sezeryandan sonra?

Schirin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
1.013
6
43
sezeryandan sonra ilk ayaga kalkış agrılı oluyormuşya hani peki nasıl bi agrı bu mesela ben şu an sabah ilk kalktıgımda çatılarımda felaket agrı oluyo üstüne basamıyorum sag bacagımın acaba ondan cok daha şiddetlimi?

şimdiden kendini korkutma canım ama baya ağrıyor birde baş dönmeside oluyor uuzn süre yatmaktan ayağa kalkında hemşire koluna giriyor sanki bütük karnın ordan çıkacakmış gibi baya bi ağrı işte :) ama ne kadara çok ayağa kalkıp yürürsen o kadar kolay iyileşiyorsun.(bende açıkcası o ağrıdak korkuyrum ama yapacak bişey yok )

yahu arkadaşlar bu kadınların işi ne kadar zor yaa korkuyorum açıkçası daha bebek falan yok ama şimdiden korkusu sarıyor yanii.allah hayırlısıyla kurtarsın herkesii minicik yavrularına kavuştursun inş..

ben epidural sezeryan oldum doğumdan sonraki ağrıları çooooooooooooooktan unuttum bile
şimdiden gözünü korkutma sakın gelip geçici ağrılar benim sadece epidural olduğumdan baş ağrım oldu bazen olabiliyormuş oda iki günde geçti şiddetli bir ağrıydı ama dediğim gibi unuttum bile naniknanik hastanede doğumun akşamında yürütüyorlar zaten sabaha da taburcu oluyorsun eve gelincede 4 günde kalkmış kotumu giyip dışarı çıkmıştım :teytey:

bunları düşünme herkesin farklı oluyor hiç ağrı sancı çekmeyenlerde var

k.gif
a.gif
y.gif
r.gif
a.gif
z.gif

yahu arkadaşlar bu kadınların işi ne kadar zor yaa korkuyorum açıkçası daha bebek falan yok ama şimdiden korkusu sarıyor yanii.allah hayırlısıyla kurtarsın herkesii minicik yavrularına kavuştursun inş..

papatyacım hiç korkma yavrun herşeyi unutturuyor onlar için azıcık acı çekmeye değer umarım sende yaşarsın en yakın zamanda :1rolleyes:

k.gif
a.gif
y.gif
r.gif
a.gif
z.gif

Evet o kadar sıkma kendini ağrı eşiğin çok düşük olsa bile ağrı kesici yapıyorlar kendini daha iyi hissediyorsun bazı hastaneler hatta ağrı pompası takıyor ağrın geldikçe basıyorsun...Kendini hiç üzme herşeyin bir çaresi var...

sık sık ağrı kesici yapıyorlar.ama ne kadar etkilerse tabiii
benim ilk ayağa kalkışım felaketler ötesi.çok sancım oldu
sanki canlı canlı sezeryen oluyorum gibiydi ayağa kalkınca
2 gün yaa
sonra rahatlıyorsun

canımmm ben su anda 1 haftalık anneyım ve sezeryan oldum ılk amelıyattan cıkısta zor dakıkalar oluyor tabıkıde ama kendını sıkıp bol bol yurursen hıcbısey olmz ben su an cok ıyıym gayette saglıklı bı sekılde yuruyorum gezıyorum korkmana gerek yok agrı kesıcıler ve serumlar agrını yterınce azaltıyo zaten canım
agrının uzerıne dustukce dahada artar haberın olsun agrılarını kafana takmıycaksınnn benden solemesı canımmm

çok merak ettim ya bide sorması ayıp sonta takılıyomuşya hem sonta hem ped nasıl olcak

evt ya su sonda olayı benımde aklımdan cıkmıyoo bıurıı acıklasa ne ıyı olurr

canım korkma herkezin ağrı eşiği farklı 120 kiloyla sezeryana girdim tüm göbeğim dikişimin üstüne baskı yapıyordu ama çocuğun heyacanı öyle büyükki daha tam ayılmadan yürücem diye tutturmuştum tabi tansiyonum düştü biraz daha beklettiler 2 gün boyunca hep yürüdüm çocuğumu kucağıma aldım da taburcu oldum haftasınada oğluşumla gezmeye gittik korkma lütfen bu çok farklı bir duygu:)yaran kapanmza dediler incecik bir kırmızılık var sadece izz bile değil şimdiden geçmiş olsun kolay olur inş.

sezeryandan sonra ilk ayaga kalkış agrılı oluyormuşya hani peki nasıl bi agrı bu mesela ben şu an sabah ilk kalktıgımda çatılarımda felaket agrı oluyo üstüne basamıyorum sag bacagımın acaba ondan cok daha şiddetlimi?

canım o kadar şiddetli bir ağrı değil elbette doğumdan sonra kesi yerinde ağrı oluyo ama hareket ettikçe ağrı azalıyor ben 3 ay önce sezeryanla doğum yaptım 2 gün hafif ağrım oldu 3. gün ayaktaydım...

Hayir Tabiki Cok şiddetli Değil.sana Sürekli Ağri Kesiciler Yapilacak Ve Ağri Duymayacaksin.ama Doğrulmak Zor Oluyor.o Da En Fazla 2 Gün Sürer.

bak guzelım eger ben dogum yaptıysam herkes dogum yapar inanılmaz korkuyordum,epıdurall sezeryan oldum,çokta memnun kaldım,zaten eppıduralın etkısıyle 1-2 saat(dogum sonrası)hıç bırsey hıssetmedım,zaten sonrasındada sureklıagrı kesıcı falan yapıyorlar,ilk yururken bıraz zor adım atıyorsun,bırde dogrulmak bıraz zor,ama ınan bana çekılemıycek kadar zor degıl.ıkı üç gun onra daha ıyı oluyorsun,10 gunun sonunda normal hayatına devam edıyorsun.ALLAH hayırlı dogumlar nasıp etsın inşaallah.bak şu an kızım 3 aylık oldu,bebeklerımız için herseye deger.

hele sonda olayını kafana hiç takma ,iyiki sonda dıye bırsey varmış,o haldae tuvalete gıtmek işkence olur zaten.hıç zor bırsey degıl,rahat ol gerısını hemşireler halleder.

ya kızlar ben de 1 ay önce epidural sezeryan oldum..fakat hala dikiş acılarım devam ediyor..ayrıca dikiş yerlerimde sürekli bi şişlik var ve çok sert..sizde de bu tür şeyler oluyor mu?
ayrıca bana da sonda taktılar fakat takarlarken anestezi yapılmıştı o yüzden bişey hissetmedim..çıkartırlarken de hiç acımadı korkmayın yani..ve büyük rahatlık onu da söyleyim..

ya kızlar ben de 1 ay önce epidural sezeryan oldum..fakat hala dikiş acılarım devam ediyor..ayrıca dikiş yerlerimde sürekli bi şişlik var ve çok sert..sizde de bu tür şeyler oluyor mu?
ayrıca bana da sonda taktılar fakat takarlarken anestezi yapılmıştı o yüzden bişey hissetmedim..çıkartırlarken de hiç acımadı korkmayın yani..ve büyük rahatlık onu da söyleyim..

geçmiş olsun bebeğin analı babalı büyüsün inş.
ben doğum yapalı 14 yıl oldu ama hala dün gibi hatırlıyorum.çünkü sezeryan sonrası çok çekmiştim .senin yaşadığın sorunların aynısı bende vardı.dikişlerim iltihap kaptı.dr.tekrar küçük bir yer açıp ordan içeriye şırınga ile ilaç salıyodu.2 günde bir. bence sende hemen dr. git anlat durumunu sakın ihmal etme.inş. senin benim ki gibi değildir.ben onca yıl geçmesine rağmen ayaklarım üşüdüğünde dikişlerim sertleşip şişer ve acır.

hem sonda hem ped koymuyorsun.sadece hasta bezi koyuyorlar oda oldukça büyük olduğu için kenarından sondanın hortumunu veriyorlar.

sondayı sezaryandan sonra odaya gelince çıkarıyor hemşire.ve hasta bezi koyuyorlar ama yanınızda mutlaka ped alın.hasta bezi yetmeyebiliyor.ben hastane çantama koymuştum rahat ettim.acıya gelince ağrı çok şiddetlenmeden hemşireye söyleyin ağrı kesici yapsın.ben böyle yaparak hiç acı hissetmedim diyebilirim.bikaçgün ayağa kalkarken küçük ağrılar olabiliyor.ama korkulacak hiçbişey yok.iyiki epidural sezaryan olmuşum...

Ne ağrısı doğumdan sonraki 48 saat o kadar rahattımki bebeğimi kendim alıp altını değiştirdim.Yanımda kalan refakatçi horul horul uyudu eve geldim herşey mükemmeldi hiç bir sorun ve ağrı duymadım sadece epiduralden sonra az kaşıntı ve terleme oldu sondadan psikolojik bir rahatsızlık duydum acır diye ertesi günü çıktı sonda hiç acı falan olmadı şu an 18 günlük anneyim evimin temizliğini yemeğini herşeyini ben yapıyorum kimseye ihtiyacım yok çok şükür hiç korkulacak bişey yok çok rahat ol güle oynaya çıktım hastaneden şimdi desen yine gider doğum yaparım ... :)

X