Vulvada (genital) bölgede varis

wsw

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
342
87
Kızlar benim ne zamandır genital bölgemde aşırı derecede ağrı var hele yürüdüğüm zaman ve ayakta kadığım zamanlar daha adım atamıyorum dün doktoruma sordum varistir dedi sizdede oldumu?

bende olmadı.....

pekı ılac falan verdımı...ılk defa duydum desemm

ilacı yokmuş bazı kişilerde gebelikte olurmuş doğumdan sonra gecermiş geçmezsede ondan sonra tedaviye başlanırmış

wsw arkadasım benımde genıtal bolgemde cok agrım var bacaklarımı acamıyorum bazen kontrolume 15 gun kadar var doktoruma sorucam muhtelemen benımde varıstır tedavisi yokmu acaba cok rahatsız edıcı ınsallah ıkımızınkıde gecer......

canım,ilk defa duyuyorum bende..umarım çok ağrılı bir durum değildir..çok geçmiş olsun..

Bendede çook Oluyo Bazen Yürüyemiyorum Ama Ben Nedenini Siyatik Sinire Basi Dan Dolayi Die Biliyorum Ama Tabi Wsw Nin Dediği Gibi Variste Olbilir Bacaklarda Ve Genital Bölgede Uyuşma Agri Olabiliyor çünkü Bele Ağirlik Bindikce Belimizdeki Siyatik Sinirimize Basi Yapiyor Ve Buda Bel Ve Genital Bölgelerde Agri Uyuşukluk Yapiyor...

bende de olmadı,
fakat geçenlerde bi hastanenin,gebelik seminerine katılmıştım
ordaki dr. olabilir bunun tek çözümü variz çorabı demişti
hamileler için varisin derecesine göre çoraplar var canım
bir araştır istersen,
geçmiş olsun

Bende bir tek bende var saniyordum bu agrilar.Resmen bazen cok yaniyo duramiyorum ayakta.En cokta diyelim halimiz kaymis bir ayagimla cekmeye calisiyorum haliyi iste o zaman cok fena agiriyo.Ben bebekten kemikler aciliyo diye agiriyo saniyordum.Zor valla aylardir cekiyorum ben bu sefer sorucam doktoruma her seferinde kizimi gorcem heyecaniyla unutuyordum.Artik bayagi aci veriyo mecbur sormam lazim nedir diye..

Bende bir tek bende var saniyordum bu agrilar.Resmen bazen cok yaniyo duramiyorum ayakta.En cokta diyelim halimiz kaymis bir ayagimla cekmeye calisiyorum haliyi iste o zaman cok fena agiriyo.Ben bebekten kemikler aciliyo diye agiriyo saniyordum.Zor valla aylardir cekiyorum ben bu sefer sorucam doktoruma her seferinde kizimi gorcem heyecaniyla unutuyordum.Artik bayagi aci veriyo mecbur sormam lazim nedir diye..

tuvalete gittiğinde kenarlarda şişlik hissediyomusun ben bazen ayağımı kaldırıp pijamamı bile giyemiyorum çok kötü bişey yaa..:1no2::1no2:

Evet Wsw Pijama Falan Giysi Giyerken Ayakgimi Kaldiramiyorum Ya Oturmam Gerekiyo Yada Eşim Yardim Etmesi Gerekiyo. Bende Dr Sormadim Ama Bu Sefer Kesin Sorucam Oda Benim Düşündüğüm Beldeki Siyatik Sinire Basidan Dolayi Diyecek Ama Bakalim Bir önerisi Olursa Sizlerle Paylaşirim.

bana varis dedi bakalım sana ne diyecek doktora ne zaman gidicen belki sana bir öneride bulunur sabırsızlıkla bekliyorum mutlaka paylaş

Evettt kizlar aynisi oluyo bende.Tek ayagii kaldirip pijama giyerken bile o kadar sizliyoki agliyasim geliyo.Birde ben baktim asagiya boyle sis kenarlari falan.Zaten normaldede basinc hissediyorum orda.Bakalim 20 sinde gidicem hem alttan kontorulum var hemde ben sorarim kadin birsey demezse.Ama yani cok agiriyo :'(

annıs haftalar ılerıdıkce corap bıle gıyemez oluyoruzz

cok sukurr

anniş adayı kesin seninkide varistir çünkü şikayetler aynı ama önemli bişey değilmiş doğumdan sonra geçiyomuş ve normal doğum yapmak istiyenlerede bi zararı yokmuş

bendede aynı şikayetler var arkadaşlar yarın kontrolüm var bende sormayı düşünüyorum dr uma umarım önemli bişi değildir bende pijamamı pantolonumu giyerken çok zorlanıyorum

kızlar doktora gidince soracaktınız sordunuzmu birşey önerdimi yazarsanız sevinirim

Canim ben yarin gidicem insallah.Bakalim ne diyecek cunku artik ayaktaykende agiriyo dayanilmaz oluyo bazen.Boyle devam ederse kotu olucak umarim bir caresi vardir.

Kizlar bugun doktora gittim ve ustune basa basa sordum aciyo dedim cok agiriyo dedim.Ve alttan bakti anormal bir sislik yok dedi ve agrinin kemiklerimden geldigini soyledi.Oda cocugun asagiya indigini ve kemik yapimin hassas oldugunu ve bu agrilarin normal oldugunu ve dinlenerek azalicagini soyledi.Varis olabilirmi dedim hayir dedi cunku alttan bakti bastirdi aci varmi dedi yani yumusak bolgede sorun yok sorun kemiklerde dedi.Belim yuku tamamen alamayinca alt kemiklerimi zorluyormus.Bakalim bolbol dinlen dedi umarim azalir.Bu arada acilma yokmus ben belki agri acilmadandir dedim ama ondanda degilmis.Bakalim sizin doktorlar ne diyecek kizlar.

bende alttan bakmadı sadece şikayetimi söyledim hemen varistir dedi anlaşılan kızlar varis olsada olmasada bol bol dinleneceğiz bebişler gelmeden evin bebişleri biz olucağız :)

Kızlar size bişey sormak istiyorum genital bölgesinde ağrı sızlama şikayeti olan arkadaşalar görüntü olarak varis şekli olan varmı bende çıkmış farkedeli baya olmuştu ama ben onu kıl kökü falan sanmıştım ve git gite artıyor tam damarın devamında inşallah daha fazla büyümez ya mor mor ve uçlarında normal bacaktaki ilerlemiş varislerde olduğu gibi küçük top top morluklar var daha sonra geçer inşallah. Haftaya doktora sorayım bari çok korktum çünkü.

X