Viyana'dan Haberler

BITANEMCE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2007
149
0
Avusturya'daki Türkler'in binasında da yangın çıktı

Bu kez yer Avusturya. Türkler'in oturduğu iki binada birden yangın çıktı. Yedisi çocuk 10 kişi hastaneye kaldırıldı. Kundaklamadan şüpheleniliyor

Almanya'nın Ludwigshafen kentinde Türkler'in oturduğu binada çıkan yangının külleri henüz soğumamışken bu kez Avusturya'dan yangın haberi geldi. Yangının merkezi yine Türkler'in yoğun olarak oturduğu iki binaydı. Avusturya'nın başkenti Viyana'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı onuncu bölgede bulunan Knöll sokağında binalarda çıkan yangın sonucu 7'si çocuk 10 kişi hastaneye kaldırıldı. Yangında Viyana itfaiyesinin erken müdahalesi ve binanın taş yapı olması, olası bir faciayı önledi. Dumandan zehirlenen yaralıların hayati tehlikesi olmadığı açıklandı.

Viyana kriminal masası polislerinin yaptığı incelemede kundaklama olduğuna dair kuvvetli deliller bulundu. Yangının söndürülmesinin hemen ardından polis köpekleri de kundaklama ile ilgili izlere rastladılar. Polis soruşturma aşamasında konu hakkında daha fazla bilgi vermeyeceğini belirtti.

Knöll sokağı 43 numaradaki bakım gören binada yangın ihbarı alan İtfaiye ekipleri 80 kişilik personel ve itfaiye araçları ile yangın yerine geldiler. Korku içinde evlerinin penceresinde durarak itfaiyeden yardım isteyen bina sakinlerinden 18 kişi itfaiye merdiveni ile aşağı indirildi. O sırada aynı sokak üzerinde 38 numarada ikinci bir yangın ihbarı geldi. Kısa bir şaşkınlık geçiren itfaiye ekibi daha sonra 38 numaradaki binaya da müdahale etti. Kilerde çıkan yangın en çok giriş katındaki bina sakinlerini etkiledi. Giriş katında bulunan anne ve iki çocuğu aşırı dumandan etkilendikleri için görevliler tarafından dışarı çıkartıldı. Kilerde çıkan yangın itfaiye görevlileri tarafından söndürüldü.

Elli yedi hanenin bulunduğu binada kırk yedi hanesinde Türkler çoğunlukta olmak üzere yabancılar yaşıyor. Cihan Haber Ajansı'na konuşan bina sakinleri 'Gece saat on bir civarında uykudan uyandık. Etraf itfaiye ve polis ekipleri tarafından çevriliydi. Yangına erken müdahale edildiği için, tüm binaya yayılmadan söndürüldü. Her taraf duman olduğu için nefes almakta zorlandık' dediler.

BU GURBETE CANIMIZI DISIMIZE KATIP CALISIP EKMEYIMIZI KAZAN DERDINDEYIZ,NEDEN EVIMIZDE BILE HUZURLA YATAMIYORUZ??ALLAH HEPMIZI KORUSUNN

Arkadaslar olay ne zaman olmus ben knöll gasse ye cok uzak degilim hic duymadim krone zeitunga da baktim olay la ilgili hic haber yok ORF mi gösterdi yangini gecmis olsun neyseki ölen kimse yok azittilar yine bunlar.

Cok üzüldüm yaa, birde tr'dekiler avrupaya gelmek isterler, görsünler iste
avrupadakilerin cektiklerini.
Türklerin kaderimidir nedir, hic bir ülkede sevilmezler :KK43:

evrimce sana katilmiyorum ,belki senin gurbet hayatin kotu gecmis olabilir ama su son yazdiklarini sen yasadi heralde ,cunku ben burda ne tuvalet temizliyorum nede borca battim ..nede izine gelirken altima mercedes cekiyorum ,tamam herkes cok iyi yasamiyor olabilir ama hele ki bu zamanda istisnadir heralde ,ben ev hanimiyim calismiyorum bile cokta guzel rahat geciniyoruz borcumuzda yok allaha sukur .. turkiyeyi cok ozluyoruz ,cok seviyoruz ama bir gercek varki burda cok rahat yasiyoruz ..

her konuda haklara sahibiz ,buranin issizi bile turkiyede gece gunduz calisan bazi insanlardan kat kat ustunde para aliyor ..hic ac yok ..

bence bu senin anlattiklarin belki seneler once ilk gurbete gidenlerde vardir sahsen ne benim ailem oyle nede cevremde boyle insanlar var ..durum zaten ortada yoksa herkes kesin donus yapardi ,rahat olmasak burda isimiz ne ..

bende sana katilmiyorum evrimce!! ben 4 yasimdan beri burdayim tuvalet temizlemek ayip degil yeterki helal para olsun ben burda okudum ve viyanayi cok seviyorum sözde vatan hasreti sözünü kiniyorum elbette vatanimizi özlüyoruz herkezin kendine göre planlari var ayrica ben cevremde kimseyi mercedes kiralayip türkiyede hava attigini görmedim belki siz böyle yaptiniz bilemem yaniii borcada batan belki sizsiniz kredi cekip türkiyeye kacmista olabilirsiniz!!!!!!!!!

bende 4 senedir Linzdeyim üniversiteye gidiyorum ve ailem burda evet vatanimizi cok özlüyoruz..belkide dedigin gibi tuvalet temizleyen insanlarda var ama bu ayip degil kücümsenecek biseyde degil...ya bu dedigin cok cirkin birsey yok mu yani türkiyede temizlige giden insanlar onlarida öyle kücük görüyorsun demek ki...bende görmedim mercedes kiralayan kisiler..evet vatandan ayri kalmak zor ama bu sekilde bisey demen cok cirkin

evrimce hanim ben hadimi biliyorum merak etmeyin. ülkemiz kalkinsin demissin siz gitmissiniz siz kalkindirin aaa ama siz ev hanimisiniz, bence siz bizi kiskaniyorsunuz bu dogruyu söylemek degil yaniliyorsunuz. nerdeymis rezillik ben görmedim sadece kendi yasantinizla bizleri öyle yargilama hakkin yok madem türkiyede yasiyorsun ozaman ordaki sorunlari düsün derim mesela PKK vatanin tüm derdi bittide burda bizimle ugrasmayin!!!!!! ben size aciyorum böyle düsüncelere sahip oldugunuz icin herkez hak ettigi gibi yasar!!!! sözlerinizi almanyada ölen 9 vatandasimizin ailesine söyleyin siz bunu hak ettiniz diye yazik valla yazik demek hak etmisler öylemi sizi kiniyorum vicdan lazim demek sizde yok!!!

bende sana katilmiyorum evrimce!! ben 4 yasimdan beri burdayim tuvalet temizlemek ayip degil yeterki helal para olsun ben burda okudum ve viyanayi cok seviyorum sözde vatan hasreti sözünü kiniyorum elbette vatanimizi özlüyoruz herkezin kendine göre planlari var ayrica ben cevremde kimseyi mercedes kiralayip türkiyede hava attigini görmedim belki siz böyle yaptiniz bilemem yaniii borcada batan belki sizsiniz kredi cekip türkiyeye kacmista olabilirsiniz!!!!!!!!!

Hay ben senin o güzel agzini öpem bacim,
Belliki arkadas kendi söylediklerini kendi yapmiski solugu tr de almis bizlere aciyormus acincak halde degiliz sükürler olsun TÜRKIYE bizimde vatanimiz evet ama Paran yoksa hastanede rehin kaliyorsun Burda öyle Bir sorun bile yok Cebinde Kurusun YOksa yine gider tedavini olursun Bizler rahatiz bacim merak etme sen acima bize sen kendi haline vijdansizligina yan hakediyormusuz müstehakmis her sey bizlere yazik!!!Ayrica wc temizliyormusuz temizleriz bacim ayipmi?? tr de Bulsa Bir cok ev hanimi Seve seve yapicak Onu ama onuda bulamiyo insanlar. birde kimse mercedes kiralayip tr de hava atmiyor evet kredi cektirip tr ye yatirim yapiliyor ev aliniyor ama kimsenin hava attiginida sanmiyorum Gurbetciler haddini bilir arkadasim sen merak etme
Sende haddini bil ve Onca yanan cana hakaret etme O insanlarin yürekleri yaniyor, Kendini bilmezin Biri bir kibritle ocaklar söndürdü diyede tüm avrupali gurbetcileri asagilaman gerekmiyor??

sen gercekten avusturyada yasadigina eminsin degil mi..belki senin kaldigin yer cok gelismemis bir yerdir seni anlamaya calisiyorum ama anlasilacak gibi degil .
sen kole gibi calismissin ama biz insan gibi yasiyoruz burda..hatta ben calismiyorum bile ihtiyacim yok ,tabiki vatanimiza katkimiz olsun isteriz ama burda duzenimiz kurulmus ,buraya alismisiz turkiyeye gelsekte ayak uydurmamiz zor olur .
bence derdi olan sensin .pisman olmus gibi gorunuyorsun ..unutmaki sadece 7 aydir ordasin ne zaman hemen yeni bir duzen kurdunda buralari kotuluyorsun ..ve lutfen konusurken kendi adina konus ,sen cile cekmissin diye burdaki herkes cekiyor degil ..temizlige bile gider nevar ..

dogruyu soylesen amenna ama senin avusturyada yasadigindan supheliyim,
yada yasadinda tutunamadin .
yaa evet burda kole gibi calisiliyor sabah 9 aksam 5 paydos ..her cocugun parasini devlet karsiliyor ,ustelik ilk iki sene cocugumu bakiyorum diye bana yuklu bir para veriyor tatile cikarken ,yilbaslarinda cifte maas ,doktorlara para vermiyoruz ,aynen dedigin gibi kole gibi ..ben boyle bisey deyipte ekmegini yedigim yere nankorluk yapamam kusura bakma ..

Son düzenleyen: Moderatör:
bu arada sadece iki mesaj sayin var ,sadece bunlari soylemek icin mi uye oldun kk ya ..pes yani ..bence derdi olan sensin ,yoksa niye sirf bize bu iftiralari soylemek icin uye olasin ,ustelik konu cok uzucu bir yangin haberi sen gecmisolsun yazacagina pes yani diyorum ..

bence bu arkadasin cani baya sikilmis hatta bunalimda fazla muhatap olmayalim sonra böyle uzayip gider allah sana akil fikir versin nediyeyim!!

aaa ne oldu kizlarrr ben bisey anlamadim,

konustugunuz konu nun yazisi silinmisss

neyse canlar bos verin

Haberi yeni okuyorum inanin cok uzak degilim Knöllgasseye ama duymadim nasil oldu anlamadim simdi esime sordum biliyorum dedi sasirdim ben yasiyormuyum acaba :S
paylasimin icin cok tesekkürler kurtulduklarina cok sevindim ama inanin korkuyorum
türk düsmani hayinler cok etrafimizda aslinda oturdugumuz binalarda cok türk olmamali diye düsünüyorum benim binamda 2 türk var benimle beraber cok sükür ama ilk girdigim dönemler cok sorunlar yasaydyim almancaym iyiki var olmasydi bana neler yaparlardi bilemiyorum
iftira attilar kovdurmaya calistilar ama beceremediler
hayinler

neyse tekrar tesekkürler

Saygilar...

X