Bebek Beslenmesi 6 aylık bebek beslenmesi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhaba arkadaşlar.benim oğlum5,5 aylık emziriyorum ama herkes bişeyler vermeye başla dedi.bende sabah kahvaltısı(peynir,yumurta sarısı,kepekli ekmek,su ve pekmez)veriyorum.öğlen elma püresi yada portakal suyu akşama doğru patates havuç prinç ve kırmızı mercimekli çorba verdim ama bunları vermeye başlıyalı kabız oldu bebeğim.neden acaba çokmu bir anda yüklendim sizce.yada hangisi neden olmuş olabilir

merhaba arkadaşlar.benim oğlum5,5 aylık emziriyorum ama herkes bişeyler vermeye başla dedi.bende sabah kahvaltısı(peynir,yumurta sarısı,kepekli ekmek,su ve pekmez)veriyorum.öğlen elma püresi yada portakal suyu akşama doğru patates havuç prinç ve kırmızı mercimekli çorba verdim ama bunları vermeye başlıyalı kabız oldu bebeğim.neden acaba çokmu bir anda yüklendim sizce.yada hangisi neden olmuş olabilir

katı gıdaya yeni geçtiğin kabız olmuştur.aynı sorunu bende yaşadım

katı gıdalara yavaş yavaş başlamalısın:emir_bebek:çok yüklenmişsin

slm katı gıdalara çok erken başlamışsın özellikle portakal suyunu geç vermeye çalış benim kızıma dokundu ve gaz yaptı yumurtada erken kızım 8,5 aylık daha yumurtaya yavaş yavaş başladım dr muz sadecene anne sütünü öneriyor sende herşeyi çay kaşığıyla haftada artırmya çalış hem bünyeside alışıyor aslında ilk önce herşeyi tek tek tattırki alerjisi olup olmadığınıda öğrenmiş olursun .

evet haklısınız bir anda çok yüklendim sanırım.şimdi kahvaltıyı çıkardım menüden sadece meyve sularına devam ediyorum birde yoğurda.bakalım düzelicekmi

merhaba arkadaslar. benım 6 aylık bır bebegım var. bu ayın 19 unda 7 aylık olacak. sız bu aylarda bebegınıze neler verdınız yemesı ıcın. ozel bır karısım falan hazırladınız mı? yardımcı olursanız sevınırım.
öncelikle merhaba ve bebeğini güle güle büyüt. bebeğin galiba şimdi 8 aylık
8 aylık bir bebeğe anne sütü, iyi ezilmiş ev yemekleri(etli ve sebzeli), tam yumurta ve ya pastörize peynir, yoğurt, tahıl-kurubaklagil ezmeleri verebilirsin.:smiley-cool:

kabızlık problemi bizde de va kabız oluyor yavrum hep...

bebeği kabızlık problemini ortadan kaldırmak için ;
bebeğe bol su ve sıvı gıdalar verilmeli özellikle kayısı,erik,üzüm,armut suyu gibi
su öğün aralarında verilmeli
anne sütü veriliyorsa emzirmeye sık sık devam edilmeli
bebeğin beslenmesinde tahıl içeren ürünlere yer verebilirsiniz
kabızlık süresince bebeğe şeftali,muz,patates,pirinç içeren gıdlar verilmemeli
yediği yemekleri biraz yağlı yapabilirisiniz ya da ağzına bir kaç damla zeytinyağı damlatabilirsiniz

merhaba arkadaşlar benimde bebeğim 6 aylık dok götürdüm.inek sütünü yoğurt yapımında ve muhallebi yapımında kullanabilirmişiz.direk vermek zararlıymış.hazır sütle yapmaktansa bence daha ii.meyve pürelerini mutlaka cam rendeyle yap dedi.öncelikle meyve püresi muhallebi ve yoğurtla başlıcam.sonra sebze çorbaları ve kahvaltı yavaş yavaş.ben devam sütü ve hazır kaşık mamamlarından veriyodum.artık muhallebiyide kendim pirinç unuyla yapcam.daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum

hayatım ben yoğurdu keçi sütüyle yapıyorum marketlerde satılıyo inek sütüyle yapmıstım geceleri cok gaz yaptı mamayla hiç yapmadım ama kecı sütü iyi gelıyo anne sütü alamayan bebeklere öneriyorlar

hilal canım inek sütü yogurttada agır geliyo benimde 6 aylık oglum var geceleri sıkıstırıyo ya devam sütüyle yap yada keci sütüyle iyi gelıyo pirinç unu icin erken bence birazdaha gecsin kabız olabilir

Benim kızım 5,5 aylık 15 gün önce meyve suyuna ve yoğurda başladık. pazar gününden beri de kahvaltıya başladı, yumurta sarısı, peynir, ekmek ve pekmez yiyor.

yogurdu inek sütüyle yapımında bir sorun olmuyor,peynir yogurt gibi süt ürünlerş verilebilir.devam mamasıyla yogurt yapımının bir esprisi yok.ben doktora da sordum arastırdım da,yogurt ve kefir verilebilir

arkadaslar benim bebegim 6 aylık ek gıdalar verıyorum ama devam mamamsı almak istemıyor sütümü istıyor ama sütüm kesildi kesilecek daha itı kullandıgınız devam maması varmı lütfen yardımcı olun

benim bebeğimde haftaya 6 aylık olacak. dişlerimiz çok erken çıktı 3 aylıkken şimdide üst dişler patladı emerken ısırıyor emzirmekte zorlanıyorum bunu gece yapmıyor gündüz ısırıyor. bende meyve püresi çorba ve muhallebi veriyorum daha henüz kahvaltıya geçmedim yoğurtta vermiyorum. ama yazılanları okudum keçi sütüyle denicem çünkü bebeğim çok gazlı hala gaz problemini atlatamadık

canım bak dene gaz yapmıyor ben cok memnunum inek sütüylede yaptım geceleri ıkındı o kadar zorlandıkı gazını bileyapamadı herseyi gün gün kestim baktım yogurtmus gaz yapan yeri geldı sütüm yetmedi ogluma kecı sütü verdim bıranda boy attı anne sütündeki vitamınler keci sutunde varmıs arstırabilirsin yanı kafama göre yapmıyoum dene mmnun kalacaksın canım

merhaba arkadaşlar.kızım ayın 12 sinde 6 ayını doldurdu.5 aylıkken yoğur ve meyve sularına başlamıştım.artık çorba ve pürelere geçiyoruz ama hiç sevmiyor,bi türlü yediremiyorum.sürekli ağlıyor ve kusacak gibi oluyor.bu arada diş çıkarmaya başladı.ne yapmalıyım?kilo alımı da yavaşlamış bu ay sadece 200 gr almış:KK43:

merhaba arkadaşlar.kızım ayın 12 sinde 6 ayını doldurdu.5 aylıkken yoğur ve meyve sularına başlamıştım.artık çorba ve pürelere geçiyoruz ama hiç sevmiyor,bi türlü yediremiyorum.sürekli ağlıyor ve kusacak gibi oluyor.bu arada diş çıkarmaya başladı.ne yapmalıyım?kilo alımı da yavaşlamış bu ay sadece 200 gr almış:KK43:

benim oğlumda ilk başta sebze çorbasını içmedi bende kavanoz mamalarından başladım şimdi yiyor ama sevmediği şeylerde resmen öğürüyor bende zorlamıyorun o zaman.. sebzeleri tek tek denesen havuç güzel bir başlangıç tadını bebekler de seviyor.sonra karıştırıp yedirirsin.. benim bebeğim de kusma problemi var doktor neyi seviyorsa onu yesin çok zorlama dedi. devam maması ya da anne sütü veriyor musun?

sebze corbası ıcmek zorunde degılkı...
öle bır kural yok...
sızın yedıgınız etlı sebze yemeklerınden verırsenız halolmuş olur.üstelemeyın.
doktorumun tavsıyesi...
bu corbalar amrıka vs gıbı fast foodla beslenen ulkelrden alışkanlık halıne gelmış..
turkıyede sebze zaten sofralarımzdan eksık olmuyor

benim bebeğimde haftaya 6 aylık olacak. dişlerimiz çok erken çıktı 3 aylıkken şimdide üst dişler patladı emerken ısırıyor emzirmekte zorlanıyorum bunu gece yapmıyor gündüz ısırıyor. bende meyve püresi çorba ve muhallebi veriyorum daha henüz kahvaltıya geçmedim yoğurtta vermiyorum. ama yazılanları okudum keçi sütüyle denicem çünkü bebeğim çok gazlı hala gaz problemini atlatamadık

kahvaltı,yogurt muhallebı sırasıyla gıtseydın canım sorun olmazdı..
sen tam ttersını vermısın..
gercı herkez öle verıyor ama yanlış sonra corba ıcmıyolar..
şakkıdı..hele yogurt hergun 1 fıncAN hazır yogurt bıle verebılırsın..
doktorumun verdıgı bılgıler hihoyyyt

X