dogan bebege ilk bunlari yapin

ozturyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2007
439
3
42
kizlar bakin bi kuran hocasindan yeni ogrendim bebegimiz insallah sagsalim dogdugunda annenin yanina geldiginde biz tabi biraz gucsuz olucaz ama yaninizdakilere tembihleyin bunlari mutlaka yaptirin.

1-suyun icinde islatilmis hurmayi bebegin agzina surun ama hurma iyicene yumusamis olsun ki tahris etmesin
2-zemzem suyundan bi bir iki damla dudaklarina degdirin
3-yaninizdaki birisi mutlaka tank suresini okusun

valla bunlari bi arkadasin kuran hocasi soylemis ve tembihlemisss.. haberiniz olsun. ben hastane cantasina hurma koymaya gidiyorum simdi:))

Tarik suresi mi?Sure okunur da diğer ikisi zor.İnançlı biriyim ama hikmetini anlamadim,zemzem neyse de...

bunu bende duymustum, fakat bu sureyi duymamistim. Neyse bende zemzem suyu var, hurmayida alirim, annemede tembihlerim sureyi okusun eger ben halsiz olurda okuyamazsam.

arkadaşlar tamam doğum yapınca yapalımda ne amaçla yapılıyor eşim bana sorar neden ve niçin yanımda bulunanlarda ne diyecez neden yapıldığını bilmeden cevap veremeyiz mutlaka faydası vardır ama amaç ne onu anlamadım mesela ben şunu duydum doğum yaparken kendi saçını yüzüne sürecekmişin ki yüzünde doğumda leke yada iz kalmasın diye sonuçu bilince daha çok inanarak yapıyoruz.beni yanlış anlamanısı istemem hepimizin olduğu gibi benimde batıl inançlarım var ....

X