kimyasal gebelik yaşayanlarrr

amor_amor

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2007
1.599
1
42
kızlar aranızda kimyasal gebelik yaşayan varmı ? kimyasal gebelikten ne kadar sonra hamıle kaldınız.bilgi verirsenız sevınırım.canlarım benımmmm Şeniz

Canım ben 3 ay önce yaşadım. Doktor bir ay korunduktan sonra tekrar deneyebilirsin demişti. Son iki aydır bebek için çalışıyoruz fakat henüz olan bir şey yok...

işte bende bu ay ılk çalışmalara başladım.doktor folık asıte başlattı bırde kan ılacı alıyorum.hepimmize allah hayırlı tontiş tontiş bebişler versin.ama şu bır gerçekkı hepimiz bır sınavdayız kımılerıne cocuk verıyo kadınlar yanı annelerı bakmaktan acız yavrularına,bızımde yok yanıp tutuşuyoruz.hayırlısı allahtan

evet ama ben anladım ki kafaya takınca olmuyor. kimyasal gebelik yaşadığım ay daha ilk denememiz sayılırdı ve pek de umrumda değildi. şimdi böyleolunca hem ısı ölçümü, hem ovulasyon testi ve çok yoğun ilişki olmasına rağmen hala tık yok... bu ay artık bu işlerin peşini bırakmaya karar verdim. bence sen de takma fazla... forumdaki herkes de aynı şeyi söylüyor canım.
başarılar dilerim :)

Merhaba amor;

bende 9 ay yasmin kullanmıştım,geçen ağustosta bebek düşünüp bırakmıştım.İlk gittiğim doktor kontrol etti, bişeyin yok dedi, hatta yumurtan var, ilk ay bile kalabilirsin demişti.Bizde korunmasız devam ettik.2.ayında günüm geçti evde test yaptım, hamileydim sevindim,hatta gözüm doldu ağladım...Ama kahverengi akıntılarım ve kasık,bel ağrılarım vardı.Hatta bu ağrılardan hastalanıcam heralde diyodum.Testten sonra başka bi doktora gittim.akıntılarımı söyleyince daha, adam düşük yada dış gebelik olabilir dedi, o anda eşimle dona kaldık zaten...sonra b-hcg değerim de hamile gözüktü,2 gün sonra değer yarıya düştü, 2 gün sonrasında ise kanamam başladı ve kanama ile düşük yaptım.Daha çok erken olduğu için daha oluşmadığı için parçada yoktu bende ve kürtaja gerek kalmadı.Bir sonraki 2 günde ise değer sıfırlanmıştı nerdeyse..Kromozomsal olduğunu söyledi doktor.
Sonra doktor kürtaj olmadığım için bana 6 yada 3 ay gibi bir ara vermedi, kendini hazır hissettiğinde tekrar kalabilirsin dedi ama 1 ay korunun adet günün belli olması açısından dedi.Ve 2 ay sonra yine hamile kaldım Allaha şükür, hatta olayları öğrendiğimden kendi kendimin b-hcg testlerini yaptırıp sonuç iki katı artıyor mu takip ettim.Sonuç ikiye katlamıştı ve 5.5 haftalık iken doktora gittim.Kalp atışını bile görmüştüm gidişim de :)
Şu anda 3.aya yeni girdim.Hayırlısı ile Allah kucağımıza almayı nasip eder inşallah.Sana diyeceğim artık hapı bırakan birini görünce 6 ay korunun diyorum.Yaşananlar hoş şeyler değil, ben içime kapanmıştım,korkmuştum kürtaj olacağım diye hatta.Doktor ,bazen bünye sağlıklı olmayan yapıyı kendi atar,Herhangi bişeyden değil demişti ama yinede hapın etkisi diye düşünüyorum.Ama yinede şanslıyız içimiz bi fabrika gibi her şeyin en iyisini seçip,bi bebek oluşturuyo.Allah ne büyük...Yinede halimize çok şükür, çevremde 2 seneden beri olmayan bi arkadaşım var ve çok üzülüyo.Biz erkenden yakalayabildik.Allah herşeyin hayırlısını versin.Allah sanada hayırlı zamanda nasip etsin inşallah

Bye:nazar:

bende kasım ayında kimsayasal gebelik yaşadım korummayı bıraktığımız ilk aydan hamile kalmıştım ama nasip olmadı .Doktorlar bunu düşükten pek saymıyolar aslında.Bebeğin oluşum aşamasında oluşan bir takım hatalardan dolayı vucudun gebeliğe başlamadan bunu anlaması ve sonlandırması demişti doktorum.kendini hazır hissetiğinde bir adetin geçtikten sonra adet günün belli olması açısından daha sonra gebe kalabilirsin dedi .Bende 1 ay korundum ve aralık ayı sonundan beri 2 aydır bekliyoruz bakalım Allahım ne zaman nasip ederse o zaman olucak inşallah sağlıkla olsunda.

Allah herkese herşeyin hayırlısını nasip etsin

bende kasım ayında kimsayasal gebelik yaşadım korummayı bıraktığımız ilk aydan hamile kalmıştım ama nasip olmadı .Doktorlar bunu düşükten pek saymıyolar aslında.Bebeğin oluşum aşamasında oluşan bir takım hatalardan dolayı vucudun gebeliğe başlamadan bunu anlaması ve sonlandırması demişti doktorum.kendini hazır hissetiğinde bir adetin geçtikten sonra adet günün belli olması açısından daha sonra gebe kalabilirsin dedi .Bende 1 ay korundum ve aralık ayı sonundan beri 2 aydır bekliyoruz bakalım Allahım ne zaman nasip ederse o zaman olucak inşallah sağlıkla olsunda.

Allah herkese herşeyin hayırlısını nasip etsin

DuyguMutlucum,
Senle aynı kadere paylaşıyoruz canım. Ben de Kasım ayında kimyasal gebelik yaşamıştım ve aralıktan beri deniyorum. Allah'm isteyenlerin kucağını boş bırakmaz inşallah :teselli:

ARKADAŞLAR TEŞEKKUR EDERIM HEPİNİZE,BENDE ILK EVLENDIGIMDE DOGUMKONTROL ILACI ALDIM ILK SEKIZ AY.NUNUU NUN DEDIGI GIBI DOKTORA GITTIM VE HER AN HAMILE KALABILIRSIN DEMİŞTİ AMA OLMADI KASIL AYINDA BENDE YAŞADIM KIMYASAL GEBELIĞI.ÇOK UZULMUŞTUM YA :KK43:
HAYIRLISI BÖYLEYMŞ DEMEKKI .İŞTE BU AY OLMAZSA DOKTOR IGNE TEDAVISI YAPARIZ DEDI ONDAN COK YUZ GULDURUCU SONUÇLAR ALANLAR VAR DEDI. BAKALIM İŞTE NUNUU CANIM BEBİŞİN HAYIRLI OLSUN ALLAHIM SAĞ SALIM KUCAGINA ALIRSIN İŞALLAH DUYGU ARKADAŞIM ALLAH BIZDE NASIP ETSİN :d

mrb arkadaslar. bende kasım 18 de düşük yaptım.2 sene korunmadan sonra ılk denedıgımız ay hamıle kalmıstım.benım adet düzensızlıgım oldugundan kolay kolay olmaz dıye kafam rahattı. ama hamılelıgımı duydugumda cok sasırmıstım. sonra oncelerı kahve sonrasında kanamaya donusen bı sekılde dusuk yasadım. dr um her hangı bı ılac tedevısı felan gerek duymadı. 3 ay korunun sonra tekrar baslayabılırısınız dedı. bu ay basladık. bu arada bır defa adet gordum. yalnız 3-5 gundur kahve ve sıyaha yakın akıntılarım oldu. adet gıbıydı. bende tekrarmı dusuk yasıyorum dıye test yaptım. ama negatıftı. nıye yasadıgımıda anlamadım. bır ıkı ay daha deneyıp olmazsa dr uma tekrar gıtmeyı dusunuyorum......
benım hıkayemde bu. inşallah Allah hepımıze guzel bebişler verırr...

Kızlar ben de kimyasal gebelikten önce 3,5 yıl doğum kontrol hapı kullanmıştım. Üstüne 5 ay da eşim korundu. Ama yine de ilk hamileliğim kimyasal gebelikle sonuçlandı... Acaba benimki de haptan kaynaklanmış olabilir mi?

kızlar aranızda kimyasal gebelik yaşayan varmı ? kimyasal gebelikten ne kadar sonra hamıle kaldınız.bilgi verirsenız sevınırım.canlarım benımmmm Şeniz

kızlar hiç üzülmeyin bende kimyasal gebelik yaşadım ekim ayında hemde sizin gibi korunmayı bıraktığım ilk ay ama çok sorunluydu dış gebelik dediler ameliyat dediler çok üzüldüm çok ağladım ama geçti çok şükür aralık ayında tekrar hamile kaldım 9 haftalık hamileyim kimyasal gebeliğe kayıp olarak bakmamak lazım bunu insan geç kabulleniyo ama öle kendinizi üzmeyin umarım en yakın zamanda bebiş haberlerinizi alırız yerimseniben

arkadaslar cogumuz kasım ayında dusuk yasamısız. üzüntümüz ortakkksenağlama inşallah en kısa zamanda hamiş kalırızzzz:enbuyukkk:

bende nunuu arkadaşım gibi 5 sene hap kullandım hapı bıraktım artık zararlı olur diye.ertesi ay kaldım.nası olduğunu bile annamadım çünkü adet olmuştum günü gününe.adet bittikten 2 gün soona tekrar kanama başladı.dr gittim düşük yada dış gebelik dedi.kendimi kaybettim psikolojim bozuldu.neyse düştü bebeğim.gerçi bebek bile denemezdi kimyasal gebelik işte.aradan 15 gün geçti ben tatile gidecektim .midem falan bulanıyodu gitmeden emin olayım dedim test yaptım pozitif çıktı.tabii tatil hayalleri suya düştü tekrar gittim druma b-hcg 110 dedi ötekinde 330 du .budaha düşük ama çok yeni dedi.neyse oda 1.5 2 hafta sürdü.adet oldum ve oda ööle bitti.benim sorunum 5 sene hap kullanmamdan dolayı yumurtalarımın kalitesi düşükmüş ondan olmuş.herkese söölüyorum sizde sööleyin benim gibi senelerce hapla korunmasınlar.şimdi herşey normal ama ben biraz daha erteledim bebek işini.çok etkilendim çünkü bu olaylardan...sevgiler

kızlar hiç üzülmeyin bende kimyasal gebelik yaşadım ekim ayında hemde sizin gibi korunmayı bıraktığım ilk ay ama çok sorunluydu dış gebelik dediler ameliyat dediler çok üzüldüm çok ağladım ama geçti çok şükür aralık ayında tekrar hamile kaldım 9 haftalık hamileyim kimyasal gebeliğe kayıp olarak bakmamak lazım bunu insan geç kabulleniyo ama öle kendinizi üzmeyin umarım en yakın zamanda bebiş haberlerinizi alırız yerimseniben

öznur cum tebrık ederım cnm. inşallah bızde senın gıbı kısa zamanda hamış kalırız. arkadasım pekı ısı takıbı vs. yapmısmıydın. yoksa oluruna mı bırakmıstın

DuyguMutlucum,
Senle aynı kadere paylaşıyoruz canım. Ben de Kasım ayında kimyasal gebelik yaşamıştım ve aralıktan beri deniyorum. Allah'm isteyenlerin kucağını boş bırakmaz inşallah :teselli:

evet canım bende okudum seninkiyle aynı durumumuz .İnşallahhh canım aminnn

Bu arada adım duygu yerimseniben

Bu arada bişey dikkatimi çekti herkes ilk korunmayı bıraktığı ayda hamile kalmış ilginç dimi arkadaşlar acaba ondan dolayı olan bişey olabilirmi vucudun o zamana kadar korunması ve ilk korunmadığı ayda bebeği vucudun atmasıfisfisfisfisfisfis

öznur cum tebrık ederım cnm. inşallah bızde senın gıbı kısa zamanda hamış kalırız. arkadasım pekı ısı takıbı vs. yapmısmıydın. yoksa oluruna mı bırakmıstın

tamamen artık olmayacak dediğim hiç ilgilenmediğim zamanda oldu kafaya takınca olmuyor psikoloji çok önemli takmamak gerekiyor ama insanın elinde değil biliyorum cnm hiç moralinizi bozmayın benim drum demişti kimyasal gebelik olduğuna göre ikinizde sağlıklısınız en kısa zamanda tekrar gebelik olur olaya böle bakmaya çalışın yerimseniben bide kandan tamamen temizlenmesi gerekiyor hcg hormonunun tekrar kalabilmek için bunun kontrollerini yaptırıyormusun canım

Canim Hayir Ben 3,5 Yillik Evliyim Ilk Sekiz Ay Korundum Yasmin Dogum Kontrol Ilaciyla Biraktim Ve Kasil Ayinda Ancak Hamile Kalabildiim Oda Kimyasal Gebelikti Zaten :KK43: .yani Hemen Kalamadim Ama Kizlar Bildigim Bir şey Varki Ben Bu Konuda Cok Dusundum Cok Okudum Ve Gerçekten Vakti Zamani Var Bir De Insanin Yapisiyla Alakali Bişey Bu Benim Cevremde Ki Tanidiklar Vardi Ayni Donemde Evlenip Ilaca Başladimk Ve Ben Onlardan önce Biraktim Ve Benim Hala Yok Onlarin Cocuklari Kocaman Oldu.sanirim Ilacin Etkileri Kişiden Kişiye Değişiyo.bakalim Bende Ilk Bu Ay Denemelere Başladim Pek Umutlu Degilim 10 Gunum Var Daha Adete Zaten Adet Olursam Tedaviye Başliycaz.
He Bide Ben Bebekleri Cocuklari Cok Severim Yani Boy Boy Olsunlar Ilgileniyim Ama Işte Olmadimi Olmuyoo

Canim Hayir Ben 3,5 Yillik Evliyim Ilk Sekiz Ay Korundum Yasmin Dogum Kontrol Ilaciyla Biraktim Ve Kasil Ayinda Ancak Hamile Kalabildiim Oda Kimyasal Gebelikti Zaten :KK43: .yani Hemen Kalamadim Ama Kizlar Bildigim Bir şey Varki Ben Bu Konuda Cok Dusundum Cok Okudum Ve Gerçekten Vakti Zamani Var Bir De Insanin Yapisiyla Alakali Bişey Bu Benim Cevremde Ki Tanidiklar Vardi Ayni Donemde Evlenip Ilaca Başladimk Ve Ben Onlardan önce Biraktim Ve Benim Hala Yok Onlarin Cocuklari Kocaman Oldu.sanirim Ilacin Etkileri Kişiden Kişiye Değişiyo.bakalim Bende Ilk Bu Ay Denemelere Başladim Pek Umutlu Degilim 10 Gunum Var Daha Adete Zaten Adet Olursam Tedaviye Başliycaz.
He Bide Ben Bebekleri Cocuklari Cok Severim Yani Boy Boy Olsunlar Ilgileniyim Ama Işte Olmadimi Olmuyoo

cnm üzülme allah hayırlısını versin allah sana nasip etsin ama üzülme seni çok iyi anlıyorum en önemlisi moral yerimseniben

tamamen artık olmayacak dediğim hiç ilgilenmediğim zamanda oldu kafaya takınca olmuyor psikoloji çok önemli takmamak gerekiyor ama insanın elinde değil biliyorum cnm hiç moralinizi bozmayın benim drum demişti kimyasal gebelik olduğuna göre ikinizde sağlıklısınız en kısa zamanda tekrar gebelik olur olaya böle bakmaya çalışın yerimseniben bide kandan tamamen temizlenmesi gerekiyor hcg hormonunun tekrar kalabilmek için bunun kontrollerini yaptırıyormusun canım

yok cnm hcg ye baktırmadım. ama bugun test yaptım negatıf cıktı. hcg degerım olsaydı pozıtıf cıkardı dımı??:uhm:

X