Ariston çamaşir Makinalari

hiç ii şeyler düşünmüyorum canımya benim var da tamirden cıkmıyo offfff hep bozuk olmazki tavsiye etmiyorum kimseye ariston kullanmayın derim ben :KK43:(

tatlım ben makinemi 2 sene önce aldım.inanırmısın 2 senedir çalışırken sankı atlılar gelmiş gibi kendi içinde güm güm vuruyordu makina.servisini çagırdım bana kullanım hatası dedi, dengesiz atıyormuşum çamaşırları. dengesiz attıgım falanda yok yani, neyse sorun 2 sene devam etti,bu arada 3 veya 4 kere daha geldiler hiç bişey yapmadılar,en sonunda kıyametleri koparttım açtım telefon yakarım bu makineyi, ya adam gibi yapın yada sizi şikayet edicem dedim hemen o gün geldiler,aldılar makineyi,yaptılar

sorun...
makinenin bütün vidalari gevşekmiş fabrika hatası diyorum çünkü aldıgim günden beri vuruyor,eyer yapılmasaymış dönen o kazan yerinden fırlicakmış,2 sene iyi idare etmiş beni anlican canim
birdahamı asla ariston sokmam evimea.s.

hadi yaa...
anneme anneler gününde çamaşir makinası alacaktım ve aristonu düşünüyordum ama yorumlardan sonra fikrim değişti ben ne alcam şimdi benneyaptımki

hadi yaa...anneme anneler gününde çamaşir makinası alacaktım ve aristonu düşünüyordum ama yorumlardan sonra fikrim değişti ben ne alcam şimdi benneyaptımki
tatlım ariston almada ne alırsan al,şu an kullanıyorum sorun kalmadı, ama servis olayı çok feci,insanı verem ediyorlar,neredeyse benzin döküp yakıcaktım makineyi, o derece yani:eek:klava:

arkadaşlar ben ariston nofros buzdolabi ve bulaşık makinesi aldım mükemmel derecede memnunum fakat çamaşır makinesi hakkında bilgim yok.

ay sorma yaramı deştin valla.4 yıllık makinam benim ilk yıl çıtı çıkmıyordu şimdi yürüyor kurtlumu ne.vernel koyuyyorum almıyo,deterjan kalıyo içinde.heee bide sıkmaya geçtiğinde su akıtıyor.sinir oluyorum ona bazaen tekme atıyorum valla .gıcık şey ya bide vuuuuuuuuuuu diye ötüşü var uçak kalkıyor mübarek.yani berbat desem yeri.

camasır makınam arıston yumusatıyı almıyor bırturlu uygun program da bulamadım kullanırken 4 yıldır kullanıyorum ama memnun degılım

ariston mu :eek:klava: böyle bir makina olamaz ya :eek:klava: anneler gününde anneme yeni bulaşık makinası alalım dedik ve çok büyük bi hata yapıp ariston aldık benneyaptımki yıkamaya başladığımız ilk günden beri,yıkama bittikten sonra makinanın altında köpükler kalmaya başladı.4 sefer servis geldi ama birşey yapamadılar Kötü Kazen ve 1 ay içinde makinayı gelen serviscilerle yolladık laelaelaelaelae tabi onlar servis yerine götürüp orada çalıştırıp deneyeceklerdi ama kapıdan çıkarken "ariston istemiyoruz getirmeyin yeni alınan makina bu kadar servise gider mi "dedik ve götürdüler :sm_cool: aynı gün gidip yerine BEKO dijital ekran 5 programlısını aldık ve çok memnunuz makina böyle olmalı :sm_cool: :hooray:

Ben de 4 yıl önce anneme almıştım ariston çamaşır makinası,aldığımız günden beri çok memnunuz,annem çok severek kullanıyor fakat bugünlerde deterjan bölmesinin yumuşatıcı kısmında yıkamadan sonra su birikmeye başlamış,annemin bir arkadaşının başka marka makinasında da aynı sorun var,ben de bizim makinanın deterjan bölümünü çıkartıp bir güzel temizledim,bakalım bir işe yarayacak mı? Bu konuda başka fikri veya tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

ay sorma yaramı deştin valla.4 yıllık makinam benim ilk yıl çıtı çıkmıyordu şimdi yürüyor kurtlumu ne.vernel koyuyyorum almıyo,deterjan kalıyo içinde.heee bide sıkmaya geçtiğinde su akıtıyor.sinir oluyorum ona bazaen tekme atıyorum valla .gıcık şey ya bide vuuuuuuuuuuu diye ötüşü var uçak kalkıyor mübarek.yani berbat desem yeri.

ben de makineyi yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum geçen yıl bir ara verneli almadı ben çekmeceyi çıkarıp temizlemiştim eşim kontrol etti çıkardı tekrar temizledi ve almaya başladı
benim tek şikayetim beyaz çamaşırların ve tüllerin temizliği tül programı çok sulu bırakıyor

bende ariston aqualtis kullanıyorum 2 yıldır.çok sessiz,hiç bir sorunda yaşamadım,seviyorum makinemi.ayrıca diğer beyaz eşyalarımda ariston sadece bulaşık mak. 1 kere kapağı sıkışmıştı.

hadi yaa...
anneme anneler gününde çamaşir makinası alacaktım ve aristonu düşünüyordum ama yorumlardan sonra fikrim değişti ben ne alcam şimdi benneyaptımki

gurbaacım evimdeki tüm beyaz eşyalar tv ve elektirikli süpürgede dahil hepsi arçelik çok memnunum.serviside süper sorun varsa gününde geliyolar
arçelikten başka bir markayı evime almam.tavsiyede ederim

ya benimde ariston..hemde reklamına kandım aqualtis midir nedir ondan aldım..valla pişmanım..16 ay oldu..12 ay çok iyiydi ama son birkaç aydır durulama ve sıkmada çok ses yapıyor..servis geldi adam normal bu olabilir demez mi?yan tarfında bişi varmış o sürtüyormuş olabilirmiş..ultra sessiz diye aldım ama sesten kafam şişiyor valla...çok pişmanımmmmmmmmmmmmm

bu konuyu acalı epey olmuş.ben ARÇELıK aldımda eskıttım bileekaydirigubbakcemile3

Sakın ama sakın ariston almayın derim bende. bir bulaşık makinası aldım alacağıma aldığıma pişman oldum. 5 programlı bulaşık makinesi aldım çok yoğun çalıştığım için doğru düzgün kullanmadığım bulaşık makinasının kazanı bir süre sonra küf yaptı kazanı değiştirdiler yada biz öyle zannettik. Aradan bir kaç sene geçti yine küf yaptı kazanı yine servise gitti bu sefer makine aynı arızayı yaptı değiştirin dedik eşim biraz uğraştı değiştirdiler ama büyük şok o zaman oldu çünkü artık 5 programlı o model bulaşık makinesi olmadığı için yerine 3 programlı yeni makine verdiler ve 6 ay sonra yepyeni makine 3 motorunu birden yaktı. Nasıl süper dimi makina şimdi yine motorunu yaktı garantisi bittiği için hiçbirşey yapamıyorsun. Zaten o zamanda bişey yapamamıştık, Tüketici Dernekleride onlaradan yana oluyo artık nedense öylece elimizde kaldı makina size tavsiyem az biraz daha fazla para verip Bosch yada Siemens almanız en güzeli kafanız arımaz sinir olmazsınız.

X