Beyaz eşyalarınız dahada beyaz olacak

hat.korkut

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
78
0
beyaz eşyalarınızın dahada beyaz olmasını istiyorsanız.temizlenmiş beyaz eşyalarınızı ılık suya karbonat koyun karıştırarak eritin ve silin bembeyaz oluyor.ben denedim sizede tavsiye ederim

beyaz eşyalarınızın dahada beyaz olmasını istiyorsanız.temizlenmiş beyaz eşyalarınızı ılık suya karbonat koyun karıştırarak eritin ve silin bembeyaz oluyor.ben denedim sizede tavsiye ederim

buzdolabımı kurmaya geldiklerinde içini kesinlikle karbonatlı suyu ya da duru su ile temizlememi söylemişlerdi...ben duru su ile temizliyordum karbonatı denicem bundan sonra...

siz de kesinlikle deterjan değirmeyin dolabınızın içine önemli!!

bana da buzdolabımın içini karbonatlı suyla temizlememi söylemişlerdi ilk ama ben daha sonra çamaşır duyuyla da temizedim hep :S

ben de karbonatlı suyu duymuştum . ama denemedim.
ben bir şey soracağım. kimi beyaz aşyada bazı plastik gibi olan parçalar zamanla sarı renk oluyor. mesela bulaşık makinesinin üstü yada buzdolabının tutma yerleri. sizce sebep ne ve nasıl düzelir(yoksa düzelmez mi?) bilen varmı?

evet benim bulaşım makinamda da plastik kısımlar sarardı ve beyazlamıyor ne yapabiliriz.

sararn kısımları beyaz eşya kısımlarını beyazlatmanın pek mümkünatı yok malesef çünkü o kullanılan malzemeyle alakalı birşey. ışık deterjan gibi etkiler parçaların sararmasına neden olur er ya da geç bu durum gerçekleşir en iyisi bu süreyi uzatmak için temiz tutmak, ışığa ve kimyasal maddelere pek fazla maruz bırakmamak

rica ederim arkadaşlar.iyiki bu site var dimi ben çok şey öğrendim ve de bildiklerimi paylaştım.tek sorun bağımlılık yapıyo.

X