu tüp bebek konuusnda en özel durum azosperm diye düşünüyorum...diğer durumda olanlar da aynı ilaç,iğneler kullanıyo,ama eşi çok kolay bir tıkla sperm örnği verebiliyo...bi de erkekler bizim gibi kolay atlatamıyo bu durumu,onlar için psikolojik olarak daha zor geçiyo..ooof oofff...ama şükrediyorum ki bizim durumla ilgili tı alanında yapılanları tıp çok ileri,inanılmaz bişey Allah doktorları.embriyologları hemşireleri başımızdan eksik etmesin....sen de haklısın bu özel ve zor günde hiç değilse oğlunu düşünsün istiyosun.çok da haklısın arkadaşım...

canım bugün gidecekmişsin hırka-ı şerifi görmeye Allah dualarını kabul eylesin.
Bende cumartesi gitmeyi planlıyorum eşimle birlikte orda bende hepinizie dua ederim inşallah.
Ben ilk defa gitcem ve çok heycanlıyım şimdiden.

arkadaşlar bizim buralarda gidip görme imkanımız yok...hepimiz için booool boool dua edin.Allah kabul etsin şimdiden...

haklısın cnm..bizim durumumuz diğer tüp bebek yapanlara göre daha hassas,daha zor bir durum...biz bu ilaçları iğneleri kullanıyoruz,kullanıyoruz da bi de sperm çıkıcak mı,kaliteli olcak mı döllencek mi,yaşıcak mı diye düşünüyoruz...bence bu tüp bebek konuusnda en özel durum azosperm diye düşünüyorum...diğer durumda olanlar da aynı ilaç,iğneler kullanıyo,ama eşi çok kolay bir tıkla sperm örnği verebiliyo...bi de erkekler bizim gibi kolay atlatamıyo bu durumu,onlar için psikolojik olarak daha zor geçiyo..ooof oofff...ama şükrediyorum ki bizim durumla ilgili tı alanında yapılanları tıp çok ileri,inanılmaz bişey Allah doktorları.embriyologları hemşireleri başımızdan eksik etmesin....sen de haklısın bu özel ve zor günde hiç değilse oğlunu düşünsün istiyosun.çok da haklısın arkadaşım...

Merhaba Gulze,

bence çok haklısın.Bende sana katılıyorum.azospermi olupta tüp bebek sürecine başlamak daha zor.Rabbim hepinimize güç kuvvet versin.Ama ben anladım ki malesef erkek tarafı diycem bunu demek hoş değil ama malesef bu konuda istediğimiz kadar destekçimiz ya da oğlularının yanında olamıyor kendimize yapılacaktanda geçtikte bari kendi evlatlarıyla ilgilenseler diye düşünür olduk.
o zaman rahat olmak esas galiba söze yazıya kolay gelip yazılsada uygulaması zor.
ama içinde bulunan durum zor zaten birde diğer etkenlerle hepten dert bize.

Dilerim tez zamanda güzel haberler sırayla başlar.:KK16:

arkadaşlar bizim buralarda gidip görme imkanımız yok...hepimiz için booool boool dua edin.Allah kabul etsin şimdiden...

canım hiç merak etmeyin hepinize dua edicem inşallah
üstelik cumartesi kadir gecesini yaşayacağımız gündüz gideceğim
Rabbim hepimizi sevindirir inşallah

ama bayram sonu sperm testide yaptıracağız hoca yaptırın ama iyi incelenen yer olması lazım dedi

Anladım canım.Sevindim ama.
Bu sefer olucak sen merak etme için rahat olsun.
Spermcikler bir bir dökülecek rabbimin izni ile.
Bizimde bayramdan sonra İstanbul yolculuğu başlıyor
İnşallah hepimiz şu Ramazan ayının yüzü suyu hürmetine hayırlı sonuçlar alabiliriz.

Merhaba Gulze,

bence çok haklısın.Bende sana katılıyorum.azospermi olupta tüp bebek sürecine başlamak daha zor.Rabbim hepinimize güç kuvvet versin.Ama ben anladım ki malesef erkek tarafı diycem bunu demek hoş değil ama malesef bu konuda istediğimiz kadar destekçimiz ya da oğlularının yanında olamıyor kendimize yapılacaktanda geçtikte bari kendi evlatlarıyla ilgilenseler diye düşünür olduk.
o zaman rahat olmak esas galiba söze yazıya kolay gelip yazılsada uygulaması zor.
ama içinde bulunan durum zor zaten birde diğer etkenlerle hepten dert bize.

Dilerim tez zamanda güzel haberler sırayla başlar.:KK16:

teşekkürler cnm,aminnn,yüce rabbim hepimize sabır ve kuvvet versin....evet, bazen de destekçi görünüp "iyi ki bu durumda değilim" de diyebiliyolar ,hem de kendi oğulları için.eşim microteseyi olduğunda babası demiş ki: "bu oğlanı anlamıyorum.iyi cesaret ameliyat oldu,ben olsam olamazdım"...peeeehh lafa bak 1.si oğlu onun ve anasının yüüznden bu durumda,zamanında herkes söylemesine rağmen doktora götürmemşler,testisleri yukarda olmasına rağmen görmezden gelmişler ! 2.si napsaydı oğlu, çocuk derdiyle yanıp tutuşuyo,bi umut oldu ameliyat tabii,gerekirse yine olcak,tabii kendi için kolay,her 2 senede bir doğurtmuş maşallah,6 çocuğu olmuş,konuşması kolay !...densiz densiz yorumlara bak yaaa.duyunca çok sinirlnmiştim.bi de o böyle deyince görümcemin bile ağzı açık kalmış.düşünün yani !dediğim gibi destek oluyo gibi olsalar da bazen ettikleri lafı bilmiyolar. ! aman kimse olmasın ,kafamız rahat olsun.SEVGİYLE KAL CNM..

Not: 70 bin besmele okuyoruz katılmak isteyen arkadaşlar cumaya kadar yazarsanız eklerim…

70 bin BESMELE-İ ŞERİFE listesi

1--- sonsuz
2--- pıtırcık_43
3--- denizbulutu
4—cemrem29
5-- tülay20
6—aruna
7—balım1905
8—bengusuu
9—ecrin23
10—ervae
11-- esma
12—lamyay
13—mavimenekşe
14—pembe85
15—umut99
16—zambak06

Arkadaşlar sonsuz bu aralar test yaptıcağı için öne onu aldım .
Sonrada bayram sonu test yaptıracakları aldım.sonrada harf sırasına göre sıraladım.
tedaviye başlayacakları varsa öne alırız.

eksiğim yada unuttuğum varsa yada tavsiyede bulunmak istediğiniz varsa arkadaşlar
yazasanız sevinirim.

Canim benide eklermisin listeye :KK16:

Canim benide listeye ekleyebilirsin

tamam canım ekledim seni...

sahur yapan herkese hayırlı sahurlarrrrrrrrrrrrrrr
kızlar ben bugün hırka_i şerifi görmeye gidicem inşlhhhh:KK16:
her sene görmek nasip oluyo bu sene de nasip olacak inşlhh
efendimiz( s.a.v ) hazretlerinin o mübarek hırkasını görüp orda hepimiz için dualar edicem :KK14::KK14:
o mübarek yerde salavat_ü şerifler arasında bizlere ver verip onca insan topluluğun arasında bizlerde sebepleneceğiz inşlhhh
ordan babamlar da iftar yapıp cuma öğlen dönücem eve
hırka_i şerifi görmek herkese nasip olsun inşlh ordaki atmosferi bilen biliri çokkk etkiliyicidir:KK43:

cemrem canım yaaa . şanslısın kız.okadar çooook ama çoook istiyorum ki hırka_ı şerifi görmeyi.
inş birgün bizlerede görmek nasip olur.
bizim yerimize de doya doya bak emiii.doya doya dua et.
Rabbim dualarını kabul etsin inşşş. bizler için edeceğin dualr için de Allah razı olsun. duaların katkat sana mükafatıyla birlikte dönsün.amin.

cnm bende katılabilirim.......

tamam canım ekledim senide listeye.

Canım nasılsın nerelerdesin çok merak ettim seni
En son sperm çıkışı olmuştu ya
Ne yaptınız tüp bebeğe başlıyabilecekmisiniz

Canım nasılsın nerelerdesin çok merak ettim seni
En son sperm çıkışı olmuştu ya
Ne yaptınız tüp bebeğe başlıyabilecekmisiniz

Sagol canim iyiyim sen nasilsin?
Yok canim baslamiyoruz ersel beyin gonderdilerini kullancak esim
Celalettin hoca bir yil devam dedi ..esim tr den donmeden yanina tekrar giti sperm testi yapildi iki tane olu bulunmus bu sefer
Bakalim ersel beyin gonderdiklerini kullansin ne olacak canim simdilik boyle
Biz hic cikis yok sanirken cikis oldu sukurler olsun allahima
Insallah cogalir canim allah kimsenin emegini bosa cikarmasin zor
Sizde gideceksiniz sanirim istanbula tekrar insallah guzel haberlerle donersin
Artik bitsin istiyorum azo derdi allah yardimcimiz olsun

Aruna'cım maaşallah hastane başlangıcın güzel geçmiş,inşallah devamı da güzel gelir.rabbim utandırmasın,emeklerinizin karşılığını almanızı nasip etsin,
Pıtırcığım,bende iyiyim kuzum neyapayım,zamanın geçmesini bekliyorum.eylülün 15 gibi bizimde tekrar kontrollerimiz var.eşim çok şükür düzenli kullanıyor kürleri.inşallah sonuda güzel olur.ama önce senden müjdeli haberler bekliyoruz inşallah.birde benide eklermisin besmele listesine.allah razı olsun.rabbim bebişlerimizi okuduğumuz sürelerin,besmelelerin yüzüsuyu hürmetine versin inş.

canım Allah razı olsun.inş hepimiz müjdeli haberler alalım.
eylül 15 de inş sevinçten yıkalım topiği.

benide listene kelermisin cnm ne kadar okunacak

ekledim canım.
cuma akşamı liste yayınlarım canım sayıyı belirler başlarız.
kalabalığız zaten sayı az düşer.

evet canım il içi tayinim çıktı balıkesir merkeze :KK16:
saolsun denizbulut yazmış durumu :KK70:
eşimin iş yerine 10 dklık yürüyüş mesafesinde bi anaokuluna atandım...
inş hayırlısı olur hakkımızda...
daha ev bakmadık bayram sonu taşınmayı düşünüyoruz...
bebişim uğurlu gelecek bize inş :KK16::KK16::KK16:

süperrrrr yaaaa En Büyük TÜRKİYE
inş canım inş bebiş çoooook uğurlu gelecek size..
hımmmm kızayımmı şimdi .....:KK20:
telde konuştuğumuzda belli değilmiydi söylemedin hiç
gerçi telde çenemiz maşallah bir açılıyor pir açılıyor
unutuyoruz önemli şeyleri :KK1::KK1:
Rabbim hep yolunu açık etsin
çektiğiniz sıkıntıların mükafatı bunlar inşşşşşşş...

bu arada nasıl gidiyor hamilelik ?
kayınvaliden varmış :KK53:

canım benide ekler misin listeyeeeeee :KK34:

ekledim canımmmmmmm

hadi hayırlısı bakalım.
ben sana dedim dimiiiiiiiiii:21: menogon dozu değişir diye :KK53::KK53:
herşey güzel olacak inş.
hiç üzülme artık.
inş çabalıyoruz sebeplere sarılıyoruz.
Rabbim inş zayi etmez......
sonu :KK49: olacak inşşşşşşş.
dualarım seninle......

Canim benide eklermisin listeye :KK16:

canım ekledim senide.
dualarımız kabul olur inş

Celalettin hoca bir yil devam dedi ..esim tr den donmeden yanina tekrar giti sperm testi yapildi iki tane olu bulunmus bu sefer

Anladım canım.hayırlısı ne ise o olsun.
Siz bizlerden çok şanslısınız yine.
Sperm olunca insan beklemeye razı.
Evet canım tekrar gideceğiz kontrole bizde
Henüz sperm çıkışı erken diyorum ben kendi açımdan öyle bakıyorum.
Bakalım artık ne olacak.

kizlar nasilsiniz rabbim hepinize iylikler nasib etsin insallah , denizbulut canim hadi gozun aydin insallah en kisa zamanda spermlerinizi gormeyide nasib eder mevlam , hamisler rabbim sizleride bebislerinizide korusun insallah , tedavideki arkadaslar insallah sizlerede rabbim kolayliklar nasib eder umduklariniza en kisa zamanda nail eder . kizlar hatirlarsaniz seker yuklemesi yapilmisti bana bugun doktordan geliyorum malesef sekerim cok yukse cikti diyetisyene yonlendirdiler o da bana diyet verdi 3 GUN TAKIP EDECEKLER UCGUN SONRA DEGISIKLIK OLMAZSA INSULIN VERECEKLERMIS ERKEN DOGUM RISKIN VAR DEDILER ALLAHIM BENI VE HEPIMIZI KORUSUN INSALLAH NEDENSE ICIMDEN KOTU BISIY GECMIYO PEK TAKILMADIM DOKTORUN DEDIKLERINE AMA DIKKAT EDICEM INSALLAH OGLUSUMLA BIZDEN BU KADAR TEYZELERI COK SUKUR PASAM IYI SADECE BEN COK FAZLA KILO ALDIGIM ICIN KONTROL ALTINA ALICAKLAR 74 KILOILE HAMILE KALDIM SUAN 88.600GR KILOM ZATEN BENDE KLOMU KONTROL ALTINA ALMAK ISTIYODUM BAHANE OLDU ISTE , INSALLAH SAG SALIM AYINA GUNUNE GORE DOGURMAK NASIB OLUR HEPINIZI OPTUM:KK54::KK54: KENDINIZE DIKKAT EDIN ALLAHA EMANET OLUN

süperrrrr yaaaa
inş canım inş bebiş çoooook uğurlu gelecek size..
hımmmm kızayımmı şimdi .....
telde konuştuğumuzda belli değilmiydi söylemedin hiç:KK20::KK20:
gerçi telde çenemiz maşallah bir açılıyor pir açılıyor
unutuyoruz önemli şeyleri :KK1::KK52:
Rabbim hep yolunu açık etsin
çektiğiniz sıkıntıların mükafatı bunlar inşşşşşşş...

bu arada nasıl gidiyor hamilelik ?
kayınvaliden varmış :KK53::KK53:

listeye ekledim canımcım .....

Anladım canım.hayırlısı ne ise o olsun.
Siz bizlerden çok şanslısınız yine.
Sperm olunca insan beklemeye razı.
Evet canım tekrar gideceğiz kontrole bizde
Henüz sperm çıkışı erken diyorum ben kendi açımdan öyle bakıyorum.
Bakalım artık ne olacak.

Canim hepimizn hakkinda hayirlisi olsun
Siz kac aydir tedavidesiniz canim

canım gözün aydın öncelikle .
çıkış olmuş az olsa.
inş önce Allah'In i,zniyle sonra kürler sayesinde çoğalırlar.
gerek kalmaz teseye falan.
inş doğal yollada geliverir mucizen.

kizlar nasilsiniz rabbim hepinize iylikler nasib etsin insallah , denizbulut canim hadi gozun aydin insallah en kisa zamanda spermlerinizi gormeyide nasib eder mevlam , hamisler rabbim sizleride bebislerinizide korusun insallah , tedavideki arkadaslar insallah sizlerede rabbim kolayliklar nasib eder umduklariniza en kisa zamanda nail eder . kizlar hatirlarsaniz seker yuklemesi yapilmisti bana bugun doktordan geliyorum malesef sekerim cok yukse cikti diyetisyene yonlendirdiler o da bana diyet verdi 3 GUN TAKIP EDECEKLER UCGUN SONRA DEGISIKLIK OLMAZSA INSULIN VERECEKLERMIS ERKEN DOGUM RISKIN VAR DEDILER ALLAHIM BENI VE HEPIMIZI KORUSUN INSALLAH NEDENSE ICIMDEN KOTU BISIY GECMIYO PEK TAKILMADIM DOKTORUN DEDIKLERINE AMA DIKKAT EDICEM INSALLAH OGLUSUMLA BIZDEN BU KADAR TEYZELERI COK SUKUR PASAM IYI SADECE BEN COK FAZLA KILO ALDIGIM ICIN KONTROL ALTINA ALICAKLAR 74 KILOILE HAMILE KALDIM SUAN 88.600GR KILOM ZATEN BENDE KLOMU KONTROL ALTINA ALMAK ISTIYODUM BAHANE OLDU ISTE , INSALLAH SAG SALIM AYINA GUNUNE GORE DOGURMAK NASIB OLUR HEPINIZI OPTUM:KK54::KK54: KENDINIZE DIKKAT EDIN ALLAHA EMANET OLUN

canım çok geçmiş olsun.
allah yardımcınız olur oğluşuna ve sana inş.
bu kadar olduktan sonra Rabbim gerisini getirir inş.
burada bir arkadaşada aynı şeyleri söylediler . kafanı takma fazla. arkadaş ne diyetisyene gitti ne bişey yaptı.
yemesine içmesine dikkat etmiş söylediğine göre.
şimdi gününde sağlıklı sıhhatli aldı kucağına bebeğini.
seninde inş paşan :emir_bebek: sağlıklı sıhhatli gününde kucağına gelir.
Allah'a emanet olun inş :KK16:

Not: 70 bin besmele okuyoruz katılmak isteyen arkadaşlar cumaya kadar yazarsanız eklerim…

70 bin BESMELE-İ ŞERİFE listesi

1--- sonsuz
2--- pıtırcık_43
3-- tülay20
4—cemrem29
5—aruna
6—bahar85
7—balım1905
8—bengusuu
9—cicek00
10--- denizbulutu
11—ecrin23
12—ervae
13—ese44
14—esma
15—hasretim01
16—ilkbahar_ilkbahar
17—lamyay
18—mavimenekşe
19—seval0817
20—pembe85
21—umut99
22—yeşil034
23—zambak06

Arkadaşlar sonsuz bu aralar test yaptıcağı için öne onu aldım .
Sonrada bayram sonu test yaptıracakları aldım.sonrada harf sırasına göre sıraladım.
tedaviye başlayacakları varsa öne alırız.

Denizbulutu 2 ay sonra deyince kontrol seni arkaya aldım canım.

X