gebelik testleri yalnış sonuç verebilir mi,en kesin tanı nedir?...

hxuxrrem 2000

SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.323
31
Gebelik testleri yanlış sonuç verebilir mi,en kesin tanı nedir?
En sık yanılma payı olan idrarla yapılan yöntemdir. Henüz idrarda hormon uygun seviyeye çıkmadan yapılmışsa,bozuk yada günü geçmiş kitler kullanılmışsa, kimyasal gebelik dediğimiz..

En sık yanılma payı olan idrarla yapılan yöntemdir. Henüz idrarda hormon uygun seviyeye çıkmadan yapılmışsa,bozuk yada günü geçmiş kitler kullanılmışsa, kimyasal gebelik dediğimiz..
En sık yanılma payı olan idrarla yapılan yöntemdir. Henüz idrarda hormon uygun seviyeye çıkmadan yapılmışsa,bozuk yada günü geçmiş kitler kullanılmışsa, kimyasal gebelik dediğimiz bir gebelik oluşmuş ama bebek canlılığını yitirmişse, yada kısırlık tedavisinde kullanılan bir takım ilaçlar kullanılmışsa yanlış sonuç verebilir. Ayrıca erken gebelik haftasında test için aşırı su içip idrar sulandırılırsa testin yanılma payı artar.

Kan testinde yanılma hemen hemen yok gibidir ancak orada da test gebelik gösteriyorsa ; gebeliğin normal bir gebelik mi, yoksa dış gebelik, mol gebelik , düşükele sonuçlanacak kimyasal gebelik mi olup olmadığını uygun zamanda ultrasonla değerlendirilerek tespit edilmesi gerekir.

Ultrasonla ise kanda tespit edilen B-HCG hormonu 1000-1500 IU/L civarında olduğunda vaginal ultrasonla 5000IU/L ve üzerinde ise karından uygulanan yöntemle gebelik kesesinin görüntülenmesine dayanır.Hemen hemen kesine yakın normal gebelik tanısı koydurur.Artık gelişmiş ultrasonlarla vaginal yöntemle günü 5-7 gün geçen kadınlarda gebelik tanısı konulabiliyor.

alıntı...

merhaba benimde bu konuda bir derdim var. adetim 3 geçti. idrar testi yaptım negatiAma benim ğöğüsuçlarım karar dı damarları balirgileşti ğöğüs ucumun kenarında sivilceye benzer birşey kabardı. sol kasığımda batmalar oluyor.gebelik idrar testinde görünmüyor olabilir mi? bir arkadaş cevaplar sa sevinirim

merhaba benimde bu konuda bir derdim var. adetim 3 geçti. idrar testi yaptım negatiAma benim ğöğüsuçlarım karar dı damarları balirgileşti ğöğüs ucumun kenarında sivilceye benzer birşey kabardı. sol kasığımda batmalar oluyor.gebelik idrar testinde görünmüyor olabilir mi? bir arkadaş cevaplar sa sevinirim

canm inş hamilesindir burda 5 defa idrarda çıkmadığı halde kanda çıkanlar vardı sen kan testi yaptır bence

tatlım daha önce adettinde hiç geçikme olmuşmuydu...stres yada başka bi sebeple....:uhm:
eğer olmadıysa, bence hamişsin hayırlı olsun... a.s.
kesin sonuç için kan testine git bence...

hürrem şu anda kantesti yaptırma imkanım yok mecbur bekliyeceğim.evet olmuştu ama bu belirtiler yoktu benimkiside ümit...sonucu kesin yazarım canım.

Merhaba. Benim adetimde 15gün gecikti. 11 gün sonra kan testi yaptırdım ve negatif dediler. Dün idrar testi yaptım ve belli belirsiz bi çizgi çıktı. Hamilemiyim bilmiyorum. Hala adet olmadım. Kafayı yemek üzereyim. En güvenilir sonuç nasıl öğrenilir? Sabah yapılan idrar testinide denicem. Sabah kalktığında ilk yapılan idrar testinde sonucun daha belirli olduğunu duydum. Bide bunu deniyelim bakalım. Bu haftada hasta olmazsam ozaman kesin doktora gidip muayene olucam. Heralde ozaman kesin sonuç belli olur. Yani ben 1 hafta daha acaba hamilemiyim diye düşünüp durucam.

Merhaba. Benim adetimde 15gün gecikti. 11 gün sonra kan testi yaptırdım ve negatif dediler. Dün idrar testi yaptım ve belli belirsiz bi çizgi çıktı. Hamilemiyim bilmiyorum. Hala adet olmadım. Kafayı yemek üzereyim. En güvenilir sonuç nasıl öğrenilir? Sabah yapılan idrar testinide denicem. Sabah kalktığında ilk yapılan idrar testinde sonucun daha belirli olduğunu duydum. Bide bunu deniyelim bakalım. Bu haftada hasta olmazsam ozaman kesin doktora gidip muayene olucam. Heralde ozaman kesin sonuç belli olur. Yani ben 1 hafta daha acaba hamilemiyim diye düşünüp durucam.

allah allah... :1shok: bazen olabiliyo...demekki...
inşallah hamişsindir...
daha önce gecikme oldumu adetinde....
sabah yapılan testi dene gerçekten... belki sonucu tam görürsün bu sefer,bazen hormonlar yeterince çabuk belli etmiyo kendini....
bende bi kaç arkadaşımdan duydum ama seninki kadar çok bi süre diildi... hayırlısı banada bildirirsen sevinirin... iii haberlerini bekliyorum....a.s.

evlenmeden önce düzensizdi. Ama evlendiğimde doğum kontrol hapı kullandığım için düzenli olmaya başladım. 1 seneye yakın kullnadım hapı.Hapı eylülde bıraktım ondan sonra 8-10 gün atıyordu. en son 31 ocakta oldum. Hamilelik belirtisi hissetmiyorum. Her bünyeye göre değişir tabiki belirtiler. Bi tek akıntım çoğaldı. Acaba mikrop falanmı kaptım diye düşünüyorum. İnş.hamileyimdir....

31 ocakta adet oldun mu?:uhm:
ama o zaman adetine daha var....:1no2:
şubat sonu olmalı bence,adet zamanı....
eğer adet olmadıysanda 31 ocakta... bu kadar geçikme ilginç :bbo:...bence hamiş olabilirsin...bekle bakalım.... inşallah hayırlı sonuçlarla karşılaşırsın... dualarım seninle tatlım....a.s.

Yanlış yazmışım canım ya bugün okuduğumda farkettim. 31 aralıkta adet oldum ondan sonra bidaha olmadım. Kafam çok karışık napmam gerektiğini bilmiyorum. :KK43:

Yanlış yazmışım canım ya bugün okuduğumda farkettim. 31 aralıkta adet oldum ondan sonra bidaha olmadım. Kafam çok karışık napmam gerektiğini bilmiyorum.

canım çok geçmiş yaaaa...:uhm:
bence testi sabah yap ve pazartesi hemen dr git....
en azından dr. seni doğru yönlendirecektir....a.s
sakın ilaç falan içme... daha yakın bi süre önce ilaç yüzünden bebeğini kaybeden arkadaşımız oldu kk da....:çok üzgünüm:
kendine dikkat et...a.s iyi haberlerini bekliyorum... mutlaka haberdar et...
sevgiler...a.s.

X