Adetime 1 hafta kala yumurtluyorum. Çoook geç. normal mi?

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
42
Arkadaslar ABD de yasıyorum. 2 sene de TR ye donemeyecez. Buraya gelmeden once dedim ki nasıl olsa orada bosum. Cocuk yapayım. Gelmeden iyice muayene oldum. saglıklısın dedi doktor. Bu ay da dahil 3 aydır deniyoruz. Son 2 aydır da sıcaklık olcumu ile yumurta takibi yapıyorum. bu ay ayrıca ovulasyon belirleme testlerinden de aldım.

Ama sorun su. gecen ay 24. gunde yumurtlayıp 34. gunde adet oldum. 9 gun var arada.

bu ay da 24. gun oldu halen yumurtlama yok. testler 24-36 saatlik bir ongoru de yaptıgı icin 25 ve 26. gun bile yumurtlamayabilirim.(sıcaklık da yukselmedi) kasıklarım o kadar sis ki sanki o bolgede surekli gaz varmıs gibi hissediyorum. hafif bir agrı var bir sag yumurtalıgımda, bir sol yumurtalıgımda.

bir de aklıma yazın muayene yapan doktorun dedigi geldi. ultrason ile baktı dedi ki tam su anda folikul olusmus durumda (12 mm imis). ben o zaman tabi bilmiyorum folikul ne zaman olusur ne zaman catlar. yoksa sorardım 28 gunumdeyim simdiye coktan catlaması gerekmez miydi diye. simdi hesap ediyorum o gun 28. gundu ve ben o ay 37. gun adet oldum. o gun yumurtlama olsa bile arada 8 gun var.

yani ben anlamadım herkeste 14 gun olan luteral faz bende neden bu kadar kısa. bu normal olabilir mi?

bu sekilde olan arkadaslar sorunlarını ne sekilde cozduler. yurtdısında oldugm icin doktora gidemiyorum. burada maasını bırak gel.

Lutfen benzzer arkadaslar benimle paylassın.

kibelecim bende senin gibiydim ama 34 gun suruyodu 20.gun ovulasyonda gostermişti sonra 35.gun regl oldum ama arada 14 gun var. gecen ayda oyle hesapladım 19.gunumde doktora gitmiştim genel muayene icin yumurta varmı dedim var ama daha olgunlaşmamıs dedi ve ben 1 hafta sonra adet gordum 28.gunumde yani. kafam karıştı vs buay adacayı içtim reglimin 10.gunune kadar ve ısımı olctum resmen 15.gun yumurtladım canım. onceki aylarda hep 34-35 suruyordu. Birde 35ten fazla surmesi problem yani sen 37 yazmıssın ya olmaması gerek. en fazla 35 gun olması gerek. Muhtemelen senin yumurtalar yeterli olgunluga gelmeden adetle gidiyor. Bence yumurta takibi yaptır yada duzensizlik nedeniyle doktora gorun. ben dokroruma 34 gunde oluyorum demiştim onda 35e kadar normal demişti. Bir araştır istersen

Luteal faz 14-12 arası olması gerek diye biliyorum yanılmıyorsam. arkadaslar bilgi verirler canım

arkadaslar yok mu bu konuda problemi olup, cozmus oln ya da doktoruna sormus olan? yurtdısındayım soracak kimsem yok:KK43:

kibelecim bende senin gibiydim ama 34 gun suruyodu 20.gun ovulasyonda gostermişti sonra 35.gun regl oldum ama arada 14 gun var. gecen ayda oyle hesapladım 19.gunumde doktora gitmiştim genel muayene icin yumurta varmı dedim var ama daha olgunlaşmamıs dedi ve ben 1 hafta sonra adet gordum 28.gunumde yani. kafam karıştı vs buay adacayı içtim reglimin 10.gunune kadar ve ısımı olctum resmen 15.gun yumurtladım canım. onceki aylarda hep 34-35 suruyordu. Birde 35ten fazla surmesi problem yani sen 37 yazmıssın ya olmaması gerek. en fazla 35 gun olması gerek. Muhtemelen senin yumurtalar yeterli olgunluga gelmeden adetle gidiyor. Bence yumurta takibi yaptır yada duzensizlik nedeniyle doktora gorun. ben dokroruma 34 gunde oluyorum demiştim onda 35e kadar normal demişti. Bir araştır istersen

canım bir sey daha soracagım. adacayını ne kadar ictin ve hangi yonteml hazırladın?

ya arkadaşlar herkesin yumurtlaması adet döngüsüne göre değişir korkulacak birşey yok bunda bende 23 günde bir adet olduğumdan 10. gün civarı yumurtluyorum.O 14 gün demeleri 28 günde bir adet olanlar için ayrıcada insanın yumurtlamadığı aylar olabiliyormuş.

Bazen yumurta çatlamadan adetle atılabiliyormuş.Bu konuda duyduklarım.Bazılarının hemen adet öncesinde bazılarının da adetten hemen sonra bile yumurtlayabildiği.Var böyle şeyler ama normal mi bilmiyorum.
Adaçayını bende kullanıyorum.Adetimin3.gününde felan başlayıp bi 10 gün bende içiyorum.
Demliyorum ben çay gibi,bi kaç tutam demliğe koyup.Kaynatmayı pek önermiyorlar bitklerde.En iyisi demlemek.Günse 2 kupadan fazla içmeyelim yine de kızlar.Herşeyin fazlası olduğu gibi adaçayının da fazlası zararlıdır.
Yumurtaların gelişiminde çok faydalı.Neden 10 gün içtiğime gelince.Döllenme olursa adaçayı tehlikeli oluyor.Yani döllenmeye kadar içtin içtin, bi dahaki adete kadar içme bi daha.
Yumurta,süt,yoğurt gibi hayvansal ürünler de yumurtalar üzerinde faydalı.Ben sütü tercih ediyorum.Faydalı oluyor.İyi gelişiyor yumurtalar.

Bi sonuç alırsan adet döngünle ilgili haberimiz olsun.

arkadaslar yok mu bu konuda problemi olup, cozmus oln ya da doktoruna sormus olan? yurtdısındayım soracak kimsem yok:KK43:

Canim bende senin gibi abd'de yasiyorum ve cok iyi anliyorum seni. ayni sorun bende de var. Normalde herkes adet olduktan 10 gun sonra falan yumurtluyor dolayisiyla hamile kalmalari daha kolaylasiyor ama benimkide 2 adet arasi 34 gun falan o yuzden hep ay sonlarinda oluyor yumurtlama. ovulusyon testini bende bu ay deniyecegim. birbirimizi haberdar edelim. burada doktorlar cok pahali zaten gitsenden turk doktorlar gibi ilgilenmiyorlar. hangi eyalettesiniz?

arkadaslar yumurtlama adet tarıhınızden 14 gun once gerceklesır. dolayısıyla adet dongunuz ne kadarsa 14 gun cıkartıp oyle buluyosunuz. mesela 35 gunde bır adet goren bır kısı 35-14=21. gun yumurtlama gerceklesır. 28 gunde bır adet goren kısı ıse 28-14=14. gun gerceklesır. tabı bunu hesaplayabılmek ıcın adet dongunuzun duzenlı olması lazım.

Canim bende senin gibi abd'de yasiyorum ve cok iyi anliyorum seni. ayni sorun bende de var. Normalde herkes adet olduktan 10 gun sonra falan yumurtluyor dolayisiyla hamile kalmalari daha kolaylasiyor ama benimkide 2 adet arasi 34 gun falan o yuzden hep ay sonlarinda oluyor yumurtlama. ovulusyon testini bende bu ay deniyecegim. birbirimizi haberdar edelim. burada doktorlar cok pahali zaten gitsenden turk doktorlar gibi ilgilenmiyorlar. hangi eyalettesiniz?

Rockwell, ben Massachusett'teyim. Boston'dayız. ben once CVSde satılan ovulasyon belirleme setlerinden almıstım. cok pahalı geldi acıkcası. ebaydan siparis ettim bu sefer.2-3 hafta buluyor gelmesi. ona gore siparis et. Bugun 26. gunumdeyim deniyorum tık yok. sıcaklık da yukselmedi.

ben burada adacayı da bulamıyorum. taze adacayı aldım. dunyanın parası uttu 2 dal sey. toz seklinde vardı ondan aldım. bakalım adacayı sebep olur da Allah'ım cabucak bizi anne yapar insallah.
Siz hangi eyalettesiniz?

bebek bekliyorum ve hamile kaldığım ay aynen seninki gibi oldum doktorum öyle dedi.endişelenecek birşey yok demekki...

Merhaba bende 32 günde bir regl oluyorum, bu yüzden yumurtladığım zamanı tutturamıyordum.Çünkü tüm internet siteleri reglin 1. gününden itibaren 14-15. gün yumurtlama olur diyordu.Halbuki daha sonra şunu öğrendim ki asıl şaşmayan tarih regl olduğun günden 14 gün öncesi yumurtlama oluyor olmasıydı.yani 32-14: 18. gün yumurtlama günüm.

Fakat baktım ki 18. gün ısı artışı olmadı heralde yumurtlama olmadı o ay diye düşündüm.sonra doktoruma sordum bazen yumurtlamadan 2 gün sonra ısı yükselebiliyor bazen yükselmediğide oluyor.(Yani progesteron eksikliği) olabilir dedi.

bebek bekliyorum ve hamile kaldığım ay aynen seninki gibi oldum doktorum öyle dedi.endişelenecek birşey yok demekki...

Yelizcigim biraz daa acıklar mısın aynen senin gibi derken? sen de mi gec yumurtlamıssın?

Inan cok mutlu oldum cunku morale cok ihtiyacım var. yazın yumurtamın gec olusması, gecen ay gec yumurtlamam bu ay da yumurtamın bekleyip gelmemesi acayip moralimi bozdu. dedim yumurtlama problemim mi var? Bir de isin en kotu tarafı yurtdısında ben kime bakınacam:KK43: Insallah oyledir diyorum. bu ay yumurtayı bekliyorum dort gozle.

Merhaba bende 32 günde bir regl oluyorum, bu yüzden yumurtladığım zamanı tutturamıyordum.Çünkü tüm internet siteleri reglin 1. gününden itibaren 14-15. gün yumurtlama olur diyordu.Halbuki daha sonra şunu öğrendim ki asıl şaşmayan tarih regl olduğun günden 14 gün öncesi yumurtlama oluyor olmasıydı.yani 32-14: 18. gün yumurtlama günüm.

Fakat baktım ki 18. gün ısı artışı olmadı heralde yumurtlama olmadı o ay diye düşündüm.sonra doktoruma sordum bazen yumurtlamadan 2 gün sonra ısı yükselebiliyor bazen yükselmediğide oluyor.(Yani progesteron eksikliği) olabilir dedi.

canım cok teskkur derim vrdigin bilgile icin ama benim problemim yumurtlamamın adetten 14 gun once olmaması. isterse adetim 22 gun olsun 8. gun yumurtlayım problem degil ama adetim 34 gun olup 24. gun yumurtlayınca insan dusunuyor neden bu kadar gec diye.senağlama

kibeleciğim şöyle anlatayım ben bebek düşündüğüm için son adetime göre yumurtlama dönemimi hesaplayarak hareket ettim. test yaptım kaç kere bebek yoktu ama reglde olmuyordum.bu arada denemeyede devam ettik. 15 gün geçti reglin üstünden silik sönük pembe çizgiyi gördüm.hemen doktora gittim.doktor kan tahlili istedi bebeğin kaç günlük olduğunu hesaplamak için.ve benim söylediğim son adetle o ayki yumurtlama birbirini tutmuyordu. doktor geç yumurtladığımı söyledi ama ben o dönemi boş geçmediğim için yumurtlamayı kaçırmamışım inşaallah anlatabilmişimdir..

Rockwell, ben Massachusett'teyim. Boston'dayız. ben once CVSde satılan ovulasyon belirleme setlerinden almıstım. cok pahalı geldi acıkcası. ebaydan siparis ettim bu sefer.2-3 hafta buluyor gelmesi. ona gore siparis et. Bugun 26. gunumdeyim deniyorum tık yok. sıcaklık da yukselmedi.

ben burada adacayı da bulamıyorum. taze adacayı aldım. dunyanın parası uttu 2 dal sey. toz seklinde vardı ondan aldım. bakalım adacayı sebep olur da Allah'ım cabucak bizi anne yapar insallah.
Siz hangi eyalettesiniz?

Kibele canim ben Floridadayim. bende bu ay Clearblue'nun ovulusyon setinden alayim diyorum ama fiyatini hatirlamiyorum. Cok pahaliysa almam sanirim. her kafadan bir ses cikiyor vallahi su hamile kalma islerinde. Sanirim genelde herkesin cok cabuk oluyor ve tok acin halinden anlamaz misali konusuyorlar. Sen yinede ovulusyon testini yapmaya devam et bence adet olmadan 2-3 gun once bile olabilir. Ben adacayini duymamistim hic. Ingilizcesini bile bilmiyorum acikcasi :) Zaten burdaki marketten alsamda tadinin bizim taze turk adacayi gibi olacagini sanmam. Bikkinlik geldi bu memleketten ama mecbur burdayim. Evlilik sebebiyle yani:) Calisiyormusun yoksa evdemisin?

arkadaslar bu gun ovulasyon testini yaptım. cizgi aynı renk degildi fakat yakındı. bir iki ton acıgı. aksam gene yaptım daha da acıldı renk. sanırım dun gece LH yukseldi ben duserken yakaladım. bilmiyorum bilen varsa yorumlayabilir mi?

rockwell cim buradaki adı SAGE. ebayda vs tutam seklinde satılıyor. hol foods marketleri var internetten whole food diye arattırıp posta kodunu girersen en yakınındaki marketi sana bildiriyor. ama 3.89 falan 2 dal sey. cok pahalı ama kurutulmusları marketlerde var ama o da dedigim gibi toz seklinde. cvs de satlanların icinden 7 tane 5 tane falan cıkıyor. ebayda satılanlardan 50 tane cıkıyor aynı fiyata ama sn arastır hanisi aklına yatarsa onu al.

ben esimin masteri olayısı ile bostondayım. bu yaz degil gelecek yaz geri donecegiz. o yuzden mutluyum. burada calısmıyorum ve bu sebeple hamilelige takmıs durumdayım. yapacak is olmadıgı icin de iyice sardırıyorum.
biz de martın 7 sinde floridaya gelecez. florida-bahama adaları-orlando.
burası hakkında soracak birsey olursa ozelden de sorabilirsin.

rockwell cim buradaki adı SAGE. ebayda vs tutam seklinde satılıyor. hol foods marketleri var internetten whole food diye arattırıp posta kodunu girersen en yakınındaki marketi sana bildiriyor. ama 3.89 falan 2 dal sey. cok pahalı ama kurutulmusları marketlerde var ama o da dedigim gibi toz seklinde. cvs de satlanların icinden 7 tane 5 tane falan cıkıyor. ebayda satılanlardan 50 tane cıkıyor aynı fiyata ama sn arastır hanisi aklına yatarsa onu al.

ben esimin masteri olayısı ile bostondayım. bu yaz degil gelecek yaz geri donecegiz. o yuzden mutluyum. burada calısmıyorum ve bu sebeple hamilelige takmıs durumdayım. yapacak is olmadıgı icin de iyice sardırıyorum.
biz de martın 7 sinde floridaya gelecez. florida-bahama adaları-orlando.
burası hakkında soracak birsey olursa ozelden de sorabilirsin.

canim vallahi sanslisin yine. turkiyeye donecegini biliyosun yakin zamanda. Amerika'yi seviyomusun peki? alisabildinmi? Ben alismak zorunda kaldim cunku esim Amerikali dolayiisyla butun arkadaslar akrabalar herkes amerikali. Hamilelik mevzusuna gelince cizgili olan testten almissin sanirim. Clearblue'nunki gulen yuz diye cikiyor ve internetten arastirdigim kadariyla cizgi yonteminden daha acik diyorlar. Bende cok sardim hamilelige cunku bende evdeyim butun gun. bakalim artik nasip.

rocekewellcim seni anlayabiliyorum. yani anlamaya calısıyorum. baska kultur cok zor olsa gerek. hersey farklı cunku.

benim Istanbul'da cok guzel bir hayatım var. guzel bir meslegim var. burada ise calısmıyorum. master yapamıyorum cok pahalı. sadece ispanyolcaya vs gidiyorum. ingilizcem iyi seviyede.

adacayı yumutlamaya iyi geliyormus. ısı olcme yontemini bilirsin zatn. ben okuya okuya artık bir hal oldum. bu ay 3.ay bebek istiyoruz. insallah en kısa zamanda Allah her isteyene verir. sevgilerimle.

X